زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تاهلی و کارمند و قبولی ارشد تهران

ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۳۷ ب.ظ
کسی هست که متاهل باشه و کارمند و در یک شهر غیر تهران باشه و کارشناسی ارشد تهران قبول شده باشه شریف یا تهران یا امیر کبیر و ... روزانه باشه و ادامه داده باشه؟
لطفا نظرات خود را در اینجا بیان کنید.
آیا خیلی سخته؟
چطوری سر کلاسها حاضر می شوند؟
متشکرم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۵۰ ب.ظ
ترم های یک و دو خیلی سخته هم از پس درس بر اومد و هم کار کرد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azarakhsh1986 , npour , پشتکار
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۵۰ ق.ظ
RE: تاهلی و کارمند و قبولی ارشد تهران
(۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۵۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ترم های یک و دو خیلی سخته هم از پس درس بر اومد و هم کار کرد.
شما شهرستانی بودید و متاهل و کارمند؟
سختی های ترم اول و دوم چی هستش؟ میشه بیشتر توضیح بدهید؟
متشکرم
۰
۰
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۶ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
من کارمند و متاهل نبودم. تقریبا شهرستانی هم نبودم.
ترم اول و دوم درس ها سنگینه. شما باید برای پروژه درس ها، امتحان های میان ترم و پایان ترم، کوییز ها، تمرین ها، گاهی مقاله وقت بذارید. همچنین مثلا تو شریف باید ترم ۱ استاد انتخاب کنید و ترم ۲ موضوع انتخاب کنید. برای انتخاب موضوع باید مطالعه داشت تا مشخص بشه آدم از چه موضوعی خوشش میاد.
دو دلم این حرفو بزنم ولی به نظرم با این شرایط چیز خوبی از ارشد در نمیاد یعنی انقدر که باید یاد نمی گیرید. یکی از دوستان من شهرستانی بود و میخواست کار کنه ولی متاهل نبود. من بهش گفتم با کار کردن انقدر که باید از ارشد بهره نمی بره. حالا اون دوست من متاهل نبود. تاهل میتونه هم فرصت باشه و هم تهدید. باید ببینید برای شما چجوریه.
در نهایت اگه بخواید همه رو با هم پیش ببرید به کار سخت نیاز داره.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , پشتکار
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۵:۰۴ ب.ظ
(۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من کارمند و متاهل نبودم. تقریبا شهرستانی هم نبودم.
ترم اول و دوم درس ها سنگینه. شما باید برای پروژه درس ها، امتحان های میان ترم و پایان ترم، کوییز ها، تمرین ها، گاهی مقاله وقت بذارید. همچنین مثلا تو شریف باید ترم ۱ استاد انتخاب کنید و ترم ۲ موضوع انتخاب کنید. برای انتخاب موضوع باید مطالعه داشت تا مشخص بشه آدم از چه موضوعی خوشش میاد.
دو دلم این حرفو بزنم ولی به نظرم با این شرایط چیز خوبی از ارشد در نمیاد یعنی انقدر که باید یاد نمی گیرید. یکی از دوستان من شهرستانی بود و میخواست کار کنه ولی متاهل نبود. من بهش گفتم با کار کردن انقدر که باید از ارشد بهره نمی بره. حالا اون دوست من متاهل نبود. تاهل میتونه هم فرصت باشه و هم تهدید. باید ببینید برای شما چجوریه.
در نهایت اگه بخواید همه رو با هم پیش ببرید به کار سخت نیاز داره.
ممنونم
ولی من هنوز شغلی ندارم.
به نظرتون شروع کنم واسه ارشد درست و حسابی.
همسرم هم موافقه و حرفی نداره. اون دوست داره من واقعا درس بخونم و بعبارتی مانع نمی شه.
استادا در شریف حضور و غیاب براشون مهمه؟
من مشکلی ندارم واسه کوئیز و میانترم و ... بیام تهران ولی مشکلم کلاسهای پراکنده در طول هفته هست.
تازه اگه میشد هر دو هفته ای یکبار چهارشنبه و پنجشنبه بشه بیاییم کلاس که از خدام بود ولی مسئله اینجاست که کلاسها در هفته اگر پخش باشه که نمیشه اینقدر اومد و رفت کرد.
۰
۰
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۸:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۵:۰۴ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  به نظرتون شروع کنم واسه ارشد درست و حسابی.
اینو من نمیتونم بگم. بستگی به اهداف و شرایط خودتون داره.

(۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۵:۰۴ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  استادا در شریف حضور و غیاب براشون مهمه؟
من مشکلی ندارم واسه کوئیز و میانترم و ... بیام تهران ولی مشکلم کلاسهای پراکنده در طول هفته هست.
تازه اگه میشد هر دو هفته ای یکبار چهارشنبه و پنجشنبه بشه بیاییم کلاس که از خدام بود ولی مسئله اینجاست که کلاسها در هفته اگر پخش باشه که نمیشه اینقدر اومد و رفت کرد.
یادم نمیاد حضور و غیاب و براشون مهم باشه. شاید در موارد خاص براشون مهم باشه.
دقت کنید که یه استادی مثل دکتر ربیعی هر هفته کوییز میگیره و تازه علاوه بر اینا میان ترم هم داریم. بعضی درس ها تحویل حضوری پروژه هم دارن. کلاس ها برای ما شنبه تا سه شنبه بود و چهارشنبه هم برای بعضی درس ها TA بود.
ببینید دید شما نسبت به ارشد سیستم آخر هفته ای و وقت نذاشتنه. با این وضعیت شاید لازم باشه تجدید نظر اساسی کنید در دیدگاهتون نسبت به ارشد. بعضی از هم دوره ای های من نزدیک به یه سال رو تزشون وقت میذاشتن. اگه میخواید کار یاد بگیرید باید وقت بذارید و تلاش کنید. اونم تلاش خیلی زیاد. من هم دوره ای داشتم که ساعتی که تو آزمایشگاه استادش میزد از دانشجوهای دکتری بیشتر بود و این فرد شاگرد اولمون بود و الانم اپلای کرده در یک دانشگاه عالی. هرچقدر از درس بزنید کیفیت ارشدتون کمتر میشه وگرنه میشه شریف هم قبول شد ولی همه چیز رو تا حد امکان پیچوند. در نهایت هم مدرک خواهید داشت ولی از ارشد بهره لازم رو نبردید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , pouran , mahyamk , azad_ahmadi , pouya47
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۲۳ ق.ظ
شرایط من دقیقا همینطوری هست امسال،هم متاهلم هم کارمند اموزش پرورش،ارشد تهران قبول شدم و کارم رو به تهران منتقل میکنم،نمیدونم چند درصد موفق میشم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , پشتکار
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۷:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۲۳ ق.ظ، توسط K@online.)
کسی می شناسم تقریبا وضعیت شما را داشت ۲۴ سالگی ازدواج کرد ارشد شریف قبول شد دکترا شریف بود با اینکه سخت بود اما کار می کرد ادامه داد خودش خیلی تاکید داشت خانم و خانواده خانمش خیلی همکاری کردن واقعا سخته اما شدنی
انشالله شما استارتش بزن از شما حرکت از خدا برکت .....

توفیقی به انسان نمی رسد مگر خدا بخواهد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , پشتکار , pouya47
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۴۲ ق.ظ
(۱۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۲۳ ق.ظ)K@online نوشته شده توسط:  کسی می شناسم تقریبا وضعیت شما را داشت ۲۴ سالگی ازدواج کرد ارشد شریف قبول شد دکترا شریف بود با اینکه سخت بود اما کار می کرد ادامه داد خودش خیلی تاکید داشت خانم و خانواده خانمش خیلی همکاری کردن واقعا سخته اما شدنی
انشالله شما استارتش بزن از شما حرکت از خدا برکت .....
۲۴ سالگی که ارشد دیگه تموم شده! ضمن اینکه نوع کار باید مشخص بشه. کار داریم در ماه ۵۰ ساعت، کار هم داریم در ماه ۱۹۰ ساعت بدون اضافه کار. میشه کار پروژه ای انجام داد برای گذران زندگی ولی اینکه کار دایم داشته باشید با ۱۹۰ ساعت در ماه جای بحث داره.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , K@online
ارسال: #۱۰
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۵۲ ق.ظ
خیلی ممنون از دوستان که راهنمایی کردند.
دوست عزیز blackhalo1989
من دیدم آخر هفته ای نیست. نمی دونم شاید شما درست بفرمایید. ولی میخوام واقعا چیز یاد بگیرم ولی فقط هدفم از طرح این سوال این بود که مثلا ممکنه اساتید حضورمان را الزامی بدانند وگرنه آدم میتونه کارهاشو در شهرش انجام بده و حتی سرکلاسم حاضر شه و بهره ببره ولی وقت رفت و آمد و اینها ممکنه گاهی اجازه نده .
ولی در هر صورت جوابمو گرفتم و خیلی شما و باقی دوستان مطالب ارزنده ای رو گفتند.
بسیار بسیار بسیار از همه شما متشکرم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , K@online
ارسال: #۱۱
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۱۷ ب.ظ
ببینید قضاوت من از شما بر اساس همین چند خطی هست که نوشتید. قضاوت کاملی نیست ولی به هر حال من احساس کردم دیدتون آخر هفته ای هست و برای همین هشدار دادم.
یه نکته دیگه اینکه در جو دانشگاه بودن و گاهی اوقات هم افزایی هایی که ایجاد میشه و حس درس و کمک گرفتن از دانشجوهای دیگه برای تمرینات و شاید حتی امتحانات و همکاری با دانشجو های دکتری و ... . اینا رو هم در نظر بگیرید. اینا هم از مزایای بودن در محیطه.
البته ممکنه فردی باشه که کار کنه و درسشم خوب باشه. هر کس باید به توانایی های خودش نگاه کنه. البته بازم میگم: کار داریم تا کار. اگه منظورتون ۱۹۰ ساعت کار استخدامی در ماه هست، این جای فکر اساسی داره ولی قضیه پروژه ای و اینا فرق میکنه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , K@online
ارسال: #۱۲
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ ب.ظ
منم همین شرایطو دارم
بعید می دونم بتونم انتقالی بگیرم احتمالا باید بی خیال کارم بشم

تنبلی دزد آرزوهاست ...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۷ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۱۷ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۲۹۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۶,۵۲۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۶۰,۰۷۱ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۷۳۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۵۳۹ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close