زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۳۸ آی تی کنکور ارشد ۹۰

ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۴۸ ق.ظ
سلام دوست گرامی.
موفقیت شما را در آزمون ارشد سال ۹۰ تبریک میگوییم.توانستید هدفی را ترسیم و برای رسیدن به آن تلاش کنید و موفق شوید. اطلاعات و تجارب شما در راهی که پیموده‌اید میتواند رهگشای داوطلبان کنکور ارشد در سالهای بعدباشد.کمال امتنان خواهد بود که به سوالات ذیل پاسخ دهید. همچنین اگر مطالبی در این راستا مهم بوده و در سوالات ذکر نشده بیان فرمایید. پاسخهای شما عینا"در تالار مصاحبه انجمن مانشت جهت استفاده داوطلبان قرار خواهد گرفت.

خیلی ممنون.۳۸ تو رشته های دیگه خیلی عالیه ولی رشته آیتی با ظرفیت قبولی پایینش،نمی دونم این رتبه اینجام اونقد ارزش داره یا نه.به هر حال من واسش خیلی زحمت کشیدم و واسم خیلی ارزش داره. امیدوارم حرفام مفید باشه و بتونه کمک کنه.اگه غلط املایی داره یا نگارشش خوب نیس پیشاپیش ببخشید.

- بهتره ازدانشگاه محل تحصیل کارشناسی تون شروع کنیم .دوران کارشناسی را در کدام دانشگاه وبا چه کیفیتی گذراندید و نتیجه این دوره چه بود؟(چطور دانشجویی بودید و معدل دوران لیسانستون چند بود؟)

کارشناسی سخت افزار خوندم.دانشگاه غیرانتفاعی سجاد مشهد.معدلم ۱۵/۸۳ .استاد خوب،البته بین بقیه اساتید،یه استاد داشتیم.که تو درسای اختصاصی سخت افزار بد نامردی کرد در حقم.دیگه انگیزم تو سخت افزار کور شدCoolاین شد که واسه ارشد اومدم سراغ آایتی.البته فک نمی کردم اینقد سخت باشه قبولی.

-منابع درسی وکنکوری خود را براب هر درس جداگانه بیان کنید ونقش کتابهای مرجع وکتابهای کنکوری در قبولی شما چقدر بوده است؟

اول بحث کتاب مرجع.من هیچ کتاب مرجعی نخوندم.به جز هوش مصنوعی .یه بنده خدایی می گفت کتابای کنکوری نهایتا۶۰% اطلاعات یک کتاب مرجعو می تونن ارئه بدن.اگه کتابای کنکوریو فول فول هم بشی باید رو همون ۶۰% حساب کنی.منم رو همون ۶۰% حساب کرده بودم.
گسسته:پوران پژوهش
ساختمان داده:مقسمی،پارسه
الگوریتم:پوران،پارسه
مهندسی نرم:پوران.که البته با این درس خیلی مشکل داشتم.غلط هم زیاد زدم تو این درس.پس مطمئنم که پوران به تنهایی کافی نیس.
شبکه:پارسه،پوران-واسه شبکه حتما تستای سالهای قبلو خوب کار کنید.
مدیریت:پارسه،واسه من که درس جدید بود خیلی خیلی وقت گیر بود
پایگاه:مقسمی
هوش: پوران،راسل
سیستم عامل:مقسمی،پارسه

- در صورت امکان روش درس خواندن خود را برای دروس مختلف بیان کنید(زبان -ریاضیات- دروس مشترک- تخصصی ها)

زبان نخوندم.پارسال خیلی وقت گذاشتم نتیجه نگرفتم تو زبان.
دروس مشترک و کلا همه دروس مرور بود واسم.

- فکر می کنید کدام درسها را بیشتر مسلط بودید واین تسلط را مدیون چه چیز بودید؟

ساختمان داده.دوس داشتم این درسو .وقت بیشتر می ذاشتم.مسلط‌تر بودم.مدیون خودم.کلا تو هیچ درسی کوچکترین کمکی از جزوه‌ها یا دوران دانشگاهیم نگرفتم.هم بعضی دروس جدید بودند، هم اساتید خیلی مسخره تدریس می کردن.

- در مورد برنامه ریزی درسی خود (یک روز درسی خود+ برنامه ریزی کلی )صحبت بفرمایید.

برنامه پارسال و بگم بهتره.واسه کنکور ۸۹ پارسه شرکت کرده بودم.طبق برنامه پارسه پیش می رفتم.گسسته تابستون کلاس رفته بودم.سیستم و ساختمان داده هم تابستون خونده بودم.مدیریت درس جدید بود که خیلی خیلی وقتمو پارسال گرفت.شاید اشتباهم پارسال همین بود که بیشتر وقتو گذاشتم رو مدیریت و اصلا مهندسی نرم نخوندم..پارسال میانگین روزی ۶ ساعت می خوندم.دفتر برنامه ریزیمو کامل پر می کردم.جوری که امسال می دونستم ۲۵% از هر درس چقد وقتمو می گیره.

- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار عقب افتادگی از برنامه تان شوید این عقب افتادگی‌ها را چطور جبران می کردید؟

عقب افتادن از برنامه که خیلی اتفاق می افتاد.همیشه تو برنامه ریزیم جا واسه جبران این عقب موندنا می ذاشتم تا خودمو برسونم.هر دو هفته یه بار ۲ روز واسه جبران عقب افتادگی ها.بعد از هر ۵۰ %‌ام که کلا جمع بندی بود و زمان واسه رسوندن درسایی که عقب افتادن.

- به نظرتان درس خواندن جزیرهای(تک نفره )بهتر است یا چند نفره؟و همچنین در خانه درس می خواندید یا جای دیگر ؟کدام به نظرتان بهتر جواب داد؟

فک میکنم این سوال واسه هر کی متفاوت باشه.به نظر من خوبه تنهایی بخونی و مسلط شی بعد تو جمع مثال حل کنی و رفع اشکال.تو جمع بودن خوبه،بقیه یه چیزایی می دونن که ممکنه تو ندونی یا برعکس.
تو خونه درس می خوندم.اگه خیلی کسل می شدم واسه تنوع می رفتم کتابخونه.مخصوصا دوران جمع بندی واسه کنکور گرفتن از خودم هر روز می رفتم کتابخونه.

- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار یاس و نا امیدی از برنامه تان شوید برای رفع آن چه می کردید ؟

خیلی اتفاق میفتادوسعی می کردم تنوع ایجاد کنم.انگیزه خیلی مهمه.اگه انگیزه قوی نداشته باشید وسط راه کم میارید.سعی کنید هدفتون رو خیلی دقیق ترسیم کنید.هر موقع ناامید شدید هدفو تو ذهنتون بیارید و بگید اگه اونو می خوای باید خودتو جمع و جور کنی.کارای عجیب غریب بکنید که بهتون انرژی بده.من کلا دیوار اتاقمو فاتحشو خوندم.ساعت درس خوندن هر روزمو با گواشای رنگی رو دیوار هرشب می نوشتم.یه کارنامه با رتبه ای که می خواستم رو دیوار بزرگ کشیده بودم.بک گراند ویندوزم کارنامه ای که دوس داشتم باشه، بود.هر چیزی که بتونه تو این مسیر بهتون انرژی بده انجام بدین!نه کارایی که ازین مسیر پرتتون کنه.واسه اونا وقت بسیار است.

-کلاسها وکنکورهای آزمایشی جقدر به شما کمک کردند؟شما اصولا موافق هستید که در همه آزمونها شرکت کنیم یا فقط در آزمونهای جامع؟آیا شرکت در همه آزمونها برای همه مفید است؟

من پارسال آزمونای پارسه رو شرکت کرده بودم.ولی امسال نه.به نظر من آزمون چون برنامه بهتون میده خوبه ولی اگه شرکت نکردید هم چیزی از دست ندادید.می تونید بگیرید و خودتون زمان بگیرید تو خونه انجام بدید.امسال واسه جو محیط آزمون دوبار رفتم با بچه های کنکور سراسری سر جلسه آزمونای آزمایشیشون از خودم کنکور گرفتم.

-دوره‌ها وجمع بندی را چطور انجام می دادید؟

نت هامو می خوندم و تست می زدم.آزمونهارو از دوستام میگرفتم می رفتم کتابخونه،تایم میگرفتم و تستاشو می زدم.

- در مورد روز کنکور بگویید و اینکه در آن روز چقدر توانستید از تواناییهاتان بهره ببرید.
در حد بینهایت استرس داشتم.امسال تعداد سوالات کمتر بود.به جای هر درس ۸ سوال،۶ سوال از هر درس آورده بودن. منم تو برنامم واسه زبان وقت نذاشته بودم وقت اضافه آوردم و کلی حسرت خوردم که کاش زبان می خوندم.

-به نظر شما بهترین راهکار در هنگا م برخورد با سوالاتی مشکل وخارج از عرف همیشگی کنکور مثل سولات امسال بعضی از دروس (مثل داده وسیستم) چگونه است؟ هم از نظر برخورد روانی وهم برخورد علمی با این گونه مسائل؟

کلا تو کنکور می گن اگه سوالیو سخت دیدید ناراحت نشید چون واسه همه سخته . ولی واسه کسی که کتاب مرجع نخونده باشه،.تو کنکور اگه سوال عجیب ببینه‌، می گه تو مرجع بوده، من نخوندم، الان همه می زنن من نمی تونم و کلی روحیه از دست میده.بدیه نخوندن مرجع همینه.یه جورایی اعتماد به نفس شکنندس.بلایی که سر من اومد.
از نظر علمی ،من خودم شخصا تا مطمئن نبودم تستیو نمی زدم اگه کلا نا آشنا بود واسم (مثه خیلی از سوالای پایگاه)که سریع رد می شدم.سعی نمی کردم به دونسته هام ربطش بدم.این روش من بود.نمی دونم درست بوده یا نه.
-درصدهایتان را ورتبه کسب شده را بگویید و بگویید که با این رتبه کجا قبول شده اید؟ می شوید؟

چون همش پارسال و امسالمو مقایسه کردم کارنامه پارسال رو هم میذارم
کنکور ۹۰ --------------- کنکور۸۹
زبان ۸/۸۹ -------------- ۱/۱۱
مشترک ۵۷/۱۴ --------------- ۳۰/۶۳
مدیریت ۴۴/۴۴ --------------- ۲۰/۸۳
پایگاه ۲۷/۷۸ -------------- ۶۱/۱۱
هوش ۶۱/۱۱ -------------- ۴۱/۶۷
سیستم ۳۳/۳۳ --------------- ۵۷/۱۴

رتبه گرایش ۱و۴: ۳۸ ---------------- ۳۰۸
رتبه گرایش ۲و۳: ۶۹ --------------- ۴۹۷
اینکه کجا قبول می شمو نمی دونم.هنوز شایعاتی هس که می گن چون دانشجو ارشد بودی نمی تونستی کنکور شرکت کنی و.....دیگه توکل به خدا.من نهایت تلاشمو کردم.از دست من کاری بر نمیاد دیگه.

-- در نهایت اگر بخواهید یک توصیه خاص که فکر می کنید با تمام موفقیتهایتان در شما ریسکی بوده که می توانسته موفقیتتان را تحت الشعاع قرار دهد آن را بیان کنید(تجربیات تلخی که اگر برگردید عقب تکرار نخواهید کرد ویا نیازش را عمیقا احساس میکردید.)

من مشاور خوبی نداشتم که درست راهنماییم کنه.شاید اگه پارسال اهمیت دروس مشترکو بیشتر می دونستمو بیشتر وقت میذاشتم رو دروس مشترک همون پارسال نتیجه می گرفتم.

با تشکر .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69 , Mile Stone , Potential , aminamini , Helmaa , Aurora , blackhalo1989 , Br2012 , **sara** , fatima1537 , میترا , ic_teta , Mansoureh , noorolhoda , mahdikoochooloo , latifi , golce , امیلی۹۰ , Avicenna , Mahbanoo313 , zeinab , phoenix.softeng , چـکاوک , xani , mis masi , pita , prr121 , dasthayekhaly
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۲۱ ب.ظ
RE: [اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۳۸ آی تی کنکور ارشد ۹۰
ضمن تبریک وارزوی موفقیت برای شما میشه بگید مدیریت پارسه ای که شما خوندید نوشته کدوم استاده

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
۱
۰
ارسال:
۰۹ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۵ ب.ظ
(۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۱ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  ضمن تبریک وارزوی موفقیت برای شما میشه بگید مدیریت پارسه ای که شما خوندید نوشته کدوم استاده
l
ممنون‌، تالیف دکتر غلامعلی طبرسا
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ahmadi_development , prr121
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۰ ق.ظ
با عرض سلام وتبریک شما معماری نخوندید نه ؟

از کتابفروشی پرسیدند : وضع کسب و کارت چگونه است؟

گفت : بسیار بد ، چون آنهایی که پول دارند اهل مطالعه نیستند و آنهایی هم که سواد دارند پول ندارند !!!
۰
۰
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۲۴ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۴۰ ق.ظ)Majid gh نوشته شده توسط:  با عرض سلام وتبریک شما معماری نخوندید نه ؟
سلام،معماری ۰%
پارسال معماری پوران پژوهش خوندمو ۰ زدم‌، دیگه امسال اصلا نخوندم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Majid gh
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۴۱ ب.ظ
کار خیلی خوبی کردید‌! من که پارسال ۳۳/۳۳ زده بودم ... امسال -۱۲ زدم !
۱
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۹ ق.ظ
ممنون از پاسختون
می خواستم بدونم برای شبکه غیر از پارسه .پوران کتاب دیگه ای نخوندید وچه نتیجه ای توی این درس گرفتید

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
۱
۰
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۱ ب.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ق.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون
می خواستم بدونم برای شبکه غیر از پارسه .پوران کتاب دیگه ای نخوندید وچه نتیجه ای توی این درس گرفتید
من کتاب دیگه ای نخوندم،تست های پارسه رو دقیق کار کردم و قسمت های توضیحی و تشریحی رو پوران خوندم.فقط ۱هفته آخر تستهای کنکور های سال قبل و دوباره و خیلی دقیق کار کردم و رفع اشکال کردم تو همون مباحث تست ها.که خیلی سر جلسه کنکور بهم کمک کرد.طبق کلید اولیه از ۶ تا سوال شبکه ۵ تا درست و یکیشو غلط زدم که فک می کنم اون یکیو هم واسه کلید نهایی تصحیح کردن و هر ۶ تا درست بودن
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ahmadi_development
ارسال:
۱۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ ب.ظ
سلام
ببخشید بعضیا توصیه می کنن برای معماری اصلا وقت نذاریم و به جاش مثلا دروس مشترک بخونیم نظرتون چیه؟
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۳ ق.ظ
(۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ ب.ظ)fox_bat1367 نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید بعضیا توصیه می کنن برای معماری اصلا وقت نذاریم و به جاش مثلا دروس مشترک بخونیم نظرتون چیه؟
می تونید کارنامه های سال های پیشو خودتون بررسی کنید ببینید.دروس مشترک خیلی مهم اند ولی چون معمولا معماری کنار گذاشته میشه و بچه‌ها باهاش مشکل دارن اگه بتونید خوب بزنید با یه درصد کم یه تفاوت عجیب تو رتبه گرایش شبکه خواهید دید.فکر کنار گذاشتن یه درس واسه کساییه که از مهر و آبان شروع می کنن و می دونن وقت نمی کنن.شما که از الان پیگیرید چرا به فکر کنار گذاشتن درسی هستید!اومدید و امسال معماری ساده بود سوالاتش !بعد هی افسوس بخورید اگه معماری خونده بودم....کلا کنار گذاشتن هیچ درسی درس نیس به نظر من، مگه گرایش خاصی مد نظرتون باشه.ولی اگه واقعا می دونید باید بین یکی از درسای دروس مشترک و معماری یکیو انتخاب کنید و بحث تنبلی نیس ،صد در صد دروس مشترک مهم تره
۱
۰
ارسال: #۱۱
۰۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۵:۳۰ ق.ظ
سلام
منم تبریک میگم با این که دیگه دیره
الان این تاپیکو دیدم
میشه بفرمایید نهایتن کجا قبول شدین؟
۱
۰
ارسال: #۱۲
۰۸ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۵۰ ب.ظ
بخشید شما پایگاه چهجوری خوب زدی همه میگن مقسمی کافی نبود؟

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۱
۰
ارسال: #۱۳
۰۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۷ ب.ظ
دوست عزیز میشه بگین نهایتا با بین رتبه کجا قبول شدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MoonRise

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۰۷۹ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۷۹ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۳۴۵ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close