زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کلید میانبر بایوس

ارسال:
۲۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۳۵ ب.ظ
کلید میانبر بایوس
سلام . از دوستان عزیز خواهشمندیم هر کسی جواب این سوال رو بدونه برام بفرسته.من لپ تابم asus سری A550c هست و از قبل ویندوز ۸ روی اون نصب شده بود الان میخوام ویندوز رو تغییر بدم ولی نمی تونم وارد بایوس بشم تا تنظیمات رو انجام بدم که از سی دی رام خونده بشه . کلیدهای f1 تا f12،وDel و esc رو نیز امتحان کردن کردم ولی وارد تنظیمات setup ؟ نشد. منتظر جواب های شما هستم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۲۲ ق.ظ
کلید میانبر بایوس
سلام اگه واقعا همش رو تست کردید و به نتیجه نرسیدید باید عرض کنم حتما نیاز به فعال کردن کلید های کیبورد هست که باز منطقی نیست اما تست کنید
یعنی یه سری scrollk رو روشن کنید و سری پشت سرش دکمه ها رو بزنید و سری بعد دکمه ی دیگه اما معمولا asus با زدن f12 برای شما منوی بوت رو میاره و نیاز نیست برید تو ستاپ وقتی منوی بوت رو اورد سی دی رام رو انتخاب کنید تا سی دی ویندوز رو بخونه و برید برای نصب
فقط محض اطمینان شما چند بار پشت سر هم کلید رو بزنید
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۷:۰۹ ق.ظ
RE: کلید میانبر بایوس
اگر با F2 نتیجه نگرفتید کلید Insert را هم آزمایش کنید.
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۱۵ ق.ظ
ممنون که جواب دادید. ولی همه کارهایی رو که گفتید انجام دادم. ولی اصلا وارد بایوس نمیشه. از دوستان دیگر اگر اطلاعاتی دارند در اختیارم قرار بدهند. با تشکر
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۱۰ ق.ظ
کلید میانبر بایوس
دوست عزیز اگر اشتباه نکنم منظور شما اینه که ویندوز پیش فرض سیستم شما ۸ می باشد ( بر خلاف لپ تاپ های قبلی که DOS بودن ) تو این سیستم ها روند کار متفاوته؛ ویندوز ۸ ساختاری داره که شما وقتی سیستم را shutdown می کنید مثل نسخه های قبلی ویندوز سیستم کاملا shutdown نمیشه و عملا میشه گفت یه جورایی hibernate میشه، خوب حالا از این حرفا بگذریم کاری که شما باید بکنید:
۱- از صفحه کلید، کلید های ترکیبی ویندوز و C رو نگه دارین ( یا با موس به بالا سمت راست صفحه نمایش برین ) از نوار ابزار مشکی رنگ کنار صفحه روی settings کلیک کنید!
۲- روی گزینه power کلیک کنید!
۳- shift را نگه دارین و همزمان Restart را کلیک کنید!
۴- یه مقدار صبر کنید، وارد یه صفحه آبی رنگ میشید حالا shut down را کلیک کنید
الان سیستم شما به صورت کامل shut down شده سیستم را راه اندازی کنید و با توجه به نوع سیستم کلید ورود به BIOS را فشار بدین (F یا DEL )
موفق باشید!

همه چیز روزی درست خواهد شد، امیدت را از دست مده...
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۱۶ ق.ظ
کلید میانبر بایوس
ویندوز چه ربطه به بایوس داره؟ این کلیدی که میزنیم تا بره تو تنظیمات بایوس قبل از اینه که کنترل به سیتم عامل منتقل بشه. به عبارت دیگه اون لحظه ای که کلید ورود به بایوس رو میزنید اصلا سیستم عاملی در حافظه وجود نداره.
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۴:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۳۸ ب.ظ، توسط fatemeh1392.)
سلام. ممنون که جواب دادید ولی من تونستم از طریق خود ویندوز ۸ وارد بایوس شم. آموزش اون از طریق لینک

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

قابل مشاهده می باشد.فقط بازم یه مشکل دیگه پیدا کردم وقتی وارد منوی بوت میشم تا تنظیم کنم که از روی دی وی دی بخونه اصلا داریور دی وی دی وجود نداره که اونو انتخاب کنم فقط یه گزینه هست اونم خوندن از هارد هست خسته شدم دیگهSad

(۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۰ ق.ظ)hamid1989 نوشته شده توسط:  دوست عزیز اگر اشتباه نکنم منظور شما اینه که ویندوز پیش فرض سیستم شما ۸ می باشد ( بر خلاف لپ تاپ های قبلی که DOS بودن ) تو این سیستم ها روند کار متفاوته؛ ویندوز ۸ ساختاری داره که شما وقتی سیستم را shutdown می کنید مثل نسخه های قبلی ویندوز سیستم کاملا shutdown نمیشه و عملا میشه گفت یه جورایی hibernate میشه، خوب حالا از این حرفا بگذریم کاری که شما باید بکنید:
۱- از صفحه کلید، کلید های ترکیبی ویندوز و C رو نگه دارین ( یا با موس به بالا سمت راست صفحه نمایش برین ) از نوار ابزار مشکی رنگ کنار صفحه روی settings کلیک کنید!
۲- روی گزینه power کلیک کنید!
۳- shift را نگه دارین و همزمان Restart را کلیک کنید!
۴- یه مقدار صبر کنید، وارد یه صفحه آبی رنگ میشید حالا shut down را کلیک کنید
الان سیستم شما به صورت کامل shut down شده سیستم را راه اندازی کنید و با توجه به نوع سیستم کلید ورود به BIOS را فشار بدین (F یا DEL )
موفق باشید!

ممنون . روش شما رو هم امتحان کردم درست بود. بعد خاموش کردن کامپیوتر با دیکه shfit با کلید f2 وارد تنظمیا بایوس شد ولی الان داریور دی وی دی رو نمیاره آخهSad
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۵:۱۶ ب.ظ
[/quote]

ممنون . روش شما رو هم امتحان کردم درست بود. بعد خاموش کردن کامپیوتر با دیکه shfit با کلید f2 وارد تنظمیا بایوس شد ولی الان داریور دی وی دی رو نمیاره آخهSad
[/quote]

خوب اینکه دیگه کاری نداره، شما بوت اول رو روی درایو دی وی دی تنظیم کنید، احتمالا پیش فرض روی هارد دیسک باشه!

ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۵:۳۵ ب.ظ
دوست عزیز میدونم که اول داریور رو روی دی وی دی قرار بدم ولی وقتی میخوام اولویتها رو تعیین کنم فقط هارد رو نشون میده تو لیستها داریور دی وی دی وجود نداره
[/quote]

خوب اینکه دیگه کاری نداره، شما بوت اول رو روی درایو دی وی دی تنظیم کنید، احتمالا پیش فرض روی هارد دیسک باشه!
[/quote]
ارسال: #۱۰
۲۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۵:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۰۷ ب.ظ، توسط hamid1989.)
کلید میانبر بایوس
این مورد رو دیگه ندیده نمیتونم نظری در موردش بدم، متاسفم!!!

به لینک زیر برو فکر کنم جواب سوالتو بگیری

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال: #۱۱
۲۶ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۱۸ ب.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۵:۵۱ ب.ظ)hamid1989 نوشته شده توسط:  این مورد رو دیگه ندیده نمیتونم نظری در موردش بدم، متاسفم!!!

بخشید ولی لینک ایراد داره صفحه باز نمیشه
به لینک زیر برو فکر کنم جواب سوالتو بگیری

ارسال: #۱۲
۲۷ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۱۹ ق.ظ
کلید میانبر بایوس
اوه ببخشید، آره الان چک کردم باز نمیشه!
اینو وقتی وی پی ان ران بود گذاشتم، با وی پی ان باز میشه! Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کلید نهایی ارشد ۹۶ (مهندسی کامپیوتر و IT) K2A1395 ۰ ۱,۸۵۱ ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: K2A1395
  کلید نهایی ارشد ۹۶ کجاست ؟ matinpf ۲ ۲,۵۳۷ ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: matinpf
  کلید naghmeh70 ۲ ۲,۶۶۲ ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: naghmeh70
  کلید خارجی Hopegod ۴ ۳,۴۴۹ ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  دوستان لطفا با توجه به کلید سوالات درصدهاشون رو اعلام کنن hesamvazirii ۵۵ ۳۰,۰۴۳ ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اعتراض به کلید گلاره ۳۴ ۱۷,۴۸۹ ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5
  بررسی کلید اولیه گرایش معماری کامپیوتر کنکور ۹۶ hadi-sajjad ۲۰ ۱۲,۰۰۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mahdimahdimahdi
  دوستان آی تی لطفا با توجه به کلید سوالات درصدهاشون رو اعلام کنن hesamvazirii ۰ ۱,۷۰۳ ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: hesamvazirii
  پیدا کردن کلید کاندید sporal ۶ ۶,۸۶۹ ۲۵ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sharif95
  تعریف کلید خارجی : Saman ۵ ۶,۰۸۰ ۰۱ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close