زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه جستجوی اینترنتی تصاویر

ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۴۰ ب.ظ
سلامHeart
کسی میدونه جستجوگر های اینترنتی مثل گوگل چطوری تصاویر رو سرچ میکنن مثلا -تصویر گل زد -
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ppositiveenergy
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۲۷ ب.ظ
RE: نحوه جستجوی اینترنتی تصاویر
سلام.
همون قسمت جستجو تصاویر گوگل که برید سمت راست کادر ورودی یه آیکون دوربین هستش که روی اون کلیک کنید یه گزینه میاد که به شما اجازه میده عکستون رو آپلود کنید یا لینک یه عکس رو بدین برای جستجو.

گاهی

ایجاد تغییر و رسیدن به روز های خوب مستلزم تجربه ای تلخ است
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۵۶ ب.ظ
ممنون
منظورم این بود که سرورهاشون چه جوری تصاویر رو پیدا میکنن ایا علم خاصی هست مربوط به کدوم حوزه؟
ببخشید اگه سوال رو بد مطرح کردم
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۰۱ ق.ظ، توسط ADELZX.)
خواهش میکنم اتفاقا یکی از بچه ها هم سوال مشابهی امروز توی یه تاپیک دیگه پرسید که اونجام یخورده توضیح دادم.
معمولا به این حوزه میگن CBIR یا همون "بازیابی تصاویر بر اساس محتوا" که توی این زمینه چند الگوریتم خود من معرفی کردم و چند تا مقاله خوب ازش دراومد. معمولا روش های مختلفی وجود داره مث استفاده از خصوصیت رنگی هر تصویر یا توزیع انواع لبه ها یا خصوصیت تکستچر هر تصویر . در کل روال کار این سیستم ها به این صورته که وقتی این خصوصیاتی که گفتم برای مجموعه تصاویر به صورت تک به تک استخراج شد، یه بردار عددی که نشون دهنده تنوع یه خصوصیت خاص در نواحی مختلف تصویره برای هر تصویر تشکیل میشه و در یه دیتابیس به صورت آفلاین همه این بردارها ذخیره میشه. بعد از این دیگه در فاز آنلاین هر عکسی که در کوئری ورودی قرار بگیره اول خصوصیات مورد نظر از عکس ورودی استحراج شده و بردار اون تشکیل شده و سریع توی دیتابیس میزان اختلاف بردار عکس کوئری با هر بردار دیتابیس محاسبه شده و با تعیین یه تراش هولد عکسای مشابه اندازه گیری شده و در خروجی نشون داده میشه.

[تصویر:  304371_Rorissa_Figure1.png]

گاهی

سپاس‌گزاری شده توسط: sarehkar
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۳, ۰۶:۳۵ ب.ظ
ممنون از توضیحاتتون

ببخشید یه سوال دیگه این روالی که شما نوشتین رو درک کردم ولی چه طوری اشخاص رو تشخیص میدن ؟ صورت انسان رو که نمیشه فقط با این کارها تفکیک کرد ؟ مثلا وقتی اسم یه بازیگر رو مینویسیم انواع و اقسام حالات اون فرد رو میاره این مدل تصاویر از طرف انسان برچسب خوردن؟

اگه مقاله ای بهم معرفی کنین یه دنیا دعاتون میکنم انگلیسی هم بود مشکلی ندارم

پست پردازش تصویرتون رو هم خوندم باید بگم خیلی به این علم علاقه مند شدم غیر از متلب چه چیزهایی تو این کار باید یاد داشته باشیم؟

تشکرفراوان
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۳ ب.ظ، توسط ADELZX.)
(۰۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۳۵ ب.ظ)sarehkar نوشته شده توسط:  ببخشید یه سوال دیگه این روالی که شما نوشتین رو درک کردم ولی چه طوری اشخاص رو تشخیص میدن ؟ صورت انسان رو که نمیشه فقط با این کارها تفکیک کرد ؟ خوردن؟

سلام.
معمولا علم CBIR در مرحله اول به همین تشخیص دسته بندی اشیاء میپردازه. یعنی مثلا اگه شما عکس یه انسان رو دادین باید انتظار استخراج عکس انسان رو داشته باشین یا گل دادین انتظار استخراج گل رو داشت باشین ( جستجوگر گوگل در همین حد فعلا داره کار میکنه). فعلا این حوزه در این حد خوب داره کار میکنه ولی برای فاز دوم که شما گفتین یعنی اگه عکس یه انسان خاص رو دادین همونم انتظار داشته باشیم، میره تو فاز تشابه سازی ریز تشخیص صورت و این موارد که خودش یه فیلد دیگه است و روش های خاصی داره که بسیارم سخته و پیچیده.

(۰۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۳۵ ب.ظ)sarehkar نوشته شده توسط:  مثلا وقتی اسم یه بازیگر رو مینویسیم انواع و اقسام حالات اون فرد رو میاره این مدل تصاویر از طرف انسان برچسب خوردن؟

سوال خوبی پرسیدین. باید بگم که این نوع استخراج تصاویر رو TBIR
Text Base Image Retrieval بهش میگن که معمولا برای هر عکس یکسری کلمه کلیدی معرفی میشه و وقتی هر یکی از این کلمات در ورودی جستجو قرار میگیره عکس مربوط به اون کلمات کلیدی استخراج میشه. این یه روش قدیمی بود که خب قدرت چندانی نداره و چیزی در مورد فهم ماشین و موارد هوش مصنوع رو اعمال نمیکنه. البته جدیدا تلاش های زیادی با استفاده تکنولوژی امثال آنتولوژی شده که یک سری قدرت تصمیم گیری رو به این حوزه میده. البته اینم باید بگم که خب همین نوع استخراج تصویر خیلی به کار موتورهای جستجوگری مثل گوگل میخوره که بر اساس جستجو متنی کار می کنند.

(۰۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۳۵ ب.ظ)sarehkar نوشته شده توسط:  آیا غیر از متلب چه چیزهایی تو این کار باید یاد داشته باشیم؟

باید بگم که علم پردازش تصویر بیشتر بر اساس مسایل الگوریتمی کار میکنه و شما باید در واقع ایده پرداز خوبی باشین و تکنولوژی تصاویر رو خوب بشناسید که برای این کارم بله تولباکس بسیاری قوی متلب برای پردازش تصویر معرفی شده که ابزارهای بسیار خوبی در اختیار شما برای پیاده سازی ایده ها بر روی تصویر رو میده.

(۰۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۳۵ ب.ظ)sarehkar نوشته شده توسط:  اگه مقاله ای بهم معرفی کنین یه دنیا دعاتون میکنم انگلیسی هم بود مشکلی ندارم

مقاله ای رو در پیوست قرار دادم که از روش تشابه سازی بر اساس لبه های مختلف تصاویر کار میکنه و دید خوبی به شما در حوزه
Content Base Image Retrieval میده.

فایل‌(های) پیوست شده
r-23.pdf
اندازه فایل: ۶۴۲/۵۲ KB

گاهی

سپاس‌گزاری شده توسط: poldasht , sarehkar , GOoGol
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۹:۳۴ ب.ظ
ممنون از لطفتون
امیدوارم منم یه روزی بتونم علمم رو در اختیار دیگران قرار بدم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۹۴ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۲۰۲ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۱۸ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۳۱۹ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  در جستجوی اساتید امنیت wskf ۰ ۱,۹۴۱ ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  سئو سایت و بازاریابی اینترنتی kashimc1 ۲ ۲,۷۸۰ ۲۴ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: saramoss
  منبع درامد سایتهای اینترنتی jahan19 ۵ ۴,۴۴۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۳۳۸ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۹۲۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۵۱۱ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close