زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفا بگید تیک لیست دوم در روش کویین مک کلاسکی چطوریه؟ از کجا بفهمیم باید تیک بزاریم ?

ارسال:

jahad92 پرسیده:

لطفا بگید تیک لیست دوم در روش کویین مک کلاسکی چطوریه؟ از کجا بفهمیم باید تیک بزاریم ?

از کجا بفهمیم باید تیک بزاریم PI????
تو رو خدا جواب بدید من تا اشکالاتم رفع نشن نمیتونم جلو برم
هرکی بلده خدا خیرش بده جواب بده

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

RE: لطفا بگید تیک لیست دوم در روش کویین مک کلاسکی چطوریه؟ از کجا بفهمیم باید تیک بزاریم ?

تیک دوم در جدول مک کلاسکی وقتی زده میشه که اختلاف بین دو ((دسته)) ذکر شده عددی در توان۲ باشه یعنی ۱ یا ۲ یا ۴ یا ۸ یا ....
برای مثال ما دسته ۰و۲ رو با دسته ۸ و ۱۰ در نظرمیگیریم و ادغام میکنیم ( چرا که بین دو عدد صفر و ۸ و همچنین ۲ و ۱۰ اختلاف ۸ برقراره)و دسته بزرگتری بوجود میاد که میره مرحله بعد هر دسته که ادغام میشه تیک میزنیم در اخر دسته هایی میمونن که تیک ندارن و اونها PI هستند

((کلا پوران این روش رو خیلی توضیح نداده با مثال پیش برده برای درک بهتر شرمنده من به کتاب پوران دسترسی نداشتم وگرنه خود سوال رو توضیح میدادم Smile ))

توضح کامل روش مک کلاسکی به این صورته که
اول: باید تمام مینترمهایی که داریم رو لیست کنیم بصورتی که هر دسته تعداد یک های ثابتی داشته باشن مثلا عدد صفر در دسته اول جا میگیره و اعداد ۱ و ۲و ۴و ۸ در دسته دوم و اعداد ۳و۵و۶و۹ و ۱۰ در دسته سوم الی اخر فکر کنم به هر دسته گپ میگیم Big Grin
خب الان کار شروع میشه
مرحله دوم باید اعدادی که فاصله اونها عددی به توان ۲ هست رو در یک دسته جدید دوتایی بزاریم و لیست دوم رو ایجاد کنیم میدونیم که این دو عدد تنها در یک بیت با هم متفاوت هستند که بجای ان بیت - میگذاریم تا جایی اعداد دسته های بالا رو با دسته های پایینش مقایسه میکنیم که دیگه عددی باقی نمونه که بشه باهاش دسته جدید درست کنیم ........
مرحله سوم باید از فهرست دوم که اینبار هم دسته هامون بر اساس تعداد یک ها باید مرتب باشند شروع میکنیم به انتخاب کردن هر دو عدد دسته باید با دسته هایی پایین چک بشن و دسته های جدید تری رو بسازیم در صورت اینکه امکانش باشه

خب وقتی عدد یا در مرحله های دوم به بعد دسته ای انتخاب میکنیم و دسته جدید میسازیم جلوی اون تیک میزنیم در اخر بعض ها تیک ندارن که میشن PI

حالا باید جدول منیترمی تابع رو بکشیم و اسم دسته ها رو قید کنیم هر دسته دارن یه سری مینترم رو پوشش میدن اونها رو مشخص میکنیم حالا با هر علامتی که دوست داریم زیاد مهم نیست Big Grin
خب اگر دقت کنید بعضی ستون ها فقط یک خونه علامت خورده هستن اونها رو معمولا دورشون دایره میکشن که بدونن PI مربوطه EPI هست
خب حالا ممکنه با انتخاب EPI ها تابع ما به خوبی پوشش داده نشده باشه و نیاز به دسته جدیدی داریم نگاه میکنیم به جدول از قبل با انتخاب یه سری PI ها مینترمهایی بصورت اجباری انتخاب شده هستن که همون EPI هامون بودن حالا باید بگردیم دنبال دسته ای که مینترمهای جدیدی رو پوشش میده که قبلا پوشش داده نشده

امیدوارم توضیحاتم واضح باشن
موفق باشید Smile

ارسال:

jahad92 پاسخ داده:

RE: لطفا بگید تیک لیست دوم در روش کویین مک کلاسکی چطوریه؟ از کجا بفهمیم باید تیک بزاریم ?

(۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ ق.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  تیک دوم در جدول مک کلاسکی وقتی زده میشه که اختلاف بین دو عدد ذکر شده عددی در توان۲ باشه یعنی ۱ یا ۲ یا ۴ یا ۸ یا ....

ولی توی عکس ۲و۶ اختلافشون ۲ هست که توانی از ۲ هست ولی PI شده و تیک نخورده؟ چرا؟؟؟؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

jahad92 پاسخ داده:

لطفا اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید
توی کتاب پوران اول لیست دوم را تیک زده و بعد رفته واسه لیست(ستون سوم) جدول ولی نگفته چطوری باید لیست دوم را تیک بزنیم؟

ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

(۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۴ ق.ظ)jahad92 نوشته شده توسط:  لطفا اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید
توی کتاب پوران اول لیست دوم را تیک زده و بعد رفته واسه لیست(ستون سوم) جدول ولی نگفته چطوری باید لیست دوم را تیک بزنیم؟

سلام.ببخشید من تا عصری فرصت ندارم براتون توضیح بدم.اگه تا اون وقت به جواب نرسیدید براتون سوال رو حل میکنم

ارسال:

jahad92 پاسخ داده:

(۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ ق.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  تیک دوم در جدول مک کلاسکی وقتی زده میشه که اختلاف بین دو ((دسته)) ذکر شده عددی در توان۲ باشه یعنی ۱ یا ۲ یا ۴ یا ۸ یا ....
برای مثال ما دسته ۰و۲ رو با دسته ۸ و ۱۰ در نظرمیگیریم و ادغام میکنیم ( چرا که بین دو عدد صفر و ۸ و همچنین ۲ و ۱۰ اختلاف ۸ برقراره)و دسته بزرگتری بوجود میاد که میره مرحله بعد هر دسته که ادغام میشه تیک میزنیم در اخر دسته هایی میمونن که تیک ندارن و اونها PI هستند

((کلا پوران این روش رو خیلی توضیح نداده با مثال پیش برده برای درک بهتر شرمنده من به کتاب پوران دسترسی نداشتم وگرنه خود سوال رو توضیح میدادم Smile ))

توضح کامل روش مک کلاسکی به این صورته که
اول: باید تمام مینترمهایی که داریم رو لیست کنیم بصورتی که هر دسته تعداد یک های ثابتی داشته باشن مثلا عدد صفر در دسته اول جا میگیره و اعداد ۱ و ۲و ۴و ۸ در دسته دوم و اعداد ۳و۵و۶و۹ و ۱۰ در دسته سوم الی اخر فکر کنم به هر دسته گپ میگیم Big Grin
خب الان کار شروع میشه
مرحله دوم باید اعدادی که فاصله اونها عددی به توان ۲ هست رو در یک دسته جدید دوتایی بزاریم و لیست دوم رو ایجاد کنیم میدونیم که این دو عدد تنها در یک بیت با هم متفاوت هستند که بجای ان بیت - میگذاریم تا جایی اعداد دسته های بالا رو با دسته های پایینش مقایسه میکنیم که دیگه عددی باقی نمونه که بشه باهاش دسته جدید درست کنیم ........
مرحله سوم باید از فهرست دوم که اینبار هم دسته هامون بر اساس تعداد یک ها باید مرتب باشند شروع میکنیم به انتخاب کردن هر دو عدد دسته باید با دسته هایی پایین چک بشن و دسته های جدید تری رو بسازیم در صورت اینکه امکانش باشه

خب وقتی عدد یا در مرحله های دوم به بعد دسته ای انتخاب میکنیم و دسته جدید میسازیم جلوی اون تیک میزنیم در اخر بعض ها تیک ندارن که میشن PI

حالا باید جدول منیترمی تابع رو بکشیم و اسم دسته ها رو قید کنیم هر دسته دارن یه سری مینترم رو پوشش میدن اونها رو مشخص میکنیم حالا با هر علامتی که دوست داریم زیاد مهم نیست Big Grin
خب اگر دقت کنید بعضی ستون ها فقط یک خونه علامت خورده هستن اونها رو معمولا دورشون دایره میکشن که بدونن PI مربوطه EPI هست
خب حالا ممکنه با انتخاب EPI ها تابع ما به خوبی پوشش داده نشده باشه و نیاز به دسته جدیدی داریم نگاه میکنیم به جدول از قبل با انتخاب یه سری PI ها مینترمهایی بصورت اجباری انتخاب شده هستن که همون EPI هامون بودن حالا باید بگردیم دنبال دسته ای که مینترمهای جدیدی رو پوشش میده که قبلا پوشش داده نشده

امیدوارم توضیحاتم واضح باشن
موفق باشید Smile

ببخشید من فقط توی انتخاب دسته واسه تیک خوردن مسئله دارم
با توجه به شکل ضمیمه چرا دسته اول pi شد ولی دسته دومی تیک خورد؟؟؟؟؟

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

(۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۵ ب.ظ)jahad92 نوشته شده توسط:  ببخشید من فقط توی انتخاب دسته واسه تیک خوردن مسئله دارم
با توجه به شکل ضمیمه چرا دسته اول pi شد ولی دسته دومی تیک خورد؟؟؟؟؟

اگر مشکلتون توی لیست اخره!

هر دو دسته یکی هستند!! یک دسته رو که ۲ بار نمیتونیم انتخاب کنیم به شماره مینترم های دو دسته دقت کنید.
من هر نکته ای که در مک کلاسکی میدونستم رو گقتم سعی کنید با حل دو سه تا سوال دیگه این روش رو یاد بگیرید با توجه به توضیحاتی که مانشت هم هست میتونید تاپیکهای دیگه رو سرچ کنید شاید مشکلتون حل بشه

۰
ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

مشکلتون حل شدش؟؟؟؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۴۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۰۵ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۸۵ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۶۷ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  دانشگاه تربیت مدرس چطوریه؟ M.Amin.M ۱۹ ۲۸,۶۰۵ ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sepidehhashemian71@gmail.com
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۸۹۵ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  برنامه ریزی و کارهایی که باید انجام بدم fatemesoleimani ۲۰۸ ۶۳,۶۳۶ ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  از کجا هیتلر شکن بگیرم؟ moslem73421 ۸ ۶۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۰۳۱ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۶۷ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close