زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

به نظرتون الان دیره واسه شروع مطالعه برای کنکور؟

ارسال: #۴۶
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۳ ق.ظ، توسط RASPINA.)
(۲۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ ب.ظ)tara_ff نوشته شده توسط:  اصلا دیر نیست. من پارسال آخرای آذر بود شروع کردم جدی به خوندن(از اول آبان شروع کرده بودم ولی تا آخر آذر روزی ۱یا ۲ساعت میخوندم) معدلمم ۱۳/۱۶ بود یعنی تو پایه ی قویی هم نداشتم رتبه م ۲۵۹ شد. موندم برای امسال. باور کن اصلا دیر نیست فقط باید اعتماد به نفس داشته باشی
چه جوری؟؟؟؟؟؟؟؟
من نمی گم این کار ممکن نیست چون شما میگید رتبه اتون ۲۵۹ شد پس ممکنه ولی من نمی دونم چه جوری ممکن اش کردید

خب چه جوری ساختمان داده ,معماری, مدار منطقی, طراحی الگوریتم ,ریاضی مهندسی ,گسسته ,آمار و احتمال ,سیستم عامل پایگاه داده ,کامپایلر,نظریه ,زبان ,کتاب ۵۰۴و بقیه درس هایی که الان یادم نیست چه جوری این ها را توی این بازه خوندید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا یک ماه را کلا روزیبین۳۰-۶۰ ساعت خوندید
اگر آذر و دی بهمن هم روزی نمی دونم روزی چند ساعت می خوندیدیعنی حدودا ۸۰ روز .......

خب چی خوندید ؟
منابعتون چی بود ؟ حتما اینو ج بدید
من این مدیریت را نمی دونم چی بوده!

من که یک ماهه دارم با ساختمان و مدار کلنجار میرم هنوزهم تموم نشده؟
اصلا نمی دونم کدوم درس را اول بخونم یه سری درسا را مثل دانشگاه الانم نیاز به پیش نیاز دارم
می تونم ۸ ساعت وقت بذارم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng , mrsh1372
ارسال: #۴۷
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۹ ب.ظ
RE: به نظرتون الان دیره واسه شروع مطالعه برای کنکور؟
سلام به همه .
بچه ها اگه کسی تو تکمیل ظرفیت ارشد روزانه ها رو انتخاب کنه و تو یکی از همین رشته های روزانه قبول بشه ولی نتونه بره (چون شرایطم خاصه) ایا از کنکور امسال محروم میشه ؟ نمی دونستم سوالمو کجا باید بپرسم.
ممنون از کسایی که بهم جواب میدن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: software94
ارسال: #۴۸
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ ب.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۹ ب.ظ)z.sh نوشته شده توسط:  سلام به همه .
بچه ها اگه کسی تو تکمیل ظرفیت ارشد روزانه ها رو انتخاب کنه و تو یکی از همین رشته های روزانه قبول بشه ولی نتونه بره (چون شرایطم خاصه) ایا از کنکور امسال محروم میشه ؟ نمی دونستم سوالمو کجا باید بپرسم.
ممنون از کسایی که بهم جواب میدن.
سلام بله روزانه قبول شدن ونرفتن در هر شرایطی محرومیت داره.
۰
۰
ارسال: #۴۹
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۱:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط sana2014.)
(۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۸ ب.ظ)رتبه۱سال۹۴ نوشته شده توسط:  شبانه هم محرومیت داره؟
فک کنم کسی که شبانه هم قبول بشه باید تا قبل ثبت نام کنه انصراف بده

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو کن.

ویلیام شکسپیر
۱
۰
ارسال: #۵۰
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۱۵ ب.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۷ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(22 مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ ب.ظ)tara_ff نوشته شده توسط:  اصلا دیر نیست. من پارسال آخرای آذر بود شروع کردم جدی به خوندن(از اول آبان شروع کرده بودم ولی تا آخر آذر روزی ۱یا ۲ساعت میخوندم) معدلمم ۱۳/۱۶ بود یعنی تو پایه ی قویی هم نداشتم رتبه م ۲۵۹ شد. موندم برای امسال. باور کن اصلا دیر نیست فقط باید اعتماد به نفس داشته باشی
چه جوری؟؟؟؟؟؟؟؟
من نمی گم این کار ممکن نیست چون شما میگید رتبه اتون ۲۵۹ شد پس ممکنه ولی من نمی دونم چه جوری ممکن اش کردید

خب چه جوری ساختمان داده ,معماری, مدار منطقی, طراحی الگوریتم ,ریاضی مهندسی ,گسسته ,آمار و احتمال ,سیستم عامل پایگاه داده ,کامپایلر,نظریه ,زبان ,کتاب ۵۰۴و بقیه درس هایی که الان یادم نیست چه جوری این ها را توی این بازه خوندید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر آذر و دی بهمن هم روزی نمی دونم روزی چند ساعت می خوندیدیعنی حدودا ۸۰ روز .......

خب چی خوندید ؟

اصلا نمی دونم کدوم درس را اول بخونم یه سری درسا را مثل دانشگاه الانم نیاز به پیش نیاز دارم
می تونم ۸ ساعت وقت بذارم

من زبانو ۰ زدم اصلا هم براش وقت نزاشتم. ریاضی مهندسی رو حذف کردم آمار نصفش رو رسیدم بخونم ۲تا سوالو درست زدم. محاسبات ۱/۳ رو خوندم سوالی هم جواب ندادم. گسسته رو حذف کرده بودم ولی چون داده رو خونده بودم ۲تا رو زدم یعنی در کل ریاضی رو ۲۵زدم.
سیستم عامل پورانو خوندم فقط ۱سوالشو نتونستم جواب بدم. نظریه پورانو خوندم اونم فقط ۱ سوالشو جاب ندادم. داده مقسمی رو خوندم فقط ۱ سوالو بلد بودم که اونم تو پاسخنامه اشتباه زدم!(اصلا مقسمی برای داده به درد نمیخوره). منطقی نصف پورانو خوندم خوب نزدم غلط زیاد داشتم البته پوران خوب بود ولی چون وقت زیاد نداشتم با دقت نمیخوندم برای همین ازش نتیجه نگرفتم. معماری رو حدف کرده بودم ولی ۱ سوالشو بلد بودم. فکر کنم مشترک رو ۲۹ زده بودم.
برای کامپایلر پورانو خوندم(به جز فصل آخر) خوب زدم. الگوریتمو حذف کرده بودم اصلا سوالاش رو هم نخوندم. طراحی زبانها ماهان رو خوندم کتاب خوبی نیست ولی چون سوالاش راحت بود فکر کنم بد نزدم. برای داده هم جزوه ۳۰ صفحه ای استادم رو تو نصف روز خوندم فقط ۱ سوالشو بلد نبودم. تخصصی رو هم کلا ۳۵ زده بودم.
با آرزوی موفقیت
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , sedaiesahar , mrsh1372
ارسال: #۵۱
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۵۰ ب.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۷ ق.ظ)mehraein نوشته شده توسط:  دوستانی که نظرشون اینه درسی حذف نشه یا حداکثر دو درس از طرفی عقیده دارن دیر نیست برای شروع
خب واقعا تو این زمان با توجه به حجم مطالب وقت نیست همه دروس خونده بشه یا حداقل برای من این طوره

ساختمان. والگوریتمclrs؟! تو این وقت کم؟
میگم اگه واقعا با خوندن مقسمی و پورانم نمیشه تستی تو ساختمان و الگوریتم جواب داد این دو درس هم حذف کنمBlushBlushBlush
تو مشترک چیزی رو حذف نکن

آدمها ۱۰ دسته اند
۰۱ - آن دسته که باینری نمی فهمند...
۱۰ - آن دسته که باینری می فهمند...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehraein , ezra
ارسال: #۵۲
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۳:۵۳ ب.ظ
ب نظرم الان واسه خوندن سی ال آر اس دیره من خودم تقریبن کامل خوندمش بعضی تمریناش خیلی سخته کلی وقت آدم سرش میره ولی در کل خوندنش بیشتر واسه کامپیوتریا واجبه تا آی تی.تا جایی ک من دیدم آی تی ساختمانو الگوریتمش راحتتره اکثرا با همون پورانو مقسمی نتیجه گرفتن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehraein , software94
ارسال: #۵۳
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۳:۵۵ ب.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۷ ق.ظ)mehraein نوشته شده توسط:  دوستانی که نظرشون اینه درسی حذف نشه یا حداکثر دو درس از طرفی عقیده دارن دیر نیست برای شروع
خب واقعا تو این زمان با توجه به حجم مطالب وقت نیست همه دروس خونده بشه یا حداقل برای من این طوره

ساختمان. والگوریتمclrs؟! تو این وقت کم؟
میگم اگه واقعا با خوندن مقسمی و پورانم نمیشه تستی تو ساختمان و الگوریتم جواب داد این دو درس هم حذف کنمBlushBlushBlush

الان یکم دبر هست ولی قابل جبران هست ایشالا. به نظرم اگر زباد درس حذف کنبد خیلی شانستون کم می شه.
حالا که وقت کم هست باید بهینه ترین کارا رو بکنید.
مثلا به جای حذف کل درس چند فصلش رو حذف کنید و فصولی که همیشه ازش سوال میاد رو بخونید.
کتاب هاب خلاصه تر رو بخونبد. و در ضمن به نظر من clrs را نخونید و یکی از اون کتاب ها به همراه ۶۰۰ تست قدسی رو بخونید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehraein , ezra , software94
ارسال: #۵۴
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۴:۱۵ ب.ظ
سلام دوستان فقط محض اطلاع دارم خدمت دوستان مشهــــــــــــــــــدی های عزیز میگم ... که بعدا نگن بی اطلاع بودیم...
امسال کلاس های دکتر یوسفی (ساختمان الگوریتم گسسته و معماری) مشهد موسسه نصیر توی دانشگاه فردوسی برگزار میشه ... از ۱ ابان فقط اگر تا شنبه کلاس هاش تکمیل نشه (متاسفانه به خاطر اطلاع رسانی دیر موسسه) کلا کنســــــــــــــــــــــــل خواهــــــــــــد شد... پس دوستانی که تمایل دارند ثبت نام کنند زودتر دست به کار شوند....

شرمنده اینحا جاش نبود.... اما گفتم شاید به درد بعضی ها بخوره .... در امان خدا

تسلیم نشــــو !
آغـــاز همیشه سخت ترین مرحله است...
۱
۱
ارسال: #۵۵
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۴:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۹ ب.ظ، توسط flowerirani.)
(۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۷ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(22 مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ ب.ظ)tara_ff نوشته شده توسط:  اصلا دیر نیست. من پارسال آخرای آذر بود شروع کردم جدی به خوندن(از اول آبان شروع کرده بودم ولی تا آخر آذر روزی ۱یا ۲ساعت میخوندم) معدلمم ۱۳/۱۶ بود یعنی تو پایه ی قویی هم نداشتم رتبه م ۲۵۹ شد. موندم برای امسال. باور کن اصلا دیر نیست فقط باید اعتماد به نفس داشته باشی
========================
تنها راه موفقیت تلاش و پشتکاره + نقشه راه
نقشه رو بچه های سایت بهت میدن
نقشه تهیهه کتب و جزوات خوبه
تلاش هم به همت خودت ربط داره
یکی یه مطلب رو ۱بار میوخنه تا اخر عمرش فراموش نمیکنه یکی ۲بار یکی ۳بار ... تا ۶ بار
تمام روانشناسهای دنیا متوجه شدن هر مطلبی ر و۶ بار متفاوت بخونین هر ادمی باشی تا ابد یادش میگیری البته ۶بار در یکسال
برای برنامه ریزی هم من میتونم کمکت کنم اگر ساعات بیکاریتو و کل ۲۴ساعت یه روزتو برام بگی
بقیه اش به همت تو برمیگرده
چه جوری؟؟؟؟؟؟؟؟

خب چی خوندید ؟

می تونم ۸ ساعت وقت بذارم

(۲۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۵۱ ب.ظ)mehraein نوشته شده توسط:  لطفا بقیه هم نظر بدن
ایا باحذف ریاضی و زبان میشه روزانه قبول شد؟
اگه وقت بشه گسسته رو میخونم ولی خب شنیدم گسسته سخته شاید سر جلسه نتونم تستی ازش بزنم
توی مشترک و تخصصی فکر کنم معمولی هستم مثلا روی مدار منطقی و نظریه و کامپایلر و پایگاه حساب باز کردم (البته اکثریت همین طورن) ولی بقیه رو با این که میخوام بخونم ولی مطمئن نیستم بتونم تستی بزنم

لطفا صادقانه و واقعبینانه نظر بدید اگه با این شرایطم احتمال قبولی روزانه کمه وقت نزارم
از نظر هوشی هم معمولی هستم
=====================
سلام به همه
بقول دوستمون زبان روهر شب شبی نیم ساعت تا ۱ساعت بخون و مفید بخون نه طوطی وار
و مث یه درس اصلی ۳یا ۲ساعت واسه تست +حفظ لغت وقت بذار منبع خوب هم زبان انگلیسی زیر زره بین من خریدمش واسه تست عالیه البته کتاب خوبه دیگه هم سراع دارم خاستی بگو خیلی بهتر از زیره زره بین، زیر زره بین چون تو کل کشور هست
راجب گسسته حتی اگر یه تستم نزنی که حتما میزنی اگر خوب بخونی حتما حتما حتما حتما ... وبازم حتما باید حداقل ۳فصل منطق شمارش بازگشتی و گرافو بخونی اگر هم نرم
البته بازگشتی از نون شبم واجب تره خوندنش
بقیه اش به همت تو برمیگرده
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , mehraein
ارسال: #۵۶
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۵:۲۲ ب.ظ
سلام دوستان، چرا میگید برای طراحی و داده پوران و مقسمی خوب نیست؟؟؟ من الان واقعا دچار تردید شدم !!! من ی دور تابستون خوندمشون ، حالا چ کار کنم؟؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۵۷
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۶:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۵۳ ب.ظ، توسط ۸۷۱۲۱۱۲۷.)
اصلا دیر نیست برای شروع من پارسال از آبان جدی شروع کردم و تا زمان کنکور رکورد ساعات مطالعه ام ۵ ساعت در روز بود در ضمن معدلم ۱۵ بود و شاگرد درسخونی ام نبودم .
معماری و منطقی و سیستم عامل رو ویس های پارسه رو گوش کردم که خیلی کمکم کرد تا سریع تر مطالب رو درک کنم پیشنهاد میکنم حتما تمرینای clrs رو هم بخونید و از کتاب تست دکتر قدسی استفاده کنید من زبان رو از روی۵۰۴خوندم و پشیمون شدم شما اشتباه من رو تکرار نکنید و ۱۱۰۰واژه رو بخونید که به صورت جی برگ توی اینترنت آماده هست زبان رو کنار نذارید ولی وقت مفید هم براش نذارید وقتی حوصله هیچ درسی رو ندارید یا تو اتوبوس یا موقع خواب لغات رو خونید مهم نیست روزی چند ساعت میخونید مهم اینه که مطلبی که میخونید درک کنید و حفظ نکنید و بتونید منظم مرور کنید تا به حافظه بلند مدتتون بره موفق باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , mehraein , mrsh1372
ارسال: #۵۸
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۷:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۷:۰۳ ب.ظ، توسط ریحان.)
وای اصن نمیتونم باور کنم.بابا من درسهاروهمه رو یه دور خوندم.اما حالا هم با۲۵ درصدهای بارسه دارم جلو میرم دارم وقتم کم میارم با روزی ۹ تا ۱۰ ساعت درس خوندن.از بس همه را فراموش کردم...دارم دیوونه میشم به خدا...به خدا خیلی تلاش کردم و میکنم اما فراموشیم اونقدر شدیده که هرسری مجبورم دوباره از نو دروسو بخونم و تستهاشو سطحی بزنم. و به تستهای قوی نمیرسم که با دانستنیهای ذهنم بتونم با تفکر خودم تست حل کنم.هر سری اینقدر خسته میشم از خوندن دوباره که خسته میشم برای زدن تستها از ذهن خودم و هی تست رو میبینم بعدم جوابشو.تا اینطوری جلو برم...خیلی غمگین و خستم....مادر داغداری هستم که روز کنکور سالگرد برواز دختر ۱ سال و نیممه. و من همت کردم تا دوباره بلند شم و قد راست کنم از این مصیبت .خدا میدونه چقدر تلاش میکنم اما...همش از دست میره...

تنبلی دزد آرزوهاست...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , behnaz110
ارسال: #۵۹
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۸:۳۶ ب.ظ
منم تازه شروع کردم ... در واقع ۲ هفته ست دارم به همه همینو میگم Dodgy
-از دیروز جدی شروع کردم / - از شنبه جدی شروع میکنم / - از فردای عید جدی شروع میکنم Exclamation
روند درس خوندنم اینطوریه : ۳ روز با خودم کلنجار میرم ، ۱ نصفه روز خیلی خوب میخونم، ۱ روز و نصفی کاملا off و سردرگم ، دوباره ۳ روز کلنجار ... (به صورت ریکرسیو ادامه دارد!) Blush
همه ی حرفای امیدوار کننده و اعتماد به نفس دهنده رو ، هم بلدم هم باور دارم که درست هستن. اما واقعا نمیدونم چجوری میشه که با اینکه ۵ دقیقه قبل داشتم با علاقه و اشتیاق یه مبحثی رو میخوندم و از رشته م حظ میبردم ، یه هو انگار موتورم خاموش میشه و کلیدش هم می افته یه جایی و گم میشه!! Undecided
البته بهونه ی اصلی من اینه که از درس خوندن و مهمتر از اون تو شهری غیر از محل زندگی درس خوندن خسته شدم :|
و یا این که حیفم میاد مثلا درس گسسته رو نخونم (چون دوستش دارم و دلم میخواد توش خفن باشم ، همینطور بعضی درسای دیگه) ، بنابرین دلم میخواد سال دیگه شروع کنم... از طرفی چون خودم رو میشناسم ، این تصمیم برام به معنی بیخیال ارشد شدنه ، و هروقت این بهونه رو برای دیگران بازگو میکنم و اونا هم میگن مطمئنی سال دیگه میخونی؟ در ظاهر میگم -آره،حتما! ولی به وضوح خودم رو میبینم که بیکار توی خونه نشستم و از تصمیمم پشیمونم Sad
فقط میتونم بگم برای خودم و همه کسایی که مثل من هستن و البته همه اونایی که مثل من نیستن و خیلی هم خوب درس میخونن Big Grin دعا میکنم خدا کمک ویژه بهمون برسونه تا دیر نشده Rolleyes
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , sharifIT
ارسال: #۶۰
۲۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۹:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۲۸ ب.ظ، توسط kingmax.)
(۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۸ ب.ظ)رتبه۱سال۹۴ نوشته شده توسط:  شبانه هم محرومیت داره؟
نه دوست من امسال ارشد مهندسی مکانیک شبانه کرمان شد نرفت داره دوباره میخونه

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۳۲ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۴۵ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۲,۱۰۳ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۳۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۹۱۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۹۰۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close