زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ششم ار فصل اول (سوال آخر از این فصل)

ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۵۵ ب.ظ
می‌توان ساختار سیستم عامل را به دسته های مختلفی تقسیم کرد از جمله:
۱/ سیستم های یکپارچه
۲/ سیستم های لایه‌ای
۳/ سیستم های ماشین مجازی
۴/ سیستم های مشتری - خدمت گزار
سوال ۱: با توجه به ساختار هر کدام از این سیستم‌ها به نظرتان کدامیک از این نوع سیستم‌ها بیشترین سرعت را دارند ؟ چرا ؟

سوال ۲: کدامبک ار این سیستم‌ها در سیستم های توزیع شده موثرتر خواهند بود ؟

سوال ۳‌: در کدامیک از این سیستم‌ها میتوان ساختار سلسله مراتبی کاربران را به خوبی پیاده سازی کرد ؟

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , - rasool - , ayfer.a11 , banafsheh68
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۱۴ ب.ظ، توسط Br2012.)
من فقط جواب سوال ۲ رو میدم:
سیستم های Client/Server

به این دلیل که سیستم های توزیع شده خود تشکیل شده است از یک سری سرویس و یک سری از مصرف کننده که این دو نوع سیستم در سراسر سیستم توزیع شده میتونه پراکنده باشه و یک حالت سرویس‌ها این هست که میتونه چند سرور داشته باشیم که سرویس بدن یا میتونه سرویس‌ها به صورت متمرکز(centralized) و بر رو‌ی یک سرور باشه سرعت استفاده از سریس‌ها در این نوع از سیستم‌ها بستگی به بستر ارتباطی اونها داره اما معمولا سرعتش کمتر از سه نو دیگه هست چون ارتباط از طریق شبکه صورت میگیره امنیت هم تو این سیستم‌ها خیلی مهم هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatami , ayfer.a11
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط hanif.)
سیستم های یکپارچه کلا از سیستم های عامل امروزی خذف شدن(منقرض شدن) دلیل اون هم به علت مشکلات مربوط به ایجاد و اصلاح این سیستم‌ها بود چون از ساختار ماژولار مناسب برخوردار نبودن نسل اول سیستم های عامل از این دسته بودند اما بعد از سیستم های یکپارچه سیستم های لایه ای به وجود امد که از لایه هایی تشکیل شده بودند این لایه‌ها بر روی هم قرار داشتند و از طریق یک واسط با هم ارتباط بر قرار می کردند اما این سیستم‌ها هم به علت مشکلاتی که در اصلاح انها و جود دارند در حال از بین رفتن هستن و جای خود رو به ریز هسته‌ها دادن. اما ماشین مجازی‌، چون کار کردن با سیستم های کامپیوتری که متشکل از سخت افزار‌ها‌، سیگنالها و غیره سخت بود لایه هایی از جمله ریز معماری‌، و...‌، سیستم عامل رو ان کشیده شد که در این صورت ماشین مجازی به وجود امده کار را برای برنامه نویس راحتتر میکرد. ماشین‌ها مشتری خدمتگزار در این دسته بندی من قرار ندارن . اما من هم با br2011 موافقم. اما در مورد سوال اول فکرکنم اشتباهه چون سیستم عامل یک بخشی از سلسه مراتبی که به نام ماشین مجازی مطرح شده است که اون هم به انواع یکپارچه‌، لایه ای‌، و ریز هسته تقسیم میشه اگه بخوام از بین لایه ای و ریز هسته یکی رو انتخاب کنم مطمئنا لایه ای رو انتخاب می کنم . اما سیستم های لایه ای ساختار سلسله مراتبی رو با توجه به ساختارشون دارا هستند(در این مورد شکم بیشتره)

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatami
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۱۶ ب.ظ
این حرفتون که به نظرم گفتید من از بین ریزهسته و لایه‌ای‌، لایه‌ای را انتخاب می‌کنم
به نظرم این حرف یکم مورد داره
شما باید با توجه به نیازهاتون سیستم عاملتون را انتخاب کنید
مثلاً شما یکجا به سرعت نیاز دارید و به امنیت خیلی نیاز ندارید
یا یکجا کاربرانی دارید که میخواهید هر کدام سطح دسترسی محدود داشته باشند
و .....
همه اش که نمیشه لایه ای انتخاب کرد
این سوال برای همین مطرح شده که مزایای هر نوع سیستم را بگید تا ببینیم کجا‌، چی به دردمون میخوره

سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , ayfer.a11
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۷ ق.ظ
ببخشید منظورم از بین یکپارچه و لایه ای بود وگرنه هنوز ریز هسته مشکلات حل نشده ای داره.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۰ ب.ظ
RE: سوال ششم ار فصل اول (سوال آخر از این فصل)
سوال ۱: به نظر من ساختار یکپارچه بیشترین سرعت را دارد . چون همه چی به قول معروف دم دستند ولی ۲ مشکل اصلی دارند: ۱- عدم انعطاف پذیری ۲-امنیت در حد صفر!!!!!!!!!!

سوال ۲: نیدونم

سوال سوم:مسلما ساختار لایه ای

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatami
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۱۰ ب.ظ
سوال اول:
سیستم‌های یکپارچه دارای کندترین وقفه‌ها هستند یعنی در صورتی که وقفه‌ای در این نوع سیستم‌ها ایجاد شود زمانی طولانی تری را نسبت به سایر سیستم‌های عامل دیگر میگیرند تا به وقفه جواب دهند . ولی در عین حال سریعترین سیستم عامل‌ها به شمار می‌آیند چرا که تعداد کمترین وقفه برای انجام یک کار را دارا می‌باشند در بیشتر مواقع با یک وقفه کار مورد نظر انجام میشود
پس از لحاظ سرعت بیشترین سرعت را دارا میباشند ولی از نظر سازماندهی و مدیریت و ماژولاریتی از بدترین نوع سیستم عامل‌ها هستند

سوال دوم‌: ؟
سوال سوم: ؟

ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوال دوم
در سیستم های توزیع شده شما نیازمند این هستید که اطلاعاتی را برای سایر کاربران یا سرور ارسال بکنید بدون اینکه نیاز داشته باشید که بدانید این کار به چه صورت و در یچه زمانی انجام میپذیرد و خود را درگیر این گونه مسایل نکنید بنابراین شما نیازمند سیستمی هستید که این کار را بتواند برای شما انجام دهد که بهترین سیستم همان سیستم مشتری خدمتگذار است

سوال سوم
در سیستم های لایه‌ای هر سطح و هر لایه دسترسی های مختلفی دارند و این نوع سیستم‌ها برای مصارفی که در آن سطح بندی کاربران مورد نیاز است بسیار مناسب هستند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۷۳ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۶۴ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۵۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۳۰ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۲۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۴۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۳۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  راهنمایی انتخاب واحد ترم اول، ارشد نرم، مباحث بیگ دیتا و دیتابیس arian_61 ۱ ۲,۵۳۹ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arian_61
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۳۹ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close