زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک در کمینه کردن

ارسال:

alirezafchh پرسیده:

کمک در کمینه کردن

با سلام
دوستان این nfa رو براتون میذارم . می خوام اون رو به یه dfa تبدیل کنم. تو تبدیل این nfa که با لاندا هست به nfa بدون لاندا مشکلی ندارم. البته اگه دوس داشتین اون رو هم یه توضیح بدین.
اما مشکل اصلی من در کمینه کردن dfa بدست آمده هستش. یه خورده ای گیر کردم اگه زحمتی نیس توی اون قسمتش(موقع کمینه کردن) به من با رسم جدول و نحوه افراز کردنش توضیح بدین. تا اون جایی که میدونم اینکه رئوس معادل رو یکی میگیریم، اما چجوری باید خلاصش کنیم یعنی مثلاً اگه راس {q0,q1} با راس {q0,q1,q2} معادل باشن، حالا برای خلاصه کردن چطور باید پیش رفت؟
ببخشید زیاد شد، امیدوارم مشکلم رو مثل همیشه حل کنین. فقط اگه میشه با رسم شکل و جدول بهم بگین.
با تشکر و قدردانی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فکر کنم تصویر درست پیوست نشده ، با این حال لینکش رو براتون گذاشتم.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

amir.babol پاسخ داده:

RE: کمک در کمینه کردن

سلام این جدوله تبدیل nfaبه dfa هستش حالا اگر قرار باشه حالات dfa را کم کنیم حالات پایانی توی یک گروه و حالات غیرپایانی توی یک گروه دیگه در نظر می گیریم
حالا تو این جدولی که ساختم {q0,q0q2,q2} جز حالات غیرپایانی هستند و {q1 ,q1q2} جزء حالات غیرپاانی که حالا باید ببینیم برای مثلا {q1 ,q1q2} آیا برای ورودی صفر و یک به یک گروه مشابه میرن یا خیر که اگه نرفتن باید دوباره بشکن و دوباره همین کار رو بررسی کرد
شرمنده اگه کم یا بد گفتم از پشت سیستم خیلی سخته مفهوم حرفمو برسونم

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

alirezafchh پاسخ داده:

RE: کمک در کمینه کردن

(۰۲ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ق.ظ)amir.babol نوشته شده توسط:  سلام این جدوله تبدیل nfaبه dfa هستش حالا اگر قرار باشه حالات dfa را کم کنیم حالات پایانی توی یک گروه و حالات غیرپایانی توی یک گروه دیگه در نظر می گیریم
حالا تو این جدولی که ساختم {q0,q0q2,q2} جز حالات غیرپایانی هستند و {q1 ,q1q2} جزء حالات غیرپاانی که حالا باید ببینیم برای مثلا {q1 ,q1q2} آیا برای ورودی صفر و یک به یک گروه مشابه میرن یا خیر که اگه نرفتن باید دوباره بشکن و دوباره همین کار رو بررسی کرد
شرمنده اگه کم یا بد گفتم از پشت سیستم خیلی سخته مفهوم حرفمو برسونم

سلام نه ممنونم اما همونطور که خودتون گفتین ، توضیحات کمی گنگ بود. من اون لحضه ای رو می خواستم که اینها رو میشکنیم . حالا چطور باید dfa رو کمینه کنیم. اما بازم ممنونم .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۹۰ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۸۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۸۰۲ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۲۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مسدود کردن سایت و نرم افزار تلگرام wiisconsin ۶ ۶,۶۰۱ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Wink معرفی سایت برای دانلود رام اندروید و یادگیری رایگان فلش کردن گوشی و تبلت famerom ۰ ۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: famerom
Question رسم درخت با ۲۶ گره و ارتفاع کمینه porseshgar ۰ ۱,۵۷۰ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  تغییر عملیات لب تاپ هنگام باز کردن درب آن انرژی مثبت ۴ ۱۱,۸۶۲ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: manafzadeh_a@yahoo.com
Sad پیدا کردن xای که حاصل جمع دو عدد Sanazzz ۳ ۳,۲۲۴ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close