زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی (الگوریتم رقابت استعماری و خوشه بندی)

ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۳, ۰۳:۱۷ ب.ظ
سلام
دوستان من برنامه خوشه بندی گراف با استفاده از الگوریتم رقابت استعماری رو در متلب نوشتم، برنامم تا ۱۵ گره درست ج میده اما وقتی گره زیادتر میشه در هر اجرا جواب متفاوتی میده، کسی میدونه مشکل از چی می تونه باشه؟
با تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۱۶ ب.ظ
سلام
این در واقع مشکل نیست، این ذات الگوریتم های تکاملی هستش که در هر ران جواب متفاوتی تولید کنند حتی اگر تعداد iteration ثابت باشه هر دفعه و دست به پارامترها هم نزنید
تو این جور مواقع بهتره ۱۰ تا یا ۱۵ تا ران بگیرید و ارزیابی هاتون رو توی یک جدول راجع به این ۱۰ ران یا ۱۵ ران بنویسید
در واقع جواب هایی که پیدا می کنید رو همگی توی یک جدول بیارید و توی همه ی مراحل ارزیابی کنید الگوریتمتون رو

The best defense against logic is ignorance
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۴۸ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی (الگوریتم رقابت استعماری و خوشه بندی)
سلام
طبق گفته دوستمون این مشکل نیست، بلکه الگوریتم داره جواب بهینه پیدا میکنه، حالا اگر جنس مسیله شما ماکزیمال هست جوابها رو به افزایش هست در هر تکرار و اگر مسیله از نوع مینیمال جواب ها در هر تکرار روبه کاهش است.

متاهل هستم.
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۳, ۰۶:۱۶ ب.ظ
ممنون از راهنمایی تون اما من در ادامه ی کارم اولویت بندی هم دارم، یعنی خوشه ها رو اولویت بندی می کنم، با این حساب اولین نتیجه خوشه بندی برام مهمه و ممکنه زیاد بهینه نباشه Sad
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۳, ۰۹:۴۹ ب.ظ
ببین یه سایت بهت معرفی میکنم که میتونی محصولی در این زمینه ازش بخری که البته کاملا موضوع رو الگوریتمی جلو میبره و شیوه کد نویسیشون خیلی خوبه و ذهن شما رو راجب کارتون باز میکنه matlabsite.com

و البته شما میتونید نتیجه هر تکرار رو ذخیره داشته باشید.

متاهل هستم.
ارسال:
۰۶ دى ۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ ق.ظ
ممنون گلم، من این سایت رو دیدم خوشه بندی من با خوشه بندی ضمنی که در الگوریتم رقابت استعماری هست فرق داره، یعنی من الگوریتم رو اجرا می کنم تا زمانی که به یک امپراطوری واحد برسه و محتوای اون امپراطوری برای من بهترین خوشه بندی هست. در واقع الگوریتم من گسسته هست و مثل ژنتیک عمل میکنه.
ارسال:
۰۶ دى ۱۳۹۳, ۱۲:۰۴ ب.ظ
خوب هدف الگوریتم ica همین هست که بهترین امپراطوری بهترین جواب رو انتخاب کنه، تمام آموزش های این سایت که در ارتباط با این الگوریتم هستند همین هدف رو در نظر دارند، به هر حال قصدم کمک بود ، موفق باشید.

متاهل هستم.
ارسال:
۱۰ دى ۱۳۹۳, ۰۹:۵۳ ق.ظ
سلام. در این جور الگوریتم ها اولین و آخرین جواب ملاک نیست. بلکه یه روند همگرایی دارند. به یه جایی که برسه از اونجا به بعد ثابت می ماند. اولین جایی که به ثبات میرسه جواب شمااست. ربطی به پیوسته و گسسته بودن نداره شما با یک آرایه میتونید پاسخ هر iterationرا ذخیره کنید تا روند را بهتر ببینید،نکته مهم دیگه اینکه الگوریتم های تکاملی برای سرعت بخشی به مسائل بزرگ هستند و با مسائل کوچک تست نکنید. به نظر میرسه ذهنیت شما برای الگوریتم های دقیق مثل پویاوبرگشت به عقب و ... باشه.
موفق باشید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۳۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۲۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۵۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۶۶۵ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  درخواست راهنمایی برای خرید elaheh1375 ۱ ۲۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra1350
  درخواست راهنمایی برای ارشد sali_h ۲ ۴,۴۷۵ ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  درخواست راهنمایی در مورد خوابگاه Amirhosseinam ۱ ۲,۹۲۰ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: edward71
  بودجه بندی آزمون های آزمایشی رشته مهندسی کامپیوتر مدرسان شریف mhm-pc ۳ ۶,۶۶۶ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Sara1994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close