زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تعداد مسیرها-شبکه های میان ارتباطی

ارسال:

azarakhsh1986 پرسیده:

در یک شبکه (hypercube)Hn :
الف- تعداد مسیرهای متفاوت بین دو گره A و B
ب-تعداد مسیرهایی کاملا" مجزا )بدون هیچ گره مشترک در مسیرها( بین دو گره A و B
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

M4$0UD پاسخ داده:

سلام خانم آذرخش
من اتفاقی این تاپیک را الان دیدم. احتمالا دیگه جواب این سوال به دردتون نمی خوره ولی بیایید به کمک هم جوابش را بدیم شاید در آینده سوال یکی دیگه از بچه ها هم باشه.
نظر من اینه :
پاسخ قسمت الف: به نظرم با فرض مسیر کمینه و فرض این که فاصله همینگ دو تا گره A و B را m در نظر بگیریم جواب این قسمت [tex]m![/tex] باشه. مثلا برای [tex]H(3)[/tex] بین دو گره [tex]A=001[/tex] و [tex]B=110[/tex] فاصله همینگ برابر است با [tex]m=3[/tex] و تعداد مسیرهای بین این دو گره به صورت زیر است:

۰۰۱-۰۱۱-۱۱۱-۱۱۰
۰۰۱-۰۱۱-۰۱۰-۱۱۰
۰۰۱-۰۰۰-۰۱۰-۱۱۰
۰۰۱-۰۰۰-۱۰۰-۱۱۰
۰۰۱-۱۰۱-۱۰۰-۱۱۰
۰۰۱-۱۰۱-۱۱۱-۱۱۰
پاسخ قسمت ب:
جواب این قسمت هم فکر می کنم برابر فاصله همینگ باشه، مثلا :
۰۰۱-۰۱۱-۱۱۱-۱۱۰
۰۰۱-۱۰۱-۱۰۰-۱۱۰
۰۰۱-۰۰۰-۰۱۰-۱۱۰
استدلالم هم اینه که فقط تو انتخاب اول حق انتخاب مسیر داریم و تعداد گزینه هایی که برای انتخاب داریم برابر فاصله همینگ دو گره هست و بقیه مسیر برای این که گره تکراری در مسیر وجود نداشته باشه تنها یک گزینه برای انتخاب وجود دارد.

ارسال:

azarakhsh1986 پاسخ داده:

RE: تعداد مسیرها-شبکه های میان ارتباطی

(۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۶ ب.ظ)M4$0UD نوشته شده توسط:  سلام خانم آذرخش
من اتفاقی این تاپیک را الان دیدم. احتمالا دیگه جواب این سوال به دردتون نمی خوره ولی بیایید به کمک هم جوابش را بدیم شاید در آینده سوال یکی دیگه از بچه ها هم باشه.
نظر من اینه :
پاسخ قسمت الف: به نظرم با فرض مسیر کمینه و فرض این که فاصله همینگ دو تا گره A و B را m در نظر بگیریم جواب این قسمت [tex]m![/tex] باشه. مثلا برای [tex]H(3)[/tex] بین دو گره [tex]A=001[/tex] و [tex]B=110[/tex] فاصله همینگ برابر است با [tex]m=3[/tex] و تعداد مسیرهای بین این دو گره به صورت زیر است:

۰۰۱-۰۱۱-۱۱۱-۱۱۰
۰۰۱-۰۱۱-۰۱۰-۱۱۰
۰۰۱-۰۰۰-۰۱۰-۱۱۰
۰۰۱-۰۰۰-۱۰۰-۱۱۰
۰۰۱-۱۰۱-۱۰۰-۱۱۰
۰۰۱-۱۰۱-۱۱۱-۱۱۰
پاسخ قسمت ب:
جواب این قسمت هم فکر می کنم برابر فاصله همینگ باشه، مثلا :
۰۰۱-۰۱۱-۱۱۱-۱۱۰
۰۰۱-۱۰۱-۱۰۰-۱۱۰
۰۰۱-۰۰۰-۰۱۰-۱۱۰
استدلالم هم اینه که فقط تو انتخاب اول حق انتخاب مسیر داریم و تعداد گزینه هایی که برای انتخاب داریم برابر فاصله همینگ دو گره هست و بقیه مسیر برای این که گره تکراری در مسیر وجود نداشته باشه تنها یک گزینه برای انتخاب وجود دارد.

سلام
ممنون بابت توجهتون
خودم توو این سؤال مشکل داشتم به درخواست یکی از دوستان خانم bache mosbat Smile ایجادش کردم که ایشون جواب بدن و بقیه هم استفاده کنن و ما همچنان منتظر جواب ایشونیم Rolleyes
ولی به قول شما به درد آیندگان میخوره اگه روش بحث شه تا جواب نهاییش به دست بیاد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

سلام ببخشید. من این تاپیکو یادم رفته بود. یه سری درگیری داشتم اون زمان .یادمه یه مقاله ی خوبی پیدا کرده بودم در جواب سوال شما اون موقع. میگردم میذارمش. حل این سوال به این راحتی ها نیست.

ارسال:

azarakhsh1986 پاسخ داده:

(۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۰۳ ق.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  سلام ببخشید. من این تاپیکو یادم رفته بود. یه سری درگیری داشتم اون زمان .یادمه یه مقاله ی خوبی پیدا کرده بودم در جواب سوال شما اون موقع. میگردم میذارمش. حل این سوال به این راحتی ها نیست.
سلام خواهش میکنم میدونستم درگیرید گیر ندادم دیگه بیشتر از اون Wink خیلی لطف کردید ممنونSmile

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

ببخشید اگه خیلی کمکی نتونستم بکنم. روش فکر هم کردم ولی جواب خیلی خوبی بهش نرسیدم.

۰
ارسال:

azarakhsh1986 پاسخ داده:

خواهش میکنم همین که وقت گذاشتید بسیار ممنونیم Smile

۰
ارسال:

MShariati پاسخ داده:

آقا M4$0UD از استدلال رسای شما بسی محظوظ گشتم!
.
.
.
البته خوشحال نشیدها! من جزو آیندگان نیستم، همینجوری کنجکاو شدم.

(۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۶ ب.ظ)M4$0UD نوشته شده توسط:  پاسخ قسمت ب:
جواب این قسمت هم فکر می کنم برابر فاصله همینگ ...

در این موضوع تو مقاله دومی که خانم Bache Mosbat معرفی کردن، طبق قضیه‌ی Menger عنوان شده که تعداد این میسرها n (قطر گراف و همچنین درجه‌ی همه‌ی رئوس) است که البته مسیرها دارای طول حداکثر n+1 فرض شده‌اند و می‌دونیم که ماکس m هم n میشه. البته نمی‌دونم؛ شاید بشه ادعا کرد که m برای مسیرهای با طول بهینه جوابه.

۰
ارسال: #۱۰

M4$0UD پاسخ داده:

ای بابا چرا مسخره می کنید!Big GrinTongue
خوب من فکر نمی کردم این مسئله یه مسئله پیچیده باشه. برای همین راه حلی که به ذهنم رسید رو گفتم. من هنوزم نفهمیدم جواب چی میشه. الان هم وقت خوندن مقاله ها را ندارم. آقا مسعود شما که خوب فهمیدی یکم برای ما هم توضیح بدید. من جزو آیندگانم!

۰
ارسال: #۱۱

MShariati پاسخ داده:

شکسته نفسی نفرمایید، برای قسمت الف که به نظرم فرض شما کاملاً معقول بود و با این فرض جوابتون رو هم صحیح می‌دونم.Dodgy
.
.
.
و باور بفرمایید که اصلاً قد و اندازه‌ی حرف زدن در این موضوع نیستم (هرکس یه نقطه ضعف‌هایی داره که خودش بهتر می‌شناسه‌شون)، وگرنه موضوع جذابیه برام. من اگه نظری بدم، اونقدر گمراه کننده و پرته که صدتا عاقل باید جمع بشن تا جمعش کنن!
بعضی موضوعات خیلی وسوسه انگیزند ولی وقتی طرفشون میری تحقیرت میکنن و ندونستن‌هاتو به رُخِت می‌کشن ولی مهم اینه که آدم مثل شما شهامتش رو حفظ کنه. منم برای اینکه شهامتم خدشه‌دار نشه وقتی اینجور مسائل رو تشخیص دادم دیگه دورشو خط می‌کشم، مگر اینکه برای یک کاربردی مجبور باشم تا بالاخره یه جوری حلشون کنم.

ارسال: #۱۲

M4$0UD پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  شکسته نفسی نفرمایید، برای قسمت الف که به نظرم فرض شما کاملاً معقول بود و با این فرض جوابتون رو هم صحیح می‌دونم.Dodgy
.
.
.
و باور بفرمایید که اصلاً قد و اندازه‌ی حرف زدن در این موضوع نیستم (هرکس یه نقطه ضعف‌هایی داره که خودش بهتر می‌شناسه‌شون)، وگرنه موضوع جذابیه برام. من اگه نظری بدم، اونقدر گمراه کننده و پرته که صدتا عاقل باید جمع بشن تا جمعش کنن!
بعضی موضوعات خیلی وسوسه انگیزند ولی وقتی طرفشون میری تحقیرت میکنن و ندونستن‌هاتو به رُخِت می‌کشن ولی مهم اینه که آدم مثل شما شهامتش رو حفظ کنه. منم برای اینکه شهامتم خدشه‌دار نشه وقتی اینجور مسائل رو تشخیص دادم دیگه دورشو خط می‌کشم، مگر اینکه برای یک کاربردی مجبور باشم تا بالاخره یه جوری حلشون کنم.
شما که دیگه استاد شکسته نفسی هستید. من همچنان خوشحال میشم نظر شما را بدونم در رابطه با سوال. از شخصیتتون خوشم اومد شخصیت جالبی دارید.

۰
ارسال: #۱۳

azarakhsh1986 پاسخ داده:

اره به نظر بنده هم ایشون تعریف کردن از حلتون نه مسخره که Smile
خوبه نظراتتونو ببگید استفاده میکنیم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۵۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  تعداد جواب mostafaheydar1370 ۲۱ ۱۷,۳۷۸ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: miinaa
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۰۲۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تعداد مسیرها در گراف ss311 ۰ ۱,۸۳۴ ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷ ب.ظ
  تعداد درخت فراگیر ss311 ۰ ۲,۱۰۶ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ ب.ظ
  تعداد توابع پوشا ss311 ۰ ۱,۸۷۶ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۵۷ ب.ظ
  تعداد اعداد ۵ رقمی هم ارز ss311 ۲ ۲,۳۸۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۹ ب.ظ
  تعداد رشته های n بیتی hamedsos ۲ ۲,۷۴۷ ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  تعداد درختهای پوشا ss311 ۰ ۱,۵۶۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۰۸ ب.ظ
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۵۸ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close