زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه ریزی برای ارشد ۹۵ از الان لطفا همراهی کنید

ارسال: #۳۰۱
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۲۴ ق.ظ
بچه ها من کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت رو دارم که مال سال ۸۹ هست. به نظرتون باید برم چاپ جدیدش رو بگیرم یا خیلی فرقی نکرده؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani
ارسال: #۳۰۲
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۳۷ ق.ظ
RE: برنامه ریزی برای ارشد ۹۵ از الان لطفا همراهی کنید
(۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۱ ق.ظ)reza23108 نوشته شده توسط:  سلام به همه.
من سالی که کنکور دادم به جز ماه آخر می رفتم سر کار. ولی این نکته مهمه به نظرم که من درسا از سال قبل یادم بود و کلا هم خیلی مشکلی تو برخی از دروس نداشتم و فهمیده بودم چجوری باید کار کنم.
در مجموع می خوام این نکته رو بگم که اگر پایه درسی ضعیف باشه باید از تمام مدت باقی مونده استفاده کنید و کتابای منبع رو تو خیلی درسا بخونید بعد برید سراغ کتابای کنکور. به نظرم برا افرادی که تو فضای هر درسی نیستند خیلی تلاش لازمه که به حالت قابل قبول برا کنکور برگردن.
من یه چند سالی هست که تو فضای کنکور هستم خیلی از افرادی که وقت می ذارن از همون ابتدا میشه گفت که به جایی نمی رسن،. ولی متاسفانه با تبلیغای موسسه ها یا افراد امیدوار میشن و چند ماهشون رو از دست میدن.
ببخشید اگر باعث ناراحتی یا نا امیدی کسی شدم. ولی دوست ندارم افراد وقتشون و پولشون رو الکی خراب کنن.
اینم بگم که کسایی که پایه شون به هر دلیلی ضعیف شده حتما تو جنبه های زندگی پیشرفت کردن، مثلا کار کردن و کلی کار یاد گرفتن و واسه آینده کلی چیز یاد گرفتن که شاید از هر مدرکی مهم تر باشه.

امیدوارم همه شاد و موفق باشنSmile
سلام،مرسی از مشاوره ای ک دادید.
من حرف شما رو قبول ندارم البته با اجازه.اگر اینجورهستش ک شما میگید ک کلا همه کتاب و دفتررو ببندن برن سراغ زندگیشون.درسته کسی ک چندسال ازاین فضادوربوده کارش ازبقیه بیشترهستش ولی این نیست ک نتیجه نگیره.همه چیزب تلاش خودفردبستگی داره.اون کسی ک رشته شون شیمی بوده و فکر میکنم توی گرایش شبکه رتبه کنکورشون تک رقمی شده بنظرتون اگر میخواستن ب این حرفهاگوش کنن الان کجابودن؟بازم تک رقمی میشدن.کنکوراونقدرها هم سخت نیست ک ماها بزرگش کردیم امتحان مثل بقیه امتحانها.فقط ب تلاش خودمون نیاز داره.شاید یکی فکر کنه ۸-۹ساعت خوندن خیلی زیادباشه و اگر نتیجه ی دلخواه رو نگیره دلیلش این ک سال اول بوده ک کنکورمیداده.شاید باید بیشترمیخوند یا عمقی ترمیخوند.بنظر من این حرفها جز تخریب روحیه ی بچه ها تاثیردیگه ای نداشته باشه البته این نظر شخصیه من.
حتی کسی که از مادرش فلج متولد شده،اگر قهرمان ورزش نشود خودش مسئول و مقصر است.
"ژان پل سارتر"
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP
ارسال: #۳۰۳
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۰۶ ق.ظ، توسط flowerirani.)
(۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ق.ظ)neda.e نوشته شده توسط:  سلام

منم به امید خدا میخوام از فردا شروع کنم

به نظرتون واسم دیر نیست؟ ۲۸ سالمه و ۶ ساله که فارغ التحصیل شدم

میخوام برای نرم افزار بخونم
کارشناسی هم نرم افزار خوندم

=============
نه نیست اما شما باید تلاش زیادی کنید بعلاوه منابع مناسبی انتخاب کنین که در قسمت مصاحبه ها قید شده است
اگر منابع مناسب رو انتخاب کنی تلاشتو زیاد کنی ۸ماه خودتو وقف کنید حتما میشه

(۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۴ ق.ظ)csun نوشته شده توسط:  بچه ها من کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت رو دارم که مال سال ۸۹ هست. به نظرتون باید برم چاپ جدیدش رو بگیرم یا خیلی فرقی نکرده؟

======
نه نخرید
فقط۲ صفحه از کتاب بهش اصافه شده لطفا وسواس هم بخاطر اون ۲صفحه بخرج ندید اون پول رو برید یه کتاب دیگه بخرید
هر چند بیچار ه حقیقت دارند کتابشو کپی میزننو جعل میکنند
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , neda.e , csun
ارسال: #۳۰۴
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۷ ق.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷ ق.ظ)Elham_tm نوشته شده توسط:  
(27 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۱ ق.ظ)reza23108 نوشته شده توسط:  سلام به همه.
من سالی که کنکور دادم به جز ماه آخر می رفتم سر کار. ولی این نکته مهمه به نظرم که من درسا از سال قبل یادم بود و کلا هم خیلی مشکلی تو برخی از دروس نداشتم و فهمیده بودم چجوری باید کار کنم.
در مجموع می خوام این نکته رو بگم که اگر پایه درسی ضعیف باشه باید از تمام مدت باقی مونده استفاده کنید و کتابای منبع رو تو خیلی درسا بخونید بعد برید سراغ کتابای کنکور. به نظرم برا افرادی که تو فضای هر درسی نیستند خیلی تلاش لازمه که به حالت قابل قبول برا کنکور برگردن.
من یه چند سالی هست که تو فضای کنکور هستم خیلی از افرادی که وقت می ذارن از همون ابتدا میشه گفت که به جایی نمی رسن،. ولی متاسفانه با تبلیغای موسسه ها یا افراد امیدوار میشن و چند ماهشون رو از دست میدن.
ببخشید اگر باعث ناراحتی یا نا امیدی کسی شدم. ولی دوست ندارم افراد وقتشون و پولشون رو الکی خراب کنن.
اینم بگم که کسایی که پایه شون به هر دلیلی ضعیف شده حتما تو جنبه های زندگی پیشرفت کردن، مثلا کار کردن و کلی کار یاد گرفتن و واسه آینده کلی چیز یاد گرفتن که شاید از هر مدرکی مهم تر باشه.

امیدوارم همه شاد و موفق باشنSmile
سلام،مرسی از مشاوره ای ک دادید.
من حرف شما رو قبول ندارم البته با اجازه.اگر اینجورهستش ک شما میگید ک کلا همه کتاب و دفتررو ببندن برن سراغ زندگیشون.درسته کسی ک چندسال ازاین فضادوربوده کارش ازبقیه بیشترهستش ولی این نیست ک نتیجه نگیره.همه چیزب تلاش خودفردبستگی داره.اون کسی ک رشته شون شیمی بوده و فکر میکنم توی گرایش شبکه رتبه کنکورشون تک رقمی شده بنظرتون اگر میخواستن ب این حرفهاگوش کنن الان کجابودن؟بازم تک رقمی میشدن.کنکوراونقدرها هم سخت نیست ک ماها بزرگش کردیم امتحان مثل بقیه امتحانها.فقط ب تلاش خودمون نیاز داره.شاید یکی فکر کنه ۸-۹ساعت خوندن خیلی زیادباشه و اگر نتیجه ی دلخواه رو نگیره دلیلش این ک سال اول بوده ک کنکورمیداده.شاید باید بیشترمیخوند یا عمقی ترمیخوند.بنظر من این حرفها جز تخریب روحیه ی بچه ها تاثیردیگه ای نداشته باشه البته این نظر شخصیه من.
حتی کسی که از مادرش فلج متولد شده،اگر قهرمان ورزش نشود خودش مسئول و مقصر است.
"ژان پل سارتر"

من اصلا منظورم این نیست که همه کتاب هاشون رو جمع کنن. بله افرادی هستند که می رسن ولی به نسبت اونایی که امید دارن و هزینه زمانی و پولی می کنن واقعا کم هستن.
بله هر کسی واقعا تلاش کنه شاید بتونه موفق شه ولی متاسفانه همه در ابتدای راه قسمت مثبت راه رو می بینند و به دید سادگی و به قول شما اونقدر سخت نبودنش هزار تا رویا تو سرش می پرورونه.
به نظرم مفید اومد که این دید رو بگم.
نرسیدن به این آرزوها خیلی اوقات اصلا به دلیل کم تلاش کردن اون ها نیست بلکه به خاطر شرایطی هست که توش قرار دارند و در واقع بازگشتشون سخته.
بازم میگم که هر کسی می تونه موفق بشه ولی مثال های انگشت شمار(منظورم تعداد کم هست) از موفقیت برخی آدم ها اصلا نشان از موردی که شما میگید نیست.
اصلا برام شیرین نیست که بخوام اینا رو بگم ولی خوب بالای ۵۰،۶۰ مورد تو همین امسال دیدم که از همون اول میشد فهمید که سخته موفقیتشون.
ایشالا حرفام کسی رو نرنجونده باشه،امیدوارم نیت حرفام رو برداشت کنید.
شاد باشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , flowerirani
ارسال: #۳۰۵
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۸ ق.ظ
دوستان منابع رو چطور انتخاب میکنین؟
بنظرم در منابع نمیشه یه نسخه برای همه پیچید
جون پایه و مدل درس خوندن ها فرق میکنه
مثلا من در یه درسی صفرصفر هستم ولس در یه درس دیگه سطح خوبی دارم و فهمیدم پس کتاب مناسب فرق میکنه
حسابی گیج هستم
بجز برخی از درس ها مثل سیستم عامل و احتمال که تقریبا نظر واحدی وجود داره برای بقیه ی درس ها....
۰
۰
ارسال: #۳۰۶
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ ق.ظ، توسط farzaneh1366.)
ندا جان منم ۲۸ سالمه. چرا دیر باشه؟

Sent from my HTC Desire 616 dual sim using Tapatalk

(۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۵۸ ق.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  دوستان منابع رو چطور انتخاب میکنین؟
بنظرم در منابع نمیشه یه نسخه برای همه پیچید
جون پایه و مدل درس خوندن ها فرق میکنه
مثلا من در یه درسی صفرصفر هستم ولس در یه درس دیگه سطح خوبی دارم و فهمیدم پس کتاب مناسب فرق میکنه
حسابی گیج هستم
بجز برخی از درس ها مثل سیستم عامل و احتمال که تقریبا نظر واحدی وجود داره برای بقیه ی درس ها....
اتفاقا تو گفتگو درباره منابع هر درسی دوستان گفتن کدوم کتاب برای کسایی که پایه قوی دارن خوبه و کدوم برا کسایی که پایه ضعیفی دارن. مثلا من تو ساختمان داده ضعیفم میخوام از مقسمی شروع کنم. ولی کسی که پایه بهتری داره توصیه شده کتاب و مسایل قدسی بخونه یا clrs

۰
۰
ارسال: #۳۰۷
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۲ ق.ظ
(۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۵۳ ب.ظ)miha نوشته شده توسط:  بچه ها اونایی ک میخوان ارشد بخونن میشه ی گروه تو واتس تشکیل بدیم ک بهم روحیه بدیم و برنامه و نکات جدیدو بگیم.کسی حاضر؟

من موافقم.
۰
۰
ارسال: #۳۰۸
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۱ ق.ظ
(۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۰۸ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(26 خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ق.ظ)neda.e نوشته شده توسط:  به نظرتون واسم دیر نیست؟ ۲۸ سالمه و ۶ ساله که فارغ التحصیل شدم
هیچ وقت دیر نیست.....
(۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۷ ب.ظ)Aree نوشته شده توسط:  سلام
منم میخوام شروع کنم ولی نمیدونم با شرایط من دیر نشدهSad!!؟
آخه من سر کار میرم از ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰، شنبه ها هم تا ۱۷:۳۰ هستم. تازه از خونه تا شرکت هم حدود ۱ ساعت راهه.
درسم پارسال تموم شد(شهریو ۹۳). حالا کمک میخوام و راهنمایی درمورد:
۱- دو روز دیگه ماه رمضان شروع میشه با شرایط من چطوری برنامه بریزم که بشه خوندHuh؟
۲- اصلا به نظرتون شدنی یا باید یه فکری به حال کارم بکنمUndecided؟
اگه نظری، پیشنهادی یا برنامه ای دارید که بتونه کمکم کنه ممنون میشم بهم بگینRolleyes
این که برنامه زندگی اتون مشخصه خودش یه نکته مثبته.می دونید دقیقا چند ساعت سر کارید و زمان خالصتون مشخصه
.به نظرم توی ماه رمضون شروع طوفانی نداشته باشید بهتره

//البته من کوچیکتر از اینم که بخوام نظر بدم
این چه حرفیهBlush
منم خودم اهل طوفان نیستم ولی خوب حق بدین وقتی بچه ها اینجا میگن ما از اسفند یا اردیبهشت شروع کردیم آدم به خودش شک میکنه که نکنه دیره و باید یکی رو به خاطر دیگری فدا کنمHuh
۰
۰
ارسال: #۳۰۹
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۳۶ ق.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۵ ب.ظ)farzaneh1366 نوشته شده توسط:  سلام. منم هستم. از اول خرداد تصمیم گرفتم بخونم و منابع رو جمع اوردی کردم. فعلا پایگاه داده مقسمی سه فصل اول رو خوندم. مدار منطقی هم سه فصل اول. کمی هم گسسته خوندم. وقت نشد بیشتر بخونم متاسفانه ولی کم کم مطالعمو بیشتر میکنم. متاسفانه پایه تحصیلیم زیاد قوی نیست

سلام. همین که از الان شروع کردی خوبه. سرفصلهایی هم که گفتی خوندی، خوب و کافیه و نشان از عزم قویه شماس.
پیشنهاد من اینه که: از همین اوایل درس خوندنت، بیشتر رو درسهایی وقت بزاری که احساس میکنی ضعف داری.
دوم اینکه آهسته و پیوسته حرکت کن.
موفق باشید.
۰
۰
ارسال: #۳۱۰
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۳۳ ب.ظ
مرسی اقا سعید. حقیقتش من پارسال یکی دو ماهی خوندم بعد گذاشتمش کنار. چون از درس نظریه و ساختمان داده که ضعیفم شروع کردم و زود ناامید و خسته شدم. منابع خوبی هم انتخاب نکرده بودم. امسال برای اینکه استارتم خوب باشه از دو درسی که دوست دارم شروع کردم. ولی دیگه میخوام از اول تیر برم سراغ همون درسای سخت ولی با منابع خوب و ویس. فعلا گسسته رو شروع کردم چون فهمیدم تا گسسته نخونم از نظریه و ساختمان داده سردرنمیارم

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani
ارسال: #۳۱۱
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۰۹ ب.ظ
سلام دوستان منم امسال کنکور میدم و اگه خدا بخواد میخوام از ۱۵ تیر شروع کنم.
۰
۰
ارسال: #۳۱۲
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۳۴ ب.ظ
سلام دوستان
منم می خوام امسال برای کنکور ارشد شرکت کنم تقریبا تمام مصاحبه های امسال و پارسال رو مطالعه کردم و این منابع رو طبق اون چیز هایی که خوندم جمع آوری کردم:
زبان تخصصی: پارسه
سیستم عامل: پارسه ( دکتر حقیقت) + ویس
آمار: پارسه ( طورانی)
مهندسی نرم افزار: پارسه (سجاد نقد علی زنجانی)
مدار منطقی: پوران پژوهش + مقسمی
مدیریت: رابینز ( ترجمه اعرابی) انتشارات دفتر پژوهش های فرهنگی
معماری: پوران پژوهش + ویس دکتر گودرزی
گسسته: پوران پژوهش
طراحی الگوریتم: پوران پژوهش + کتاب ۶۰۰مساله دکتر قدسی
ساختمان داده: پوران پژوهش
شبکه: پارسه
پایگاه داده: پارسه
دوستان عزیزم اگه نظری در مورد منابع بالا داشتید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
۰
۰
ارسال: #۳۱۳
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۱ ب.ظ، توسط tondar.sal.)
سلام بر تمام پشت کنکوری های خوشتیپ گروه نرم افزار .
من هم میخوام امسال شرکت کنم فقط در باره منابع یه سری کتاب از پارسه می خوام که متاسفانه تک فروشی نداره کسی میتون راهنمای کنه از کجا بگیرم؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۳۱۴
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط flowerirani.)
(۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۹ ب.ظ)tondar.sal نوشته شده توسط:  سلام بر تمام پشت کنکوری های خوشتیپ گروه نرم افزار .
من هم میخوام امسال شرکت کنم فقط در باره منابع یه سری کتاب از پارسه می خوام که متاسفانه تک فروشی نداره کسی میتون راهنمای کنه از کجا بگیرم؟؟؟؟؟

================
شما هزینه پستشو قبول کنید من زحمتشو قبول میکنم این کتابها ر وپارسه داره نمایندگی شهرما و تکی هم میفروشه
نرم افزار
هوش
زبان
سیستم عامل۲۹ تهرانسال ۹۴، ۳۷ میفروشن!!!!
گسسته
دیگه یادم نمیا
۰
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۱۵
۲۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ب.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۴ ب.ظ)ele نوشته شده توسط:  سلام دوستان
منم می خوام امسال برای کنکور ارشد شرکت کنم تقریبا تمام مصاحبه های امسال و پارسال رو مطالعه کردم و این منابع رو طبق اون چیز هایی که خوندم جمع آوری کردم:
زبان تخصصی: پارسه
سیستم عامل: پارسه ( دکتر حقیقت) + ویس
آمار: پارسه ( طورانی)
مهندسی نرم افزار: پارسه (سجاد نقد علی زنجانی)
مدار منطقی: پوران پژوهش + مقسمی
مدیریت: رابینز ( ترجمه اعرابی) انتشارات دفتر پژوهش های فرهنگی
معماری: پوران پژوهش + ویس دکتر گودرزی
گسسته: پوران پژوهش
طراحی الگوریتم: پوران پژوهش + کتاب ۶۰۰مساله دکتر قدسی
ساختمان داده: پوران پژوهش
شبکه: پارسه
پایگاه داده: پارسه
دوستان عزیزم اگه نظری در مورد منابع بالا داشتید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

مگه میشه هم آمار بخونی هم مدیریت هم معماری؟ باید یه گرایش و انتخاب کنی !
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۹۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۱۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۲۱ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۲۴ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۹۲ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۹۳ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۷۲۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۳۳ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close