زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۴۹ ساختمان داده آزمون پارسه جامع دوم

ارسال:

moloodi پرسیده:

سوال ۴۹ ساختمان داده آزمون پارسه جامع دوم

در باره این سوال چندتا نکته به نظرم میاد :
- نوع داده ها، ترتیب داده ها اصلا مشخص نیست. با این وجود طراح اومده تعداد خانه های جدول درهم و اولا بیشتر از تعداد کل داده ها ( تو ذهن خودش فرض کرده عدد) و ثانیا برابر اولین عدد اول بعد از این مقدار در نظر گرفته.

- آیا طراح سوال فکر کرده که روش تقسیم و باقیمانده تنها روش درهم سازی موجود است؟ و تا به حال روش درهم سازی دیگه ای ندیده که اصلا به روش درهم سازی اشاره نکرده .

کسی نظری در باره این سوال داره؟

[تصویر:  327562_CSta.jpg]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

artmiss پاسخ داده:

RE: سوال ۴۹ ساختمان داده آزمون پارسه جامع دوم

نوع داده مگه فرق میکنه چی باشه
ترتیبم مهم نیس به هر هر هر ترتیبی داشته باشه ۳۱ خونه پر میشه ( چه روش زنجیره سازی با تابع در هم سازی یکنواخت چه یکنواخت ساده)
جدول در هم باید بیشتر از تعداد داده ها باشه در غیر اینصورت داده ها توش جا نمیشن ( بعد که داده ها بیشتر هم شد میتونن جدول رو بزرگتر هم بگیرن)
فک میکنم چون روشی رو قید نکرده اومده روش تقسیم در نظر رفته چون رایج تره و هیچ پارامتری بجز تعداد خانه های جدول نداده.
اولین عدد اول بزرگتر هم به این دلیله تو در هم سازی یکنواخت بهتره m عددی اول باشه چون اگه غیر اول باشه احتمال نگاشت به یکسری خونه ها بیشتر میشه.

ارسال:

moloodi پاسخ داده:

(۲۷ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۱۷ ب.ظ)artmiss نوشته شده توسط:  نوع داده مگه فرق میکنه چی باشه
ترتیبم مهم نیس .
البته شاید بشه گفت هر نوع که باشه می شه با نمایش عددی نشونش داد ولی بحث باشه واسه بعد.
داخل سوال بالا طراح مساله رو حل کرده بعد یکی از جواب ها رو بدست آورده ۶۷ (فک کنم) که اگر این تعداد خونه داشته باشیم برخورد نداریم حالا لطفا در مورد نکات زیر منو روشن کنید.
---- از کجا می دونیم برخورد نداریم مگه روش (تابع) درهم سازی مشخصه؟!!
---- اگه فرض کنیم تابع در هم ساز باقیمانده عدد رو حساب میکنه عدد ۱ و ۶۸ هردو یک باقیمانه دارن و برخورد پیش میاد. (شاید منظور طراح از برخورد نداشته باشیم این بوده که همه اعداد جا بشن که در این مورد دیگه طراح شاه کار زده چون تعریف برخورد چیز دیگریه)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

artmiss پاسخ داده:

من فقط به فاکتور لود کمتر از ۰/۵ توجه کردم اون یکی هم آره به قول شما شاهکار زده چون اگه جدول دو میلیون خونه هم داشته باشه امکان برخورد داریم. اگه فقط فاکتور لود کمتر از ۰/۵ رو در نظر بگیریم و اون جمله مزخرف بعدی توجه نکنیم و تابع درهم سازم تقسیم بگیریم ( که فک کنم هر جا قید نکرده بودن باید پیش فرض تقسیم در نظر بگیریم البته اینو باید بقیه دوستان که بیشتر تجربه دارن بگن Big Grin)
با این شرایط فک کنم درست باشه. این طور نیس؟

۰
ارسال:

ب.ل پاسخ داده:

زمانی که mod به یه عدد اول باشه مطمئنا برخورد نداریم!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۶ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۲۰ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۹۲ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۴۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۰۲ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۷۳ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۴۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۶۵۲ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۲۹ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۹۱۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close