زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۶۷ آزمون پارسه جامع دوم

ارسال:

moloodi پرسیده:

سوال ۶۷ آزمون پارسه جامع دوم

چرا تعداد set ها ۱۶ تا میشه که واسش ۴ بیت گرفته.
من هرچی حساب میکنم ۸ تا set داریم.

[تصویر:  327622_CVAR.jpg]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mmamadi49 پاسخ داده:

RE: سوال ۶۷ آزمون پارسه جامع دوم

سلام . همون ۳ تا گرفته ، دقت کنید تو هر set ، چهار بلوک داریم ،از آدرس ۰۰۲۰ تا ۰۳۲۳ هر چهار آدرس set شماره ۲ هستن اما چون tagشون فرق داره هرکدوم به ترتیب تو یه بلوک set شماره ۲ جا میگیرن ، حالا با اومدن آدرس ۰۴۲۴ ، چون باز شماره ست ۲ هست اما بلاک خالی نداریم (هر ۴ تا پر شدن)باز miss رخ میده وبلاک اول (با آدرس ۰۰۲۰) خالی میشه و ۰۴۲۴ اونجا میشینه و همونجور به ترتیب تا آخرین آدرس هر آدرس جدید براش miss رخ میده ، به این ترتیب ما هیچ برخوردی نخواهیم داشت.

۰
ارسال:

moloodi پاسخ داده:

پاسخ نامه که گفته چهار بیت برای انتخاب set.
مشکل من با این سوال فقط قسمت بیت های انتخاب set نیست ، مشکل بعدی خود آدرسان که معلوم نیست چطوری اون رو در نظر گرفته آدرسه ها ده دهی داده شدن یا hex معلوم نیست.

پاسخ نامه خیلی ابتدایی با سوال برخورد کرده در صورتی که میشه برداشت های دیگه ای از سوال کرد.
در صورت سوال نوع ارتباط کش و حافظه و پردازنده اصلا معلوم نیست.

ارسال:

mmamadi49 پاسخ داده:

(۲۷ دى ۱۳۹۳ ۰۹:۲۶ ب.ظ)moloodi نوشته شده توسط:  پاسخ نامه که گفته چهار بیت برای انتخاب set.
مشکل من با این سوال فقط قسمت بیت های انتخاب set نیست ، مشکل بعدی خود آدرسان که معلوم نیست چطوری اون رو در نظر گرفته آدرسه ها ده دهی داده شدن یا hex معلوم نیست.

پاسخ نامه خیلی ابتدایی با سوال برخورد کرده در صورتی که میشه برداشت های دیگه ای از سوال کرد.
خب گفته حافظه اصلی ۶۴kکلمه هستش پس تعداد بیت آدرس فیزیکی ما میشه ۱۶ بیت ، تو این سوال مثلا آدرس ۰۰۲۰ میشه ۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۰۰۰۰۰ که چهار بیت اول یعنی این آدرس کلمه صفرم هستش (هر بلوک ۱۶ کلمه ) سه بیت بعد میگه در ست شماره ۲ جا میگیره و ۹ بیت بعد هم تگ هستش.فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه.فقط به هیچ وجه تعداد بیت ست ۴ بیت نمیشه . حجم حافظه کش ۹^۲ هستش و حجم بلاکها ۱۶ کلمه پس ۵^۲ بلاک داریم که چون ۴ راهه هست ۳^۲ تعداد مجموعه های ما خواهد بود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ریحان پاسخ داده:

مگه نباید هر محتویات هر ادرسی که میره توی بلاک طبق لوکالیتی ۱۵ تا دیگه از هم بلاکیهاشم ببره؟ اونارو چطوری حساب کرین؟خب باید شماره ورد راهم برای هرکدوم بدست بیاریم که

۰
ارسال:

march1905s پاسخ داده:

با استفاده از تگ شون اصل لوکالیتی چک میشه ، در واقع اونایی ک تگشون یکسانه در یک بلوک هستند

ضمنا سوال به نظرم مشکل داره و ب میل طراح پاسخ داده شده چون اگر شما نسبت حافظه اصلی به حافظه کش رو لگاریتم بگیری به علاوه لگاریتم ۴ کنی باید سایزه تگ بدست بیاد ! ک اگر اینکارو انجام بدیم اونوقت میشه ۹ و ست میشه ۳ بیت ( چون حافظه ۵۱۲ و بلاک ها ۱۶ تایی هستن و ۴ راهه است ) و به این ترتیب غلط در میاد Smile
البته من با هر دو روش چک کردم جواب باز به همونی ک تو پاسخ نامه بود میرسید فقط نحوه ی تخصیص بیت تو پاسخنامه اشتباس

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۴۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۰۲ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۲۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۹۱۲ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۶۳۳ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فروش کتابهای انفورماتیک پزشکی دست دوم sahar bano ۶ ۶,۲۴۱ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parya67
  فروش کتابهای ارشد کامپیوتر دست دوم و نو moni69 ۷ ۶,۴۴۱ ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sevda_z13
  فروش کتابهای مهندسی کامپیوتر کنکور ارشد و منابع ، دسته دوم bf92149026 ۰ ۲,۰۵۴ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: bf92149026
  مقایسه آزمون های کارشناسی ارشد مدرسان شریف با پارسه و دیگر موسسات abbas1368 ۱۸ ۲۴,۷۱۳ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: spiritual
  راهنمایی در خصوص دانشگاه جامع امام حسین (ع) HamidReza1 ۰ ۲,۴۷۰ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close