زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نمی خوای تحلیلگر بشی؟

ارسال: #۱۶
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۲۲ ب.ظ
RE: نمی خوای تحلیلگر بشی؟
(۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۱۹ ب.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  mahdi معذرت میخوام ازت من فکر می کنم پستم تند بوده اما باور کن فقط به خاطر خودت گفتم و اینکه شاید تو یه خاطراتی از تجربیات تلخ فکری خودم رو زنده کردی و من احساساتم کمی برانگیخته شد !
احساسات شما کلا برنگیختست!Big GrinTongue
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۳۸ ب.ظ، توسط nimaaa.)
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
نه تا این حد‌! آخه هر چی مهدی گفت( منظور از درس نخوندن اینا ... )من ازشون نوستالژی دارم‌! Big Grin
ارسال: #۱۸
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۴۳ ب.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
من کلاسای خلاقیت رفتم
حتما برید
کمک می کنه خلاق شید یا ژستش رو دربیارید تا یاد بگیرید
ارسال: #۱۹
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۵:۰۸ ب.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
هندسه هم به خلاقیت کمک میکنه. مخصوصا برای دبیرستانیا خیلی خوبه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdikoochooloo , luna
ارسال: #۲۰
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۳۱ ب.ظ، توسط alireza3742.)
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
من توی دبیرستان چند تا دوست داشتم که از سال دوم تست کنکور میزدن و از اون موقع هدفشون مشخص بود . پارسال هم یکیشون از برق گرایش کنترل دانشگاه شریف با معدل ۱۸ فارغ التحصیل شد و امسال هم در یکی از دانشگاههای آمریکا برای ارشد پذیرش گرفته .
کسی رو هم میشناسم که از دانشگاه آزاد ... فارغ التحصیل شده بود و خیلی درس خوند تا ارشد هوش شریف قبول شد .
به نظر من هیچکس نمیتونه با تحلیل به جایی برسه و هرکس به اندازه زحمتی که میکشه موفق میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nimaaa , mahdikoochooloo
ارسال: #۲۱
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۵۰ ب.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۱۱ ب.ظ)mahdikoochooloo نوشته شده توسط:  به نام خدا
سلام به بکس عزیز

با یک کسی که داره با شریفیا پروژه کار می کنه صحبت کردم گفت واسه ارشد نشین خرخونی نکن فقط قدرت تحلیلت رو بالا ببر.
گفت این شریفیا انقدر قوی اند که بدون مطالعه در یک موضوع در موردش نظر کارشناسی می دن.
از علمای عزیز کسانی که شریف یا فردوسی بودن می تونن کمک کنن و بخصوص خود آقای تنهایی که چطور می شه واقعا یک مهندس شد؟
چطور می شه قوه‌ی تحلیل رو تو خود تقویت کرد؟

با تشکر

من کاملا با حرف این دوستتون موافقم. والا با خرخونی هم میشه رفت شریف ولی اگه وافعا دنبال موفق شدن هستید بهتره که قدرت تحلیلتون رو بالا ببرید.
مثلا شما یه درسو می خونید یه فرمولی داره که حفظش می کنید ولی اصلا نمی دونین این فرمول چه منطقی داره ممکنه مساله رو هم حل کنید ولی بازم فقط با خرخونی به جواب رسیدید.
ولی شما یه درسو می خونید یه فرمولی داره میشینید فرمول رو تا جایی که می دونید تحلیل می کنید و درک می کنید که علت استفاده از اون فرمول چیه و اون فرمول اصلا به درد چه کاری می خوره. در این صورت شما اون فرمول رو حفظ نکردید بلکه فهمدید که اون فرمول چی داره میگه.
این فرق بین خرخونی و تحلیله. ولی برای تحلیل درست نیاز هست که قبلش خوب درس رو خونده باشید و فهمیده باشید. در این صورت هم ذهنتون خلاق‌تر میشه و هم در مواجهه با مسایل جدیدتر سریع‌تر پیش میرید و راحت‌تر مسایل رو می فهمید.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , mahdikoochooloo
ارسال: #۲۲
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۲۷ ب.ظ، توسط nimaaa.)
(۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۵۰ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  من کاملا با حرف این دوستتون موافقم. والا با خرخونی هم میشه رفت شریف ولی اگه وافعا دنبال موفق شدن هستید بهتره که قدرت تحلیلتون رو بالا ببرید.
مثلا شما یه درسو می خونید یه فرمولی داره که حفظش می کنید ولی اصلا نمی دونین این فرمول چه منطقی داره ممکنه مساله رو هم حل کنید ولی بازم فقط با خرخونی به جواب رسیدید.
ولی شما یه درسو می خونید یه فرمولی داره میشینید فرمول رو تا جایی که می دونید تحلیل می کنید و درک می کنید که علت استفاده از اون فرمول چیه و اون فرمول اصلا به درد چه کاری می خوره. در این صورت شما اون فرمول رو حفظ نکردید بلکه فهمدید که اون فرمول چی داره میگه.
این فرق بین خرخونی و تحلیله. ولی برای تحلیل درست نیاز هست که قبلش خوب درس رو خونده باشید و فهمیده باشید. در این صورت هم ذهنتون خلاق‌تر میشه و هم در مواجهه با مسایل جدیدتر سریع‌تر پیش میرید و راحت‌تر مسایل رو می فهمید.

سلام .
منظور ما از خرخونی این نیست که بشینی فرمول های ریاضی و هندسه و... را حفظ کنی.

قطعا کسی که تو کنکور‌، ریاضی و فیزیک رو ۹۰ به بالا میزنه و برق و مکانیک شریف رو میاره نه فقط خرخون بوده و نه فقط قدرت تحلیلش بالا بوده .
بلکه ما چند مدل آدم داریم:

۱- قدرت تحلیلشون بالا بوده و اما خرخون نیستند !

۲- خرخون هستند اما قدرت تحلیلشون بالا نیست !

۳- هم خرخون هستند هم قدرت تحلیل آنها بالا هست . اینها همانهایی هستند که مطمئن باشید همیشه موفق بوده و هستند و نمیشه با اینها رقابت کرد .
من خودم از نزدیک این افراد رو دیدم‌! آدمایی بودن که ۵ ساعت به طور متوالی می نشستند و می خوندن بدون اینکه حتی آب هم بخورند البته این‌ها اونایی نبودند که فرمول‌ها رو حفظ کنند‌! اینها خودشون رو واسه هر مساله ریاضی که می تونسته تو کنکور بیاد آماده می کردند‌!

...............................................................................

لونا شما خودتون که الان تو شریف هستید برید از بچه های کارشناسی برق و مکانیک که رتبه کشوریشون ۲ رقمی شده خواهشا سوال کنید ببینید آیا جزء مدل سومی نبودند !؟؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdikoochooloo
ارسال: #۲۳
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۴۴ ب.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
باز دارم دپرس می شم
ارسال: #۲۴
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۱ ب.ظ، توسط luna.)
جناب نیما شما اصلا این جمله رو خوندید؟

نقل قول: این فرق بین خرخونی و تحلیله. ولی برای تحلیل درست نیاز هست که قبلش خوب درس رو خونده باشید و فهمیده باشید. در این صورت هم ذهنتون خلاق‌تر میشه و هم در مواجهه با مسایل جدیدتر سریع‌تر پیش میرید و راحت‌تر مسایل رو می فهمید.

من اکثر دوستام کارشناسی شریف بودن. بچه های قوی ای بودن و درس هم زیاد می خوندن ولی خرخون نبودن. معمولا خرخون کسی هست که خیلی درس می خونه ولی چیزی ازش نمی فهمه و حفظش می کنه.

ارسال: #۲۵
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۴۶ ب.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
لونا خانم شما که الان شریف هستید اونجا همه خیلی کاردرستن؟ و کسی که فنی بوده اونجا جایی داره؟
یا همشون ریاضی اند و توپ؟
ارسال: #۲۶
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۵۶ ب.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۴۶ ب.ظ)mahdikoochooloo نوشته شده توسط:  لونا خانم شما که الان شریف هستید اونجا همه خیلی کاردرستن؟ و کسی که فنی بوده اونجا جایی داره؟
یا همشون ریاضی اند و توپ؟

والا اونجا همه جور آدمی هست. ولی خوب تقریبا همه خیلی درس می خونن!
اگه بتونید وارد شریف بشید نگران بقیش نباشید به مشکلی بر نمی خورید. کسی که مثلا در نرم افزار رتبه زیر ۳۰ ۳۵ میاره مطمئنا اگه بخواد خیلی راحت می تونه از پسش بر بیاد.

ارسال: #۲۷
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۰۱ ب.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
به luna:

ببینید شما خودتون این حرف‌ها رو تایید کردید دیگه ؟:

به نام خدا
سلام به بکس عزیز

با یک کسی که داره با شریفیا پروژه کار می کنه صحبت کردم گفت واسه ارشد نشین خرخونی نکن فقط قدرت تحلیلت رو بالا ببر.
گفت این شریفیا انقدر قوی اند که بدون مطالعه در یک موضوع در موردش نظر کارشناسی می دن.
از علمای عزیز کسانی که شریف یا فردوسی بودن می تونن کمک کنن و بخصوص خود آقای تنهایی که چطور می شه واقعا یک مهندس شد؟
چطور می شه قوه‌ی تحلیل رو تو خود تقویت کرد؟

با تشکر

شما خودتون این خط رو خوندید و تایید هم کردید:

""" گفت این شریفیا انقدر قوی اند که بدون مطالعه در یک موضوع در موردش نظر کارشناسی می دن. """"

؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

فقط در جواب این تایید بگم ** بدون شرح همین **
ارسال: #۲۸
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۱۲ ب.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۱ ب.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  شما خودتون این خط رو خوندید و تایید هم کردید:

""" گفت این شریفیا انقدر قوی اند که بدون مطالعه در یک موضوع در موردش نظر کارشناسی می دن. """"

بله تائید می کنم.
این دقیقا همون چیزی هست که من می گم. وقتی به مرور زمان قدرت تحلیل بالا میره دیگه لازم نیست در مورد هر چیز حتما مطالعه داشت تا نظر بدی. بلکه می تونی تعمیم بدیش.
اونها در طول دوران کارشناسی انقدر پروژه‌ها و فعالیت هایی داشتند که احتیاجی به مطالعه در هر موردی رو نداشته باشند.
اعتماد به نفس خاصی که شریفی‌ها دارند رو هم نباید فراموش کنید.

بعد هم من فکر نمی کنم در ارسال قبلی شما اصلا حرفی در این مورد زده باشید. انقدر مسایل رو قاطی نکنید لطفا! من جوابم به پست شما بود. نه به این جمله.

ارسال: #۲۹
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۱۹ ب.ظ، توسط mahdikoochooloo.)
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
منم یک خواجه نصیری می شناسم(دامادمون) طرف اصلا اصلا درس نمی خوند. حالا پیمانکار شده و تو کارش ترکونده.
خیلی مسلطه

اعتماد به نفس داره.

با این حساب بچه های فنی برای رسیدن به اونا باید بیشتر تلاش کنن.

و مطمئنم "تلاش بلاخره نتیجه می دهد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , nimaaa
ارسال: #۳۰
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۴۸ ب.ظ، توسط nimaaa.)
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
به luna و mahdikochoo

بینید ما همیشه می خواین مثال بزنیم همیشه قله رو مثال می زنیم لذا چون از نظر خودم سخت ترین رقابت تو کنکور سراسری رشته ریاضی هستش و رتبه کشوری ۲ رقمی آوردن‌! واسه همین اینها رو مثال زدم و چون خودم از نزدیک اینارو دیدم و بعضی از دوستام هم بودن‌! لذا رقابت بین بچه های دبیرستان رو گفتم ..... . که اونا فوق العاده خرخون بودن .

اما حالا کارشناسی ارشد:

همین هایی که میگید اینتقدر اعتماد به نفس دارند اگه قرار باشه حرف شما و کاربر mahdikoochoolo رو ملاک قرار بدیم همه‌ی رتبه های تک رقمی ارشد باید از این شریف باشند اما خوب حقیقت این نیست .

اصلا ملاک فردی که در دانشگاه خاصی درس می خونه نیست‌! نمی گم بدون تاثیر اما همه چیز به خود فرد بستگی داره !

من تو اون پست اولیم رتبه ۱ رقمی برق گرایش قدرت رو مثال زده بودم که از دانشگاه آزاد لاهیجان بود و ریاضی رو هم ۱۰۰ زده بود !!! و دوستم که همون سال ۳ شده بود وقتی ازش پرسید گفته بود کتاب ریاضی مهندسی پوران رو خورده بود .

مطمئن باشید ایشون هم خرخون بوده و هم قدرت تحلیلش بالا بوده و مثل شما و مهدی فکر نمی کرده و اعتماد به نفسشم از اون بچه های برق شریف هم بالاتر بوده !!

این مثال‌ها خیلی زیادن !! و این چیزایی است که من دیدم !!

باور کنید این مساله اینقدر واضح هستش نیاز به هیچ توضیحی نیست .

و من احساس می کنم وقتم داره هدر میره !! Big Grin

.....................................................................

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دروس امتحانی تحلیلگر سیستم ۱ Reg2net ۴ ۳,۴۵۱ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: masumeg5
  تشخیص خطا در تحلیلگر لغوی یا نحوی zahra2012 ۵ ۷,۷۴۴ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: tohid.salmani
  Brightness (تنظیم روشنایی) ویندوز ۱۰ کار نمی کند Happiness.72 ۴ ۳,۹۳۶ ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  فصل " حل معادله دیفرانسیل با کمک سری ها" در معادلات دیفرانسیل را نمی فهمم!! saeid4x ۳ ۵,۰۸۹ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: CSX
  دروس شغل کارشناس تحلیلگر سیستم hadiranji ۱۳ ۱۰,۹۶۹ ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hadiranji
  مرجع امتحان "تجزیه تحلیل سیستم ها " برای "کارشناس تحلیلگر سیستم" hadiranji ۰ ۳,۰۲۹ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hadiranji
  سوالات مصاحبه استخدامی کارشناس تحلیلگر سیستم و برنامه نویس mahshid1383 ۲ ۴,۸۷۲ ۰۸ دى ۱۳۹۵ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid1383
Lightbulb طنز؛ آزرده نمی‌کنند! mr.sinbad2016 ۰ ۱,۸۹۳ ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mr.sinbad2016
  ماه رمضان - ده علامت که نشان می‌‌دهد آب کافی نمی‌‌نوشید! morweb ۰ ۱,۹۶۷ ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  پیاده سازی تحلیلگر نحوی کامپایلر ahmadsfff ۱ ۳,۰۸۳ ۲۲ دى ۱۳۹۴ ۰۳:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ahmadsfff

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close