زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دلایل صحیح بودن دو گزینه در سوال ۱۱۱ طراحی الگوریتم هوش مصنوعی

ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۳۱ ق.ظ
دوستان عزیز دلایل زیادی وجود داره که ثابت می کنه دو گزینه صحیح در سوال ۱۱۱ وجود داره من سه عکس در زیر قرار دادم از دو کتاب ارشد که معمولا بچه ها مطالعه می کنن کتاب مقسمی و پوران پژوهش در این کتاب ها هم مراجع اصلی که این تعاریف رو برای درخت ارائه دادن ذکر شده خواهش می کنم تمامی دوستانی که چه ارتفاع رو برابر با تعداد سطوح چه اونهایی که برابر با تعداد سطوح منهای یک در نظر گرفتن به این سوال اعتراض کنن . در ضمن همونطور که میدونید ارتفاع درخت دودویی کامل۱ +[log n] در نظر گرفته میشه که اگر نودها رو در اون قرار بدید متوجه میشید فرض بر سطح یک در نظر گرفتن ریشه هستش .
به هر حال امیدوارم دوستان چه در مورد این سوال چه سوالهای دیگه اگه قانع شدن که سوال غلطه اعتراض بزنن پیشاپیش از همه شما متشکرم و برای همگی آرزوی موفقیت دارم
[تصویر:  338137_moghasemi.jpg]
[تصویر:  338137_pooran1.jpg]
[تصویر:  338137_pooran2.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۵۶ ب.ظ
دوستان عزیزی که با اعتراض به این سوال موافق هستند ازشون خواهش می کنم لطفا اینجا اعلام کنن که مشخص بشه چند نفر موافق هستند تا با هم هماهنگ بشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط farzinf.)
RE: دلایل صحیح بودن دو گزینه در سوال ۱۱۱ طراحی الگوریتم هوش مصنوعی
من این رو یک جای دیگه هم گفتم ... تعریف سطح و ارتفاع رو اشتباه نکنید .. اگر شماره آخرین سطح رو میخواست حق با شما بود .. اگر از ۰ شروع می کردیم می شد ۵ و اگر از ۱ شروع می کردیم می شد ۶/ ولی ارتفاع درخت رو خواسته ارتفاع همیشه برابر هست شماره آخرین سطح منهای شماره شطح ریشه. یعنی اگر از ۱ شروع کنیم میشه ۱-۶=۵ و اگر از ۰ شروع کنیم میشه ۰-۵=۵ ، در حقیقت ارتفاع درخت وابسته به سطح ریشه نیست.

آینه بهترین دوست منه. چون وقتی من گریه می کنم، اون هیچ وقت نمیخنده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: شقایق.
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۰ ب.ظ، توسط farzinf.)
دلیل اشتباه برخی دانشجویان در سوال ۱۱۱ طراحی الگوریتم
بعد از این که چندین اعتراض در مورد سوال ۱۱۱ طراحی الگوریتم گرایش هوش دیدم که مشخصات یک درخت هافمن رو داده و ارتفاع درخت رو سوال کرده بود، تصمیم گرفتم این مطلب رو بنویسم چون به نظر میاد به خاطر عدم تمایل کتاب های کنکور به ویرایش کتاب ها، مطالبی همچون ارتفاع و عمق و سطح درخت هنوز دارای همون مشکلاتی هستند که شاید در تست های ۱۰ سال پیش دیده می شد. ولی نکته اینجاست که تعاریف ارتفاع و عمق و سطح چند سالی میشه که به یک تعریف واحد تغییر کردند و دیگه جایی مطلبی به این عنوان که سطح ریشه ۰ هست یا ۱ مطرح نمیشه. برای مشاهده تعاریف مفاهیم سطح و ارتفاع و عمق به
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مراجعه کنید.

بعد از خواندن مطالب پستی که بالا بهش اشاره کردم .. به راحتی پس از رسم درخت هافمن میشه فهمید که ارتفاع درخت ۵ هست. شکل زیر این درخت و ارتفاعش رو نشون میده . ارتفاع این درخت برابر است با طول مسیر از ریشه به گره a که برابر است با ۵/
[تصویر:  graphs5.jpg?dl=1]

تمامی گراف ها با استفاده از نرم افزار
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ساخته شده است
Aurora، در تاریخ ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۱۸ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

با تاپیک قبلی ادغام شد

ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲ ب.ظ، توسط faza.)
درسته! با اینکه خودم هم اشتباهی ۶ زدم ولی قبول دارم که تعریف ارتفاع درخت مشخصه و در اینجا برابر با ۵ هست.
اما حتی اگه فقط یک مرجع گفته باشه (که هورویتز گفته) ارتفاع درختی که فقط یک نود داره، برابر هست با ۱، این سوال جای اعتراض داره به نظرم و میتونه ۶ هم درست اعلام بشه. انصافا نباید ۶ رو تو گزینه ها میذاشتن دیگه. هدف این بود که درخت هافمنش رو بتونیم بکشیم. نامردیه که سر ۵ و ۶ نمره سوال منفی شه! اونم وقتی که به قول شما قبلا مشخص نبوده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: amiriahmad , sarah85
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۵۵ ب.ظ، توسط farzinf.)
در دو لینک زیر توضیحاتی در این موارد ارائه دادم.

ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۰۹ ب.ظ
حالا این عکسها که مال کتابهای فارسی بود و نمیشه بهشون استناد کرد. ولی خیلی کمک کرد و تونستم تو خود کتاب هورویتز هم پیدا کنم که گفته:
The level of a node is defined by initially letting the root be at level one.
If a node is at level p, then its children are at level p + 1. Figure 2 .5 shows
the levels of all nodes in that tree. The height or depth of a tree is defined
to be the maximum level of any node in the tree.
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss , amiriahmad
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۰۹ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۰۹ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  حالا این عکسها که مال کتابهای فارسی بود و نمیشه بهشون استناد کرد. ولی خیلی کمک کرد و تونستم تو خود کتاب هورویتز هم پیدا کنم که گفته:
The level of a node is defined by initially letting the root be at level one.
If a node is at level p, then its children are at level p + 1. Figure 2 .5 shows
the levels of all nodes in that tree. The height or depth of a tree is defined
to be the maximum level of any node in the tree.

میشه یه عکس از این صفحه و شماره صفحه قرار بدین ممنون میشم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sarah85
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۲۸ ق.ظ، توسط faza.)

بفرمایید
ص ۵۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: amiriahmad , sarah85
ارسال: #۱۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۲۰ ب.ظ
RE: دلیل اشتباه برخی دانشجویان در سوال ۱۱۱ طراحی الگوریتم
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۱ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  درسته! با اینکه خودم هم اشتباهی ۶ زدم ولی قبول دارم که تعریف ارتفاع درخت مشخصه و در اینجا برابر با ۵ هست.
اما حتی اگه فقط یک مرجع گفته باشه (که هورویتز گفته) ارتفاع درختی که فقط یک نود داره، برابر هست با ۱، این سوال جای اعتراض داره به نظرم و میتونه ۶ هم درست اعلام بشه. انصافا نباید ۶ رو تو گزینه ها میذاشتن دیگه. هدف این بود که درخت هافمنش رو بتونیم بکشیم. نامردیه که سر ۵ و ۶ نمره سوال منفی شه! اونم وقتی که به قول شما قبلا مشخص نبوده.

به نظر من اصلا هدف از سوال ۱۱۱ طراحی الگوریتم همین فهمیدن سطح مطالعه دانشجو بوده و اینکه آیا دانشجو صرفا نکاتی رو از کتاب های کنکور حفظ کرده یا از منابع به روز برای فهم مطلب استفاده کرده است . وگرنه این سوال هیچ چالش دیگری جز این ندارد و اگر این نکته حذف می شد دیگه سوالی در حد ابتدایی می شد. یعنی اگر به جای ۶ در گزینه ۴ عدد ۷ قرار داده می شد، من هیچ ویژگی سوال کنکور در این سوال نمی بینم.

ارسال: #۱۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۳۳ ب.ظ
این هم عکس کتاب هورویتز ترجمه فارسی از همان چند سطری که بالا آمده است:

[تصویر:  DSC_0603.jpg?dl=1]

ولی مطالبی رو در نظر داشته باشین مثل این مطلب که کتاب هورویتز آخرین ویرایش چاپ سال ۲۰۰۷ است و بعد از اون تعریف سه مفهوم سطح و عمق و ارتفاع به یک تعریف واحد تغییر کرده که هم در سایت ویکیپدیا و هم در مطلبی که من از سایت ویکیپدیا در این سایت
گذاشتم، وجود داره. من خودم به نظرم هدف این سوال سنجش به روز بودن اطلاعات شرکت کننده بوده ...

ارسال: #۱۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۱۷ ب.ظ، توسط Aurora.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۳۳ ب.ظ)farzinf نوشته شده توسط:  این هم عکس کتاب هورویتز ترجمه فارسی از همان چند سطری که بالا آمده است:

ولی مطالبی رو در نظر داشته باشین مثل این مطلب که کتاب هورویتز آخرین ویرایش چاپ سال ۲۰۰۷ است و بعد از اون تعریف سه مفهوم سطح و عمق و ارتفاع به یک تعریف واحد تغییر کرده که هم در سایت ویکیپدیا و هم در مطلبی که من از سایت ویکیپدیا در این سایت
گذاشتم، وجود داره. من خودم به نظرم هدف این سوال سنجش به روز بودن اطلاعات شرکت کننده بوده ...

ولی به نظر من هدف سنجش مفهوم درخت هافمن و الگوریتم حریصانه بوده وگرنه اگه ارتفاع مد نظر بود در ساختمان داده این سوال مطرح میشد . در ضمن یه تعریف اصلا نمی تونه سطح سواد دانشجویان رو بسنجه. در ضمن وظیفه سازمان سنجش ،سنجش فهم مطالب علمی و اثبات شده هستش نه به روز بودن (قیمت سکه و ارز نیستش که Smile)
ارسال: #۱۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۱۶ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۲۰ ب.ظ)farzinf نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۱ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  درسته! با اینکه خودم هم اشتباهی ۶ زدم ولی قبول دارم که تعریف ارتفاع درخت مشخصه و در اینجا برابر با ۵ هست.

به نظر من اصلا هدف از سوال ۱۱۱ طراحی الگوریتم همین فهمیدن سطح مطالعه دانشجو بوده و اینکه آیا دانشجو صرفا نکاتی رو از کتاب های کنکور حفظ کرده یا از منابع به روز برای فهم مطلب استفاده کرده است . وگرنه این سوال هیچ چالش دیگری جز این ندارد و اگر این نکته حذف می شد دیگه سوالی در حد ابتدایی می شد. یعنی اگر به جای ۶ در گزینه ۴ عدد ۷ قرار داده می شد، من هیچ ویژگی سوال کنکور در این سوال نمی بینم.
هدف این سوال اصلا تعریف ارتفاع نبوده که بحث ارتفاع درخت اصلا جز ساختمان داده است فراموش نکنیم که این سوال در ططراحی الگوریتم مطرخ شده و برای سنجش کد هافمن و الگوریتم های حریصانه
ارسال: #۱۴
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۰۶ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳ ب.ظ)sarah85 نوشته شده توسط:  ولی به نظر من هدف سنجش مفهوم درخت هافمن و الگوریتم حریصانه بوده وگرنه اگه ارتفاع مد نظر بود در ساختمان داده این سوال مطرح میشد . در ضمن یه تعریف اصلا نمی تونه سطح سواد دانشجویان رو بسنجه. در ضمن وظیفه سازمان سنجش ،سنجش فهم مطالب علمی و اثبات شده هستش نه به روز بودن (قیمت سکه و ارز نیستش که Smile)

خیلی هم عالی ... Cool

سپاس‌گزاری شده توسط: sarah85
ارسال: #۱۵
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۰۹ ب.ظ
RE: دلیل اشتباه برخی دانشجویان در سوال ۱۱۱ طراحی الگوریتم
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۱۶ ب.ظ)sarah85 نوشته شده توسط:  هدف این سوال اصلا تعریف ارتفاع نبوده که بحث ارتفاع درخت اصلا جز ساختمان داده است فراموش نکنیم که این سوال در ططراحی الگوریتم مطرخ شده و برای سنجش کد هافمن و الگوریتم های حریصانه

درست میفرمایید ... Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۶۰۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۸۵ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۶۵ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۶۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۸۸ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۸۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۵۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۳۴ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۷۵ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۶۶ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close