زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۰۶:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشاوره و برنامه ریزی برای امتحان تافل اینترنتی

ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط crevice.)
سلام دوستان؛
با توجه اینکه تعداد اعضای علاقه مند به دادن امتحان تافل افزایش پیدا کرده شاید بتونیم از طریق فاروم با هم در این ضمینه بیشتر در ارتباط باشیم و اطلاعاتی که داریم رو با هم شیر کنیم و به هم کمک کنیم.
در این ترد در مورد؛ شرایط آزمون، منابع، زمانهای مطالعه و میزان مفید بودن استفاده از تکنیکها و منابع مختلف بحث خواهد شد.
موفق باشید. Smile
اما در مورد منابعی که من تا بدینجا با تجربه و عقل محدودم بهش رسیدم:
ببینید در مرحله اول شما میبایست در مورد سطح فعلی زبانتون اطلاع پیدا کنید که اینکار میتونه توسط موسسه ها، کلاسهایی که قبلا شرکت کردید و یا آزمونهای آنلاین باشه.
سطح شما میبایست در حد upper intermediate باشه که بتونید تازه به سراغ منابع تخصصی تافل برید.
زبان پایه
گرامر:
-برای سطح فوق الذکر کتابهای تاپ ناچ که میتونند به صورت خود آمور هم استفاده میشن به شدت توصیه میشه!
-کتاب گرامری که خیلی معرفی و توصیه میشه و من دل خوشی ازش ندارم grammar in use سطح intermediate متعلق به ریموند مورفی هست ولی من خودم کتاب گرامر رو اعتقاد دارم که نباید زبون اصلی باشه و حتما توصیه میکنم کتاب گرامری فارسی دم دست داشته باشید. برای درک عمیق تر کاربردها!
به عنوان مثال من کتابی رو تحت عنوان "تافل رهنما" تالیف "ابراهیم نظری تیموری" دارم که بسیار بخش گرامرش رو میپسندم چرا که هم سطحش بالاتر از کتاب قبلی هست و هم خیلی رسا و فصیح تر مطالب رو در قالب مرتب تری ارائه داده!
دامنه لغات پایه:
-کتاب ۵۰۴ واژه کاملا ضروری
-کتاب ۴۰۰Must have Words for the TOEFL انتشارات McGraw-Hill
-کتاب Essential words for the TOEFL
البته فرضیه داشتن پیشینه لغتی در حد کتابهای بالا در حالت آرمانی بود! اما بسیار توصیه میشود حداقل کتاب دوم و سوم را حفظ باشید و یا اگر نیستید همزمان با سایر مهارتها آشنایی با آنها را آغاز کنید.
سایر:
همزمان با مهارتهای بالا به شدت توصیه میشود که از پادکستهای صوتی که دارای ترنسکریپت دارند و فیلمها(بویژه سریال های آمریکایی) مثل فرندز و یا big bang theory استفاده نمایید. به شکلی که در ابتدا بدون زیر نویس و در بار دوم با زیر نویس(انگلیسی) مشاهده کنید.
منابع تخصصی تافل:
منابع تخصصی تافل بسیار زیاد و گشترده هستند و ممکن است هر اپلیکنتی را گمراه و گیج کنند به شکلی که احساس کنید در لب چشمه از تشنگی رنج میبرید!!!
توصیه: لطفا، لطفا و لطفا هزار گیگابایت اطلاعات را جمع نکنید!! چرا که از هیچ کدام استفاده نخواهید کرد!
منابعی که من میشناسم به ترتیب از ساده تا دشوار بدین شرحند:
لانگمن->دلتا->بارونز->آفیشیال گاید-> آکسفورد و کمبریج (هم سطح)
به نظر من میبایست وقتتان را تعریف و از یکی از کتابهای فوق الذکر شروع کنید و به نسبت عقبه ی زبانی و میزان پیشرفتی که دارید منبع بعدی را انتخاب کنید.
به عنوان مثال ممکن است شما لانگمن را بسیار ساده برای خود بیابید...پس خیلی راحت آنرا کنار گذاشته و منبع بعدی را با زدن یک مادل تست مورد بررسی قرار داده و به همین شکل تا زمانی که منبع مناسب بر اساس سطح زبان خود پیدا کنید.
اصلا نیاز نیست که همه منابع خوانده شوند!!
*کتابهای کمبریج و آکسفورد بسیار نزدیک تر به سطح آزمون اصلی هستند و نه لزوما هم سطح آزمن اصلی!
پس از همه موارد فوق الذکر شما میبایست ۱/۵ تا ۲/۵ ماه را برای آخریتن منبع(بهترین منبع) یعنی TPO ها بگذارید.
این منبع شامل ۳۴ تست کامل تافل که توسط شرکت ETS (آزمون گیرنده تافل) ارائه شده اند.
در واقع شما میبایست ارزیابی اصلی خود را بر اساس این کتاب انجام دهید. و این مبنع دقیقا منطبق با آزمون اصلی است در حالی که خیلی از منابع بالا کاملا منطبق با سیاستها و چارچوبهای آزمون اصلی نیست.
* شما حتی میتوانید خودتان را در مرحله اول با یکی از کامپلیت تستهای همین TPO ها مورد سنجش قرار دهید و بعد از آن بر اساس نمرههای دریافتی منابع مورد نظر خود را انتخاب کنید.
توصیه های نهایی:
*حتما برای هر ۴ مهارت با هم کار کنید
* حتما برای مهارت لیسنینگ از مشاهده فیلم ها و پادکست ها غافل نشوید.
* برای مهارت اسپیکینگ حتما از پارتنر هم سطح و یا بالاتر از خود استفاده کنید و به صورت روزانه بر اساس سوالات ۱و ۲ تافل و یا دبه صورت جبرال صحبت کنید. یا اگر مقدور نیست؛ صدای خودتان را صبط کنید و سپس گوش دهید تا مشکلات خودتان را پیدا کنید.
*برای مهارت ریدینگ از اخبار سایتهای خارجی استفاده کردن میتواند کمکتان کند.
همه این موارد طبق تجربه ای هست که من تا این مرحله از تلاشم داشتم و شاید همه مطلقا درست نباشد. امیدوارم دوستان دیگه هم اینجا نظرات و تجربیاتشونو شیر کنن تا من و دیگر دوستانم استفاده کنیم.
۱۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , happy07 , arefeh.hp , Hamzeh.S , codin , Nesyan , mohaddeseh70 , A V A , iammiti , farhud , website.expert , mojimbn , RASPINA , mhr.ash , miss msv66 , leo.abol , tohidi4503 , بنفشه , MajidManesht2012 , alim93 , peyman.rasouli , salam5 , mahyamk , The BesT , kimiya_ab , yazdanpanah20 , Avril89 , fatemeh69 , saeedeivazi , WILL
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۵۴ ب.ظ
RE: مشاوره و برنامه ریزی برای امتحان تافل اینترنتی
سلام، من به تازگی از ایلتس منتقل شدم به تافل Big Grin
هدف برای ازمون تیر ماه هست، نمیدونم با چه روندی میرسم توو این ۴ ماه،اما میدونم برای ۱۰۰ به بالا شدن خیلی تایم کمی هست متاسفانه... اطلاع چندانی هم از منابع ندارم فقط یکی از دوستان زحمت کشیدن توو تاپیک آیلتس گفتن، ممنون میشم برای منابع ارسال اول اپدیت بشه

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۸ ب.ظ، توسط happy07.)
سلام
ممنون که زحمتش رو کشیدید.
خب برای این مواردی که گفتید خودتون اول نظرتون رو بگید.
(فکر کنم منم آخرش مهاجرت کنم از آیلتس Smile )

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۳۱ ب.ظ
منم هستم.
امیدوارم در کنار هم بتونیم برای آزمون آمادگی کافی رو پیدا کنیم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , crevice
ارسال:
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۲۴ ق.ظ، توسط codin.)
من هم حول و حوش شهریور یا مهر باید تافل بدم و میخوام خودمو آماده کنم اگر بتونیم همه دوستایی که قصد جدی دارن با هم شروع کنیم خیلی خوب میشه. برای لسنینگ من از فیلم های coursera استفاده می کنم شاید برای لسنینگ تافل بهترین گزینه نباشه اما در مجموع فایده ای که میرسونه optimum هست به نظرم!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sadi_gh , crevice
ارسال:
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۱۴ ق.ظ
دوستان منم میخوام سال بعد تافل امتحان بدم ولی چون وقت و حوصلش رو دارم الان میتونم با شما شروع کنم.هر چه زودتر بهتر Wink

فقط اگه میشه لطفاً منابع و فیلم و .... اینارو هماهنگ کنید که شروع کنیم.
مرسی

[تصویر:  11.png]
۰
۰
ارسال:
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۶ ب.ظ
بنظرتون کلاس تافل رفتن چقد مهمه؟ من تایمی برای کلاس ندارم ولی اگر خیلی مهم باشه و نشه سلف استادی کرد باید یه فکری براش کنم، چون ممکنه اسپیکینگو از دست بدم
کتابی که گفتین ازمونارو داره چطوریاس؟ بهتر نیس ازمون ازمایشی بدیم که کاملا شبیه سازی باشه؟

۰
۰
ارسال:
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ب.ظ
خب بیان یه برنامه بریزیم که بعد تعطیلات عید شروع کنیم.
هر کسی نظری برای برنامه داره یا قصد هماهنگ شدن با ما رو داره بگه.
(۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۲۲ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  من هم حول و حوش شهریور یا مهر باید تافل بدم و میخوام خودمو آماده کنم اگر بتونیم همه دوستایی که قصد جدی دارن با هم شروع کنیم خیلی خوب میشه. برای لسنینگ من از فیلم های coursera استفاده می کنم شاید برای لسنینگ تافل بهترین گزینه نباشه اما در مجموع فایده ای که میرسونه optimum هست به نظرم!

لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arefeh.hp
ارسال:
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۴۷ ب.ظ
(۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۲۶ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  بنظرتون کلاس تافل رفتن چقد مهمه؟ من تایمی برای کلاس ندارم ولی اگر خیلی مهم باشه و نشه سلف استادی کرد باید یه فکری براش کنم، چون ممکنه اسپیکینگو از دست بدم
کتابی که گفتین ازمونارو داره چطوریاس؟ بهتر نیس ازمون ازمایشی بدیم که کاملا شبیه سازی باشه؟
اگه وقت زیادی تا امحتانتون مونده ۱ سال و یا بیشتر رفتن به کلاس زبان(خوب) خوب هست هرچند کمی آهسته پیشرفتتونو میبینین ...اما همونجوری که گفتم روش بهتر استفاده از کتابهاشونه(پیشنهاد من : سری کتابهای top notch) ...

(۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۲۲ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  من هم حول و حوش شهریور یا مهر باید تافل بدم و میخوام خودمو آماده کنم اگر بتونیم همه دوستایی که قصد جدی دارن با هم شروع کنیم خیلی خوب میشه. برای لسنینگ من از فیلم های coursera استفاده می کنم شاید برای لسنینگ تافل بهترین گزینه نباشه اما در مجموع فایده ای که میرسونه optimum هست به نظرم!
کورس ارا رو تاحالا به شخصه استفاده نکردم ولی میدونم که ۱۰۰% مفید هست اما حتما دامنه لغتیتو هم حتما افزایش بده با نرم افزارهایی مثل انکی کار ساده تر میشه...
همچنین؛ تد تاکها هم به شرط نیتیو بودن سخنران بشدت توصیه میشه.
(۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۱۴ ق.ظ)Sadi_gh نوشته شده توسط:  دوستان منم میخوام سال بعد تافل امتحان بدم ولی چون وقت و حوصلش رو دارم الان میتونم با شما شروع کنم.هر چه زودتر بهتر Wink

فقط اگه میشه لطفاً منابع و فیلم و .... اینارو هماهنگ کنید که شروع کنیم.
مرسی
خیلی خوششانسی که این همه وقت داری (: به شرطی که مثل من هدرش ندی!
از نظر من بشین روی گرامر پایه ات با یکی از همون کتاب های زبان کار کن...همچنین دامنه لغاتی که بلدی...اما خیلی مواظب باش که گرامر و کلماتی که یاد میگیری به اصطلاح live باشن و بتونی هم توی نوشتار و هم کمی در گفتارت استفاده بشن...ای خیلی مهمه.
در کنارش سریال و خوندن مقاله های خبری رو هم در دستور کارت قرار بده... ۶ ماه مونده به آزمون برو سراغ منابع تافل... اما به شرطی که جدی این کارایی که میگم رو انجام بدی.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , happy07 , Nesyan , A V A
ارسال: #۱۰
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۱۳ ب.ظ، توسط A V A.)
اگر یه تیم هماهنگ باشیم و دادن امتحان برای هممون صددرصدی باشه نه برای جمع کردن مدرک، میتونیم خیلی خوب جلو بریم
همه با خودمون مشخص کنیم چند چندیم که اگر قراره منصرف شیم اولش بشیم بعد با برنامه جلو بریم، crevice شما اگر قبول کنین تیم رو هدایت کنین خیلی عالی میشه، این نظر منه البته، چون زبان گروهی خوندن خیلی مفید تر خواهد بود
سطح زبانامون و ددلاین دادن ازمونموم بگیم، همون طور که گفتم من تیرماه، سطح اواسط دوره ی FCE

(۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۲ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  هر کسی نظری برای برنامه داره یا قصد هماهنگ شدن با ما رو داره بگه.
شما انتقال یافتی از ایلتس یا نیافتی؟ Big Grin

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan , crevice , happy07
ارسال: #۱۱
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۲۰ ب.ظ
راستش فکر میکنم میتونیم با هم کار کنیم؛
اما یه دووشواری ای که واسه من پیش اومده همونطوری که گفتم توانایی لیسنینگمه و از اونجایی که من حداکثر بین ۶ تا ۹ ماه فرصت دارم تا دو نمره دلخواهمو در امتحانای GRE و TOEFL بگیرم باید یه جورایی موازی کار کنم...
ولی خیلی میتونه ایده ی خوبی باشه و حداقلش اینه که انگیزه ها رو افزایش میده به نظرم. اگر بقیه بچه ها هم ایده ای دارن واسه هماهنگی ها و کار با هم دیگه پیشنهاد بدن.
من نظرم اینه که اینجا بهم بحث مشاوره بدیم و اینکه هر کسی هر چیزی رو میخونه بگه و حتما فیدبکی هم که گرفته از اون رو بیاد با ماها به اشتراک بگذاره.
همینطور مشکلات احتمالی درون سوالات خاص (لیسنینگ و ریدینگ) و حتی میتونیم بخشی برای تصحیح انشا وجود داشته باشه و یا اینکه حداقل فیدبک کلی ای در مورد انشا ها داده بشه. هر چند همه ماها در حال کار هستیم و شاید هیچکدام کامل نباشیم اما میتونه باعث انگیزه و اشتراک گذاری تجربه ها باشه به نظرم. حالا بعدا هم اگر دوستان در سطح نزدیک به هم بودند هم میتونیم گروه اسکایپی با چند عضو محدود برای اسپیکینگ هم (شاید) داشته باشیم.
البته اینا همه نظر منه... من الان عضو گروه اسکایپی هستم ولی متاسفانه جدیدا اصلا سطح خوبی نداره و به خاطر همین دگ توی اون گروه شرکت نمیکنم و بخاطر همین اینو گفتم.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , Nesyan , happy07 , tohidi4503
ارسال: #۱۲
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۲۳ ب.ظ
خب با این حساب منی که GRE هم لازم دارم اعلام حضور میکنم، برای اونم اگر میشه یه تاپیک داشته باشیم و از راهنماییهاتون استفاده کنیم

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07
ارسال: #۱۳
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۱۹ ب.ظ، توسط happy07.)
فک کنم یافتم دیگهTongue
(۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۸ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  
(28 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۲ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  هر کسی نظری برای برنامه داره یا قصد هماهنگ شدن با ما رو داره بگه.
شما انتقال یافتی از ایلتس یا نیافتی؟ Big Grin

GRE! این یعنی داری می‌ری دیگهConfusedConfused
(۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۲۳ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  خب با این حساب منی که GRE هم لازم دارم اعلام حضور میکنم، برای اونم اگر میشه یه تاپیک داشته باشیم و از راهنماییهاتون استفاده کنیم

لینک زیر و پرداخت آنلاین

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A
ارسال: #۱۴
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۲۴ ب.ظ، توسط explorer.)
دوستان مطلع یک سوال؟
toefl مورد قبول دانشگاههای اروپا هستش؟؟؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۲۷ ب.ظ
بله هست. اگه جاهای خاصی مدنظرتونه که سایتش رو چک کنید تا کف نمره مورد قبول و شرایط دیگه شون رو مطلع بشید.
(۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۲۳ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  دوستان مطلع یک سوال؟
toefl مورد قبول دانشگاههای اروپا هستش؟؟؟

لینک زیر و پرداخت آنلاین

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: explorer

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۳,۹۱۴ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۱۷ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۲۸ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۱۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۱۳ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۶۹۲ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۸۹۰ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۴۶۶ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۲۴۰ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۲۱ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close