زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

منظور از انتزاع ، سطح انتزاع بالا و پایین ،کم و زیاد چیست؟

ارسال:

post98 پرسیده:

منظور از انتزاع ، سطح انتزاع بالا و پایین ،کم و زیاد چیست؟

سلام

دوستان من با این مفهوم ها مشکل دارم اگه یکی دقیق توضیح بده که منظور از این کلمات چیست ممنون میشم

اگه میشه یه مثال بزنید.

با تشکر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

bahman2000 پاسخ داده:

RE: منظور از انتزاع ، سطح انتزاع بالا و پایین ،کم و زیاد چیست؟

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹ ق.ظ)post98 نوشته شده توسط:  سلام

دوستان من با این مفهوم ها مشکل دارم اگه یکی دقیق توضیح بده که منظور از این کلمات چیست ممنون میشم

اگه میشه یه مثال بزنید.

با تشکر

سلام دوست عزیز :
Abstraction=انتزاع یا تجرید ---> کلیات مد نظر بوده و به جزئیات پرداخته نمی شود و چه اندازه از جزئیات را حذف کنیم سطح انتزاع را نشان می دهد.در اطراف ما هم هزاران مثال وجود داره.مثلا وقتی توی خیابان در حال راه رفتن هستید اگه یکی از کنار شما رد بشه چندین دید می تونید درباره ی اون فرد داشته باشید:
۱) فردی که از کنار من رد شد آقا بود و این که اون آقا چه خصیصه هایی داشت توجه نکردم.
۲) فردی که از کنار من رد شد آقا بود و کت و شلوار پوشیده بود.
۳) فردی که از کنار من رد شد آقا بود و کت شلوار پوشیده بود و یک کیف در دستش داشت.
..................
می بینید که در مثال بالا شما می تونید دیدهای مختلفی داشته باشید و چقدر به جزدیات بپردازید خودش میشه یک سطح از انتزاع.

۰
ارسال:

post98 پاسخ داده:

پس یعنی هرچی جزئیات بیشتر حذف بش یعنی سطح انتزاع بالاتره. درسته؟

راستی شما منبعتون برای مهندسی نرم افزار چی بوده؟

ارسال:

bahman2000 پاسخ داده:

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۱۹ ب.ظ)post98 نوشته شده توسط:  پس یعنی هرچی جزئیات بیشتر حذف بش یعنی سطح انتزاع بالاتره. درسته؟

راستی شما منبعتون برای مهندسی نرم افزار چی بوده؟

بله درسته.راستش من هنوز مهندسی نرم افزار پاس نکردم. و مفهوم انتزاع رو در درس های برنامه نویسی و پایگاه داده و معماری و ذخیره و بازیابی اطلاعات یاد گرفته ام.این مفهوم در هیچ یک از اون کتاب هایی که گفتم به درستی بیان نشده و دانشجو دید مناسبی از مفهوم انتزاع نداره.مثلا در درس ذخیره و بازیابی اطلاعات بدون اینکه به ما بگن انتزاع اصلا یعنی چی به یکباره اومدن و مفهوم رکورد در سطح انتزاعی رو مطرح کردن.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

post98 پاسخ داده:

من oop کار کردم ولی خدایی تا الان نمیدونستم abstract همون تجرید هستش این کتاب ها هم یه زحمت به خودشون نمیدن معادل انگلیسی رو هم بگن.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هاست یا میزبانی وب چیست؛ انواع آن کدامند؟ B0020 ۰ ۵۵۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: B0020
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۱۹۵ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۶۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
Sad ذخیره ماتریس پایین مثلثی / بالا مثلثی به شیوه سطری یا ستونی shayesteNEY ۵ ۹,۸۶۸ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Negiiin
  یو اس اس دی چیست؟ nolw0932 ۰ ۲,۱۸۸ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: nolw0932
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۲,۹۷۱ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سئو چیست؟ - سئو - بهینه سازی سایت msnmsn ۲ ۲۴ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  سبک زندگی چیست pm24 ۱ ۲,۶۱۰ ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟ Br2012 ۴۴ ۷۶,۵۷۶ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: TexteRasmi.info

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close