زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دو قدم مانده به دوست...

ارسال: #۱۶
۱۵ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۳۰ ق.ظ
RE: یک آیه از قرآن که خوندین و خوشتون اومد
سلام به همه‌ی دوستای خوب و عزیزم
حال و جسم و روحتون ایشالا خوب باشه
بابت چند روزی که خدمت نرسیدم عذر من رو پذیرا باشید ایشالا که عمری باقی باشه و جبران کنم Smile
و اما آیه امروز: آیه ۸۷ سوره مبارکه یوسف

یَا بَنِیَّ اذْهَبُوا فَتَحَسَّسُوا مِنْ یُوسُفَ وَأَخِیهِ وَلا تَیْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِنَّهُ لا یَیْئَسُ مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِلا الْقَوْمُ الْکَافِرُونَ

«اى پسرانم (بار دیگر به مصر) بروید و از یوسف و برادرش جستجو کنید و از رحمت خداوند ماءیوس نشوید، حق این است که جز گروه کافران از رحمت خداوندى ماءیوس نمى شوند.»

یأس از گناهان کبیره است و انسان مأیوس از قدرت خدا نمی داند، او دستش باز، درخت خشک را سبز و به پیرهم می تواند بچه بدهد و از سنگ چشمه بیرون آورد و استعداد خود را هم نمی داند و زود به بن بست می رسد.
اما توجه به چند نکته مهم است:

۱- پرهیز از امید بدون دلیل
مثلا اهل نماز نیست می گوید: خدا مرا می بخشد در صورتی که حدیث داریم امام صادق (ع) فرمود: اگر کسی نماز را سبک بشمارد او را شفاعت نمی کنیم، امام علی (ع) فرمودند: «لَا تَکُنْ مِمَّنْ یَرْجُو الْآخِرَه یَ بِغَیْرِ عَمَل» (نهج البلاغه، حکمت ۱۵۰)امید به آخرت نداشته باشید. مثال: کسی که به بیابان برود که شکار ندارد و تفنگی دارد که فشنگ ندارد و دیگی که غذا ندارد و...
قرآن می فرماید: «إِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ الَّذینَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فی سَبیلِ اللَّهِ أُولئِکَ یَرْجُونَ رَحْمَتَ اللَّهِ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحیمٌ» (بقره/۲۱۸)
درستیکه آنان که ایمان آورده و هجرت و جهاد کردند آنها امیدواران اند (واقعی هستند)

۲- رسیدن به الطاف خدا با تنبلی سازگار نیست.

۳- خداوند هم کارگر است
ما خوبیهایی داریم و بدیهایی، خوبیها را همه می گویند، یکی از بدیها این است که حال کار کردن نداریم. مثال: می گوید امروز روز نحسی است چون خیلی کار دارم، بگو روز با برکتی است. مثال: داماد چه کاره است؟ بیچاره کارگراست، مگر کارگر بیچاره است مگر امام خمینی (ره) . نفرمود: که خدا هم کارگر است، کارگر هم عریز است. محصل و دانشجو و رشد علمی الحمد الله در کشور ما زیاد است، ولی باید به جایی برسیم که اگر مدرک هم نباشد درس خواندن باشد، همه مشتاق علم باشند چه مدرک باشد یا نباشد. اولیاء خدا نه خود مأیوس شده و نه دیگران را مأیوس می کنند. حضرت یعقوب نه خود مأیوس است و نه دیگران را مأیوس می کنند.

منبع: تفسیر نور جناب حجه السلام قرائتی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پ.ن: در کتاب گناهان کبیره حضرت آیت الله دستغیب رضی الله عنه یاس به عنوان یکی از گناهان کبیره یاد شده است.

شب و روزتون غرق آرامش و برکت Smile

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , سجاد۶۷ , K@online , bazardeh
ارسال: #۱۷
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۱ ق.ظ
یک آیه از قرآن که خوندین و خوشتون اومد
سلام
آیه امروز آیه ۹۰ سوره یوسف
«إِنَّهُ مَنْ یَتَّقِ وَ یَصْبِرْ فَإِنَّ اللَّهَ لا یُضیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنینَ»
هرکس تقوا و صبر داشته باشد خداوند اجر محسن را ضایع نمی کند.

خلاصه‌ی تفسیرها:
تقوا و صبر عزت را به دنبال دارد و این دو صفت از صفات نیکوکاران است.

طاعاتتون مقبول، روزه

لینک زیر و پرداخت آنلاین

سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , سجاد۶۷ , K@online , directline
ارسال: #۱۸
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۳۴ ب.ظ
سلامم و آرزوی قبولی طاعات و سلامتی برای همه‌ی شما خوب‌های نازنین Smile
آیه امروز: ایه ۲۰ وره الانفال
یِا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ إَن تَتَّقُواْ اللّهَ یَجْعَل لَّکُمْ فُرْقَاناً وَیُکَفِّرْ عَنکُمْ سَیِّئَاتِکُمْ وَیَغْفِرْ لَکُمْ وَاللّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ ﴿۲۹﴾

اى کسانى که ایمان آورده‏اید اگر از خدا پروا دارید براى شما [نیروى] تشخیص [حق از باطل] قرار می‌دهد و گناهانتان را از شما می‌زداید و شما را می‌آمرزد و خدا داراى بخشش بزرگ است (۲۹)

در تفسیر نور برای برای تفسیر این آیه به چهار ثمره‌ی تقوا اشاره شده است:
۱/ بصیرت و روشن بینی که از راه علم و دانش طبیعی قابل کسب نیست. (جْعَل لَّکُمْ فُرْقَاناً)
۲/آمرزش گناهان و پاک شدن آثار آن از وجود انسان (کَفِّرْ عَنکُمْ سَیِّئَاتِکُمْ)
۳/ مشمول آمرزش الهی قرار گرفتن (یَغْفِرْ لَکُمْ)
۴/ پاداش‌های عظیمی که انسان از آن بی‌خبر است چرا که خداوند صاحب فضل و بخشش بزرگ است.(واللّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ)

ان‌شاالله که به برکت این روزهای خوب همه‌مون جز افراد متقی قرار بگیریمSmile

لینک زیر و پرداخت آنلاین

سپاس‌گزاری شده توسط: ۱آسمان , vesta , سجاد۶۷ , K@online , احسان مومنی
ارسال: #۱۹
۱۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۳۶ ق.ظ
((آیه ۱۱۵ سوره مؤمنون))

أَفَحَسِبْتُمْ أَنَّمَا خلق ناکم عَبَثًا وَأَنَّکُمْ إِلَیْنَا لَا تُرْجَعُونَ

آیا پنداشتید که شما را بیهوده آفریده‌ایم و اینکه شما به سوی ما بازگردانی ده نمی‌شوید.

این آیه حامل دو پیام از پیام های سه‌گانه قرآن به بشریت است:

نخست اینکه عالم را آفریدگاری است. این صدای خودِ اوست که با ما سخن می‌گوید و چه برهانی بر وجود او از این بهتر که صدای گرم و مهربان او را بشنویم. اوست که با پرسشی عتاب آمیز ما را شراب امید می‌دهد.

دوم اینکه آن پروردگار دانا و حکیم و رحیم ما را برای یک دورهٔ کوتاه زندگی که منتهی به مرگ می‌شود نیافریده، زیرا این کاری عبث و بیهوده خواهد بود و حاصلی از وجود ما بر نخواهد خواست.

اما پیام سوم که کار نیکو کردن است از ذوق همین بشارت جاودانگی نشأت می‌گیرد.

کانت که نخست تیغ برکشید و همهٔ برهان‌ها را باطل خواند و گردن زد. در پایان، صدای متین و مطمئنِ درون انسان‌ها را که چون پا شاهی مقتدر فرمان به انجام کار نیک و پرهیز از هر کار بد می‌دهد بهترین دلیل بر وجودِ جاودانگی می‌شناسد که اگر زندگی جاوید در پیش نبود همهٔ ارزش‌های اخلاقی از اعتبار می‌افتاد.

والت ویتمان در کتاب خوشه های علف، می‌گوید: دوست علمی من، شبی پس از بحث طولانی با این سخن به گفتگوی ما پایان داد که:

چکیده و نتیجه آنچه ما از علوم کهنه و نو، و مکاشفات عمیق و زمین شناسی ها و تاریخ‌ها و ستاره شناسی ها، نظریه تکامل و اصول ماوراءالطبیعه و همهٔ معارف دیگر می‌دانیم، این است که ما و کائنات همه به پیش می‌رویم، آهسته می‌تازیم و بی شک روی به بهتری داریم.

و زندگی، این راهِ بی پایان و این سپاهِ بی انتها بی هیچ درنگ به پیش می‌رود و به هنگام به انتها می رس دو جهانِ ما و نژادِ آدمیان و روح و کی هان‌های بی شمار که در زمان و مکان گسترده‌اند همه به فراخور حال خود در بند مقصودی هستند، همه بی شبهه به جایی می‌روند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , vesta , سجاد۶۷ , K@online
ارسال: #۲۰
۰۲ مهر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۳ ق.ظ
با تشکر از دوست خوبم happy07 عزیز به خاطر ایجاد این تاپیک.

درد دل های خدا

سوگند به روز وقتی نور می گیرد و به شب وقتی آرام می گیرد که من نه تو را رها کرد ه ام و نه با تو دشمنی کرد ه ام.

(ضحی ۱-۲ )

افسوس که هر کس را به تو فرستادم تا به تو بگویم دوستت دارم و راهی پیش پایت بگذارم او را به سخره گرفتی. (یس ۳۰ )

و هیچ پیامی از پیام هایم به تو مرسید مگر از آن روی گردانیدی.(انعام ۴ )

و با خشم رفتی و فکر کردی هرگز بر تو قدرتی نداشته ام(انبیا ۸۷ )

و مرا به مبارزه طلبیدی و چنان توهم زده شدی که گمان بردی خودت بر همه چیز قدرت داری. (یونس ۲۴ )

و این در حالی بود که حتی مگسی را نمی توانستی و نمی توانی بیافرینی و اگر مگسی از تو چیزی بگیرد نمی توانی از او پس بگیری )حج ۷۳)

پس چون مشکلات از بالا و پایین آمدند و چشمهایت از وحشت فرورفتند، و قلبت آمد توی گلویت و تمام وجودت لرزید چه لرزشی، گفتم کمک هایم در راه است و چشم دوختم ببینم که باورم میکنی اما به من گمان بردی چه گمان هایی .( احزاب ۱۰ )

تا زمین با آن فراخی بر تو تنگ آمد پس حتی از خودت هم به تنگ آمدی و یقین کردی که هیچ پناهی جز من نداری، پس من به سوی تو بازگشتم تا تو نیز به سوی من بازگردی ، که من مهربان ترینم در بازگشتن. (توبه ۱۱۸ )

وقتی در تاریکی ها مرا بزاری خواندی که اگر تو را برهانم با من می مانی، تو را از اندوه رهانیدم اما باز مرا با دیگری در عشقت شریک کردی . (انعام ( ۶۳-۶۴

این عادت دیرینه ات بوده است، هرگاه که خوشحالت کردم از من روی گردانیدی و رویت را آن طرفی کردی و هروقت سختی به تو رسید از من ناامید شده ای. (اسرا ۸۳ )

آیا من برنداشتم از دوشت باری که می شکست پشتت؟ (سوره شرح ۲-۳)

غیر از من خدایی که برایت خدایی کرده است ؟ (اعراف ۵۹) پس کجا می روی؟ (تکویر ۲۶)

پس از این سخن دیگر به کدام سخن می خواهی ایمان بیاوری؟ (مرسلات ۵۰)

چه چیز جز بخشندگی ام باعث شد تا مرا که می بینی خودت را بگیری؟(انفطار ۶ )

مرا به یاد می آوری ؟ من همانم که بادها را می فرستم تا ابرها را در آسمان پهن کنندو ابرها را پاره پاره به هم فشرده می کنم تا قطره ای باران از خلال آن ها بیرون آید و به خواست من به تو اصابت کند تا تو فقط لبخند بزنی، و این در حالی بود که پیش از فرو افتادن آن قطره باران، ناامیدی تو را پوشانده بود (روم ۴۸)

من همانم که می دانم در روز روحت چه جراحت هایی برمی دارد ، و در شب روحت را در خواب به تمامی بازمی ستانم تا به آن آرامش دهم و روز بعد دوباره آن را به زندگی برمی انگیزانم و تا مرگت که به سویم بازگردی به این کار ادامه می دهم. (انعام ۶۰ )

من همانم که وقتی می ترسی به تو امنیت می دهم )قریش ۳ )

برگرد، مطمئن برگرد، تا یک بار دیگه با هم باشیم (فجر ۲۸-۲۹ )

تا یک بار دیگه دوست داشتن همدیگر را تجربه کنیم. (مائده ۵۴ )
 سپاس‌گزاری شده توسط: K@online , azarakhsh1986 , happy07 , ziba.O , kingmax , سجاد۶۷ , frr , explorer , Pure Liveliness , Donna
ارسال: #۲۱
۱۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۴۵ ب.ظ
تو این بحبوحه (درست نوشتم؟!؟!؟!) کنکور ارشد (۹۴) آیه ای که وقتی انرژی کم میاری و یکم میخوای سست شی کمکت میکنه :

«تنها با یاد خدا دل ها آرامش می یابد؛…أَلا بِذِکرِ اللَّهِ تَطمَئنُّ الْقُلُوب»

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , kingmax , سجاد۶۷ , Pure Liveliness
ارسال: #۲۲
۱۷ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۱۶ ق.ظ
یه صبح پرانرژی رو با توکل به خدا شروع می کنیم

و من یتوکل على الله فهو حسبه... سوره‏ طلاق،آیه‏۳
و هر کس بر خدا توکل کند کفایت امرش را میکند

ماهایی که داریم واسه کنکور میخونیم میشه گاهی اوقات کم میاریم ، خسته میشیم ، به نتیجه فکر میکنیم . اینجور وقتا بهترین کار اینه که اصلا به نتیجه فکر نکنیم ، تلاشمونو بکنیم و درسمونو بخونیم و نتیجه رو به خدا بسپریم و هیچ وقـــــــــت از رحمت خدا مایوس نشیم
پس توکــــل به خــــدا ...

سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , NP-Cσмρℓєтє , kingmax , ziba.O , happy07 , سجاد۶۷ , frr
ارسال: #۲۳
۱۷ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۵۷ ب.ظ
(قَالُوا لاَ تَوْجَلْ إِنَّا نُبَشِّرُکَ بِغُلاَمٍ عَلِیمٍ) (و چه کسی از رحمت پروردگارش ناامید می شود بجز گمراهان)

اینو بخونین ، بسم الله بگین و برین سر درس که ثانیه ها مهمه ، این که بگیم ال شد بل شد فایده نداره .

سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , سجاد۶۷ , frr
ارسال: #۲۴
۱۸ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۴۶ ب.ظ
((أُولئِکَ الَّذِینَ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَةِ وَ ما لَهُمْ مِنْ ناصِرِینَ)).ایه ۲۲ سوره ال عمران

در چند جای دیگر قرآن هم حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ امده برام جالبه (نابودی اعمال )
در تفسیر این آیه گفته شده منظور کسانی اند که گناهان کبیر انجام دادند.((ولی به نظرم تفسیر های بهتری هم می تونه داشته باشه.))

خدایا ما را از این دسته افرادی که اعمالشان نابود شده قرار مده.آمین
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , سجاد۶۷ , frr
ارسال: #۲۵
۱۸ آبان ۱۳۹۳, ۰۳:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۱۸ ب.ظ، توسط frr.)
(۱۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۵۷ ب.ظ)احسان مومنی نوشته شده توسط:  (قَالُوا لاَ تَوْجَلْ إِنَّا نُبَشِّرُکَ بِغُلاَمٍ عَلِیمٍ) (و چه کسی از رحمت پروردگارش ناامید می شود بجز گمراهان)

اینو بخونین ، بسم الله بگین و برین سر درس که ثانیه ها مهمه ، این که بگیم ال شد بل شد فایده نداره .

این ترجمه آیه بعدیشه
و من یقنط من رحمة ربه الاالضالون => و چه کسی از رحمت پروردگارش ناامید می شود بجز گمراهان

قَالُوا لاَ تَوْجَلْ إِنَّا نُبَشِّرُکَ بِغُلاَمٍ عَلِیمٍ یعنی گفتند نترس ، ما تو را به پسری دانا بشارت می دهیم

یه آیه دیگه هم هست در سوره یوسف که یعقوب به پسراش میگه :

یَا بَنِیَّ اذْهَبُواْ فَتَحَسَّسُواْ مِن یُوسُفَ وَأَخِیهِ وَلاَ تَیْأَسُواْ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِنَّهُ لاَ یَیْأَسُ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِلاَّ الْقَوْمُ الْکَافِرُونَ
اى پسران من، بروید و از یوسف و برادرش جستجو کنید و از رحمت خدا نومید مباشید، زیرا جز گروه کافران کسى از رحمت خدا نومید نمى‏شود.
O my sons! go and enquire about Joseph and his brother, and never give up hope of Allah´s Soothing Mercy: truly no one despairs of Allah´s Soothing Mercy, except those who have no faith.

(۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۳ ق.ظ)IT Expert نوشته شده توسط:  با تشکر از دوست خوبم happy07 عزیز به خاطر ایجاد این تاپیک.

درد دل های خدا

سوگند به روز وقتی نور می گیرد و به شب وقتی آرام می گیرد که من نه تو را رها کرد ه ام و نه با تو دشمنی کرد ه ام.

(ضحی ۱-۲ )

افسوس که هر کس را به تو فرستادم تا به تو بگویم دوستت دارم و راهی پیش پایت بگذارم او را به سخره گرفتی. (یس ۳۰ )

و هیچ پیامی از پیام هایم به تو مرسید مگر از آن روی گردانیدی.(انعام ۴ )

و با خشم رفتی و فکر کردی هرگز بر تو قدرتی نداشته ام(انبیا ۸۷ )

و مرا به مبارزه طلبیدی و چنان توهم زده شدی که گمان بردی خودت بر همه چیز قدرت داری. (یونس ۲۴ )

و این در حالی بود که حتی مگسی را نمی توانستی و نمی توانی بیافرینی و اگر مگسی از تو چیزی بگیرد نمی توانی از او پس بگیری )حج ۷۳)

پس چون مشکلات از بالا و پایین آمدند و چشمهایت از وحشت فرورفتند، و قلبت آمد توی گلویت و تمام وجودت لرزید چه لرزشی، گفتم کمک هایم در راه است و چشم دوختم ببینم که باورم میکنی اما به من گمان بردی چه گمان هایی .( احزاب ۱۰ )

تا زمین با آن فراخی بر تو تنگ آمد پس حتی از خودت هم به تنگ آمدی و یقین کردی که هیچ پناهی جز من نداری، پس من به سوی تو بازگشتم تا تو نیز به سوی من بازگردی ، که من مهربان ترینم در بازگشتن. (توبه ۱۱۸ )

وقتی در تاریکی ها مرا بزاری خواندی که اگر تو را برهانم با من می مانی، تو را از اندوه رهانیدم اما باز مرا با دیگری در عشقت شریک کردی . (انعام ( ۶۳-۶۴

این عادت دیرینه ات بوده است، هرگاه که خوشحالت کردم از من روی گردانیدی و رویت را آن طرفی کردی و هروقت سختی به تو رسید از من ناامید شده ای. (اسرا ۸۳ )

آیا من برنداشتم از دوشت باری که می شکست پشتت؟ (سوره شرح ۲-۳)

غیر از من خدایی که برایت خدایی کرده است ؟ (اعراف ۵۹) پس کجا می روی؟ (تکویر ۲۶)

پس از این سخن دیگر به کدام سخن می خواهی ایمان بیاوری؟ (مرسلات ۵۰)

چه چیز جز بخشندگی ام باعث شد تا مرا که می بینی خودت را بگیری؟(انفطار ۶ )

مرا به یاد می آوری ؟ من همانم که بادها را می فرستم تا ابرها را در آسمان پهن کنندو ابرها را پاره پاره به هم فشرده می کنم تا قطره ای باران از خلال آن ها بیرون آید و به خواست من به تو اصابت کند تا تو فقط لبخند بزنی، و این در حالی بود که پیش از فرو افتادن آن قطره باران، ناامیدی تو را پوشانده بود (روم ۴۸)

من همانم که می دانم در روز روحت چه جراحت هایی برمی دارد ، و در شب روحت را در خواب به تمامی بازمی ستانم تا به آن آرامش دهم و روز بعد دوباره آن را به زندگی برمی انگیزانم و تا مرگت که به سویم بازگردی به این کار ادامه می دهم. (انعام ۶۰ )

من همانم که وقتی می ترسی به تو امنیت می دهم )قریش ۳ )

برگرد، مطمئن برگرد، تا یک بار دیگه با هم باشیم (فجر ۲۸-۲۹ )

تا یک بار دیگه دوست داشتن همدیگر را تجربه کنیم. (مائده ۵۴ )

این ترجمه رو از کجا آوردی ؟ خیلی قشنگه
خیلی
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , سجاد۶۷ , sahar salehi
ارسال: #۲۶
۲۱ آبان ۱۳۹۳, ۰۲:۰۱ ق.ظ
واَن لَیسَ لِلاِنسـنِ اِلاّ ما سَعى * واَنَّ سَعیَهُ سَوفَ یُرى

و این‌که براى آدمى پاداشى جز آن چه با کوشش خودش انجام داده نخواهد بود * و البته انسان پاداش سعى و عمل خودش را به زودى خواهد دید.

سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , Aseman7 , sahar salehi
ارسال: #۲۷
۲۳ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۲۰ ق.ظ
قُل یا عِبادِیَ الَّذینَ أَسْرَفُوا عَلیَ أَنْفُسِهِم لاتَقنَطُوا مِن رَحمَةِ اللهِ إِنَّ اللهَ یَغفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعاً إِنَّهُ هُوَ الغَفُورُ الرَّحِیمُ وَ أَنِیبُوا إِلی رَبِّکُم وَ أَسلِمُوا لَهُ مِن قَبلِ أن یَأتِیَکُم العَذابُ ثُمَّ لاتُنصَرُونَ

«بگو ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می آمرزد، به درستی که خداوند بخشنده مهربان است. و به درگاه پروردگارتان باز گردید و در برابر او تسلیم شوید، پیش از آنکه عذاب به سراغ شما آید، سپس از سوی هیچ کس یاری نشوید.»

باشد که اگر گناهی کردیم حتـــی هرچند ریز { از نظر خودمون } توبه کنیم و امیدوار باشیم که خدا همه گناهان را می آمرزد.

سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , frr , Aseman7 , NP-Cσмρℓєтє , sahar salehi
ارسال: #۲۸
۲۳ آبان ۱۳۹۳, ۰۲:۵۹ ب.ظ
۱ ) سوره مبارکه الأنعام آیه ۱۱۶
وَإِن تُطِع أَکثَرَ مَن فِی الأَرضِ یُضِلّوکَ عَن سَبیلِ اللَّهِ ۚ إِن یَتَّبِعونَ إِلَّا الظَّنَّ وَإِن هُم إِلّا یَخرُصونَ
ترجمه:
اگر از بیشتر کسانی که در روی زمین هستند اطاعت کنی، تو را از راه خدا گمراه می کنند؛ (زیرا) آنها تنها از گمان پیروی می‌نمایند، و تخمین و حدس (واهی) می‌زنند.

I believe in this Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aseman7 , diligent , happy07 , احسان مومنی , NP-Cσмρℓєтє , Pure Liveliness , sahar salehi
ارسال: #۲۹
۲۳ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۰۵ ب.ظ
دعای قشنگیه برای قنوت نماز:
رَّبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِیًا یُنَادِی لِلإِیمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّکُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَکَفِّرْ عَنَّا سَیِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الأبْرَارِ
پروردگارا! همانا ما صداى منادى [توحید] را شنیدیم که به ایمان دعوت مى‏کرد [و مى‏گفت‏] به پروردگارتان ایمان بیاورید، پس ایمان آوردیم. بار الها! پس گناهان ما را ببخش و بدى‏هایمان را پوشیده دار و ما را با نیکان بمیران.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: احسان مومنی , happy07 , NP-Cσмρℓєтє , frr , Aseman7 , Pure Liveliness , sahar salehi
ارسال: #۳۰
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۴۳ ب.ظ
وَمِنَ النَّاسِ مَن یَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً یُحِبُّونَهُمْ کَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِینَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ

وَلَوْ یَرَى الَّذِینَ ظَلَمُواْ إِذْ یَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِیعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِیدُ الْعَذَابِ

و برخى از مردم همتایانى غیر از خدا مى‏ گیرند و آنها را چون خدا دوست مى‏دارند ولى آنها که ایمان آورده ‏اند خدا را بیش از هر چیزى دوست دارند.
و اگر ظالمان آن گاه که عذاب را ببینند، مى‏ دیدند که تمام قدرت یکسره به دست خداست و خدا سخت کیفر است.

بقره ۱۶۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , sahar salehi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دوستان لطف می کنید کوچولو حمایت کنید!؟ H.Mohammadi ۰ ۲,۰۶۵ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۷۵ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۱۱۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  کمک از دوستان برای حل تمارین omidgh74 ۰ ۱,۷۷۲ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: omidgh74
  نیاز به راهنمایی و تجربه دوستان (ضروری) امیر ای تی ۷ ۵,۳۷۰ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Parisa__karimi
  میزان سنگین بودن ارشد چقدره؟ (دوستانی که ارشد اند یا تموم شده ارشدشون) ya3ya6 ۴ ۳,۰۶۲ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۹۹ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  دوستانی که مایل به حل و تحلیل سوالات سال های اخیر الگوریتم هستند پیام بدن تحلیل کنیم robin ۱ ۲,۴۶۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: h@3!n
  نقاشی های که دوست دارید rohollahhit ۲ ۲,۶۷۵ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  سیستماتیک زندگی..دوست داری توی کدوم روزش باشی؟؟ selma ۱۱ ۹,۹۵۲ ۱۱ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close