زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دو قدم مانده به دوست...

ارسال: #۳۱
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۴۷ ب.ظ
یک آیه از قرآن که خوندین و خوشتون اومد
سوره مبارکه الرعد آیه ۱۱
لَهُ مُعَقِّباتٌ مِن بَینِ یَدَیهِ وَمِن خَلفِهِ یَحفَظونَهُ مِن أَمرِ اللَّهِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم ۗ وَإِذا أَرادَ اللَّهُ بِقَومٍ سوءًا فَلا مَرَدَّ لَهُ ۚ وَما لَهُم مِن دونِهِ مِن والٍ﴿۱۱﴾
برای انسان، مأمورانی است که پی در پی، از پیش رو، و از پشت سرش او را از فرمان خدا [= حوادث غیر حتمی‌] حفظ می‌کنند؛ (امّا) خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند! و هنگامی که خدا اراده سوئی به قومی (بخاطر اعمالشان) کند، هیچ چیز مانع آن نخواهد شد؛ و جز خدا، سرپرستی نخواهند داشت!

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba.O , frr , happy07 , سجاد۶۷
ارسال: #۳۲
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۱۵ ب.ظ
من کار خود را به خدا واگذار می کنم که خداوند نسبت به بندگانش بیناست.

قرآن کریم، سوره غافر، آیه۴۴

خود آیه یادم نیست راستش...

چند روزه در مورد نتیجه ارشد و این که چی میشه ؟ چی قبول میشم ؟ کجا قبول میشم ؟ بدجور ذهن منو درگیر کرده و واقعا بازده به شدت کم شده ...

خدایا من همه ی تلاش خودمو میکنم ، عرق میریزم و تلاشمو میکنم تو این ۸۰ روز مونده ، دیگه بقیشو میسپرم به خودت ، انشالله هر چی که به صلاحمه بشه ...

هرکجا لرزیدی، از سفر ترسیدی، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: frr , diligent , سجاد۶۷ , happy07
ارسال: #۳۳
۲۴ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۰۷ ب.ظ
RE: یک آیه از قرآن که خوندین و خوشتون اومد
این هم متن عربی‌اش:
وَأُفَوِّضُ أَمْرِی إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِیرٌ بِالْعِبَادِ ‏

(۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۱۵ ب.ظ)احسان مومنی نوشته شده توسط:  من کار خود را به خدا واگذار می کنم که خداوند نسبت به بندگانش بیناست.

قرآن کریم، سوره غافر، آیه۴۴

خود آیه یادم نیست راستش...

چند روزه در مورد نتیجه ارشد و این که چی میشه ؟ چی قبول میشم ؟ کجا قبول میشم ؟ بدجور ذهن منو درگیر کرده و واقعا بازده به شدت کم شده ...

خدایا من همه ی تلاش خودمو میکنم ، عرق میریزم و تلاشمو میکنم تو این ۸۰ روز مونده ، دیگه بقیشو میسپرم به خودت ، انشالله هر چی که به صلاحمه بشه ...

هرکجا لرزیدی، از سفر ترسیدی، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: احسان مومنی , سجاد۶۷
ارسال: #۳۴
۲۶ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۴۶ ب.ظ، توسط happy07.)
خب دیگه با این اتفاقات این چند روز، تغییرات کنکور آی‌تی و تلاش دوستان و بازگشت شرایط به اوضاع سابق وقتشه که بگم:

وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی وَلْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ

و هر گاه بندگان من، از تو درباره من بپرسند، [بگو] من نزدیکم، و دعاى دعاکننده را -به هنگامى که مرا بخواند- اجابت می‌کنم، پس [آنان‏] باید فرمان مرا گردن نهند و به من ایمان آورند، باشد که راه یابند.

خب خدا رو جمعی همه خوندیم، خدا هم جواب همه‌ی جمعمون رو داد، وقتشه پس طبق آیه ایمانمون و اطاعتمون رو هم بیشتر و قوی‌تر کنیم ان‌شاالله ....

برای همه‌ی دوستان بی‌نهایت روحیه‌ی مقاوم، انگیزه و تلاش جدی رو می‌خوام، حفظ امیدها و شک نکردن به تونستن به رسیدن به آرزوها رو، مخصوصا وقتی که مشکلات بیشتر می‌شه و امیدها کمرنگ‌تر....
پی‌نوشت: چه جمله‌بندی‌ای شد!!! چه ساختارمند!!!

آها از اول برای پست قبلی می‌خواستم این آیه رو بذارم که پیداش نکردم، اون آیه رو گذاشتم، ولی الان یافتم!!

وَإِن یَمْسَسْکَ اللّهُ بِضُرٍّ فَلاَ کَاشِفَ لَهُ إِلاَّ هُوَ وَإِن یُرِدْکَ بِخَیْرٍ فَلاَ رَآدَّ لِفَضْلِهِ یُصِیبُ بِهِ مَن یَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَهُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ ﴿۱۰۷﴾ یونس

و اگر خدا به تو زیانى برساند آن را برطرف‏‌کننده‏‌اى جز او نیست و اگر براى تو خیرى بخواهد بخشش او را ردکننده‏‌ا‌ى نیست آن را به هر کس از بندگانش که بخواهد مى‏رساند و او آمرزنده مهربان است.

لینک زیر و پرداخت آنلاین

سپاس‌گزاری شده توسط: احسان مومنی , سجاد۶۷
ارسال: #۳۵
۲۸ آبان ۱۳۹۳, ۰۱:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۳۷ ق.ظ، توسط احسان مومنی.)
اِنّ مَعَ العُسْرِ یسْراً
براستی که با سختی آسانی است.

نقل است که : پس از تیرگی روشنی گیرد آب / برآید پس از تیره شب آفتاب

شیرینی بعد نتیجه خوب کمک میکنه آدم خسته نشه .

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , happy07
ارسال: #۳۶
۲۸ آبان ۱۳۹۳, ۰۱:۴۰ ق.ظ
Re: یک آیه از قرآن که خوندین و خوشتون اومد
هل جَزاءُ الاحسان الّا الاحسان ( سوره یس )
 سپاس‌گزاری شده توسط: frr , سجاد۶۷ , targol , happy07
ارسال: #۳۷
۲۸ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۳۷ ب.ظ
وَهَلْ نُجَازِی إِلا الْکَفُورَ

آیا جز ناسپاس را کیفر می دهیم؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , happy07
ارسال: #۳۸
۱۲ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۲۰ ب.ظ
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

غُلِبَتِ الرُّ‌ومُ ﴿٢﴾ فِی أَدْنَى الْأَرْ‌ضِ وَهُم مِّن بَعْدِ غَلَبِهِمْ سَیَغْلِبُونَ (۳)
رومیان شکست خورده‌اند. (۲)در پست ترین جای زمین و ایشان پس از شکستشان پیروز خواهند شد. (۳)

سوره مبارکه روم

اشاره به جنگ ایران و روم داره(و خبر میده)

جالب اینجاست که : جنگ ایران و روم در مرز میان سوریه و فلسطین و اردن واقع شد در ناحیه بحر المیت که امروز طبق نظریه ی جغرافی دانان پایین ترین نقطه از سطح دریا در زمین است. که ۳۹۵ متر پایین تر از سطح دریا می باشد.

بعد این جنگ که با پیروزی ایرانیان همراه بود ؛ رومیان تونستند ایرانیان رو شکست بدن===> وَهُم مِّن بَعْدِ غَلَبِهِمْ سَیَغْلِبُونَ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba.O , targol , سجاد۶۷ , happy07
ارسال: #۳۹
۱۳ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۶ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
(۱۳ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹ ب.ظ)freetayyeb نوشته شده توسط:  
(12 آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۲۰ ب.ظ)zahra.s نوشته شده توسط:  اشاره به جنگ ایران و روم داره(و خبر میده)

جالب اینجاست که : جنگ ایران و روم در مرز میان سوریه و فلسطین و اردن واقع شد در ناحیه بحر المیت که امروز طبق نظریه ی جغرافی دانان پایین ترین نقطه از سطح دریا در زمین است. که ۳۹۵ متر پایین تر از سطح دریا می باشد.

کجاش جالبه !

والّا این تاپیک تیترش اینطوری بود بنظرم" یه آیه از قرآن که خوندین و خوشتون اومد"!!!!!

جالبش اونجا بود که "ادنی" در تفسیر به معنای "پست ترین ؛ پایین ترین " اومده گویا!
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07
ارسال: #۴۰
۲۶ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ دى ۱۳۹۳ ۰۷:۴۷ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
چقدر قشنگه ....

وَمَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجعَل لَهُ مَخرَجًا
هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند،(انتهای آیه ۲)

وَیَرزُقهُ مِن حَیثُ لا یَحتَسِبُ ۚ
وَمَن یَتَوَکَّل عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُ ۚ
إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمرِهِ ۚ قَد جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیءٍ قَدرًا

و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد؛
و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می‌کند؛
خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند؛ و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است!(آیه ۳)
سوره ی مبارکه ی طلاق
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba.O , $0me0ne , Aseman7 , احسان مومنی , سجاد۶۷ , happy07
ارسال: #۴۱
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۳۲ ب.ظ
وَعْدَ اللّهِ حَقًّا وَمَنْ أَصْدَقُ مِنَ اللّهِ قِیلًا

وعده خدا راست است و چه کسى در سخن از خدا راستگوتر است.

آیه ۱۲۲ سوره مبارکه نسا.

لینک زیر و پرداخت آنلاین

سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۴۲
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۱۸ ب.ظ
انی لا احب الآفلین
هر وقت می خوام غصه ی چیزی رو بخورم آرومم می کنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: WILL , happy07
ارسال: #۴۳
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۶ ب.ظ
سابِقُوا إِلى‏ مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّکُمْ‏

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , happy07 , sahar salehi
ارسال: #۴۴
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۰۸ ب.ظ
« أَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ » ................ آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

چقدر قشنگه این آیه، عاشقشم Heart

[تصویر:  11.png]
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , happy07 , sahar salehi , x86
ارسال: #۴۵
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۴۳ ب.ظ
إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَیْئًا أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ
همانا فرمان خدا اینستکه وقتی چیزی را راده کند به او می گوید موجود شو و او موجود می شود

"آیه ۸۲ سوره ی یــــــس"
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , happy07

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دوستان لطف می کنید کوچولو حمایت کنید!؟ H.Mohammadi ۰ ۲,۰۶۳ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۶۶ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۱۱۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  کمک از دوستان برای حل تمارین omidgh74 ۰ ۱,۷۷۲ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: omidgh74
  نیاز به راهنمایی و تجربه دوستان (ضروری) امیر ای تی ۷ ۵,۳۷۰ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Parisa__karimi
  میزان سنگین بودن ارشد چقدره؟ (دوستانی که ارشد اند یا تموم شده ارشدشون) ya3ya6 ۴ ۳,۰۶۲ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۹۷ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  دوستانی که مایل به حل و تحلیل سوالات سال های اخیر الگوریتم هستند پیام بدن تحلیل کنیم robin ۱ ۲,۴۵۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: h@3!n
  نقاشی های که دوست دارید rohollahhit ۲ ۲,۶۷۴ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  سیستماتیک زندگی..دوست داری توی کدوم روزش باشی؟؟ selma ۱۱ ۹,۹۵۲ ۱۱ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close