زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای ورود به شریف

ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۲۳ ب.ظ
Wink راهنمایی برای ورود به شریف
سلام
من دانش آموز دوم دبیرستان مدرسه نمونه هستم و به رشته مهندسی کامپیوتر خیلی علاقه دارم.از ۱۳ سالگی هم بعضی پروژه ها رو به طور رسمی می گرفتم(مثل میکس) تا حالا که کمی برنامه نویسی یاد گرفتم.
یک خواهش عاجزانه از همه برادران و خواهران بزرگتر از خودم دارم !Big Grinکه خب راهنمایی کنید چطور بخونم که بتونم شریف برای مهندسی کامپیوتر بیارم و همچنین بتونم برنامه نویسی بشم که در سطح مسابقات حضوری بیان بتونم شرکت کنم.مثلا المپیاد کامپیوتر رو شرکت کنم؟یا...
میدونم که مشاور نیستید ولی اگه تجربیات ارزشمند خودتون رو در اختیار بگذارید ممنون میشم چون من هیچکسی رو نمیشناسم که ازش کمک بگیرم.Blush
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ق.ظ، توسط amirmahmoud.)
سلام

قبل از اینکه وارد رشته مهندسی کامپیوتر بشی ، دوباره به پرس و جو و تحقیق ادامه بده.
صرفا علاقه کافی نیست. علاقه می تونه انگیزه و یادگیری شما رو بهتر کنه.
اما تلاش و پشتکار هم اهمیت خیلی زیادی داره.

برای خوب شدن در برنامه نویسی هم نیاز به سال ها تمرین وجود داره. صرفا خوندن چند تا کتاب و چند خط نوشتن کد شما رو یک برنامه نویس حرفه ای نمی کنه. باید روی پروژه های نرم افزاری کار کنی و تجربه کسب کنی.

ضمنا مهندسی نرم افزار یک بخشش برنامه نویسی هستش و بخش های مهم دیگه داره که خب نمیشه یک کتاب مهندسی نرم فزار که صد ها صفحه داره رو اینجا در یک کلام خلاصه کرد.

قبل از اینکه وارد رشته کامپیوتر بشی ، قبلش حتما مطالب علمی زیادی راجع به کامپیوتر بخون. سخت افزار ، نرم افزار ، الگوریتم و هوش مصنوعی. ببین می تونی در یکی از گرایش ها ادامه بدی و و تفریبا اطمینان پیدا کتی که علاقه ات وسط راه تبدیل به تنفر نشه.

حتما سعی کن یک برنامه کوچک کاربردی یا یک زبان سطح بالا مثل Python درست کنی. مهم نیست برنامه ات تکراری باشه و توسط بقیه درست شده باشه. مهم اینکه با چرخه تولید نرم افزار آشنا بشی.

یاد گرفتن زبان انگلیسی رو هم در دستور کار خودت قرار بده. ( خصوصا خواندن متن ها و درک مطلب)
تقریبا هر رشته ای بری ، زبان انگلیسی رو نیاز داری برای خواندن کتاب ها.
برای رشته کامپیوتر که یاد گرفتن زبان انگلیسی فوق العاده مهمه و همه منابع مرجع انگلیسی هستند.

مسابقات برنامه نویسی و المپیاد کامپیوتر هم فعلا بی خیال شو!! و تمرکز خودت رو بذار روی دروس ریاضی فیزیک دبیرستان برای قبولی در کنکور. به هر حال چه رشته کامپیوتر بخوای بری و هر رشته دیگه ای در یک دانشگاه دولتی باید در کنکور نتیجه مطلوب رشته مورد نظر رو کسب کنی.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ali35 , Happiness.72
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط پوونه.)
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۲۳ ب.ظ)Ali35 نوشته شده توسط:  میدونم که مشاور نیستید ولی اگه تجربیات ارزشمند خودتون رو در اختیار بگذارید ممنون میشم چون من هیچکسی رو نمیشناسم که ازش کمک بگیرم.
تجربه ارزشمند (!) من اینه:
نت رو بذار کنار بشین و همه فکر و ذکرت فقط درس باشه.. سعی کن درس های دبیرستانت رو خوب یاد بگیری و تو کنکور رتبه خوبی بیاری که کارت به اما و اگر هم نکشه و بدون هیچ نگرانی شریف قبول بشی
تا رتبه نیاری تو کنکور اون آدمی نمیشی که آرزوش رو داری و اون زندگی نصیبت نمیشه که میخوای. با رویاپردازی نه میشه شریفی شد و نه میشه نخبه کامپیوتر شد.

منم شریف شریف گویان از دوره راهنمایی همچنان تو حسرت شریفم!Big Grin
چه پندی با ارزش تر از این که منو ببین بعد سعی کن عاقبتت مثل من نشه. Big Grin Big Grin Big Grin

راستی شما همون داداشمون نیستی که چند روز پیش هم پست زدی یا من خواب زده به سرم دچار سوتفاهم شدم؟

+جدیدا چرا انقدر بچه های دبیرستانی مانشت عضو میشن؟ حس پیری بهم دست میده Big Grin با دیدن پست های این رفقا، یاد آرزوهای بربادرفته دبیرستانیم میفتم Big Grin Big Grin Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: elhamgh , gunnersregister , رتبه۱سال۹۴ , Riemann , Aurora , Ali35
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰ ق.ظ، توسط matt2007.)
من رتبم ۱۳۰ بود و نرم شریف خوندم (چند سال پیش)
اولین تجربه هام از اینترنت هم به بعد کنکورم برمیگرده
البته الان زمونه عوض شده :دی
منظورم اینه که فقط درس بخون! همین
البته برای مقام آورهای المپیاد تسهیلات ورود به دانشگاه وجود داره اما از من میشنوی نقد رو بچسب و درس بخون و درس بخون
کامپیوتر و برنامه نویسی برای تحصیل آیندت مفیدن اما درصد معارف و عربی و ادبیات و فیزیک نمیشن
در مورد المپیاد هم اطلاعی ندارم چون المپیادی نبودم
امیدوارم به هدفت برسی Smile

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Ali35
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۳۸ ب.ظ
سلام از همتون ممنونم. نه من تازه عضو شدم و قبلا ارسال نداشتم .ممنون از کمکتون حتما عمل میکنم.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۱۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۳۹ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۳۱۰ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۷۹۷ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۰۵۷ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۶۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۱۳۹ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۳۵ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  راهنمایی برای خرید لپ تاپ - سال ۹۲ ف.ش ۱۸ ۱۳,۲۰۲ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mycore
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۸۲۶ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close