زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست کمک برای ارشد یا بعبارتی کمک یه زندگی یه جوان نیازمند

ارسال: #۳۱
۰۶ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۴۰ ب.ظ
Smile RE: درخواست کمک برای ارشد یا بعبارتی کمک یه زندگی یه جوان نیازمند
Huh
(۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۶ ق.ظ)arman123494 نوشته شده توسط:  سلام به همه بچه ها
من امروز اینجا رو از توی اینترت پیدا کردم
۳۲سالمه مجرد هستم
کارم ازاد بوده و هست
علاقه شدیدی به تحصیل و تدریس دارم اما متاسفانه ۶سال شغل من ازاد هست در ضمینه کاملا غیر مرتیط....
امسال هم ایتی کنکور دادم شدم ۷۰۰ حدودا خیلی هم خوندم اما هم مدتها نخونده بودم هم پایه تحصیلی نداشتم

از تمام دوستان که ارشد دادند یا اطلاع دارند خواهش میکنم کمکم کنید من چجوری منابع خوب پیدا کنم ؟و من میخام یه دانشگاه معتیر قبول بشم حتی میخام از هروقت شما بگین قید کارم رو زبزنم الان توی گرمای بوشهر روزی باید ۱۰ساعت کار کنم واسه یه حقوق ناچیز
استدعا میکنم کمکم کنید من چجوری رتبه خوب بیارم؟
قبول شدن دانشگاه های قوی تهران ایا ضمانتی برای اینده هیئت علمی شدن هست با چه مدرکی؟
ایا با سن بالای من ایا اگر ارشد بگیرم در یه دانشگاه معتبر اینده کاری وتحصیلی دارم ؟
من سواد بالایی ندارم اما پشتکار قویی دارم خواهش میکنم کمکم کنید چون به زندگیم ریط داره
ضمنا من کسی رو هم ندارم هیچکس
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۰۶ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۰ ب.ظ
الزاما ادامه تحصیل مگه برای هیت علمی شدن باید باشه؟
کدوم فارغ التحصیل دانشگاههای خوب هستن که بیکار باشن یا از ارشد خوندنشون پشیمون باشن؟
کسی که ارشد امیرکبیر مثلا خونده میاد بگه اشتباه کردم کاش نمیخوندم؟
کسایی که با ارشد و ادامه تحصیل مخالفن حتما مخالفتشون با دانشگاههای ضعیف هست
صد در صد ارشد دوره ی بسیار سنگینی هست و کسی که با فکر مالی فقط به ارشد فکر میکنه تو این دوره خیلی کم میاره
امیدوارم هرکاری میکنیم با هدف درست باشه نه فقط با خیال و توهم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amard , RASPINA , arman123494
ارسال: #۳۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۲۵ ق.ظ
سلام

بچه ها لطفا به عنوان تاپیک جواب بدین

لینک بذارین تا کمک بیشتری به دوست جدیدمون بشه

مرسی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arman123494
ارسال: #۳۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۵ ق.ظ
- سن چندان اهمیت نداره، بی اهمیت نیست ولی خیلی هم مشکلی نیست شما هم سنتون هنوز چندان بالا نزده و خیلی هم مناسب هست به نظرم. پدر یکی از دوستای من توی سیزده سالگی ترک تحصیل کرده بود و حدود ده سال درس نخونده بود و الان دکتر هست و هیئت علمی دانشگاه دولتی هست.

- شما باید دکتری رو بگیرید که خوشبینانه بین هفت تا هشت سال دیگه به دکتری میرسید تا اون وقت نمیشه گفت قیمت بنزین چقدر هست هیئت علمی شدن که اصلاً. ضمن اینکه اگر چنین تصوری دارید که جای خوب قبول بشید نه تنها نیازه که تا حد زیادی واسه کنکور کارتون رو کم کنید بلکه نیاز هست که این هفت هشت سال آینده کلا میزان کارتون رو کم کنید! پس فقط شش ماه نیست.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , arman123494
ارسال: #۳۵
۰۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۵۰ ق.ظ
RE: درخواست کمک برای ارشد یا بعبارتی کمک یه زندگی یه جوان نیازمند
شاعر میگه: اگر با من نبودش هیچ میلی / چرا ظرف مرا بشکست لیلی ( بدون شرح . . . )
۱
۰
ارسال: #۳۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۱۴ ق.ظ
هیچ نیرویی در دنیا قوی تر از ایمان و اراده نیست.
اگه خودت بخوای همه چیز شدنیه فقط باید راه و مسیر رفتن روشن باشه.
۱
۰
ارسال: #۳۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۵ ق.ظ، توسط targol.)
هیمن چند وقت پیش شنیدم که یکی از استادای دانشگاه ما که دانشجوی دکتری بود، تدریس در دانشگاه رو رها کرده و رفته راننده (ماشین بزرگ) شده (البته هیئت علمی نبوده)
و در جواب دوستش که پرسیده از کاری که کردی پشیمون نیستی گفته "تازه دارم زندگی میکنم"

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
۱
۰
ارسال: #۳۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۴۵ ق.ظ
.به هر حال امسال که بخوای بخونی مثل پارسال نمی خوای از صفر شروع کنی و خیلی بهتر وراحت تر درس میخونی.حداقل اش اینکه که یه پایه ای داری
در مورد هدفتون امیدوارم ثابت قدم باشید . در کنار درس خوندن من یه پیشنهاد دارم اینکه اگر تونستی دنبال یه کار بهتری باشه البته تا کار خوب پیدا نکردی اینکارتون را رها نکن.

امیدوارم موفق باشید

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۲
۰
ارسال: #۳۹
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۵۰ ب.ظ، توسط arman123494.)
سلام به همه دوستان عزیز و فرهیخته
متشکرم از تمام عزیزانی که بهم کمک می کنند ونظر دادند وقت گذاشتند... چه نظر مثبت چه نظر منطقی و عاقلانه ...
دست تک تک شما رو می فشارم
من عرض کردم اراده و پشتکار بسیار قوی ایی دارم اما سوادی ندارم من واسه پول نمیخام ارشد بگیرم بخدا واسه افتخارشه ولذتشه بجون خودم
اگر دنبال پول بودم الان کارگر نبودم
من تصمیمم اینه که ۳ماه اخر فقط درس بخونم الانم میرم کارگری میکنم تا بتونم پس اندازی کنم واسه ۲ سال ارشدم روزی ۴ساعت شروع کردم
من به پشتوانه رحمت خداوند تلاش خودم و کمک شما دوستان همه سعیمو میکنم تهش هرچی میخاد بشه بذار بشه
الان وقت سفر هست سفر به علم وعلاقه و دانش وتحصیل مهم این هدفم فکر میکنم نیک هست تهش مهم نیست
هر جا کم اوردم صداتون میکنم

شما هم خواهش میکنم به ندای من حقیر پاسخ بدین
از همتون متشکرم باز دوستان منو به راهنمایی کنند من دعاشون میکنم

راستی یادم رفت بگم راجب ازدواج هم دعوا نکنید نه کسی به من زن میده نه من میرم خاستگاری...
شاد باشد
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , RASPINA , targol , d_felfelak
ارسال: #۴۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۴۸ ب.ظ
خیلی‌ها تمام طول زندگیشون رو در تارهایی می‌گذرونند که به دور خود می‌تنند؛ از حوالی مبدأ خود خیلی دور نمی‌شوند، غافل از اینکه در فضایی بی‌نهایت قرار گرفته‌اند. خداوند در وجود ما توانایی‌های پنهانِ فوق العاده‌ای قرار داده که تا دست به شکوفا کردنش نزنیم، به ابعاد اون پی نخواهیم برد.

استعداد لازم رو در شما حس کردم و براتون آرزوی موفقیت دارم!

وَ مَن یُهاجِر فی سبیل الله یَجِد فی الارضِ مُراغماً کثیراً وَ سَعَه.
توجه شما رو جلب می‌کنم به آیات ۹۵ تا ۱۰۰ سوره‌ی نساء.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arman123494 , Aurora , RASPINA , kazhal@ , targol
ارسال: #۴۱
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۵۳ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  منم پارسال تقریبا شرایط شما رو داشتم
مطمئن باشین شرایطتون از من بدتر نبود، من کارمو کامل رها کردم و نشستم فقط درس خوندم
من واسه رتبه یک خوندم که متاسفانه رتبه ۷۹ هوش شدم.
مهم ترین دلیلش نخوابیدن شب کنکور بود و صبح زود مثل آدمای معتاد در حال ترک بودم
اگه شما بخواین رتبه یک هم بشین میتونین
اول از همه باید قبول کنین که از خیلی از بچه ها عقبین که من اینو قبول کردم، چون پایه ضعیفی داشتم و دانشگاه خوبی درس نخوندم
بچه ها کامل توضیح دادن ولی اگه خواستین بگین تا منم نوشته هامو کاملتر بگم
فقط یه چیز در مورد خوندنم بگم که من تعداد ساعاتی که ۱۵ اردیبهشت درس خوندم با تعداد ساعاتی که ۱۵ بهمن درس خوندم یکی بود( از حداکثر ظرفیتم استفاده کردم تو این مدت)
یادمه اوایل اردیبهشت پارسال بود که یه عصرمو داداشم خراب کرد، اون شب از غصه خواب نرفتم
ساعت ۷ میرفتم کتابخونه و تا ساعت یک بدون وقفه درس میخوندم، فقط در حد بیست دقیقه نماز و ...
عصر هم همینطور
شب هم که کتابخونه بسته میشد می اومدم خونه و ویس و فیلم گوش میدادم
شما جای داداش بزرگ ما هستین، مطمئنا اونقد تجربه دارین که سبک و سنگین کنین و بهترین راه رو انتخاب کنین
اگه اراده دارین و واقعا به درس خوندن علاقه دارین از بقیه مسائل نترسین

=============
ممنونم ازتون
اگر بگید که من ازتون بیشتر ممنون میشم
۰
۰
ارسال: #۴۲
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۲۴ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۴۸ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  وَ مَن یُهاجِر فی سبیل الله یَجِد فی الارضِ مُراغماً کثیراً وَ سَعَه.
واقعا آیات زیبایی بود

وباید گفت زمین خدا وسیعه.

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati
ارسال: #۴۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۶ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۴۸ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  خیلی‌ها تمام طول زندگیشون رو در تارهایی می‌گذرونند که به دور خود می‌تنند؛ از حوالی مبدأ خود خیلی دور نمی‌شوند، غافل از اینکه در فضایی بی‌نهایت قرار گرفته‌اند. خداوند در وجود ما توانایی‌های پنهانِ فوق العاده‌ای قرار داده که تا دست به شکوفا کردنش نزنیم، به ابعاد اون پی نخواهیم برد.

استعداد لازم رو در شما حس کردم و براتون آرزوی موفقیت دارم!

وَ مَن یُهاجِر فی سبیل الله یَجِد فی الارضِ مُراغماً کثیراً وَ سَعَه.
حالا که می خوای شروع کنی به نظر من Sadراهی که تقریبا خودم رفتم.)
اول سبکی که باهاش راحتی می تونی زود یاد بگیری رو مشخص بعد مصاحبه بچهای سال قبل ۹۳و۹۲و۹۱و۹۰و انشالله ۹۴ رو هم بخونید .ببینید چه چوری و با چه سبکی و با چه پایه ای شروع کردن و منابعشون چی بوده برای هردرس بعدش شروع کنید به برنامه ریزی و تعیین هدف
و تعیین نقاط قوت و ضعفتون رو تو هردرس و لازم وملزوم هر بحث که بهتر کدوم رو زودتر وکدوم رو دیرتر بخونیین.و لذاب هر درس وبحث باید چقدرزمان بزارید. صرفا مطالعه خالی به درد نمی خوره بایدهمرا با تست،تمرین و مرور مرور باشه تا خوب درک کنین.
خوب که با راه وچاه ،تعیین سبک یادگیری ،محیط نسبتا مناسب برای مطالعه، منابع مناسب هر درس و متناسب (چون شما الان دارین برای ارشد می خونین باید منابعتون هم متناسب ارشد باشه نه بیشتر ونه کمتر حالا بعد ارشد قضیه فرق می کنه...) تعیین برنامه ریزی ها که چطوریی باشه چه کوتاه مدت،بلند مدت(معمولا روزانه،هفتگی ،ماهانه و در کل دوبخش یادگیری،تسلط وجمع بندی(،امدگی ومرور تست های سال قبل)) در ۲۴ تعیین ساعت خواب مناسب وسابت وتفریح و کار وساعات مطالعه.
تعیین اینکه چطوری از کدوم درس شروع وبعدش با چه درسی ادامه بدین خیلی مهمه
نطر من تقیسم زمانه به چند بخش وپیش بردن موازی چند کتاب باهمه که خیلی مهمه چون باعث یادگیری در بروسه نسبتا طولانی به تک کتاب میشه وهم ار حالت یکنواختی و کسلی بیرون می اد.
خیلی خیلی خلاصه خلاصه گفنم شاید سبک شما یه چوری دیگه باشه یا کسی دیگه روش بهتری داشته باشه
اما بعضی لینک های مفید (قبلا مطلب زیادی رو خوندم ودانلود کردم اما متاسفانه چه بخش بخش و نمی رسم هم سرجمع کنم مجبور فقط چندتا لینک بزارم و در صورت تمایل خودتون مطالعه کنید.)
با توجه به رشته ای می خوانیین امتحان بدین و همچنین دروس
مصاحبه بچه ها

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مشاوره .برنامه ریزی برای کنکور xx

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بررسی منابع جداگانه

(به نظرم برای منابع قبل خرید اول همه منابع لازم رو مشخص باشه برای هر درس بعدش شروع خرید
مثلا کتاب تنها یه موسسه برای کنکور خوب نیست و حتی یه نویسنده خوب ممکن نیست در وتا زمینه مختلف کتابش هم خوب باشه برای هر کتاب یه یا دوتا جزوه علاوه بر جزوه استاد اون درس خودتون، یه کتاب درس ،یه کتاب تست و اموزشی در درس سعی کنین بهترین منابع باشن اما وقتی که انتخاب کردین و پیش رفتین دیگه سعی کنین عوض نکین "قبل پرواز هر چقدر می خوای شک کنیم،مردد باشیم اما وقتی که بال زدیم و رفتینم بالا اگه شک کنیم یعنی شکست چون با بال نزدن با سر می امیام پایین " همه منابع یه مبحث رو توضیح دادن اما با سبک وسیاق نگارشی مختلف اگه این منابع از نظر ما خوب فقط متن ساده دارن وما راحتر می تونیم باهشون ارتباط برقرار کنیم البته تعیین خلاصه مفید و کوتاه برای هر کتاب برای مرور)
اول تو هر مبحث جزوه خود دانشگاهمون هرچند کم باشه بعدش جزوه اساتید مطرح وبعد کتاب اگه هم مشکل داشتیم منبع اصلی وبعد از تسلط خلاصه نویسی
برنامه ریزی

برنامه ریزی وآمادگی برای کنکور( + کتاب برنامه ریزی وطالعه بعضی از مباحثش
با خوندین اینا دستون می اد چطوری وچکار کنین.
این نظر من بود.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora
ارسال: #۴۴
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۵۱ ب.ظ، توسط Omn1990.)
سلام دوست من،
جواب به سوالی که پرسیدی واحدومشخص نیست،فردبافرد فرق میکنه، به نظرمن تکلیفتو باخودت باید مشخص کنی، هدف گذاری کنی و ایمان حاصل کنی که از زندگی چی میخوای. شما ببین هدفت از ارشد چیه؟ عشق به یادگیریه،کارتحقیقاتی وازمایشگاهیه،پیش بردن مرزهای علومه،مهاجرته،پرستیژه،پوله،..
به نظر من تنها درصورتی که دلیلت علاقه وعشق به یادگیری هستش برو جلو اونم درکنار کار،چون توایران اصلا تضمینی نیس که دکترشدی وضعتم خوب بشه.
من ٢٥سالمه لیسانس برق دارم وخدمتم رفتم،من دیدم تنها دلیلم مهاجرته وبعد که بیشتر باوضعیت اشنا شدم دیدم به تحصیل توارشد ودکترا علاقه ای هم ندارم،من به کاربردی استفاده کردن علوم علاقه دارم ونه کارای اکادمیک و تحقیقاتی. دیدم نمی تونم با این انگیزه ها واسه کنکور بخونم.پرستیژ هم واصلا واسم مهم نیس.
خلاصه اینکه باید کاملا بدونی واسه چی داری درس میخونی، امیدوارم این انگیزه واراده دائمی باشه وگذرا نباشه،چون میخوای یه مسافرت طاقت فرسا رو شروع کنی که گاونر میخواهد ومردکهن. من خودم مدت کوتاهی که شروع کردم و درس میخوندم این فکر که تازه باید ازدیپلم شروع کنم وهدفمم دکتراس واینکه ٢٥ سالمه وکارهم نمیکنم رهانمیکرد ونمیذاشت تمرکز کنم ومدام ترمز بود برام.درحالی که به درآمد کارنیازی ندارم ولی عذاب وجدان ولم نمیکرد!
درآخرهم یه موضوع خیلی مهم رو بگم که درس خوندن فقط با دانشگاه محقق نمیشه،دانشگاهی که دروسش پوسیده شده وکاربردی توصنعت نداره و اگر هم کاربرد داشته باشه چندتا درس معدود دوره لیسانس داره.برای کشورما توحوزه کامپیوتر لیسانس هم از سرش زیاده.من خودم اگه روزی بخوام تو دانشگاه درس بخونم لیسانس کامپیوتر میخونم ونه ارشد.خودت میتونی بیرون دانشگاه خودت یا سرکلاس ازاد درس بخونی،خوبیش اینه که هرچی بخوای وعلاقه داری میخونی وتازه علم روز وکاربردی رومیخونی(که سرعت پیشرفتش توکامپیوتر ازهمه علوم بیشتره).
ببخشید خیلی جسته گریخته صحبت کردم ولی گفتم هرچی به ذهنم رسید بگم خودت هر برداشتی دوس داشتی بکنی.راستی یه نگاه هم به این مقاله استادشعبانعلی بنداز،خیلی خوبه:

Sent from my heart using sincerely
۳
۰
ارسال: #۴۵
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۲ ب.ظ
ممنونم از همه دوستانی که کمکم میکنند و واسم وقت میذارند
اجرکم عنداله
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۳۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۱ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۴۸۴ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۴۷ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۴ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close