زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۴ تجارت و ۳۹ شبکه

ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ ب.ظ، توسط sh.n.)
سلام. شاید کسایی که من رو بشناسن بدونن که آدم کم حرفی هستم تا الان فک نمیکنم یه جا اینقدر حرف زده باشم ! Smile به هر حال به سوالا با یک وسواس خاصی جواب دادم و از اونجایی که خودم خیلی خیلی از مصاحبه ها استفاده کردم سعی کردم کامل توضیح بدم شاید به درد کسی خورد. امیدوارم مفید باشه براتون!

مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

نسرین شماعیان ، متولد ۷۰ ، از تهران. رتبه ۴ فناوری اطلاعات و تجارت و رتبه ۳۹ شبکه و امنیت

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

کارشناسی پیوسته فناوری اطلاعات خوندم که تابستون ۹۳ تموم شد.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

بله علاقه داشتم و انتخاب اولم هم همین رشته بود.

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

داشگاه آزاد بودم

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

خوب بودم . درس ها رو مفهومی میخوندم نه فقط برای پاس کردن تقریبا همه درسا رو هم دوست داشتم و با علاقه میخوندم :دی

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

از ابتدا که نه اصلا دیگه از هر چی کنکور بود بدم میومد ! :| اما از سال دوم دیگه به فکر ارشد افتادم. یه وقتایی بود سر کلاس به این فکر میکردم که من الان دقیقا اینجا چیکار میکنم؟! متاسفانه سر کنکور کارشناسی خیلی اشتباه و بی برنامه درس خوندم و دوست داشتم جبران کنم و برم دانشگاهی که تو سطح خودم باشه! خلاصه اول یکم سرچ کردم گرایش ها و درسای هاشون رو دیدم همون موقع هم بود مانشت رو پیدا کردم. دیگه از سال سوم جدی بهش فک کردم و تصمیم گرفتم اون سال رو آزمایشی شرکت کنم ببینم چی به چیه و از سال بعدش شروع کنم به خوندن.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

بله همین رشته رو میخواستم

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

سال اولم بود که واسه کنکور خوندم. پارسال آزمایشی شرکت کردم رتبه ام هم شد ۲۰۰۰
اینم درصدام :

زبان : ۵۶/۶۷
مشترک: ۴۸/۸۹
مدیریت: ۷۱/۱۱
تخصصی: ۵۲/۹۴
معماری: سفید

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

خب فرق داره خیلی ؛ برای کنکور باید خیلی مفهومی تر و دقیق تر خوند و به جزئیات و ریزه کاری ها توجه کرد اما واسه امتحانای پایان ترم یه ایده ی کلی هم داشته باشی کافیه گاهی اوقات ! اما خب اگه پایه قوی داشته باشی کارت واسه کنکور راحت تره

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

من میخواستم هر جور شده تابستون یک دور همه درس ها رو بخونم بعد از پاییز با برنامه آزمون ها پیش برم و دوره کنم. این برنامه ی کلی م بود. از نمایشگاه کلی کتاب گرفته بودم که دیگه شروع کنم از اواسط تیر.
اما از یک طرف پروژه پایانیم خیلی سنگین بود و بیشتر وقتم رو میگرفت از یک طرف هم متاسفانه یکی از عزیزانم رو از دست دادم تابستون Sad دیگه دیدم نمیتونم به برنامه ام برسم خودم، خیلی روم فشار بود و شرایط روحی مناسبی هم نداشتم. دیگه تصمیم گرفتم برم مشاوره و کلاس ثبت نام کنم هم بتونم سریع پیش برم و هم بیام تو جو درس ! کلاس ها از آخر تیر شروع شد. کمابیش بعضی درسا مثل داده و الگوریتم رو میخوندم بقیه درس ها هم همون تایمی که سر کلاس بودم برام خوندن به حساب میومد و بعد از کلاس کار های پروژه رو انجام میدادم ، اما به طور دقیق بخوام بگم اول شهریور شروع کردم به طور جدی خوندن.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

تقریبا ثابت بود اگر هم تغییری بود جزئی بوده.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

من همه ی درسها رو یه جور میخوندم البته به جز زبان و معماری که نخوندم کلا.

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

نه من به همه ی درس ها به یک اندازه اهمیت میدادم. نوع خوندنم فرقی نداشت اما زمانی که هر درس میگرفت فرق داشت مسلما. مثلا پایگاه داده زمان کمتری میگرفت نسبت به ساختمان داده اما هر دو رو یه مدل دقیق میخوندم.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

برنامه ریزیم بر اساس مباحث بود کاری به تموم کردن یه کتاب و شروع یک کتاب دیگه نداشتم که به نظرم کار خیلی اشتباهی هست مگر اینکه کلا منبع رو در اول اشتباه انتخاب کرده باشی و ببینی جوابگو نیست کلا ! مثلا توی برنامه ام بود که مبحث گراف رو بخونم هر چقدر لازم بود براش زمان میذاشتم تا کامل بهش مسلط شم. توی هر درس یک کتاب اصلی داشتم که میدونستم تقریبا کامل هست اون رو میخوندم اگه جایی لازم بود از کتاب و جزوات دیگه هم استفاده میکردم.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان: من نخوندم چیز خاصی واسش زبانم خوب بود از اول اما کتاب زبان تخصصی پارسه عالیه البته همش انگلیسی هست و فارسی نداره

گسسته، داده و الگوریتم: کتاب دکتر یوسفی انتشارات پوران به همراه جزوات ایشون که عالیه -کتاب ۶۰۰ مسئله قدسی - واسه ساختمان داده مقسمی هم داشتم که جواب تستاش خوب نبود ولی بعضی جاها ساده توضیح داده بود یه نگاه مینداختم

نرم: کتاب مقسمی خوب بود و جزوه خلیلی فر فصل مدل های فرایندش خوب بود - کمی پارسه - کمی پرسمن

شبکه: پارسه (لایه پیوندش خوب بود-فیزیکی رو نخوندم!) - جزوه خلیلی فر(لایه شبکه اش خوب بود) - جزوه صبایی دانشگاه امیر کبیر(لایه شبکه و انتقالش خوب بود) -کمی کراس

مدیریت: فقط و فقط رابینز کتاب فوق العاده خوبیه

پایگاه: کتاب خلیلی فر انتشارات پوران جواب تستاش خوب بود - کمی مقسمی (حساب رابطه ای رو از یه منبع دیگه بخونید که خوب توضیح داده باشه ! من که نداشتم چیزی ازش بخونم. بهش هم توجه نکردم امسال هم یه تست ازش اومده بود! )

هوش: کتاب راهیان ارشد (خوب بود ولی جواب بعضی از تست هاش غلط بود من یه تست رو امسال سر این غلط زدم ! کتاب پارسه رو هم دیده بودم اونم جواباش غلط داشت) - ویدیو های رهنمون حتما ببینید عالیه – کمی راسل

سیستم: کتاب پارسه که عالیه -جزوه خلیلی فر- کمی مقسمی- کمی هم سیلبرشاتس

کتاب های منبع رو از روی PDF زبان اصلی مطالعه میکردم. چند جلسه اول از ویس کلاس سیستم عامل حقیقت هم گوش دادم .

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

فقط مدیریت
به نظر من کامل منبع خوندن اشتباه هست! باید کتاب های کنکوری رو خوند اگه جایی لازم بود به منبع نگاه انداخت مثلا مباحثی که خوب توضیح داده نشده یا شفاف نیست من از روی منبع اون درس میخوندم.

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟

برای بعضی از درس ها استفاده میکردم اما به طور کل جزوه محور بودم

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟

پایه زبانم خوب بود چیزی نخوندم. فقط کتاب پارسه اول هر درسش یه سری نکات داشت برای اینکه چطوری متن ها رو جواب بدی و در کل با تستاش چه جوری برخورد کنی اونا رو خوندم خوب بود.
یه توصیه راجع به زبان ، اصلا سفید نذارینش.

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

ریاضی که ما نداشتیم. اما اگر منظور گسسته باشه که اونم میشه جواب داد و اصلا نباید به کل حذفش کرد من یکی دوتا مبحث رو حذف کردم از گسسته.

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.

برنامه ریزی کلی م اینطور بود که هر درس ۴ فاز داشت هر فاز رو توضیح میدم چی بود. برنامه ریزی جزئی هم اول هر هفته برای هر روزم برنامه ریزی میکردم و توی یک برگه مینوشتم که چی رو کی بخونم و کی تستش رو بزنم. بعد هر روز اون درسایی که خوندم و زمانی که برده رو تو یک دفترچه مینوشتم تا آخر هفته ساعات مطالعه ام رو حساب کنم و اینکه چک کنم طبق برنامه ای که اول هفته ریخته بودم پیش رفته باشم.

فاز ۱: خوندن درسها در تابستون ترجیحا با تست. درس هایی که کلاس میرفتم با کلاس ها پیش میرفتم یه مدت هم عقب افتادم به دلایلی که گفته بودم که بعدش جبران کردم بقیه رو هم خودم میخوندم دیگه. من نرسیدم بعضی درس ها رو تابستون بخونم کلاً مثل شبکه و نرم که از پاییز و طبق برنامه آزمونا شروع کردم بعضی درس ها هم وقت نکردم تست بزنم مثل گسسته که خوب نبود اصلاٌ . درس هایی مثل الگوریتم و داده و گسسته حتما حتما باید با تست یاد گرفت، خوندن خالی فایده ای نداره این سه درس رو حتما تابستون تست بزنید.
فاز ۲: آزمون های ۲۵ درصد دوره تابستون + چیزایی که نرسیده بودم بخونم تابستون مثل شبکه و نرم (اینا تازه فاز یکشون انجام میشد) به همراه تست
فاز ۳: آزمون های ۵۰ درصد فقط تست برای تسلط + فاز دو و سه شبکه و نرم باهم
فاز ۴: آزمون های ۱۰۰ درصد خواندن خلاصه ها و تست های علامت دار و کنکور سال های قبل

پ.ن: جا داره اینجا این رو بگم که این روش برنامه ریزیم الهام گرفته شده از روش برنامه ریزی رتبه ۴ تجارت پارسال هست ! جالبه که رتبه ام مثل ایشون شد آخر Big Grin خلاصه ازش تشکر میکنم همینجا Big Grin

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

تنها مطالعه میکردم! اصلا مگه میشه با دوست درس خوند ؟! به نظرم که خیلی اشتباهه با کسی درس خوندن. فقط با یکی از دوستانم چک میکردیم کی چی خونده و گاهی هم رفع اشکال، همین. من توی خونه میخوندم به نظر من بهتره این خیلی بستگی داره به خود شخص.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

معیارم آزمون های ۲۵ درصد بود که رسیده بودم همه رو بخونم یا نه، به جز شبکه که همیییشه ی خدا عقب بودمUndecidedچون زیاد بود و من دیر شروع کردمش ، در کل متعادل بود سرعتم.

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

هیچکدام ! :دی در کل از برنامه ام عقب نبودم به جز درس شبکه! بیشتر از ۵ یا ۶ ساعت هم نمیتونستم بخونم. درسی رو هم حذف نمیکردم. فقط وقتی عقب بودم یک جوری میخوندم و تست ها رو علامت میزدم که بعدا زمان واسه دوره کمتر گرفته شه در اصل دو تا فاز رو با هم ادغام میکردم.

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

از اول برای گرایش تجارت و آی تی میخوندم و معماری رو حذف کردم کامل

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

از ابتدا خیلی آهسته و پیوسته پیش میرفتم. هیچ وقت خیلی زیاد نمیخوندم یا اینکه یه روز اصلا نخونم ، تقریبا همیشه تو یه سطح متوسط میخوندم حتی ماه های آخر. البته زمان هایی بود که خسته بشم و این خیلی طبیعی هست اما نه هیچ وقت نا امید نشدم! فقط موقع ثبت نام وقتی دیدم دوتا گرایش حذف شده ناراحت بودم !
وقتی هم خسته میشدم کمتر میخوندم اون روز رو و میرفتم فیلم و سریال میدیدم و یه سری آهنگ گوش میدادم که لیریکش انگیزه میداد و با خواهرم حرف میزدم چون اونم پارسال کنکور داشت و من رو خوب میفهمید

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

بله کلاس رفتم موسسه مهستان. به جز هوش و مدیریت و زبان بقیه درس ها رو رفتم. لازم بودنش خب بستگی داره! من هدفم از کلاس رفتن این بود که بتونم سریع پیش برم چون هر جوری شده بود میخواستم تابستون یه دور بخونم و وقتم کم بود. من سر کلاس خیلی خوب یاد میگیرم و یه جورایی اون تایمی که سر کلاس بودم خوندن به حساب میومد اینجوری خیلی سریع تر میتونستم تموم کنم مباحث رو چه بسا شما یه مبحث رو خودت باید خیلی وقت بذاری بخونی ولی استاد سر کلاس تو یک تایم کوتاهی توضیح بده و بعد با زمینه ذهنی بهتری خودت میتونی بخونیش و کمتر وقت میگیره و دلیل دیگه این بود که توی جو درس و رقابت قرار بگیرم که از این جهت خیلی برام خوب بود و از لحاظ روحی خیلی کمک کرد.

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

بله من پارسه میرفتم. همه رو هم رفتم. خیلی خوب و موثر بود. آزمون های آزمایشی برنامه ش مهمه نه چیز دیگه ای. خیلی نظم میده به خوندن و هدف مند میکنه برنامه ریزی رو و خب نتیجه آزمون ها هم یه فیدبک میده که این روشی که داری میری جواب میده یا نه !

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

جمع بندی من از آزمون جامع دوم شروع شد. تو طول مدتی که درس میخوندم دوره زیاد داشتم و دیگه آخرا تقریبا کار خاصی خیلی نداشتم یه سری تست ها رو علامت زده بودم که مطالب زیادی رو پوشش میداد اونا رو میزدم همه درس دوره میشد.

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

در کل خیلی آماده بودم و به خودم اطمینان داشتم که کنکور رو عالی میدم البته بماند که بعد از کنکور کلا خیلی نا امید شده بودم! Big Grin ولی قبلش حس خوبی داشتم و خیلی مطمئن بودم ، شبش هم خیلی عادی و راحت خوابیدم! :دی معیارم هم تلاشم بود حس میکردم جایی کم نذاشتم و نتیجه ای هم که دیده بودم از تلاشم مثلا رتبه ام تو آزمون های جامع و درصدام تو کنکور سالهای پیش خوشایند بود.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

زیاد به اینکه از هر درس چندتا بزنم و نزنم فکر نمیکردم. رفته بودم هر چی که بلد بودم رو بزنم حالا یهو یه درس میشه همه ی سوالا رو بلد باشی یه درس هم یکی دو تاش رو بتونی بزنی. کلا به این چیزا نباید فکر کرد هر چی تونستی میزنی دیگه چه کاریه Big Grin ولی به درس داده و الگوریتم یه حس خاصی داشتم چون خیلی با علاقه هم خونده بودمش حس تسلط بیشتری داشتم ولی باز هم نمیگفتم اینو صد بزنم اونو یکی بزنم!

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

نه ! فقط لحظه آخر استرس گرفتم الکی الکی یه سوال از مشترک رو که خیلی هم آسون بود و درست هم جواب داده بودم از پاسخبرگم پاک کردم !! تا به این لحظه هم هیچ دلیل منطقی برای این حرکتم کشف نکردم :دی

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

نه به همون ترتیب جواب میدادم فقط نصف سوالای زبان رو همون اول میزدم نصف دیگه رو میذاشتم آخر سر میزدم.

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

انتظار نداشتم دقیقا قبلا دیده باشم اما انتظارم این بود که نکته ش رو خونده باشم قبلا. اگر هم اینجوری نبود که راجع بهش فک میکردم اگر زمانگیر میشد دیگه میرفتم سراغ اونایی که بلد بودم !

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

وقت کم آوردم، چون سوالا راحت بود میشد جواب داد! چند تا از سوالا رو علامت زده بودم دوباره روش فکر کنم چون میدونستم میتونم جواب بدم فقط وقت گیر بود اما دیگه نرسیدم بهشون !

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

جواب ها رو که نتونستم بیارم بیرون اما خب همه رو یادم بود و بله چک کردم با کلید اولیه . درصد تخصصی م نابودم کرد اون موقع و خیلی حالم بد بود و نا امید بودم و فکر میکردم اصلا زیر ۵۰ هم نمیشم ! Undecided به جز درصد تخصصی بقیه درصدا همونی بود که از قبل حساب کرده بودم

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

برای من اینجوری بود :
پایه تحصیلی :متوسط
دانشگاه کارشناسی: کم
برنامه ریزی: خیلی زیاد
کلاس کنکور: متوسط
کنکور آزمایشی: همون برنامه ریزی حساب میشه
شرایط سر کنکور: کم
شرایط مطالعه: متوسط
سایر عوامل = انگیزه + پشتکار + اعتماد به نفس : خیلی خیلی زیاد

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.

هدف های زیادی دارم! یکیش کار آکادمیک هست

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.

به من کمک کرد. از تو حرکت از خدا برکت !

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.

بله خواهر عزیزم که کمکم کرد ،یکی از دوستان عزیزم که مشوقم بود ، اساتیدم، مانشت ، ...
همه چی دست به دست هم میده اما نقش شاخص رو خود آدم داره تو موفقیت یا شکستش. تصوری که خودش از خودش داره مهمترین عامله.

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.

به جز شبکه و تست های گسسته که دیر شروع کردم و باید زودتر شروعش میکردم نه بقیه رو همون جور که خوندم میخوندم البته برای پایگاه یک منبع دیگه هم میخوندم

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

از اول دانشگاه تهران رو دوست داشتم؛ بر اساس تحقیقی که کردم هم آی تی دانشگاه تهران رو انتخاب کردم که ایشالا همونجا قبول میشم.

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

بله چند تا چیز هست که دوست دارم بگم:

+ من یه جمله نوشته بودم زده بودم به دیوار اونم این بود :
Don’t let it get the best of you
حالا اون “it” میتونه هر چیزی باشه. همیشه تو هر شرایطی بهترین خودتون رو بذارید و نذارید هیچ چیزی مانعتون بشه. هیچ وقت شرایط برای هیچ کس ایده آل نیست ! اون “it” های زندگیتون رو بندازید دور !
+ به خودتون اعتماد داشته باشد !
+ جوری برنامه ریزی کنید و درس بخونید که باهاش راحتین! من این مدلی راحت بودم دلیل نمیشه یه فرمول ثابت باشه برای همه سعی کنید راه خودتون رو پیدا کنید هر کسی خودش رو بهتر میشناسه و با یک کمی کمک میتونه بهتر برای خودش برنامه ریزی کنه. خوندن مصاحبه های مانشت به من کمک کرد.
+ بیشتر با تست دوره کنید
+ خلاصه نویسی مهمه حتما انجام بدید. من با هایلایت خلاصه میکردم مطالب رو و یه سری نکات رو بالای صفحه کتاب و جزوه ام مینوشتم در اصل حاشیه نویسی میکردم به نظر من این روش خیلی موثر تر هست از اینکه تو یه برگه جدا گانه نوشته شه. اینجوری هر سری که کتاب رو میخونید یه دور چشتون به خلاصه ها میفته و ناخوداگاه قسمت های مهم پر رنگ تر میشه تو ذهن.
+ فقط تست هایی که مطمئن هستین رو بزنید. هر چه غلط کمتر بهتر به جز زبان که دقیق نمیدونم من کلا ۴ تا غلط داشتم!

هیمن دیگه خیلی زیاد شد!

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟

نه چیزی به ذهنم نمیرسه

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

مانشت عالیه! من خیلی ازش استفاده کردم بیشتر هم از قسمت مصاحبه ها. واقعا مفید بود تو پیدا کردن منابع و برنامه ریزی و ... من هم به همین خاطر مصاحبه نوشتم تا شاید کمکی بشه برای بچه هایی که میخوان شروع کنن . امیدوارم که به دردتون بخوره. انتظارم از مانشت هم اینه که به همین راهش ادامه بدهSmile

Work hard in silence, let your success make the noise
۱۹
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sanaz777 , Raha_H , so@ , khordad.girl , pesare_sabz70 , afrooz-OMD , jasonbark , mrsh1372 , Menrva , elhamgh , Aurora , gunnersregister , Nesyan , faraaz_mb , Avril89 , Ms. Saba , website.expert , m.teymourpour , sahar salehi , mjs2 , elahe-comp , IT.girll , Tehran_95 , haveking , عزیز دادخواه , RASPINA , viase , احسان مومنی , Venus. , book-p , 24شبنم , MisTeR , ars2000 , Sector , Happiness.72 , mmdsharifi
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۴ تجارت و ۳۹ شبکه
خیلی خیلی خیلی تبریک میگم
این ویدئو های دکتر رهنمون رو کجا میشه گیر آورد

One day the hands of fate must be forced
۰
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۱۹ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۷ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  خیلی خیلی خیلی تبریک میگم
این ویدئو های دکتر رهنمون رو کجا میشه گیر آورد

خیلی ممنون. همچنین به شما Shy
من از همین مانشت دانلود کردم. اینم لینکش
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۲۱ ب.ظ
تبریک میگم خیلی عاااالیه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sh.n
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۲ ق.ظ
سلام دوست عزیز تبریک می گم و امیدوارم همیشه موفق باشید
میشه لطف کنید اسم استاد طراحی و داده رو بگید و اینکه چقدر از کلاس راضی بودید و هزینه کلاسم اگر امکان داره بگید
بازم تبریک میگم
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۵۳ ق.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲ ق.ظ)mahniya نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز تبریک می گم و امیدوارم همیشه موفق باشید
میشه لطف کنید اسم استاد طراحی و داده رو بگید و اینکه چقدر از کلاس راضی بودید و هزینه کلاسم اگر امکان داره بگید
بازم تبریک میگم

من کلاس طراحی و داده رو با دکتر یوسفی داشتم. اگر با کلاس پیش برید و تست هر مبحث رو همون موقع بزنید خیلی موثر هست من که راضی بودم کلاً. اگه خواستین برین حتما تابستون برید به نظر من خیلی بهتره پاییز وقت میکنید مسلط بشید روش.
راستش مبلغ دقیقش رو یادم نمیاد اما توی سایت مهستان فک میکنم باشه یا اگه تماس بگیرید بهتون میگن.
خیلی ممنون. شما هم موفق باشی دوست عزیز

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahniya
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۲۰ ب.ظ
Big Grin RE: مصاحبه با رتبه ۴ تجارت و ۳۹ شبکه
سلام دوست عزیز خسته نباشید
کتاب مدیریت رابینز مترجمش کی هست؟دو جلدی هست؟چند صفحه بود؟قیمتش چنده؟Big Grin
من سال گذشته کتاب مدیریت پارسه را خوندم بیشتر از ۵۰ نتونستم بزنم.
از اینکه تجربه خودتون را در اختیار ما گذاشتی خیلی خیلی ممنونم.HeartHeartHeartHeartHeartHeart
۰
۰
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۱۹ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ب.ظ)الهیان نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز خسته نباشید
کتاب مدیریت رابینز مترجمش کی هست؟دو جلدی هست؟چند صفحه بود؟قیمتش چنده؟Big Grin
من سال گذشته کتاب مدیریت پارسه را خوندم بیشتر از ۵۰ نتونستم بزنم.
از اینکه تجربه خودتون را در اختیار ما گذاشتی خیلی خیلی ممنونم.HeartHeartHeartHeartHeartHeart

سلام. کتاب مبانی مدیریت رابینز ترجمه محمد اعرابی انتشارات دفتر پژوهشهای فرهنگی هست. نه یک جلدِ قیمتش هم ۱۶ هزار تومان. حدود ۴۰۰ صفحه هست اما خیلی عالی و روان هست اصلا از خوندنش خسته نمیشی من هر شب چند صفحه ازش میخوندم، خیلی جاها هم مثال زده و اگه خلاصه کنید خیلی کمتر میشه حجمش برای دوره.
من توی آزمون های پارسه که سوالای مدیریت رو از کتاب خودش میداد اکثرا منفی میزدم یا ۰ یک بار هم ۲۰% زدم! میخوام بگم با توجه به سوال آزمونا و پاسخ نامه اش مطالب کتابش خیلی ربطی به رابینز نداره ! تست های کنکور امسال که همه از رابینز بود واقعا هم کتابی هست که ارزش خوندن داشته باشه جدای از کنکور
خواهش میکنم.موفق باشی دوست عزیز

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۴۰ ب.ظ
تبریک.معدلتون؟؟چنده

رکاب بزن فرمون رو دس نزن خودش میبره اون جایی که باید ببرهBlushCool
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۵۶ ب.ظ، توسط sh.n.)
(۱۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰ ب.ظ)NTZ نوشته شده توسط:  تبریک.معدلتون؟؟چنده

خیلی ممنون
۱۷/۶۰

(۱۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۴۸ ب.ظ)nobody90 نوشته شده توسط:  ببخشید میتونم یه سوال بپرسم؟؟
نمیدونم الان جاش اینجا هست یا نه.
درصد زبانتون رو دیدم خیلی خوب بود . تبریک میگم
میخواستم بدونم چند تا سوالای زبان از زبان تخصصی هست و چند تا زبان عمومی؟
اصلا به صورت جدا هست یا کلا یه سره است
شما چندتا سوال زبان رو جواب درست دادین

خیلی ممنون. با همِ یه جورایی! ۱۰ تا سوال اول لغتِ ۵ تا گرامر بقیه هم متن هست. من از ۳۰ تا ۲۱ درست زدم ۵ تا نزده

۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۹ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۳۰ ب.ظ
میشه محبت کنید بگین کلا تمام دروس رو چندتا درست ..و .. زدین.مرسی

رکاب بزن فرمون رو دس نزن خودش میبره اون جایی که باید ببرهBlushCool
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ شهریور ۱۳۹۴, ۰۴:۲۲ ب.ظ
سلام
ممنون از مطاب خوبتون
دوتا سوال داشتم
۱- سال۹۳ گرایش شبکه و امنیت زیرگروه کامپیوتر شد شما کامپیوتر امتحان دادید؟ یا فناوری اطلاعات؟
من کمی گیج شدم برای پارسال که چه اتفاقی افتاد
۲-برای شبکه شما کدوم کتاب رو خوندید؟
الان دکتر حقیقت ۲تا کتاب جدید دارن یکی شبکه کامپیوتری۱(۸ فصل) و دیگری انتقال داده
من یک کتاب از سال ۹۰ دارم از ایشون که شبکه شون ۱۲ فصل بود
ی سری مطالب حذف شده یعنی لازم نیست اینا رو خوند؟
شما کدوم کتاب رو مطالعه کردید
سپاس
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۹ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۱۴ ق.ظ
سلام
ممنون از مطاب خوبتون
دوتا سوال داشتم
۱- سال۹۳ گرایش شبکه و امنیت زیرگروه کامپیوتر شد شما کامپیوتر امتحان دادید؟ یا فناوری اطلاعات؟
من کمی گیج شدم برای پارسال که چه اتفاقی افتاد
۲-برای شبکه شما کدوم کتاب رو خوندید؟
الان دکتر حقیقت ۲تا کتاب جدید دارن یکی شبکه کامپیوتری۱(۸ فصل) و دیگری انتقال داده
من یک کتاب از سال ۹۰ دارم از ایشون که شبکه شون ۱۲ فصل بود
ی سری مطالب حذف شده یعنی لازم نیست اینا رو خوند؟
شما کدوم کتاب رو مطالعه کردید
سپاس
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: collegian
ارسال: #۱۴
۳۰ آبان ۱۳۹۴, ۰۳:۳۴ ب.ظ
سلام عزیزم.انشاالله همیشه موفقق باشی.من جزوه شبکه استاد خلیلی فررو میخوام.میتونی واسم بفرستی؟؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۰۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۷۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۵۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۶۱۴ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۴۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۰۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۷۹ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۳۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۴۴۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۷۸۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close