زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یه حدیث کمر شکن

ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۰۹ ب.ظ
یه حدیث کمر شکن
سلام نمیدونم این حدیث رو قبلا شنیدین یا نه مهم نیست یاد آوریش هم خالی از فایده نیست.
یه حدیث قدسی هست که آدمو از خجالت آب میکنه.
خداوند می فرمایند :
"یا مطلقا فی وصالنا، ارجع. و یا محلفا علی هجرنا، کفر. انما ابعدنا ابلیس لانه لم یسجد لک، فواعجبا، کیف صالحته و هجرتنا"

میدونی یعنی چی؟
فرض کن یه رفیقی داری که عاشقشی و خیلی دوستش داری.براش همه کار میکنی.
مثلا یه روز تو خیابون راه میری و میبینی یه نفر داره با رفیقت دعوا میکنه، و شما میری جلو و برای دفاع از دوستت ،با اون طرف دعوا میکنی کتک کاری میکنی و دیگه باهاش قهر میکنی.چون دوستت رو زده.
اما بعد از چند روز میبینی دوست و رفیقت داره با اون آدم راه میره و میگه و میخنده.چه حالی پیدا میکنی؟به دوستت میگی بابا من بخاطر تو با اون دعوا کردم و حالا تو رفتی با اون رفیق شدی و خوش میگذرونی؟!!!
آره.قضیه ما و خدا هم همینطوره.معنی حدیث بالا همینه. خدا میگه من شیطان رو بخاطر اینکه بر تو سجده نکرد از خودم روندم. اما تو حالا رفتی با اون دوست شدی و منو ترک کردی؟؟؟!
ترجمه حدیث؛
"ای کسی که وصال ما را ترک کرده ای، برگرد. و ای کسی که بر جدایی از ما سوگند خورده ای، سوگند خود را بشکن.ما ابلیس را برای این از خود راندیم که بر تو سجده نکرد "
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba_090 , javad94 , Mahsash , software94 , azarakhsh1986 , dr.a_AI , Sadi_gh , aida! , khayyam , amineh89 , mcse2010 , ali0281 , RASPINA , ZARIII , Asemooni_71 , sabafarhadi , fatemeh69 , Bahar_HS , The BesT , atefe222 , reza.ilka , delta , naziye , bahman2000 , Morza , sharifIT , berkeley , soheila-zd , قاصدک۲۳
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۲۴ ق.ظ
یه حدیث کمر شکن
با تشکر از شما
اطلاعات مفیدی بود
ممنون
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  از کجا هیتلر شکن بگیرم؟ moslem73421 ۸ ۶۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  حدیث doman ۰ ۱,۹۳۶ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: doman
  منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث khosravi1395 ۰ ۲,۶۵۷ ۱۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۴:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: khosravi1395
  ۴۰ حدیث درباره دعا sahar121 ۰ ۱,۶۹۰ ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: sahar121
  نرمش های دیسک کمر و کمردرد reimei ۰ ۱,۴۲۰ ۳۰ آذر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: reimei

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close