زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه نویسی را از کدام زبان شروع کنم؟

ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۶ ب.ظ
سلام دوستان مانشتی
روزتون بخیر
من تصمیم گرفته ام برنامه نویسی در زمینه ی وب رو یاد بگیرم ، از اونجایی که پایه ی برنامه نویسی ضعیف (متمایل به صفر Big Grin) دارم ازتون می خوام راهنماییم کنید که یادگیری رو از کدام زبان شروع کنم و چه زبانهایی رو در ادامه یاد بگیرم
ممنون از لطفتون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۱ ب.ظ، توسط faza.)
RE: برنامه نویسی را از کدام زبان شروع کنم؟
به عنوان کسی که تجربه ای بسیار اندک در این زمینه داره، اول برو html و css رو یه کم یاد بگیر و باهاشون اصطلاحا بازی کن و لذت ببر!
بعد میتونی بری سراغ javaScript و با اون یه مقدار آشنا بشی.
اگه دیدی از همینا لذت میبری، با همینا مشغول باش و سعی کن واسه خودت یا واسه اطرافیانت، پروژه هایی هرچند کوچک انجام بدی تا کم کم مهارت پیدا کنی. در نهایت میتونی به عنوان طراح ظاهر سایت (نه طراحی گرافیکی، بلکه برنامه نویسی سمت کاربر) پروژه های عملی بگیری و یا مشغول به کار بشی.
اون روی سکه، برنامه نویسی سمت سروره. هرموقع حس کردی به اندازه کافی با برنامه نویسی سمت کاربر آشنا شدی، میتونی بری سراغ یکی از زبانهای php یا asp یا جاوا، و رسما اون زبان رو شروع به یادگیری کنی و پس از اون هم با انجام تمارین و پروژه های زیاد، مسلط بشی و کار انجام بدی.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
میتونه نقطه شروع خوبی باشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: missi90 , Bahar_HS , tabassomesayna , Parisa-SH , قاصدک۲۳
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۶ ب.ظ
(۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  به عنوان کسی که تجربه ای بسیار اندک در این زمینه داره، اول برو html و css رو یه کم یاد بگیر و باهاشون اصطلاحا بازی کن و لذت ببر!
بعد میتونی بری سراغ javaScript و با اون یه مقدار آشنا بشی.
اگه دیدی از همینا لذت میبری، با همینا مشغول باش و سعی کن واسه خودت یا واسه اطرافیانت، پروژه هایی هرچند کوچک انجام بدی تا کم کم مهارت پیدا کنی. در نهایت میتونی به عنوان طراح ظاهر سایت (نه طراحی گرافیکی، بلکه برنامه نویسی سمت کاربر) پروژه های عملی بگیری و یا مشغول به کار بشی.
اون روی سکه، برنامه نویسی سمت سروره. هرموقع حس کردی به اندازه کافی با برنامه نویسی سمت کاربر آشنا شدی، میتونی بری سراغ یکی از زبانهای php یا asp یا جاوا، و رسما اون زبان رو شروع به یادگیری کنی و پس از اون هم با انجام تمارین و پروژه های زیاد، مسلط بشی و کار انجام بدی.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
میتونه نقطه شروع خوبی باشه.

خیلی ممنون از جواب و راهنمایی خوبتون
۰
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۱ ب.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: برنامه نویسی را از کدام زبان شروع کنم؟
خودتون ببینید دوست دارید برای چی برنامه بنویسید و به کدوم گرایش بیشتری دارید. میخواید نرم افزارای ویندوزی طراحی کنید، طراح سایت باشید یا اینکه میخواید نرم افزارای اندرویدی یا ... طراحی کنید. هر کدوم از اینا رو انتخاب کردید ویژگی زبان هایی که به درد همون میخورن رو در بیارید و ببینید با کدوم راحتید یا مناسب کار شماست و شروع کنید. اگر هم حس میکنید به همه علاقه دارید اول بی دردسرترینش یا پرسودترینش رو انتخاب کنید و با همون شروع کنید تا چم و خم برنامه نویسی دستتون بیاد و مهارت پیدا کنید توش بعد برید سراغ بعدی (البته اگه یک مورد رو انتخاب کنید و تو همون بهترین باشید خیلی بهتره - برای شروع-). من اندروید کار نکردم ولی فکر میکنم طراحی نرم افزار (با سی شارپ) راحت تر از طراحی سایته. برای سایت نیاز به مهارت های بیشتری هست اگه بخواید یه برنامه نویس حرفه ای باشید (برنامه نویسی سمت سرور php or asp، طراحی پوسته سایت که براش لازمه html,css,jquery or java بلد باشید، امنیت) . هرچند برای خیلی از نرم افزارام امنیت لازمه ولی برای سایت حیاتی تره. مگر اینکه بخواید از مدیریت محتواهای آماده استفاده کنید و اصولشونو رعایت کنید.
به قول دوستمون هم که بالا گفتن میتونید اول طراحی پوسته رو خوب یاد بگیرید بعد برید سمت بقیش

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza , missi90
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۵۶ ب.ظ
(۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  خودتون ببینید دوست دارید برای چی برنامه بنویسید و به کدوم گرایش بیشتری دارید. میخواید نرم افزارای ویندوزی طراحی کنید، طراح سایت باشید یا اینکه میخواید نرم افزارای اندرویدی یا ... طراحی کنید. هر کدوم از اینا رو انتخاب کردید ویژگی زبان هایی که به درد همون میخورن رو در بیارید و ببینید با کدوم راحتید یا مناسب کار شماست و شروع کنید. اگر هم حس میکنید به همه علاقه دارید اول بی دردسرترینش یا پرسودترینش رو انتخاب کنید و با همون شروع کنید تا چم و خم برنامه نویسی دستتون بیاد و مهارت پیدا کنید توش بعد برید سراغ بعدی (البته اگه یک مورد رو انتخاب کنید و تو همون بهترین باشید خیلی بهتره - برای شروع-). من اندروید کار نکردم ولی فکر میکنم طراحی نرم افزار (با سی شارپ) راحت تر از طراحی سایته. برای سایت نیاز به مهارت های بیشتری هست اگه بخواید یه برنامه نویس حرفه ای باشید (برنامه نویسی سمت سرور php or asp، طراحی پوسته سایت که براش لازمه html,css,jquery or java بلد باشید، امنیت) . هرچند برای خیلی از نرم افزارام امنیت لازمه ولی برای سایت حیاتی تره. مگر اینکه بخواید از مدیریت محتواهای آماده استفاده کنید و اصولشونو رعایت کنید.
به قول دوستمون هم که بالا گفتن میتونید اول طراحی پوسته رو خوب یاد بگیرید بعد برید سمت بقیش

به نظر شما بی دردسرترین و پرسودترین زبان کدومه؟
۰
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۴۳ ب.ظ
Rainbow RE: برنامه نویسی را از کدام زبان شروع کنم؟
(۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۶ ب.ظ)missi90 نوشته شده توسط:  به نظر شما بی دردسرترین و پرسودترین زبان کدومه؟

من چون فقط طراحی وب کار کردم و نرم افزارم مبتدی نمیتونم همه رو با هم مقایسه کنم. اجازه بدید دوستان راهنمایی کنن. همین طراحی وب بد نیست. فقط یه مقدار تا حرفه ای شدن زمان میبره و باید بتونید خوب بازاریابی کنید که البته سایت های مرتبط مثل
هم هست میتونید از این طریق پروژه بگیرید. اگه با علاقه و تلاش زیاد کار کنید میتونید تو هر کاری گام های بلندی بردارید

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: missi90
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۵۶ ب.ظ
دانشجوی کامپیوتری، بدون وقت تلف کنی برو سراغ جاوا. بهتره از سی شروع کنی اما واقعا هیچ تفاوتی نداره و می تونی از همون جاوا بدون نیاز به پیش زمینه خاصی شروع کنی. من نمی گم از الان برو سراغ فرم ورک و ماژول مثل Spring و Hibernate و jersey و ... اما برنامه نویسی اصلاحا مهندسی که به عنوان برنامه نویسی مقدماتی هست و می تونی براحتی با جاوا شروع کنی. به نظر من هم بهترین پایه برنامه نویسی که آینده خوبی هم می تونه داشته باشه، جاوا هست.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۳ ق.ظ، توسط missi90.)
(۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۶ ب.ظ)esi نوشته شده توسط:  دانشجوی کامپیوتری، بدون وقت تلف کنی برو سراغ جاوا. بهتره از سی شروع کنی اما واقعا هیچ تفاوتی نداره و می تونی از همون جاوا بدون نیاز به پیش زمینه خاصی شروع کنی. من نمی گم از الان برو سراغ فرم ورک و ماژول مثل Spring و Hibernate و jersey و ... اما برنامه نویسی اصلاحا مهندسی که به عنوان برنامه نویسی مقدماتی هست و می تونی براحتی با جاوا شروع کنی. به نظر من هم بهترین پایه برنامه نویسی که آینده خوبی هم می تونه داشته باشه، جاوا هست.

فارغ التحصیل آی تی هستم و انشالا از مهر دانشجوی ارشد میشم.
راستش از دوستان که پرسیدم اونها هم گفتن تو دانشگاه پایتون و جاوا بیشتر کاربردیه.
ولی می خواستم مقدمات طراحی وب رو هم یاد بگیرم.
به نظرتون می تونم دو یا چند تا زبان رو با هم پیش ببرم و یاد بگیرم؟

(۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  
(19 تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۶ ب.ظ)missi90 نوشته شده توسط:  به نظر شما بی دردسرترین و پرسودترین زبان کدومه؟

من چون فقط طراحی وب کار کردم و نرم افزارم مبتدی نمیتونم همه رو با هم مقایسه کنم. اجازه بدید دوستان راهنمایی کنن. همین طراحی وب بد نیست. فقط یه مقدار تا حرفه ای شدن زمان میبره و باید بتونید خوب بازاریابی کنید که البته سایت های مرتبط مثل
هم هست میتونید از این طریق پروژه بگیرید. اگه با علاقه و تلاش زیاد کار کنید میتونید تو هر کاری گام های بلندی بردارید

خیلی ممنون از جوابتون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۴ ق.ظ
(۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۲ ق.ظ)missi90 نوشته شده توسط:  ولی می خواستم مقدمات طراحی وب رو هم یاد بگیرم.
دو تا آره! ولی بیشتر از دو تا، به نظر من نه! تازه من خودم اگه باشم میچسبم به همون یکی. ولی شما میتونی از بین این ۳ تا یکی رو انتخاب کنی:
Java
#C و ASP
php
و در کنار یکی از این بالاییها، اینا رو هم یاد بگیری: html و css و javascript
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۶ ق.ظ، توسط فوژان.)
اگر میخوای یه روزی به یه جایی برسی و درس درمون برنامه نویس شی که بشه روت حساب کرد c++ رو بخور ( به معنای واقعی)بعد همه چی بلدی

(۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۶ ب.ظ)missi90 نوشته شده توسط:  
(19 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  خودتون ببینید دوست دارید برای چی برنامه بنویسید و به کدوم گرایش بیشتری دارید. میخواید نرم افزارای ویندوزی طراحی کنید، طراح سایت باشید یا اینکه میخواید نرم افزارای اندرویدی یا ... طراحی کنید. هر کدوم از اینا رو انتخاب کردید ویژگی زبان هایی که به درد همون میخورن رو در بیارید و ببینید با کدوم راحتید یا مناسب کار شماست و شروع کنید. اگر هم حس میکنید به همه علاقه دارید اول بی دردسرترینش یا پرسودترینش رو انتخاب کنید و با همون شروع کنید تا چم و خم برنامه نویسی دستتون بیاد و مهارت پیدا کنید توش بعد برید سراغ بعدی (البته اگه یک مورد رو انتخاب کنید و تو همون بهترین باشید خیلی بهتره - برای شروع-). من اندروید کار نکردم ولی فکر میکنم طراحی نرم افزار (با سی شارپ) راحت تر از طراحی سایته. برای سایت نیاز به مهارت های بیشتری هست اگه بخواید یه برنامه نویس حرفه ای باشید (برنامه نویسی سمت سرور php or asp، طراحی پوسته سایت که براش لازمه html,css,jquery or java بلد باشید، امنیت) . هرچند برای خیلی از نرم افزارام امنیت لازمه ولی برای سایت حیاتی تره. مگر اینکه بخواید از مدیریت محتواهای آماده استفاده کنید و اصولشونو رعایت کنید.

AVR Big Grin البته فقط پرسوده بی دردسر نیس

[تصویر:  banner.jpg]
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط missi90.)
(۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۴ ق.ظ)faza نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۲ ق.ظ)missi90 نوشته شده توسط:  ولی می خواستم مقدمات طراحی وب رو هم یاد بگیرم.
دو تا آره! ولی بیشتر از دو تا، به نظر من نه! تازه من خودم اگه باشم میچسبم به همون یکی. ولی شما میتونی از بین این ۳ تا یکی رو انتخاب کنی:
Java
#C و ASP
php
و در کنار یکی از این بالاییها، اینا رو هم یاد بگیری: html و css و javascript

ممنون Shy

(۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۳ ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط:  اگر میخوای یه روزی به یه جایی برسی و درس درمون برنامه نویس شی که بشه روت حساب کرد c++ رو بخور ( به معنای واقعی)بعد همه چی بلدی

(۱۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۶ ب.ظ)missi90 نوشته شده توسط:  
(19 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  خودتون ببینید دوست دارید برای چی برنامه بنویسید و به کدوم گرایش بیشتری دارید. میخواید نرم افزارای ویندوزی طراحی کنید، طراح سایت باشید یا اینکه میخواید نرم افزارای اندرویدی یا ... طراحی کنید. هر کدوم از اینا رو انتخاب کردید ویژگی زبان هایی که به درد همون میخورن رو در بیارید و ببینید با کدوم راحتید یا مناسب کار شماست و شروع کنید. اگر هم حس میکنید به همه علاقه دارید اول بی دردسرترینش یا پرسودترینش رو انتخاب کنید و با همون شروع کنید تا چم و خم برنامه نویسی دستتون بیاد و مهارت پیدا کنید توش بعد برید سراغ بعدی (البته اگه یک مورد رو انتخاب کنید و تو همون بهترین باشید خیلی بهتره - برای شروع-). من اندروید کار نکردم ولی فکر میکنم طراحی نرم افزار (با سی شارپ) راحت تر از طراحی سایته. برای سایت نیاز به مهارت های بیشتری هست اگه بخواید یه برنامه نویس حرفه ای باشید (برنامه نویسی سمت سرور php or asp، طراحی پوسته سایت که براش لازمه html,css,jquery or java بلد باشید، امنیت) . هرچند برای خیلی از نرم افزارام امنیت لازمه ولی برای سایت حیاتی تره. مگر اینکه بخواید از مدیریت محتواهای آماده استفاده کنید و اصولشونو رعایت کنید.

AVR Big Grin البته فقط پرسوده بی دردسر نیس

ممنون از راهنماییتون
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۰۱ ب.ظ
این اموزش رو ببینین فک کنم کمی کمکتون کنه در ابتدای برنامه نویسی

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۱۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۸۶ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۷۸۸ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۸۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۴۳۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۷۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۸۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close