زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک و مشاوره درباره کنکور و سال آخر دانشگاه

ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۵ ب.ظ، توسط sparrow7000.)
سلام؛
من دانشجوی سال آخر دانشگاه در رشته مهندسی کامپیوتر سخت افزار می باشم.
از سال دوم بین رشته سخت افزار و نرم افزار دودل بودم برای همین سال سوم یک سری از دروس نرم افزار را به عنوان واحدهای اختیاری برداشتم و به صورت اختیاری سر کلاس کامپایلر دانشکده نیز رفتم.
دروس تخصصی رشته ام یعنی الکترونیک دیجیتال و سیگنال و سیستم ها و مدارهای VLSI و غیره ام مونده. با توجه به اینکه می خواستم با سال آخر کنکور هم بدهم سعی کردم دروس کمی باقی بماند و ۳۲ واحد درسی ام باقیمانده است.
به دلیل شکی در انتخاب رشته دارم از عقب افتادن کنکور خوشحال شدم و فکر می کنم با گذراندن دروس تخصصی رشته ام بتوانم تصمیم بگیرم چه رشته ای برای ارشد می خواهم.
میترسم با گذراندن ترم هفتم هم به این نتیجه برسم که علاقه ام به رشته سخت افزار توهم است.
در حال حاضر شک دارم که برای کنکور کدام رشته را بخوانم.
از تابستان هم شروع کردم به خواندن و کلاس رفتن برای دروس مشترک و گذراندن کارآموزی. (کارآموزی ام را هم نرم افزار کار می کنم اما هیجان و حس خاصی نسبت به آن ندارم)

از دوستان در چند زمینه کمک می خواستم و سوال داشتم:

۱) آیا احتمال دارد زمان برگزاری آزمون ارشد مجددا تغییر کند و به بهمن ماه بیفتد؟ می خواهم ببینم برای دو ترمی که باقیمانده است فشار را بر روی کدام ترم قرار دهم و با خیال راحت برنامه ریزی کنم. (می خواهم یک ترم ۱۴ واحد یا کمتر و ترم دیگر ۱۸ واحد یا بیشتر بردارم)

۲) اگر پروژه را در ترم آخر بردارم، فشار پروژه در ترم آخر چقدر زیاد است و تا چه زمانی مهلت داریم که آن را تمام کنیم؟ می توان در تابستان آن را تمام کرد؟ در این زمان می توان از آن مقاله هم درآورد؟

۳) دروسی که در کنکور فکر می کنم به آنها علاقه دارم سخت افزار و هوش مصنوعی و شبکه های کامپیوتری می باشد.
آیا احتمال دارد دروس شبکه و امنیت به مهندسی کامپیوتر منتقل شوند؟
از کجا می توانم مطمئن شوم که کدام رشته برای من بهتر است و به آن علاقه دارم؟ از اینترنت اطلاعات کافی برای رشته ها بدست نمی آورم.

۴) همچنین می خواستم برای دکتری در یک دانشگاه خوب آمریکایی apply کنم. برای ارشد کدام رشته را انتخاب کنم که کار راحت تر شود؟ نرم افزار، سخت افزار و یا هوش؟

۵) درسم خوب است و به مطالعه علاقه دارم و گیرایی خوبی دارم و زود یاد می گیرم. از کجا می توانم بفهمم که علاقه واقعی من چیست؟ (مشکل بنیادی)

امید من برای قبولی ارشد دانشگاه های خوب تهران می باشد.
پیشاپیش از کسانی که راهنمایی می کنند تشکر می کنم.
ممنون از وقتی که می گذارید.

***از دوستان ممنون میشم توی هر موردی که می تونن کمک و راهنمایی کنند و تجارب و پیشنهادات خودشون رو بگن.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۰۱ ب.ظ
سلام هم دانشکده ای

۱) احتمال تغییر زمان کنکور نزدیک به صفره. صفر نبودنش هم به این خاطره که اینجا ایرانه و غیرممکن نداریم :دی

۲) فشار پروژه رابطه ی مستقیم داره با استاد پروژه و موضوعش ! در حالت متوسط یک ماه از وقتت رو میگیره. مهلت انجامش تو دانشگاهمون هم تا یک سال بعد از ثبت در پرتاله. مثلا من که ترم بهمن ۹۲ پروژه بهم اضافه شد تا ۳۱ فروردین ۹۴ وقت داشتم انجام بدم. البته این قانون ۳ ماه فاصله بین تایید پروپوزال و دفاع هم هست که باید حواست باشه بهش. اگه خیلی بخوای ایده آل عمل کنی باید خورد خورد انجامش بدی که نیفته روزای آخر.

۳) بله به احتمال ۹۰% اون ۲تا گرایش منتقل میشن به مهندسی کامپیوتر. منبع کسب اطلاعات هم همون اینترنت و دانشجوهای ارشد امیرکبیر که نزدیکتم هم هستن باشه.

۴) اطلاعی در این زمینه ندارم

۵) علاقه رو میتونی با استفاده از اطلاعاتی که بدست میاری راجب هر رشته و حس درونی ت بدست بیاری

موفق باشی

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود / رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۲۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۱۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۵۳ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۱۵ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۵۲۸ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۱۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  بازارکار مشاوره فناوری اطلاعات saeedtech ۰ ۱,۹۰۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedtech
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۸۹۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۵۶ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close