زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه

ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۴ ق.ظ
سلام از مهندسین عزیز راهنمایی کوچیک میخوام
بنده تازه شروع کردم برا سمینارم که بشه فصل ۲ پایان نامه ام موضوع مورد نظر خودمو رو که مقاله isi هست توسط استادم تایید شده و گفته شروع کنم برا خوندنش
من الان ترجمش کردم الان نمیدونم باید منابع دیگه ای رو ترجمه کنم یا نه چطوریه میشه راهنمایی کنید و بگید برا نوشتن پایان نامه و سمینارم باید چند تا ماله ترجمه کنم و اگر بخوام مقاله ای رو ترجمه کنم باید همشو ترجمه کنم یا نه چکیده و نتیجه گیریش کافیه برا اینکه بتونم اون موضوع موردنظر رو تو سمینارم بگنحونم میشه بیشتر راهنمایی کنید البته کسایی که کار کردن
ممنونم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط codin.)
ترجمه کردن مقاله گام ۰ هستش.
شما باید تا میتونید ادبیات موضوع رو مطالعه کنید.این که چند تا مقاله بخونید بستگی به موضوع داره که چقدر کار شده طبیعتا هرچه بیشتر بخونید موضوع و ایده ها براتون بیشتر جا میفته.خوندنی خوبه که در حین خوندن یه جاهایی گیر کنین و براتون سوال پیش بیاد که چرا نویسنده این کارو کرد اگر فلان کارو میکرد بهتر نبود. چرا این روش بهینه سازی رو استفاده کرد.منظورم اینه فرض کنید میخواین برین مقاله رو تدریس کنید کاملا به همه چیش مسلط باید باشید.
اگر منظور از فصل دو کارهای پیشین هست وقتی کاملا ادبیات موضوع رو مطالعه کردین سعی کنین از زبان خودتون در یک روند مطقی موضوع رو بیان کنین و هر جایی که لازمه رفرنس ها رو قرار بدین
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۱۴ ب.ظ
ممنونم از پاسخ گوییتون
یعنی من باید چندتا مقاله رو ترجمه کنم تا مفهوم اصلی بدست بیاد تا سمینارمو تکمیل کنم و برا پایان نامه ام ایده رو بدست بیارم؟
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۷ ب.ظ، توسط mahmood1.)
فکر میکنم نیازی به ترجمه کامل یک مقاله نباشه. شما میتونید یک مقاله رو با متن انگلیسی شروع به خواندن کنید و نُت‌های خودتون رو در کنار بخش‌های مختلف یادداشت کنید. به هر حال ترجمه یک موضوع وقت‌گیر هست اما اصل، اینه که شما موضوع رو کامل متوجه بشید و زمینه‌هایی که میتونه در آینده دنبال بشه پیدا کنید.

سمینار معمولاً یه مرور ادبیات هست. اینکه در فلان موضوع، نویسنده‌های مختلف چه رویکردها و نظراتی داشتند و چه اهدافی رو دنبال کردند. یعنی اصل سمینار همینه. اما برای اینکه کار شما بتونه با قدرت بیشتری برای پایان‌نامه ادامه پیدا کنه چند موضوع لازمه:
۱- اینکه موضوع سمینار و پایان‌نامه هم‌راستا (حالا نه الزاماً صد در صد) باشند.
۲- مرور ادبیات جامعی در سمینار انجام شده باشه. یعنی فلان نویسنده در فلان سال، با روش فلان مقاله‌ای با فلان عنوان داشته!
۳- معمولاً این مرور با یک جدول شامل نام ژورنال‌ها و عنوان مقالات با مشخه‌های دلخواه ایجاد میشه و ستون مهم این جدول، روش یا رویکرد هست. مثلاً برای بحث خاصی، ممکنه یک نویسنده از فازی استفاده کرده باشه... نویسنده‌ی دیگری از شبکه‌های عصبی. همه‌ی این روش‌ها درج میشه.
۳- در پایان سمینار معمولاً پیشنهادهایی داده میشه که میتونه برای پایان‌نامه مورد استفاده قرار بگیره.

یک نکته اینکه هستند پایان‌نامه‌هایی که ارتباطی با موضوع سمینار دانشجو نداشتند اما تونستند مدل‌های خوبی رو ایجاد کنند. بنابراین دیدگاه باید هدف نهایی پایان‌نامه باشه نه اصل سمینار که اصل سمینار رو میشه ظرف مدت یک ماه یا حتی کمتر هم جمع‌بندی کرد...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dream_high
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۵۵ ق.ظ
میشه راهنمایی کنید : برای موضوع (ارزیابی قابلیت اطمینان نرم افزار به کمک شه های پتری رنگی) میخوام مقاله بخونم و کارمو شروع کنم.... موضوعم تصویب شد . پروپوزالم دادم.... موضوع سمینارم چیز دیگه ای بود...
الان تازه میخوام استارت رو بزنم...بهمن ماهم فرصت دارم تموم کنم...چون از ترم ۴ گذشتم... توروخدا یکی بگه استارت چطوریه؟؟؟؟
از کجا شروع کنم؟؟ و مقاله میخوام باید چند تا بخونم؟؟اصلا در این رابطه چطوری مقاله یدا کنم که مناسب باشه. درگیر انتخاب مقالم....برای شروع

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۳۹ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۴,۲۴۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۱۳۲ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۷۰ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۷۹۹ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۱۹ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۸۱ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close