زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقاله نویسی: مسئله این است!!!

ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۴۵ ب.ظ
سلام
دوستان تقریبا از اهمیت نقش مقاله ای اس ای توی مصاحبه ی دکتری آکاه هستن!
من روی یه موضوع خاص( بماند چی!) داشتم سعی می کردم مقاله بنویسم، همه ی مقالات توی اون زمینه ۹۷ درصد و ۹۸ درصد و ... جواب گرفته بودن، اما پیاده سازی ها و شبیه سازی های من فوقش می شد ۳۰ درصد!!!
اصلا من بی سواد، من ضعیف! اکسل که دیگه اشتباه نمی کنه؟ من با اکسل حتی به استاد هم ثابت کردم این دیتا ستی که ما داریم فوق ۴۰ درصد هم جواب بده ولی این مقالات ۹۸ درصدی یکم مشکوکن!!!
غریبه که نیست! همه دانشجوییم! حالا دو تا سوال ولی خداییش صادقانه جواب بدید:
۱- جالبه که وقتی به صاحبان این مقالات ایمیل می زنی که پیاده سازیت رو بده من تا مثلا با روش خودم مقایسه کنم، تقریبا ۹۹ درصدشون زیر آبی می رن و از دادن پیاده سازی هاشون امتناع می کنن!!! چرا؟
۲- من مقاله ی خودم رو هم که می خونم بعضی اوقات نمی فهمم! چجوریه که بعضی ها توی مقالشون میان و روش ها ی مثلا ۵ تا مقاله ی دیگه رو هم ادعا می کنن پیاده سازی کردن و با ماله خودشون مقایسه کردن؟ در حالی که توی مقاله ی مورد ادعا فقط یه سری کلیات آمده و با دونستون اون نمیشه دوباره کامل پیاده سازی کرد!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایزدی , سجاد۶۷
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۱ ب.ظ
خدایی نکرده عدد سازی که نیستن؟؟؟
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۳۳ ب.ظ، توسط The BesT.)
سلام.
من روی موضوع پایان نامه خودم بعد از چند ماه کلنجار رفتن و ایمیل زدن به کسی که کارش را داشتم ادامه میدادم و ازشون میخواستم در مورد کارشون توضیح بدهند و سوالات متفاوت میپرسیدم که ببینم زیر و بم کارشون چطوری به این نتیجه رسیده ، بالاخره بعد از مذاکرات چندماه گفتند که من توی اینکار به جواب نرسیدم! تازه ایشون با همین مقالات اپلای گرفته بودند و کانادا درس میخوند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۴ ب.ظ، توسط codin.)
RE: مقاله نویسی: مسئله این است!!!
(۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۴۵ ب.ظ)sout777 نوشته شده توسط:  سلام
دوستان تقریبا از اهمیت نقش مقاله ای اس ای توی مصاحبه ی دکتری آکاه هستن!
من روی یه موضوع خاص( بماند چی!) داشتم سعی می کردم مقاله بنویسم، همه ی مقالات توی اون زمینه ۹۷ درصد و ۹۸ درصد و ... جواب گرفته بودن، اما پیاده سازی ها و شبیه سازی های من فوقش می شد ۳۰ درصد!!!
اصلا من بی سواد، من ضعیف! اکسل که دیگه اشتباه نمی کنه؟ من با اکسل حتی به استاد هم ثابت کردم این دیتا ستی که ما داریم فوق ۴۰ درصد هم جواب بده ولی این مقالات ۹۸ درصدی یکم مشکوکن!!!
غریبه که نیست! همه دانشجوییم! حالا دو تا سوال ولی خداییش صادقانه جواب بدید:
۱- جالبه که وقتی به صاحبان این مقالات ایمیل می زنی که پیاده سازیت رو بده من تا مثلا با روش خودم مقایسه کنم، تقریبا ۹۹ درصدشون زیر آبی می رن و از دادن پیاده سازی هاشون امتناع می کنن!!! چرا؟
۲- من مقاله ی خودم رو هم که می خونم بعضی اوقات نمی فهمم! چجوریه که بعضی ها توی مقالشون میان و روش ها ی مثلا ۵ تا مقاله ی دیگه رو هم ادعا می کنن پیاده سازی کردن و با ماله خودشون مقایسه کردن؟ در حالی که توی مقاله ی مورد ادعا فقط یه سری کلیات آمده و با دونستون اون نمیشه دوباره کامل پیاده سازی کرد!
بله این موضوعات وجود داره و یکی از راه های جلوگیری از اون این است که مقاله هایی که میخواین مطالعه کنین(یا با کارتون مقایسه کنین) از ژورنال های معتبر (و ترجیحا دانشگاه های معتبر) باشه.
اما این ادعای شما ادعای سنگینی هست و گفتنش به این شکل خیلی قشنگ نیست. اگر شما میگین که بالای ۴۰ درصد ابدا ممکن نیست خب اثبات کنید و در قالب یه مقاله منتشرش کنین.اون وقت اون ها هم رسوا میشن برای شما هم یه اعتباری در دنیای علم فراهم میشه.
یکی از دلایلی که خیلی ها پیاده سازیاشون رو نمیدن اینه که کدشون برای پابلیک شدن آماده نیست. محقق یه کد کثیفی زده و صرفا خواسته ریزالت بگیره و دلش نمیخواد اون کد دست به دست بشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۵۶ ب.ظ
راستش این حرف شما رو من هم دیدم و شنیدم
این عدد سازی خیلی مساله رایجیه
بدتر این که یکی میاد یه کاریو انجام نمی ده بعد ادعای یه درصد موفقیت بالا می کنه مثلا ۹۰ درصد بعد یکی میاد واقعا اون کار رو انجام می ده و می رسه به ۸۵ درصد موفقیت ولی این ۸۵ درصد دیگه خوب نیست چون قبلش ۹۰ درصد ادعا شده
خیلی بی انصافیه

CoolBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۴, ۰۳:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۰۴ ق.ظ، توسط Aref Safari.)
من این مدت اینقدر مقالات کپی و فیک دیدم که دیگه حالم بد شده، ۹۰ درصد مقالات ایران متاسفانه با داده سازی و کپی ادبی و علمی هستش. یه فکری باید برای این موضوع بشه
ارسال:
۲۱ فروردین ۱۳۹۵, ۱۱:۰۹ ب.ظ
اصلا یک نوع مقاله دادن زیر سوال بردن مقالات دیگه هست، اگه شما به این نتیجه رسیدید که مقالات اونها اشکال داره خودش یک مقاله فوق العاده قوی هستش

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۹۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۳۸,۶۲۸ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۵۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۱۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۷۱۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۲۱ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۵۵ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۶ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۶۳ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close