زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سردرگمی هنگام فارغ التحصیلی ارشد !!!!

ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۵۲ ب.ظ، توسط irisadaf.)
Sad سردرگمی هنگام فارغ التحصیلی ارشد !!!!
سلام به همگی...
چیزی تا فارغ التحصیلیم نمونده و شاید بدترین دوران زندگیم همینجاس!!!!
۲ سال پیش وقتی رتبم تو کنکور ارشد شده بود ۷۱ فک میکردم دیگه یه آینده خوب و عالی در انتظارمه... اما در همون روزها به دلایل شخصی و خانوادگی ناچارا مجبور شدم تو شهر خودمون بمونم و دانشگاه اصفهان ادامه تحصیل بدم... از قبلترهاش کارای برنامه نویسی رو گهگاه انجام میدادم اما دو سال پیش تصمیم گرفتم کار را جدی تر تو یه شرکت برنامه نویسی که پروژه هاش در زمینه هوش مصنوعی بود، پیگیری کنم.

خلاصه اینکه کنار درسم، کار تو شرکت را هم شروع کردم... اولش چن ماه به طور کاملا رایگان و پاره وقت کار کردم... بعدش قرارداد بستم و کار را جدی تر ادامه دادم تا اینکه نهایتا دیدم انگار از حقوق خبری نیس ... مدتی گذشت تا بعد از برخی اعتراضات من گفتن به صورت اداره کاری حقوق میدن (ساعتی ۳۲۰۰!!!!!!) که اون هم با تاخیر و کلی ادا و اصول میدادن و انگیزه کار را کلا از من گرفتن... همکارهای تو شرکت هم معمولا موندنی نبودن و اونها هم زود میرفتن.. چن باری خواستم کامل از شرکت بزنم بیرون و دنبال کار گشتم، اما جاهای دیگه هم میگفتن همین اداره کاری حقوق میدن یا دوباره بیا چن ماه رایگان کار کن تا ببینیم کارت چطوره یا میگفتن کارت پایان خدمت میخوان!!!! نهایتا مجبور میشدم دوباره به همون شرکت برگردم و به همون حقوق کم رضایت بدم...
حالا در شرف فارغ التحصیلی، یکی از موسسات غیرانتفاعی یه کار تدریس به صورت حق التدریس پیدا کردم با حقوق ساعتی ۱۱ تومن که البته یک درس ۳ واحدی بیشتر بهم ندادن و کرایه راهم به اون دانشگاه هم با این حقوق درنمیاد!!!

و نهایتا من موندم با یه مدرکی که به هیچ دردی نخورد و در سن ۲۷ سالگی کار مناسبی هم پیدا نشد و سرمایه تقریبا صفر !!!! واقعا گیج و سردرگم شدم که در ادامه چکار کنم...
با توجه به این که اون مشکل خانوادگی کاملا واسم حل شده و میتونم تهران هم برم بعضی دوستان میگن واسه کار بیا تهران چون حقوقها اینجا خیلی بهتره... میتونم پول رهن یه جایی تو تهران را هم جور کنم اما مطمئن نیستم که کار تو تهران هم واقعا مناسب باشه!!!!
بعضی دیگه از دوستان میگن بیا واسه دکتری از ایران بریم و بیا یه جایی اپلای کنیم که اونجا پول بورسیه ها خیلی خوبه و .... اما برای تحصیل در خارج از کشور هم علی رغم اینکه زیاد تحقیق کردم، حرفهای ضد و نقیض اونقدر زیاده که هنوز هم نمیدونم حتی اگه بورس کامل را هم بتونم بگیرم، دقیقا چقدر باید هزینه کنم و چقدر سرمایه میخواد!!!! و واقعا بعدش چقدر امیدوارکننده خواهد بود!
بعضی دیگه هم میگن بشین واسه دکتری همینجا بخون که با توجه به وضعیت نامناسب بازار کار و آینده مبهم فارغ التحصیلان دکتری نمیدونم چقدر این تصمیم میتونه درست باشه!!!
به همه اینها مشکل سربازی را هم اضافه کنین که البته یکسالی کسری دارم و بقیه اش را هم امیدوارم بتونم پروژه کسری از یه جایی بگیرم...
علاقه اصلی خودم همیشه تدریس و تحقیق بوده و هست اما پول و سرمایه فک کنم از هر چیز دیگه ای مهم تر باشه که واقعا انتخاب مسیر را حالا بعد از گرفتن مدرک ارشد، سخت کرده....

ممنون میشم دوستانی که تجربیات کاری یا تحصیل تو دکتری و... دارن نظراتشونو بگن

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , قاصدک۲۳ , snskn , khayyam , fatemesoleimani , MisTeR , teraktor2003 , samane .gh , dastan00 , d_felfelak , tayebe68 , Riemann , reza.bsh , Aurora , MANO , tohidi4503 , Happiness.72 , نارین , gunnersregister , sara9009 , afrooz-OMD
ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۷:۵۰ ب.ظ
RE: سردرگمی هنگام فارغ التحصیلی ارشد !!!!
(۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۳۴ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  سلام به همگی...
چیزی تا فارغ التحصیلیم نمونده و شاید بدترین دوران زندگیم همینجاس!!!!
۲ سال پیش وقتی رتبم تو کنکور ارشد شده بود ۷۱ فک میکردم دیگه یه آینده خوب و عالی در انتظارمه... اما در همون روزها به دلایل شخصی و خانوادگی ناچارا مجبور شدم تو شهر خودمون بمونم و دانشگاه اصفهان ادامه تحصیل بدم... از قبلترهاش کارای برنامه نویسی رو گهگاه انجام میدادم اما دو سال پیش تصمیم گرفتم کار را جدی تر تو یه شرکت برنامه نویسی که پروژه هاش در زمینه هوش مصنوعی بود، پیگیری کنم.

خلاصه اینکه کنار درسم، کار تو شرکت را هم شروع کردم... اولش چن ماه به طور کاملا رایگان و پاره وقت کار کردم... بعدش قرارداد بستم و کار را جدی تر ادامه دادم تا اینکه نهایتا دیدم انگار از حقوق خبری نیس ... مدتی گذشت تا بعد از برخی اعتراضات من گفتن به صورت اداره کاری حقوق میدن (ساعتی ۳۲۰۰!!!!!!) که اون هم با تاخیر و کلی ادا و اصول میدادن و انگیزه کار را کلا از من گرفتن... همکارهای تو شرکت هم معمولا موندنی نبودن و اونها هم زود میرفتن.. چن باری خواستم کامل از شرکت بزنم بیرون و دنبال کار گشتم، اما جاهای دیگه هم میگفتن همین اداره کاری حقوق میدن یا دوباره بیا چن ماه رایگان کار کن تا ببینیم کارت چطوره یا میگفتن کارت پایان خدمت میخوان!!!! نهایتا مجبور میشدم دوباره به همون شرکت برگردم و به همون حقوق کم رضایت بدم...
حالا در شرف فارغ التحصیلی، یکی از موسسات غیرانتفاعی یه کار تدریس به صورت حق التدریس پیدا کردم با حقوق ساعتی ۱۱ تومن که البته یک درس ۳ واحدی بیشتر بهم ندادن و کرایه راهم به اون دانشگاه هم با این حقوق درنمیاد!!!

و نهایتا من موندم با یه مدرکی که به هیچ دردی نخورد و در سن ۲۷ سالگی کار مناسبی هم پیدا نشد و سرمایه تقریبا صفر !!!! واقعا گیج و سردرگم شدم که در ادامه چکار کنم...
با توجه به این که اون مشکل خانوادگی کاملا واسم حل شده و میتونم تهران هم برم بعضی دوستان میگن واسه کار بیا تهران چون حقوقها اینجا خیلی بهتره... میتونم پول رهن یه جایی تو تهران را هم جور کنم اما مطمئن نیستم که کار تو تهران هم واقعا مناسب باشه!!!!
بعضی دیگه از دوستان میگن بیا واسه دکتری از ایران بریم و بیا یه جایی اپلای کنیم که اونجا پول بورسیه ها خیلی خوبه و .... اما برای تحصیل در خارج از کشور هم علی رغم اینکه زیاد تحقیق کردم، حرفهای ضد و نقیض اونقدر زیاده که هنوز هم نمیدونم حتی اگه بورس کامل را هم بتونم بگیرم، دقیقا چقدر باید هزینه کنم و چقدر سرمایه میخواد!!!! و واقعا بعدش چقدر امیدوارکننده خواهد بود!
بعضی دیگه هم میگن بشین واسه دکتری همینجا بخون که با توجه به وضعیت نامناسب بازار کار و آینده مبهم فارغ التحصیلان دکتری نمیدونم چقدر این تصمیم میتونه درست باشه!!!
به همه اینها مشکل سربازی را هم اضافه کنین که البته یکسالی کسری دارم و بقیه اش را هم امیدوارم بتونم پروژه کسری از یه جایی بگیرم...
علاقه اصلی خودم همیشه تدریس و تحقیق بوده و هست اما پول و سرمایه فک کنم از هر چیز دیگه ای مهم تر باشه که واقعا انتخاب مسیر را حالا بعد از گرفتن مدرک ارشد، سخت کرده....

ممنون میشم دوستانی که تجربیات کاری یا تحصیل تو دکتری و... دارن نظراتشونو بگن

سلام دوست عزیز
به جز معدود دوستانی که به بچه های بالا وصلن و یا سهمیه دارن بقیه ما مثل شما همین مشکلو داریم Confused
به نظر من تو یه زمینه تخصصی کاری یا برنامه نویسی خودتونو قوی تر کنید و....

آن لحظه که تنها اعتبار کسی که مساله ای را مطرح کرده است، شما را در اشتباه بودن ایده هایتان قانع کرد،
آن لحظه،
لحظه وداع شما با دنیای خلاقیت و پیشرفت خواهد بود. . .
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf , dastan00 , Riemann
ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۳۸ ب.ظ
در مورد کار تو تهران بگم اینو که خیلیییییی شرایط بهتر از اصفهانه و حقوق‌ها خوب هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: software94 , samane .gh , irisadaf , digicom , dastan00 , sara9009
ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۱۷ ب.ظ
بیشتر دنبال کار بگرد. هم اینترنت هم روزنامه
من هم اولین شرکتی که کار می کردم درست حقوق نمی دادند بعد از اون شرکت ها بعدی بهتر حقوق می دادند
وقتی برای مصاحبه کاری توی یه شرکت میری دسته بالا بلند شو مدت زمان خیلی کمیو مجانی کار کن سوابق قبلیتو bold کن از موضع قدرت باهشون صحبت کن
خودتو دست کم نگیر
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf , dastan00 , khayyam , dr.a_AI , Bahar_HS
ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۲۸ ب.ظ
...............

واقعا حرفی برای گفتن ندارم همه ی این شرایط رو دیدم و حتی شرایطی داشتم و دارم که نمی تونم بگم تا یکی هم ناراحت بشه ولی با تمام این شرایط امید به زندگی نباشه بهتره آدم بره قبر خودشو بکنه بهتره .....

اصلا فرض کنیم که هیچ چیزی هم درست نشد مگه همش چقدر تو این دنیا زندگی می کنیم که بخواهیم خودمونو ناراحت کنیم گرچه واقعا منار اومدن با شرایط سخت کار هر کسی نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: samane .gh , irisadaf , dastan00 , Riemann , mohammad.ardeshiri , نارین
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۶:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۶:۳۴ ب.ظ، توسط matt2007.)
تو تهران حقوق دو الی سه تومن برای کسی که یه مقدار سابقه و زمینه تخصصی داشته باشه معمول هست
خیلی از دوستان خودم هستن که همزمان با ارشدشون مشغول کار با این مبالغ هستن (البته شما تبدیل به ساعتیش کن)
اینم بگم که شما حقوق تهران رو باید با هزینه های تهران بسنجید که نه وقتی خونه پدر در شهر خودتون هستید
متاسفانه منم میگم برای کار بیاین تهران! هر چند خیلی بده این روش کار پیدا کردن خیلی ...

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf , dastan00 , mahyamk
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۷:۰۸ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۶:۳۳ ب.ظ)matt2007 نوشته شده توسط:  تو تهران حقوق دو الی سه تومن برای کسی که یه مقدار سابقه و زمینه تخصصی داشته باشه معمول هست
خیلی از دوستان خودم هستن که همزمان با ارشدشون مشغول کار با این مبالغ هستن (البته شما تبدیل به ساعتیش کن)
اینم بگم که شما حقوق تهران رو باید با هزینه های تهران بسنجید که نه وقتی خونه پدر در شهر خودتون هستید
متاسفانه منم میگم برای کار بیاین تهران! هر چند خیلی بده این روش کار پیدا کردن خیلی ...

ممنون از نظرتون... ظاهرا چاره ای هم نیس حتی اگه روش مناسبی نباشه

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
 سپاس‌گزاری شده توسط: dastan00
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۱۲ ب.ظ
دوستان یه سری هم به این تایپیک بزنید
باتشکر

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۰۷ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۰۸ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  ممنون از نظرتون... ظاهرا چاره ای هم نیس حتی اگه روش مناسبی نباشه

یکی از دوستام برای یه کار حیلی ساده ماهی حدود ۳ توی تهران میگیره. این کار تو شیراز معمولا بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ بیشتر نمیدن.
بنظرم اگر تهران کاری پیدا کردی که یکی از این ۲ حالت داشت برو:

۱- آینده داشته باشه (بصورت تقریبا تضمینی). چون بعد یه مدت شاید تونستی برگردی اصفهان و همون کار رو اونجا انجام بدی یا اینکه همون تهران با دستمزد خوب به اون کار ادامه بدی.

۲- دستمزدت بیش از ۲/۵ برابر اصفهان باشه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۱۰
۲۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۱:۳۴ ق.ظ
درود

متاسفانه حقیقت امر همین هستش که شما می فرمایید، بنده دبیر حق التدرسی هستم با ساعتی ۵۵۰۰ تومان تفاوت بنده با یک فردی که لیسانس داره در ۵۰۰ تومان هستش به خاطر شرایط سخت و مشکلاتی توی شهرمون هستش مجبور شدم این شغل انتخاب کنم بنده برنامه نویسی و شبکه هم کار میکنم متاسفانه متاسفانه شهری که بنده در ان ساکن هستم شرایط بازار کار برای فارغ التحصیلان مقاطع ارشد و دکتری نداره و اکثرا از شهر خارج می شوند به بیشتر به پایتخت مهاجرت می کنند.

و همین طور در یکی از دانشگاهای غیر انتفایی با تعداد واحد کم دارم درس می دم با دو حقوق حق التدرسی با این شرایط اقتصادی کشور و گرانی ها فقط و فقط خرج خودم دارم در میارم

من توصیه برادرانه ای ب شما می کنم اگر می توانید به پایتخت مهاجرت کنید همراه با یک فن و علمی در زمینه ای که بهش علاقه دارد در ان مهارت کافی و خبره باشید مطمئن باشید در تهران موفق تر از سایر شهرها خواهید بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , irisadaf
ارسال: #۱۱
۲۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۳۸ ق.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
دقیقا من دو سال پیش یادمه یه پست نوشتم در مورد خوندن برای کنکور ارشد و یا کار کردن اتفاقا اون وقت بچه ها محبت کردن کلی به پستم منفی دادن .مفهوم پست هم این بود که نشینین وقتتونو بکشین و برای کنکور ارشد این همه وقت بزارین که حتی اگه به احتمال کم تو بهترین دانشگاه هم قبول شین بازم بعدا ارشد آینده مبهمی دارین-بگذریم

نمیدونم چرا تهران اومدن برای کار به امید یه دستمزد خوب شده یه اپیدمی در حالی که اصلا اینطوری نسیت.من خودم تهرانم شاید حقوق و دستمزد یکم بیشتر باشه نهایتا دو برابر شهرستان ولی در برابرش انقدر خرج و مخارج از کرایه تاکسی گرفته تا کرایه خونه و مخارج زندگی زیاده (تهران تو ایران شهر خیلی گرونی هست و اگه بخوای تهران رو نسبت درآمد به هزینشو بسنجی شاید یکی از گرون ترین شهر های جهان ) که عملا اگه حداقل تو چند سال اول خرج و دخلتون یکی باشه خیلی زرنگین .درسته شاید بعد از ۵ یا ۶ سال اونم تو یه کاره تخصصی درآمدتون خوب شه البته اونم خیلی سخته و از اونجایی که الان تقاضای کار زیاد شده یه مقدار سو استفاده از نیروی کار به وجود میاد مثلا دو هفته پیش یه تبلیغ برای جذب نیروی کار دیدم در مورد شبکه جالب بود برام که چه تخصص هایی میخواد : CCNA-CCNP-MCSE-VCP-LPI1 & LPI2 -MIkro tik
دقیقا تخصص سه نفر رو تو یه نفر میخواست مطمئنم کسی که این آگاهی رو داده بود نمیدونست شبکه چیه فقط میخواست از آب گل آلود بازار کار ماهی بگیره

به خدا تهران اون خبرایی که فکر میکنین نیست .شما اینو از کسی که مثل شما به تهران اومده کار میکنه بپرسین به حرف کسی که تو خونه نشسته و یه چیزی شنیده و میگه برادر برو تهران خیلی در آمد ها خوبه گوش نکن
اگه شما تو شهرستان ۷۰۰ تومن درامد داشته باشین پس اندازه بیشتری دارین تا اینکه تو تهران ۱۵۰۰ درآمد داشته باشین

از این حرفا که دوستان میزنن که یکی از دوستام تو تهران یه کاره ساده داره و ۳یا ۵ میلیون درآمد داره به خدا افسانس.اصلا این خبرا نیست شما یه روز محض تست بیا تهران برو دنبال کار ببین چه تخصصی از شما تو امر مثلا شبکه میخوان اونم با دستمزد وزارت کار حداقل تا یک سال اونم ۸۰۰ تومن .من خودم کلی مدرک شبکه دارم حدود ۱۰ میلیون و۳ سال وقت برای شبکه وقت گذاشتم هرکی به من ۳ میلیون حقوق بده فردا صبح من میرم اونجا کار میکنم میخوام بگم چنین چیزی نیست! تو شرایط بازار الان تهران ۳ تا ۵ تومن حقوق در آمدیه برای خودش یعنی شاید خرج کردنش راحت باشه ولی چنین جایی نیست که این مدلی حقوق بده

نمیخوام نا امیدت کنم ولی من اگه جایه شما بودم و امکان بورس دکتری خارج از کشور رو داشتم حتما ازش استقبال میکردم

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , teraktor2003 , explorer , irisadaf , afrooz-OMD , ali0281
ارسال: #۱۲
۲۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۱۱ ق.ظ، توسط ezra.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۵۵ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  دقیقا من دو سال پیش یادمه یه پست نوشتم در مورد خوندن برای کنکور ارشد و یا کار کردن اتفاقا اون وقت بچه ها محبت کردن کلی به پستم منفی دادن .مفهوم پست هم این بود که نشینین وقتتونو بکشین و برای کنکور ارشد این همه وقت بزارین که حتی اگه به احتمال کم تو بهترین دانشگاه هم قبول شین بازم بعدا ارشد آینده مبهمی دارین-بگذریم

نمیدونم چرا تهران اومدن برای کار به امید یه دستمزد خوب شده یه اپیدمی در حالی که اصلا اینطوری نسیت.من خودم تهرانم شاید حقوق و دستمزد یکم بیشتر باشه نهایتا دو برابر شهرستان ولی در برابرش انقدر خرج و مخارج از کرایه تاکسی گرفته تا کرایه خونه و مخارج زندگی زیاده (تهران تو ایران شهر خیلی گرونی هست و اگه بخوای تهران رو نسبت درآمد به هزینشو بسنجی شاید یکی از گرون ترین شهر های جهان ) که عملا اگه حداقل تو چند سال اول خرج و دخلتون یکی باشه خیلی زرنگین .درسته شاید بعد از ۵ یا ۶ سال اونم تو یه کاره تخصصی درآمدتون خوب شه البته اونم خیلی سخته و از اونجایی که الان تقاضای کار زیاد شده یه مقدار سو استفاده از نیروی کار به وجود میاد مثلا دو هفته پیش یه تبلیغ برای جذب نیروی کار دیدم در مورد شبکه جالب بود برام که چه تخصص هایی میخواد : CCNA-CCNP-MCSE-VCP-LPI1 & LPI2 -MIkro tik
دقیقا تخصص سه نفر رو تو یه نفر میخواست مطمئنم کسی که این آگاهی رو داده بود نمیدونست شبکه چیه فقط میخواست از آب گل آلود بازار کار ماهی بگیره

به خدا تهران اون خبرایی که فکر میکنین نیست .شما اینو از کسی که مثل شما به تهران اومده کار میکنه بپرسین به حرف کسی که تو خونه نشسته و یه چیزی شنیده و میگه برادر برو تهران خیلی در آمد ها خوبه گوش نکن
اگه شما تو شهرستان ۷۰۰ تومن درامد داشته باشین پس اندازه بیشتری دارین تا اینکه تو تهران ۱۵۰۰ درآمد داشته باشین

از این حرفا که دوستان میزنن که یکی از دوستام تو تهران یه کاره ساده داره و ۳یا ۵ میلیون درآمد داره به خدا افسانس.اصلا این خبرا نیست شما یه روز محض تست بیا تهران برو دنبال کار ببین چه تخصصی از شما تو امر مثلا شبکه میخوان اونم با دستمزد وزارت کار حداقل تا یک سال اونم ۸۰۰ تومن .من خودم کلی مدرک شبکه دارم حدود ۱۰ میلیون و۳ سال وقت برای شبکه وقت گذاشتم هرکی به من ۳ میلیون حقوق بده فردا صبح من میرم اونجا کار میکنم میخوام بگم چنین چیزی نیست! تو شرایط بازار الان تهران ۳ تا ۵ تومن حقوق در آمدیه برای خودش یعنی شاید خرج کردنش راحت باشه ولی چنین جایی نیست که این مدلی حقوق بده

نمیخوام نا امیدت کنم ولی من اگه جایه شما بودم و امکان بورس دکتری خارج از کشور رو داشتم حتما ازش استقبال میکردم

والا یاد شعر سعدی افتادم :

حوران بهشتی را دوزخ بود , اعراف
از دوزخیان پرس , که اعراف بهشت است !

دوست عزیز , شهرستان ها اصلاً قابلیت تاسیس کوچکترین شرکت های برنامه نویسی و ... رو ندارن .
اصلاً کار نیست
که حالا بخواد حقوقش چقدر باشه !

شرکت های برنامه نویسی , شبکه و ... فقط و فقط در کلان شهر ها وجود دارن و لاغیر !

برای مثال شهر من که ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داره
هرکس که جوگیر شد و با کلی ادعا رفت مثلاً یه شرکت خیلی کوچیک برنامه نویسی زد , عاقبتش به جایی رسید که آرزو می کرد ای کاش به جای جوگیر شدن سگ گیر و یا حتی کف گیر می شد تا یه همچین خبطی نمی کرد !
هرکس این راه رو رفت به غلط کردم افتاد!
حتی بیل گیتس و زاکربرگ و جف وینر هم شانسی واسه این کار ندارن !

در ضمن ما یه استادی داریم هیئت علمی دانشگاه علم و صنعته , به من می گفت تهران جاهایی سراغ دارم جاوا کار حرفه ای باشی ماهی ۵ تومن فیکس حقوق می ده !

شما مطمئنی همه جا رو خوب گشتی ؟ ! Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf
ارسال: #۱۳
۲۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۲۷ ق.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۰۷ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  والا یاد شعر سعدی افتادم :

حوران بهشتی را دوزخ بود , اعراف
از دوزخیان پرس , که اعراف بهشت است !

دوست عزیز , شهرستان ها اصلاً قابلیت تاسیس کوچکترین شرکت های برنامه نویسی و ... رو ندارن .
اصلاً کار نیست
که حالا بخواد حقوقش چقدر باشه !

شرکت های برنامه نویسی , شبکه و ... فقط و فقط در کلان شهر ها وجود دارن و لاغیر !

برای مثال شهر من که ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داره
هرکس که جوگیر شد و رفت مثلاً یه شرکت خیلی کوچیک برنامه نویسی بزنه , عاقبت به جایی رسید که ای کاش به جای جوگیر شدن سگ گیر و یا حتی کف گیر می شد تا یه همچین خبطی نکنه !
هرکس این راه رفت به غلط کردم افتاد!
حتی بیل گیتس و زاکربرگ و جف وینر هم شانسی واسه این کار ندارن !

در ضمن ما یه استادی داریم هیئت علمی دانشگاه علم و صنعته , به من می گفت تهران جاهایی سراغ دارم جاوا کار حرفه ای باشی ماهی ۵ تومن فیکس حقوق می ده !

شما مطمئنی همه جا رو خوب گشتی ؟ ! Big Grin

دوست من . من ۲ ساله شبکه کار میکنم چون شرکتی که داخلش هستم شرکت بزرگی هست و با خیلی از شرکتهای دیگه برای نگهداری شبکشون کار میکنه تقریبا زیاد این شرکت اون شرکت میرم و اتفاقا خیلی از شرکتهایی که میرم شرکت برنامه نویسی هستن با ما طرف قرار هستن و اونجا میرم و با شرایط اونجا زیاد آشنام .شما به استادتون بگین لطف کنن شمارشونو بدن یا اگه میشه من تو پیغام شخصی شمارمو بهتون میدم شما با استادتون هماهنگ کنین من خودم فردا ۱۰ تا برنامه نویس جاوا حرفه ای معرفی میکنم که فردا بیان اونجا مصاحبه نه با ۵ میلیون حقوق با ۳میلیون حقوق و بیمه و از همین فردا صبح هم بیان سرکار (بعضی وقتا اساتید میخوان به دانشجو ها انگیزه بدن که بیشتر دانشجو تلاش کنه و کاره درستی هم هست و کاره خوبی میکنن)

من به ایشون فقط پیشنهاد کردم که اگه شرایط بورسه دکتری تو خارج از کشور رو دارن حتما استفاده کنن .
و اینکه در مورد شرکت هایی که شکست خوردن تو شهرستانتون اولا تعداد شرکت های شکست خورده تو خوده تهران به صورت نمایی از شهرستانی که شما میفرمایید بیشتر هست البته حتی بصورت میانگین پس تهران بودن ضامن پیشرفت نیست .وقتی به قول شما شرکت زدن سر جو گرفتگی باشه حتما شکست میخوره چه شرکت it محور چه هر شرکتی . ولی اگه یه فکر جدید یا یه جرقه و ایده محکم پشت کار باشه اصلا شکست نمیخوره .در این مورد فقط چیزی رو که با چشم خودم دیدم میگم از شرکتش نام نمیبرم ولی ۲سال پیش یکی با یه ایده ای یه شرکت خیلی کوچیک تو یه شهرستان شمالی با ایده خیلی نو زد در حوزه it که الان خیلی موفق هست و تقریبا تو کاره خودش کل مازندران رو تو دسته خودش گرفته و کارو بارش هم سکست
به هر حال اثبات شده کار آفرینی همیشه خیلی خیلی خیلی سود آور تر از کارمندی هست

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

سپاس‌گزاری شده توسط: explorer , irisadaf , نارین , ezra , ali0281
ارسال: #۱۴
۲۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۲۳ ق.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۵۵ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  مثلا دو هفته پیش یه تبلیغ برای جذب نیروی کار دیدم در مورد شبکه جالب بود برام که چه تخصص هایی میخواد : CCNA-CCNP-MCSE-VCP-LPI1 & LPI2 -MIkro tik

دقیقا.
من یه مدت این آگهی ها رو که میدیدم با خودم می گفتم من خیلی تنبلی کردم وگرنه باید تا الان CCIE X9 می بودم Big Grin
والا برای منم جالبه حرف از حقوقهای بالای ۳ میلیون میشه حتی چندین بار وسوسه شدم دوباره برم سراغ برنامه نویسی Big Grin

البته دوست عزیز اگه شما به معنای واقعی تخصص برنامه نویسی داری می تونی از راه دور هم برای برخی از شرکتهای تهران کار کنی ولی خو باید دنبال همچین شرکتهایی که اینطوری نیرو میگیرن باشی.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf , mohammad.ardeshiri
ارسال: #۱۵
۲۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۳۶ ق.ظ
تجربه شخصی من:

من هم دقیقا همین سردرگمی رو داشتم و فکر کنم بعد از تموم شدن ارشد همه همین سردرگمی رو دارن.
تقریبا یکسال قبل از فارغ التحصیلی ارشد همه فکر من شده بود " آیا آمریکا دکتری اپلای کنم یا ایران دکتری بخونم؟" من فقط دو گزینه داشتم و بعد از یکسال و بررسی کردن همه جوانب بالاخره تصمیم به اپلای گرفتم. خب مسلما برای اپلای کردن (تافل، جی آر ای و اپلیکیشن فی) و بلیط هواپیما و ماه اولی که بدون حقوق در آمریکا هستید حداقل ۱۵ میلیون بذارید کنار. ولی بعدش مطمئنا اگه رزومه خوبی داشته باشید فول فاند میدن و حتی میتونید پس انداز هم کنید. مطمئنا تحصیل در اینجا بهتر از ایرانه. من خودم یکسالو نیم اینجا هستم حتی تحقیق م رو شروع نکردم و فقط برای درس خوندنم (که خیلی سخت هم هست)پول میگیرم (البته بیزینس فرق داره با مهندسی. مهندسی ها از همون روز اول پروژه دارن و باید روش کار کنن)!

تنها مشکل اینجا اینه که همش فکر میکنم من هنوز مقاله پابلیش نکردم و ۲ سال دیگه اگه کار پیدا نکنم چی میشه! همش نگران اینم. چون در ایران موندن بهتر از اومدن به آمریکا و برگشن به ایرانه. اینکه یه جای بهتر رو تجربه کنی و برگردی دوباره سر جای اولت خیلی بده!

البته اینجا هم باید زحمت بکشی. استرس های خودش رو داره. همونطور که استادا خوبن انتظار دارن شما هم خوب باشی. کل هفته باید در تلاش باشی و درس بخونی. دیگه زندگی عادی و تفریح رو بذاری کنار و فقط درس بخونی.

امیدوارم تجربه شخصی من بهت کمک کنه در تصمیم گیری

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
 سپاس‌گزاری شده توسط: explorer , Aurora , irisadaf , mohammad.ardeshiri , crevice , mrsh1372 , نارین , The BesT , amard , digicom , gunnersregister , MajidNasiri , fatemesoleimani , barca , Parisa-SH , afrooz-OMD , arefeh.hp , ali0281

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تغییر عملیات لب تاپ هنگام باز کردن درب آن انرژی مثبت ۴ ۱۱,۸۴۹ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: manafzadeh_a@yahoo.com
  یکسال مهلت ادامه تحصیل پس از فارغ التحصیلی کارشناسی hossein.h ۴ ۴,۴۵۵ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iron Maiden
  مهلت پست دفترچه بعد از فارغ التحصیلی alirezafchh ۳ ۴,۶۸۰ ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rozitir
  ۶۱ هوش مصنوعی و سردرگمی انتخاب دانشگاه speeedd ۶ ۴,۸۹۶ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: paradox
  ثبت نام مجدد کارشناسی ارشد (در رشته متفاوت) برای فارغ التحصیل کارشناسی ارشد amateurobot ۰ ۲,۰۰۱ ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amateurobot
Smile نام دانشگاه در مقاله برای فارغ التحصیلان zr2358 ۴ ۴,۴۳۶ ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  سردرگمی در انتخاب دانشگاه alireza9819 ۲ ۱,۸۷۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  گواهی موقت فارغ التحصیلی kharazmy ۲ ۲,۷۰۶ ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: plusdeck
  فارغ التحصیلان امنیت چی بلدن ؟؟؟ چه کاره میشن arezojon ۲ ۲,۰۰۷ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sajad90
  َشرایط فارغ التحصیلی دانشگاه شهید رجایی axarsu ۰ ۱,۸۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: axarsu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close