زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سردرگمی هنگام فارغ التحصیلی ارشد !!!!

ارسال: #۳۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
RE: سردرگمی هنگام فارغ التحصیلی ارشد !!!!
(۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۱۰ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  والا دوست خودم هم که به من میگه بیا تهران الان حقوقش نزدیک ۴ تومنه و مثه خودم دانشجوی ارشده. حالا نمیدونم نظرات دوستان چطوریه. ظاهرا تناقضات زیاده. هم کسایی که میگن حقوقا کمه زیادن و هم کسایی که میگن حقوقا زیاده، زیادن!!!!

من قویا و جدا میگم که حقوق ۴ تومن برای یه دانشجوی ارشد تو تهران خیال و افسانس من با ۱۰۰ تا شرکت it محور بخاطر کارم در ارتباط هستم رنج حقوق برای کسی که سابقه ای نداره ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ هست (۱۵۰۰ برای کسی هست که درسته سابقه نداره ولی تو کارشو خوب بلده نه اینکه مثلا یه php بلد باشه بلکه php ,sql server,aspوjava وSEO و ......... تو برنامه نویسی خوب بلد باشه)

البته حقوق ۵ تومن هم داره و ۱۰ تومن هم داره اون برای افرادی هست که تو کارشون تک باشن یکی که کارشو کسی تو ایران بلد نباشه یا تعداد انگشت شماری کارشو بلد باشن (مثلا در بحث انرژی هسته ای اونایی که ترورشون کردن , در اون حد باشه)

این ها همه در باغ سبزه.هیچ کار فرمایی نیست تو این وضعیت بازار و این حجم عظیم نیروی کاری ماهی ۴ تومن به کارمند ساده بده اینجا وقتی شما تو برنامه نویسی مثلا asp رو به نظره خودتون خیلی خوب بلدین به نظره کارفرما یه آدم خیلی ساده هستین هیچ کسی واسه بلد بودن دوتا زبان برنامه نویسی اینجا ۴ تومن حقوق نمیده

از دوستانی که در باغ سبز نشون میدن و دو نفر بعدا میان اینجا میخونن و فردا یه تصمیم برای زندگیشون میگیرن خواهش میکنم در مورد عاقبت نظری به ظاهر زیبای شما که یه تصمیم تو ذهن دوستاتون میندازه فکر کنین
شما اگه دقت کنین کسانی که تهران زندگی میکنن به کل نظرشون چیزه دیگست .
به هر حال فقط یه چندتا نکته میگم که تو بازار کار اجرا میشه :

۱- ۹۹/۹۹% شرکتها (جزشرکت های دولتی ) اصلا براشون مهم نیست شما از چه دانشگاهی مدرک گرفتین (شریف , امیر کبیر ,یا MIT) براشون مهم اینه چی بلد هستین (صاحب یه شرکت براش مهم نیست شما انتگرال خوی حل میکنین و یا اینکه به به چه خوب matlab مینویسین یا اصلا مهم نیست براش شما به به چه خوب delay تو شبکه رو محاسبه میکنی یا دوتا مقاله تو IEEE دادی )مطمئنا بین کسی که دانشگاه خوبی بوده و کسی که کار بلده کسی که کار بلده انتخاب میشه , چون میخواد کارش راه بیوفته نه اینکه هزینه کنه تا شما کار یاد بگیری (البته به نظرم اشتباه هست این کار)

۲- به دانشجو محاله شرکتی ۴ میلیون حقوق بده (از دانشجو سو استفاده میشه مخصوصا اگه هنوز دانشجو خدمت نرفته باشه )

۳-هیچ شرکتی وجود خارجی نداره به کسی که سابقه ای نداره ۲ میلیون حقوق بده

۴-درمورد برنامه نویسی این حرف رو یکی از سرپرستای یه شرکت برنامه نویسی خیلی معروف بهم زد گفت: برنامه نویسی ای که شما تو دانشگاه یاد میگیری اون چیزی نیست که بازار کار میخواد و اون برنامه نویسی که تو بازار کار ایران یاد میگیری اون چیزی نیست که بازار کار خارج میخواد .

به هر حال من مشاهداتم تو این چند وقتی که شاغل بودم و با خیلی از شرکتهای It محور تهران و شهرستان در ارتباط بودم رو گفتم که وظیفم بود
معمولا آدم ها با چیزایی که دوست دارن به راحتی میتونن خودشونو گول بزنن , یه نفر حتی از لحاظ عقلانی هم حرف منو درست بدونه باز هم با دو یا سه تا پست که خودشم میدونه مشکوک هست میتونه خودشو راحت گول بزنه .

امیدوارم بهترین ها براتون اتفاق بیوفته
یا علی

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: explorer , samaneh@90 , sara9009 , نارین , irisadaf , nanajoon , khayyam , mohsen_m
ارسال: #۳۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ، توسط crevice.)
پس از مدتها یه ترد خوب ایجاد شد اینجا ((:
فکر میکنم این فکرها و دوراهی حداقل واسه ۹۰ درصد فارغ التحصیلهای ارشد بوجود میاد. پس اگر میشه لطفا بحثو یکم از کلیت بیارید وارد جزییاتش کنید.
تجربه ی من: دوستم همین هفته ی پیش با یه سال سابقه ی کار شرکت در شهرستان، اومد مصاحبه ی یه شرکت که همه میشناسنش تو تهران و قرار شد کارش رو با حقوق ماهیانه حدود ۲۸۰۰ استارت بزنه و البته بعد از چند ماه اگه کارش خوب بود افزایش پیدا کنه.

من خودمم تصمیم دارم بیام تهران اما بدون سابقه کار شرکتی!.. میخواستم بدونم بنظرتون واسه ی کسی که میخاد اپلای کنه و شاید فقط یک سال فقط بتونه کار کنه اونجا؛ معقوله اومدن یا نه بیشتر اذیت میشه و تا بخاد حقوقش خوب بشه، باس دعوت اِویل رو لبیک بگه و بره بلاد کفر؟! Big Grin مخصوصا واسه کیس هایی مثل من که تجربه ی کار شرکتی ندارن و بیشتر پروژه یی کار کردن...
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , irisadaf
ارسال: #۳۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۰۹ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۴۲ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  این ها همه در باغ سبزه.هیچ کار فرمایی نیست تو این وضعیت بازار و این حجم عظیم نیروی کاری ماهی ۴ تومن به کارمند ساده بده اینجا وقتی شما تو برنامه نویسی مثلا asp رو به نظره خودتون خیلی خوب بلدین به نظره کارفرما یه آدم خیلی ساده هستین هیچ کسی واسه بلد بودن دوتا زبان برنامه نویسی اینجا ۴ تومن حقوق نمیده
بلد بودن دو تا زبان برنامه نویسی یعنی چی؟ کسی که بتونه برنامه حسابداری بنویسه آدم قوی ای هست؟ شما قوی بودن رو در چی میدونید؟ مثلا اگر کسی کارش نوشتن برنامه های همزمان برای جاوا در مقیاس های بزرگ (مثلا چند هزار ترد) باشه این آدم قویه؟ کسی که چند تا فریمروک php‌ با یکی دو تا orm بدونه قویه؟ کسی که برنامه نویس سیستمی تو BSD انجام میده قویه؟ کسی که میتونه یه فوت پرینت ساده بگیره و بره تو سایت های اکسپلویت سرچ کنه و سایت هک کنه قویه؟
قوی بودن یعنی چی؟ الان من که چند ساله جسته و گریخته یا به عنوان شغل دارم برنامه نویسی می کنم قوی هستم؟ کسی که php درس میده تو آموزشگاه قویه؟
چه چیزی رو قوی میدونید دقیقا؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین
ارسال: #۳۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۲۴ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۴۲ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۱۰ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  والا دوست خودم هم که به من میگه بیا تهران الان حقوقش نزدیک ۴ تومنه و مثه خودم دانشجوی ارشده. حالا نمیدونم نظرات دوستان چطوریه. ظاهرا تناقضات زیاده. هم کسایی که میگن حقوقا کمه زیادن و هم کسایی که میگن حقوقا زیاده، زیادن!!!!

من قویا و جدا میگم که حقوق ۴ تومن برای یه دانشجوی ارشد تو تهران خیال و افسانس من با ۱۰۰ تا شرکت it محور بخاطر کارم در ارتباط هستم رنج حقوق برای کسی که سابقه ای نداره ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ هست (۱۵۰۰ برای کسی هست که درسته سابقه نداره ولی تو کارشو خوب بلده نه اینکه مثلا یه php بلد باشه بلکه php ,sql server,aspوjava وSEO و ......... تو برنامه نویسی خوب بلد باشه)

البته حقوق ۵ تومن هم داره و ۱۰ تومن هم داره اون برای افرادی هست که تو کارشون تک باشن یکی که کارشو کسی تو ایران بلد نباشه یا تعداد انگشت شماری کارشو بلد باشن (مثلا در بحث انرژی هسته ای اونایی که ترورشون کردن , در اون حد باشه)

این ها همه در باغ سبزه.هیچ کار فرمایی نیست تو این وضعیت بازار و این حجم عظیم نیروی کاری ماهی ۴ تومن به کارمند ساده بده اینجا وقتی شما تو برنامه نویسی مثلا asp رو به نظره خودتون خیلی خوب بلدین به نظره کارفرما یه آدم خیلی ساده هستین هیچ کسی واسه بلد بودن دوتا زبان برنامه نویسی اینجا ۴ تومن حقوق نمیده

از دوستانی که در باغ سبز نشون میدن و دو نفر بعدا میان اینجا میخونن و فردا یه تصمیم برای زندگیشون میگیرن خواهش میکنم در مورد عاقبت نظری به ظاهر زیبای شما که یه تصمیم تو ذهن دوستاتون میندازه فکر کنین
شما اگه دقت کنین کسانی که تهران زندگی میکنن به کل نظرشون چیزه دیگست .
به هر حال فقط یه چندتا نکته میگم که تو بازار کار اجرا میشه :

۱- ۹۹/۹۹% شرکتها (جزشرکت های دولتی ) اصلا براشون مهم نیست شما از چه دانشگاهی مدرک گرفتین (شریف , امیر کبیر ,یا MIT) براشون مهم اینه چی بلد هستین (صاحب یه شرکت براش مهم نیست شما انتگرال خوی حل میکنین و یا اینکه به به چه خوب matlab مینویسین یا اصلا مهم نیست براش شما به به چه خوب delay تو شبکه رو محاسبه میکنی یا دوتا مقاله تو IEEE دادی )مطمئنا بین کسی که دانشگاه خوبی بوده و کسی که کار بلده کسی که کار بلده انتخاب میشه , چون میخواد کارش راه بیوفته نه اینکه هزینه کنه تا شما کار یاد بگیری (البته به نظرم اشتباه هست این کار)

۲- به دانشجو محاله شرکتی ۴ میلیون حقوق بده (از دانشجو سو استفاده میشه مخصوصا اگه هنوز دانشجو خدمت نرفته باشه )

۳-هیچ شرکتی وجود خارجی نداره به کسی که سابقه ای نداره ۲ میلیون حقوق بده

۴-درمورد برنامه نویسی این حرف رو یکی از سرپرستای یه شرکت برنامه نویسی خیلی معروف بهم زد گفت: برنامه نویسی ای که شما تو دانشگاه یاد میگیری اون چیزی نیست که بازار کار میخواد و اون برنامه نویسی که تو بازار کار ایران یاد میگیری اون چیزی نیست که بازار کار خارج میخواد .

به هر حال من مشاهداتم تو این چند وقتی که شاغل بودم و با خیلی از شرکتهای It محور تهران و شهرستان در ارتباط بودم رو گفتم که وظیفم بود
معمولا آدم های با چیزایی که دوست دارن به راحتی میتونن خودشونو گول بزنن , یه نفر حتی از لحاظ عقلانی هم حرف منو درست بدونه باز هم با دو یا سه تا پست که خودشم میدونین مشکوک هست میتونه خودشو راحت گول بزنه .

امیدوارم بهترین ها براتون اتفاق بیوفته
یا علی
احسنت حرف دل من رو زدین . کسی که صرفا ارشدش تموم شده باشه و نهایتش یه مدرک شبکه داشته باشه یا دو سه تا زبان برنامه نویسی بلد باشه نباید توقع حقوق بالای ۲ تومن داشته باشه. اینجا ایرانه تحریم اقتصادیBig GrinBig GrinBig Grin اگر هر مهندسی ۴ تومن حقوقش بود که تهرانی ها کلا راحت زندگی می کردن. من چیزی که دارم تو اطرافیانم میبینم حقوق نهایت ۱۸۰۰ هست. مگر اینکه آچار فرانسه باشه.

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri , irisadaf
ارسال: #۳۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۰۰ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۳۳ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  باید تصمیم بگیرید که میخواید ادامه تحصیل بدید یا کار کنید اگه میخواید واسه دکتری اقدام کنید به نظر من دکتری گرفتن تو ایران و بی خیال بشید راستش زیاد راجع به شرایط خودتون صحبت نکردید مثلا این که اصلا شانس پذیرش و فاند در دانشگاه های متوسط و خوب رو دارید؟! یا تازه میخواید اقدام کنید ؟! مثلا نمره ی زبانتون ، مقاله و این که کجا میخواید پذیرش بگیرید؟ !
من جای شما باشم روی گزینه ی کارو پول و سرمایه بیشتر زوم میکنم
راجع به تهران هم باید بگم خب درامد تو تهران و همین طور پیدا کردن کار خیلی بهتر از شهرستان هست من خودم چند سال توی شرکتای مختلف نرم افزاری کار کردم سرپرست خودم ۴/۵ میگرفت ولی اینم بگم واقعا توی برنامه نویسی کارش خوب بود و ۷ سال سابقه کار داشت و از ۸ صبح تا ۹- ۱۰ شب سر کار بود(زودتر از همه میومد دیر تر از همه میرفت) و شرکت همه جوره بهش نیاز داشت و مدیریت به هیچ وجه نمیخواست
این نیروش رو از دست بده ، البته مدرکش کارشناسی نرم افزار دانشگاه تهران بود

منم با نظر اون دوستمون که گفت در شرکتا(مخصوصا شرکتای خصوصی) تخصص مهم تر از مدرک هست موافقم ولی باید اینم خدمتتون عرض کنم که کلا بعضی شرکتای تاپ تهران که تقریبا واسه همه شناخته شدس (یکیش همونی که طرفای افریقاس) توی جذب نیرو به این صورت عمل میکنه که اول اونایی که مدرکشون واسه دانشگاه های دولتی تهران هست و میگیره بعد اونایی که واسه دانشگاه های دولتی شهرستانه بعد میرن سراغ تخصص طرف (یعنی یه همچین فیلترهایی هم دارن) مگه این که جزو چندتای اول توی زمینه ی کاری خودت بشی مثل برادر دوست خودم توی یکی از این شرکت ها کار میکنه زمینه ی تخصص اش هم فکر کنم سیستم های Mainframe و نرم افزارهای سیستمی، CORE Banking، بود و حقوقش هم حدودا ماهی ۶ یا هفتمنه اتفاقا دانشگاه ازادی هم هست ولی بازم من نمیدونم شما توی چه جور پروژه هایی شرکت داشتید

حرفاتون به نوعی حرف من هست و حرفاتونو قبول دارم
منم گفتم که هستن کسایی که حتی حقوق ۱۰ تومن هم میگیرن ولی چه کسایی هستن کسایی که شاید تو اون کار یکی باشن تو کل ایران یا کسایی که اون کارو بلدن انگشت شمار باشن نه هر برنامه نویس یا شبکه کاره خیلی خوبی حتی ؟ خودتون میگن اون آقا که رکن شرکت هست ۴/۵ میگیرفت و هنوز ۵۰۰ تومن از اونایی که دوستان میگن کاره ساده میکنن و ۵ تومن میگرین کمتره .

درمورد ترجیح شرکت ها در مورد دانشگاه تحصیلی دانشجو درست میگین بعضی شرکتا تفاوت قائل میشن بین دونفر که برای مصاحبه اومدن ولی در چه شرایطی اگه هر دونفر در یک سطح تقریبا باشن و یکشون دانشگاه معتبری درس خونده باشه خوب عقلانی هم هست که اونی که دانشگاش بهتره انتخاب میشه یعنی چی , یعنی دانشگاه مزیت حساب میشه
ولی اگه دو نفر بیان مصاحبه و اولی کارای مورد نیاز رو بلد باشه مثلا تو شبکه یکی سیسکو ماکروسافت و ... بلد باشه و نفر دوم از دانشگاه MIT مدرک گرفته باشه ولی کارهای دانشگاهی رو بلد باشه مطمئن باشین اونی که تو MIT درس خونده انتخاب نمیشه .هیچ شرکتی دوست نداره ضرر بده کسی تو محیط کار بیرون با اون همه نیروی کار دنباله این نیست کسی بیاد تو شرکتش ۶ ماه بهش حقوق بده پول بیمه بده و هزینه های بخاطر اینکه طرف دانشگاه MIT درس خونده .تو وضعیت الان بازار کار بهتون بگم هیچ شرکتی این کارو نمیکنه. ولی مدرک دانشگاهی تو دانشگاه خوب رو همه شرکتا یه مزیت خوب حساب میکنن ولی نه اینکه بخاطرش نیرو بگیرن

واینکه رندگی مجردی تو تهران خرجش خیلی زیاده و به نسبت حقوقی که میدن زندگی مشکل هست

به هر حال حرفاتونو تقریبا قبول دارم و نظرتون قابل احترام

سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009
ارسال: #۳۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۰۸ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۳۳ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  باید تصمیم بگیرید که میخواید ادامه تحصیل بدید یا کار کنید اگه میخواید واسه دکتری اقدام کنید به نظر من دکتری گرفتن تو ایران و بی خیال بشید راستش زیاد راجع به شرایط خودتون صحبت نکردید مثلا این که اصلا شانس پذیرش و فاند در دانشگاه های متوسط و خوب رو دارید؟! یا تازه میخواید اقدام کنید ؟! مثلا نمره ی زبانتون ، مقاله و این که کجا میخواید پذیرش بگیرید؟ !
من جای شما باشم روی گزینه ی کارو پول و سرمایه بیشتر زوم میکنم
راجع به تهران هم باید بگم خب درامد تو تهران و همین طور پیدا کردن کار خیلی بهتر از شهرستان هست من خودم چند سال توی شرکتای مختلف نرم افزاری کار کردم سرپرست خودم ۴/۵ میگرفت ولی اینم بگم واقعا توی برنامه نویسی کارش خوب بود و ۷ سال سابقه کار داشت و از ۸ صبح تا ۹- ۱۰ شب سر کار بود(زودتر از همه میومد دیر تر از همه میرفت) و شرکت همه جوره بهش نیاز داشت و مدیریت به هیچ وجه نمیخواست این نیروش رو از دست بده ، البته مدرکش کارشناسی نرم افزار دانشگاه تهران بود
منم با نظر اون دوستمون که گفت در شرکتا(مخصوصا شرکتای خصوصی) تخصص مهم تر از مدرک هست موافقم ولی باید اینم خدمتتون عرض کنم که کلا بعضی شرکتای تاپ تهران که تقریبا واسه همه شناخته شدس (یکیش همونی که طرفای افریقاس) توی جذب نیرو به این صورت عمل میکنه که اول اونایی که مدرکشون واسه دانشگاه های دولتی تهران هست و میگیره بعد اونایی که واسه دانشگاه های دولتی شهرستانه بعد میرن سراغ تخصص طرف (یعنی یه همچین فیلترهایی هم دارن) مگه این که جزو چندتای اول توی زمینه ی کاری خودت بشی مثل برادر دوست خودم توی یکی از این شرکت ها کار میکنه زمینه ی تخصص اش هم فکر کنم سیستم های Mainframe و نرم افزارهای سیستمی، CORE Banking، بود و حقوقش هم حدودا ماهی ۶ یا هفتمنه اتفاقا دانشگاه ازادی هم هست ولی بازم من نمیدونم شما توی چه جور پروژه هایی شرکت داشتید یا دقیقا توی چی تخصص دارید ، ولی اینو اطمینان دارم که برای این که حقوق بالای ۳ تومن بگیری باید انقد توی زمینه ی کاریتون قوی باشید که بدون کمک دیگران به تنهایی از پس قسمتای از پروژه هایی که واستون تعیین میشه بر بیاید ، کلا به ندرت شرکتای بزرگ نرم افزاری هم اموزش میدن هم حقوق درست حسابی ، ولی بازم شرایط خیلی بهتر از شهرستان هست ،
راجع به هزینه ی زندگی هم خدمتتون عرض کنم که بله تهران نسبت به شهرستان های دیگه هزینه ها بیشتره البته خیابون با خیابون فرق میکنه ولی این اختلاف هزینه ها واسه شخصی که میخواد تنهایی زندگی کنه خب زیاد به چشم نمیاد ، مگه این که مهمون زیاد دعوت کنیدBig Grin
پیدا کردن خونه برای رهن اجاره برای یه ادم مجرد هم خب یکم سخته (یکم) ، مثلا برادر خود من نتونست اونجاهایی که میخواد خونه اجاره کنه اخرش بعد کلی گشتن تصمیم به خرید گرفت ، یا یکی دیگه از اقوام که خانم هم هستن به این مشکل خوردن
در نهایت نظر بنده اینه که اگه واقعا توی زمینه ای تخصص دارید بیاید تهران(حداقلش اینه که گزینه های کاری بیشتری دارید) و حقوقم خیلی بهتر از اون مقداری که در حال حاضر دریافت میکنید ممکنه چند سال اول سخت باشه ولی خیلی زود پیشرفت میکنید البته اگه انگیزه و علاقه داشته باشد و خیلی سخت کار کنید ، هزینه ها اونقدرام بالا نیست ، البته اگه بی خیال مناطق گرون تهران بشید کلا اونجا داستان فرق داره. و به این جمله اعتقاد دارم که نترسیدن =رسیدن
ممنون از نظر شما....
واقعیتش من در این مورد یه مقدار توضیح دادم اما خب بهتره که کاملتر بگم که علاقه اصلی من تدریسه و مسلما به ادامه تحصیل هم علاقه مندم. چون تدریس چیزیه که همیشه بهش علاقه داشتم و تو همون خرده تجربیاتم ازش بهترین خاطره ها را دارم. البته به برنامه نویسی تو حیطه تخصص خودم که بحثهای پردازش تصویره هم خیلی علاقه دارم اما آخرش تدریس یه چیز دیگه است.... مثلا اگه تدریس با حقوق ۲ باشه و برنامه نویسی ۳ باشه، من باز تدریسو انتخاب میکنم...
اما یه واقعیتی هست و اون اینکه تدریس با مدرک ارشد فقط به صورت حق التدریس محدود ممکنه که حقوق ساعتی ۱۰ و ۱۱ تومن، اونم شاید یکی دو درس در طول ترم خوب حقوقش دیگه خیلی خیلی کمه! در هر حال ما پسر هستیم و مباحث مالی شاید واسمون خیلی مهمتر از بحث علاقه باشه ودیگه از یه حدی کمتر باشه باید قید علاقه را زد!
پس شاید برای رسیدن به اون بحث تدریس، تنها راه ادامه تحصیل در مقطع دکتری باشه. که اونم خودش هزاران مشکل داره. فرض کنیم حتی من دوره دکتری را هم به صورت روزانه تو یه دانشگاه خوب قبول بشم. اون موقع مشکل اینجاست که ۴ سال دکتری را چطوری طی کنم و مشکل بزرگتر و اصلی اینجاست که ۴ یا ۵ سال دیگه که من دکتری را بگیرم، آیا اصن همین فرصت شغلی تدریس هم اون موقع فراهم هست یا نه؟!! وضعیت هیئت علمی دانشگاهها الان به یه حد اشباع داره میرسه! و اگه اون موقع من فرصت شغلی تدریس را پیدا نکنم سنم هم حسابی رفته بالا و پیدا کردن یه کار رسمی دیگه تو اون شرایط خیلی سخت تر خواهد شد! در طول ۴ سال دکتری هم که همین مشکل جمع نشدن سرمایه با این کار فعلی وجود خواهد داشت. نگرانی من اینجاست که دکتری را هم بگیریم و بعدش بیام همینجا پست بزنم که الان دیگه به بن بست رسیدم!
راه دیگه هم شاید ادامه تحصیل در خارج از کشور باشه. بحث راضی کردن خانواده در این شرایط خیلی پیچیده است و حتی راضی هم بشن، مسلما باید با تموم شدن درس برگردم و اینکه بعضی دوستان میگن خارج رفتن فقط برای اونایی خوبه که نمیخوان برگردن خوب شاید در مورد من صدق نکنه. برای مقاله و ژورنالش مشکلی ندارم و شرایطم خوبه نسبتا. البته مدرک زبان را هنوز نگرفتم و دنبالش هستم. اما خب گاهی حرفهایی میشنویم از بعضی ها که خارج رفتن سرمایه خیلی زیادی میخواد که این مسئله اش برای من هنوز حل نشده اس...
در مورد تخصص کاری هم لازم دونستم بگم که تجربه دو سال کار من در اینجا، بیشتر در زمینه پردازش تصویر و تشخیصهای تصاویر پزشکی و برنامه های کنترل دوربین های مدار بسته و پردازش ویدیوهای اونها و مباحث داده کاوی بوده. یعنی تخصص من بیشتر در همین مباحث هوش مصنوعی و کار با OpenCV و متلب و cuda و اینجور چیزا بوده که کنار ارشد خوندن، انجام میدادم. ممنون میشم دوستانی که تو این زمینه ها کار کردن یا خبر دارن بگن وضعیت حقوقی تو تهران تو این زمینه ها چقدره....
باز هم صمیمانه از همگی ممنونم

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
ارسال: #۳۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۱۱ ق.ظ
به نظر من بهتره دوستان بیان میزان حقوق دریافتی افراد رو با توجه به توانایی هایی که دارند و کاری که انجام میدن بگن تا سوء تفاهمات رفع شه.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf , mohammad.ardeshiri , nanajoon
ارسال: #۳۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۳۴ ق.ظ، توسط afrooz-OMD.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۰۷ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  در ضمن ما یه استادی داریم هیئت علمی دانشگاه علم و صنعته , به من می گفت تهران جاهایی سراغ دارم جاوا کار حرفه ای باشی ماهی ۵ تومن فیکس حقوق می ده !

کدوم استااااااد؟؟؟ExclamationExclamation
.............
دکتری خارج از ایران
و کار در تهران
!
کار تهران هیچی هیچی هم که نباشه حداقل آینده بهتری داره
کار توی شهرستان مث درجا زدنه
ولی اگه یه مدتی تهران باشین و کار کنین البته اگه کار خوبی انتخاب کرده باشین میتونین برگردین شهرستان و اتفاقات خوبی بیوفته
بعد با سرمایه و رزومه تون انشالا واسه اپلای اقدام کنین
..............
ولی در کل از وضع موجود متنفرم
حالا هی برن مذاکره کنن وقتی سیاست داخلی مفت نمی ارزه وقتی آینده این همه جوون تباه شده مذاکرات و تخته کردن در نیروگاها چ دردی رو دوا میکنه!!
دوس داشتم بگم! هرکی خوشش نمیاد نخونه

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , crevice , gunnersregister , nanajoon , khayyam
ارسال: #۳۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۵۳ ق.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۰۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بلد بودن دو تا زبان برنامه نویسی یعنی چی؟ کسی که بتونه برنامه حسابداری بنویسه آدم قوی ای هست؟ شما قوی بودن رو در چی میدونید؟ مثلا اگر کسی کارش نوشتن برنامه های همزمان برای جاوا در مقیاس های بزرگ (مثلا چند هزار ترد) باشه این آدم قویه؟ کسی که چند تا فریمروک php‌ با یکی دو تا orm بدونه قویه؟ کسی که برنامه نویس سیستمی تو BSD انجام میده قویه؟ کسی که میتونه یه فوت پرینت ساده بگیره و بره تو سایت های اکسپلویت سرچ کنه و سایت هک کنه قویه؟
قوی بودن یعنی چی؟ الان من که چند ساله جسته و گریخته یا به عنوان شغل دارم برنامه نویسی می کنم قوی هستم؟ کسی که php درس میده تو آموزشگاه قویه؟
چه چیزی رو قوی میدونید دقیقا؟
دقیقا مشکل همینه که شما اشاره کردین (من خودم برنامه نویس حرفه ای نیستم وشبکه کارم و شاید درست نتونم نظر بدم ولی چیزی که تو شرکتهای برنامه نویسی میبینم رو میگم) برنامه ساز حرفه ای کسی نیست که بتونه برنامه حسابداری بنویسه ولی تو ایران متاسفانه قوی ترین شرکت های برنامه نویسی کارشون برنامه حسابداری نوشتن هست که چهارتا query بفرستن تو Data Base و چهارتا حساب کتابو و یه واکشی و (برای همین گفتم حرفه یکی از دوستانه برنامه نویس خیلی حرفه ایم رو که برنامه نویسی ای که تو دانشگاه یاد میگری بدرد بازار کار نمیخوره و برنامه نویسی که تو بازار کار ایران یاد میگیری بدرد بازار کار خارج نمیخوره) ولی شما یه برنامه درست حسابی خارجی که شرکتهای خارجی دارن باهاش کسب درآمد کلان میکنن رو به من نشون بده که مبنای کارش کار با دیتا بیس باشه بیشترشون یا بازی هستن و یا برنامه های کاربردی (که البته یه جورایی علمش رو صادر نمیکنن)

ولی متاسفانه همین شرکت هایی که بیشتر کارشون با database و ... که شاید هر برنامه نویس خوبی بتونه باهاش کار کنه وقتی ازت مصاحبه میکنن یه چیزی از شما میپرسن که ..... مثالشو بازم از یکی از دوستام بزنم که به نظره من خیلی برنامه نویس خوبی هست و از دوران دبیرستان برنامه نویسی میکرد.ایشون رفت یه شرکت که جز شرکت های خوب it محور هست برای مصاحبه وقتی برگشت بهم گفت ازم یه سوالایی پرسیدن که تو عمرم نشنیده بودم اصلا چی هست و در آخر با یه حقوق خیلی معمولی تو یکی از بخش های اون شرکت نه بخش برنامه نویسی و توسعه بلکه تو یه بخش خیلی سادش شاغل شد
به هر حال من تعریف نمیکنم حرفه ای کی هست و اون شرکتها هستن که باید تعریف کنن حرفه ای به نظرشون کی هست
ولی اگه یه برنامه نویس میخواد مثلا حقوق ۵ میلیونی بگیره نمیتونه این حقوق رو با دانش معمول که همه برنامه نویس های حرفه ای دارن بگیره باید یه برگ سر داشته باشه یا برگی که بقیه ندارن و نمیتونن انجام بدن اگه حرف از در آمد ۵ تومنی ویا بیشتر هست که البته بازم این بستگی به اون برگ سره داره.

ارسال: #۴۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۴, ۰۱:۱۳ ق.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۲۱ ق.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۰۷ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  در ضمن ما یه استادی داریم هیئت علمی دانشگاه علم و صنعته , به من می گفت تهران جاهایی سراغ دارم جاوا کار حرفه ای باشی ماهی ۵ تومن فیکس حقوق می ده !

کدوم استااااااد؟؟؟ExclamationExclamation

حالا حتماً باید اسم ببرم !؟

گزینه ی دیگری روی میز نیست ؟ Big Grin

ارسال: #۴۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۱۶ ق.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  دقیقا مشکل همینه که شما اشاره کردین (من خودم برنامه نویس حرفه ای نیستم وشبکه کارم و شاید درست نتونم نظر بدم ولی چیزی که تو شرکتهای برنامه نویسی میبینم رو میگم) برنامه ساز حرفه ای کسی نیست که بتونه برنامه حسابداری بنویسه ولی تو ایران متاسفانه قوی ترین شرکت های برنامه نویسی کارشون برنامه حسابداری نوشتن هست که چهارتا query بفرستن تو Data Base و چهارتا حساب کتابو و یه واکشی و (برای همین گفتم حرفه یکی از دوستانه برنامه نویس خیلی حرفه ایم رو که برنامه نویسی ای که تو دانشگاه یاد میگری بدرد بازار کار نمیخوره و برنامه نویسی که تو بازار کار ایران یاد میگیری بدرد بازار کار خارج نمیخوره) ولی شما یه برنامه درست حسابی خارجی که شرکتهای خارجی دارن باهاش کسب درآمد کلان میکنن رو به من نشون بده که مبنای کارش کار با دیتا بیس باشه بیشترشون یا بازی هستن و یا برنامه های کاربردی (که البته یه جورایی علمش رو صادر نمیکنن)

شما چیزی غیر از این رو توقع دارید ؟

یعنی واقعاً توقع دارید اپلیکیشن های کاربردی بسازیم ؟

واقعیت همینه دوست عزیز
واقعیت همینه که ما نهایتاً در همین سطح هستیم , وبیشتر از این هم نمی تونیم باشیم , یعنی لیاقتش رو نداریم !

ما نه تدبیر داریم , نه حوصله و نه آینده نگری
و از غوره خلوا ساختن رو بلد نیستیم

اما غرب
به لطف بلند اندیشی ها و فکر درستش
یه چیزی رو بلده که ما هیچ وقت بلد نبودیم

اونا بلدن که یک علم خام رو چجوری روی یک شعله لطیف و ملایم بزارن و صبر کنن تا آروم آروم دَم بکشه !

چیزی که ما تازه داریم یادش میگیریم

اصلاً خاصیت علم همینه , به خصوص در رشته ی ما
در کشور ما فقط قارچ و شترمرغ در دید مسئولین "پرورشی" هستن !

این گوگل , که ما هر روز باهاش سرو کار داریم , از اول اینطور نبوده ! یک ایده ی جسورانه خام و بی مصرف بوده (برای مثال میگم وگرنه گوگل قطعاً اولین موتور جست و جوگر نبوده ! )
خدا می دونه از سال ۹۶ تاحالا چندهزااااااااااااااار باگ و مشکل پردازشی و الگوریتمی و مقیاس پذیری و دوپلیکیشن و مایگریشن و... واسش پیش اومده و حلش کردن و به اینجاش رسوندن !
کی میتونه با همچین غولی رقابت کنه ؟ یوز ؟

حالا باز گوگل بازدهی سریعی داشت و زود رشد کرد و شاید مثال خوبی نبود
اما علومی مثل علم رباتیک رو نگاه کنید
فکر کنم مربوط به سال ۱۹۴۰ بوده
چقدر روی بی مصرفی این علم صبر وحوصله خرج دادن تا شد یه کار درآمدزا ؟
الان که دیگه بماند , با رباتیک چه کارها که نمیشه کرد !
و هزار جور از این مثال ها
همه ی حرف من اینه که اگه مثلاً اون کسی که ایده ی ربات به ذهنش خورده بود اون سالها تو ایران بود الان سرنوشت علم رباتیک کجا بود ؟

حالا با این اوصاف شما فکر می کنی ما می تونیم در این حوزه ها عرض اندام کنیم ؟
ما تازه داریم می فهمیم که develop در رشته ی ما یعنی چی ! و چقدر مهمه !
اما خیلی دیر فهمیدیم

ما میتونیم در حوزه ی انیمیشن با pixar و والت دیزنی و ... رقابت کنیم ؟
یا می تونیم در حوزه ی گیم با ubsoft و EA و ... رقابت کنیم ؟

نخیر نمی تونیم !
پس کجا می تونیم عرض اندام کنیم ؟
جایی که خورده کاری باشه
و کارها سفارشی باشه و نه عرضه شدنی !
اینی هم که شما می بینی چارتا شرکت سفارشی کار داریم
فقط و فقط به این خاطره که شرکت های بزرگ خارجی (حالا نه لزوماً غول ها ) وقت واسه این ریزه کاری ها ندارن
و یا سفارش دهنده های داخلی واسشون به صرفه نیست که به خارجی ها سفارش کار بدن !
و لذا جای شکرش تا همینجا باقیه !

البته خودم قبول دارم یه جاهایی حرفم اغراق آمیز بود
اما به هر حال حقیقتی هست از اسپرسو تلخ تر

سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri , afrooz-OMD , mslinkin001
ارسال: #۴۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۵۹ ق.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۱۳ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  حالا حتماً باید اسم ببرم !؟

گزینه ی دیگری روی میز نیست ؟ Big Grin

دقیــــــقا...من علموصم الان برم بگم دقیقا کجارو سراغ داری با انگشت نشونم بده : )))

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri
ارسال: #۴۳
۲۳ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸ ق.ظ، توسط A L I.)
من که نرسیدم همه را بخونم ولی واقعیتش اینه که دوستانی که میگن فلان جا x حقوق میدن بهمان جاy , هم درست میگن هم غلط.

من سالهاست که تو تهران از دانشجویی دارم کار میکنم الانم که خدمتم همینجور.دو سه تا نکته داره :
اولا" حقوق و دستمزد بستگی به محل کار داره
دوما" بستگی به کارفرما و شرکت

خودمونی بگم هم کارفرمای بد و نخاله داریم هم کارفرمای اسکل. پس قانونی نداره.مثلا" تو دوره دولت قبل کم نبودند شرکتهایی که حقوق الکی و زیاد میدادن . چجوری ؟؟؟ اینجوری:
مثلا" طرف تو یه سازمان دولتی پارتی داشت یا رئیس یا معاون بود. میومد فک و فامیلش را میگفت بیرون فوری یه شرکت بزنن. بعد یه رزومه واسه شرکته درست میکردند مثلا" اینکه ۵ تا دکترا داره ۲۰ تا ارشد و ... . سوابق کاری کارمندها را هم میزد جزء سوابق شرکت.
بعدا" یه قرار داد توپ چند میلیاردی میبستند با اون سازمان دولتی . بعد هم بقیه ماجرا.
اینجور وقتها چون همه کارها ظرف بیست روز تا یکماه ردیف میشد یه دفعه میدیدیم مثلا" به یک دانشجوی ارشد یا یک فارغ التحصیل ماهی ۵ تومن هم میدن. این اتفاقات یه دوره ای خیلی زیاد شد. و همینجوری شد که دولت الآن چند هزار میلیارد بدهکاری داخلی داره.
خلاصه شرکت موقت از چند ماهه داریمن تا چند ساله. سابقه کارشون هم بدردت نمیخوره چون بعد از مدتی اصلا" شرکته منحل شده و نیستش.

اما خارج از این ماجرا هم هست. یعنی همه کارفرماها باهوش نیستند و گاهی با دادن حقوقهای عجیب غریب شرکتشون را ورشکست میکنن. البته سرو کله زدن با اینجور افراد ساده نیست چون انتظار دارند کار ۶ ماهه تو دو ماه انجام بشه.

از طرفی همه اینکه کار میکنیم حقوق نیست . بعضی جاها سابقه کار داشتن میتونه خیلی مفید باشه و مثلا" بگید یه سال فلان جا کار کردم روی فلان پروژه. این هم سابقه کاره. هم تجربه است و هم کلی چیز یاد میگیرید. بعضی سوابق کار بدرد اونور آب هم میخوره.
جدا از همه اینها کارآفرینی هم میتونه مفید باشه. کم نیستند دوستانی که دو سه نفری پی یک ایده ای را گرفته اند و اون را به بلوغ رسونده اند و الآن استفاده میکنن. ولی خب سخته دیگه یعنی شب و روز باید تلاش کنی و البته بعدش ماهی ده میلیون هم ممکنه ببری(یعنی دو سه برابر افراد متخصص) و البته البته اونطرفی هم داره یعنی ممکنه نشه. در اینصورت فقط تجربه کاری و مهارت برایت میمونه. حالا دیگه بستگی به خود فرد و شرایط و خصوصیات شخصیتی اش داره.
بنابراین هر کسی نیست و اگه فکر میکنید حالا ارشد گرفته اید دیگه باید یه کار با حقوق خوب داشته باشید بدون تنش و اینا . یا یک پارتی خوب جور کنید یا یک سابقه خوب. حتما" اول کاری نخواهید حداکثر حقوق را بگیرید چون تجربه میگه دوامش کمه و اگه کم نشه حداقل تو چند سال بعد زیاد هم باونصورت نمیشه و چون تنبل میشید دیگه رشد علمی و تجربی هم نخواهید داشت.

من این تجربه ها را از یک دوست مانشتی دو سال پیش گرفتم و خیلی بدردم خورد. یادش بخیر مدیر سابق.Heart

یه چیزی را هم اضافه کنم من خودم هم هفت سال علوموصم بودم. اینکه فلان استاد میگه فلانجور هست معمولا" (ضمن احترام بهمه اساتید) جفنگ میگه. Smile
گاهی آدم میمونه که چرا بعضی اساتید که خودشون را متخصص میدونن تمام وقت تو این دانشگاههای متفرقه تدریس میکنن(از آزاد شهرستان بگیر تا پیام نور های دهات).
بعضی شون بجز درس دادن کار دیگه ای بلد نیستند و بارها تو شرکتهای مختلف بصورت پروژه ای کار کرده اند و دیگه اون شرکت باهاشون قرارداد نبسته. اینها اکثرا" فقط سخنران خوبی هستند.
و صد البته موارد استثناء هم وجود داره .
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf
ارسال: #۴۴
۲۳ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰ ب.ظ، توسط irisadaf.)
(۲۳ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۴۴ ق.ظ)A L I نوشته شده توسط:  من که نرسیدم همه را بخونم ولی واقعیتش اینه که دوستانی که میگن فلان جا x حقوق میدن بهمان جاy , هم درست میگن هم غلط.

....
بنابراین هر کسی نیست و اگه فکر میکنید حالا ارشد گرفته اید دیگه باید یه کار با حقوق خوب داشته باشید بدون تنش و اینا . یا یک پارتی خوب جور کنید یا یک سابقه خوب. حتما" اول کاری نخواهید حداکثر حقوق را بگیرید چون تجربه میگه دوامش کمه و اگه کم نشه حداقل تو چند سال بعد زیاد هم باونصورت نمیشه و چون تنبل میشید دیگه رشد علمی و تجربی هم نخواهید داشت.

.........

نظرتون کاملا درسته. اما سابقه کار مگه چقدر نیازه؟! من از اول ارشد یعنی۲/۵ سال پیش تو یه شرکت تو شهرک اصطلاحا علمی تحقیقاتی اصفهان، کار کردم با حقوق اداره کاری. هنوز هم حقوق در همون سطحه... واقعا دیگه خسته شدم از این وضعیت
من نمیخوام بگم دنبال حقوق چند میلیونی هستم ولی دیگه تحمل حقوق ماهی ۷۰۰ تومن را بعد از این مدت ندارم. کلا مایه تمسخر اقوام و آشنایان شدیم که میگن اینقدر درس خوندی، دو سال هم کار کردی حالا حقوقت شده حقوق کارگری

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003
ارسال: #۴۵
۲۳ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۴۹ ب.ظ
متاسفانه .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تغییر عملیات لب تاپ هنگام باز کردن درب آن انرژی مثبت ۴ ۱۱,۸۵۹ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: manafzadeh_a@yahoo.com
  یکسال مهلت ادامه تحصیل پس از فارغ التحصیلی کارشناسی hossein.h ۴ ۴,۴۵۷ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iron Maiden
  مهلت پست دفترچه بعد از فارغ التحصیلی alirezafchh ۳ ۴,۶۸۰ ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rozitir
  ۶۱ هوش مصنوعی و سردرگمی انتخاب دانشگاه speeedd ۶ ۴,۸۹۷ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: paradox
  ثبت نام مجدد کارشناسی ارشد (در رشته متفاوت) برای فارغ التحصیل کارشناسی ارشد amateurobot ۰ ۲,۰۰۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amateurobot
Smile نام دانشگاه در مقاله برای فارغ التحصیلان zr2358 ۴ ۴,۴۴۴ ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  سردرگمی در انتخاب دانشگاه alireza9819 ۲ ۱,۸۸۰ ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  گواهی موقت فارغ التحصیلی kharazmy ۲ ۲,۷۰۸ ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: plusdeck
  فارغ التحصیلان امنیت چی بلدن ؟؟؟ چه کاره میشن arezojon ۲ ۲,۰۰۷ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sajad90
  َشرایط فارغ التحصیلی دانشگاه شهید رجایی axarsu ۰ ۱,۸۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: axarsu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close