زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه روزانه یادگیری برنامه نویسی وب

ارسال: #۶۱
۱۶ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: برنامه روزانه یادگیری برنامه نویسی وب
(۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۳۵ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  
(11 اسفند ۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من شخصا از PHP خوشم نمیاد چون زبان کثیف و شلخته ایه
سلام ،
ببخشید میشه بپرسم منظورتون از کثیف و شلخته چیه ؟؟ چون من تا به حال چنین چیزی رو درباره ی این زبان نشنیده بودم ، یا شایدم اصطلاحات مشابه ای رو شنیدم !

به نظر من توی این دوره باید توی یه زبان متخصص شد و با مابقی زبان ها نیز اشنا بود ، دیگه الان فقط نمیشه روی یه زبان مانور داد ، البته این نظر شخصی من و چیزی که توی بازار کار ایران دیدم هست .
بازم ببخشید سوالم رو اینجا مطرح کردم
پیش زمینه:
- من با زبان PHP حدودا ۲ سال پیش کار کردم (شغل تمام وقت داشتم) و با فریمورک های yii‌ و laravel باهاش کار کردم. علاوه بر PHP با زبان های دیگری نیز کار کردم و بعضا ازشون پول هم در آوردم.
- "کثیف" و "شلخته" اصطلاحات شخصی من هستن. من خیلی وقت ها عادت دارم با کلمات روزمره در مورد برنامه نویسی صحبت کنم. البته اگه بخوام میتونم رسمی و با کلمات متداول هم صحبت کنم.
- من نظر خودمو راجع به زبان های برنامه نویسی مختلف دارم. خیلیاش نظر شخصیه. مثلا من زبان های مینیمال رو دوست دارم مثل زبان سی (نه سی++).
- تو کار فقط نظر شخصی مهم نیست بلکه پارامترهای دیگری هم مثل نیروی کار، هزینه تمام شده، هزینه پشتیبانی، پشتیبانی از طرف شرکت/جامعه مادر زبان یا تکنولوژی، میزان مستندات و ... هم دخیل هستن.

به نظر من زبان PHP به این دلایل زبان جالبی نیست:
- بزرگترین مشکل تو این زبان به نظر من include‌ و require هست. در حین اینکه این عناصر تو زبان PHP انعطاف پذیری زیادی رو به وجود آوردن و cms‌ها استفاده فراوانی ازش می کنن، اما باعث شدن تا زبان PHP به یه زبان غیر کاربردی تبدیل بشه. برای من زیاد پیش میومد که میدیدم یه متغیر یهو خلق شده یعنی اصلا بالاتر تو کد نبوده و یهو به وجود اومده. در حقیقت اون متغیر از یه فایل دیگه وارد فایل فعلی شده بود. قسمت وحشتناکش اینه که کامپایلر و IDE هم علاقه ای به identifier ها ندارن و نمیتونن تشخیص بدن این متغیر از کجا اومده. این باعث میشه که شما تو طولانی مدت به حفظ کردن روی بیارید یعنی حفظ کنید که یه متغیر کاربردش چیه. به علاوه امکان refactoring‌ رو از شما میگیره. وقتی نتونید کدتون رو refactor کنید یعنی تو تر و تمیز کردن یه "آشغال کد" (از اصطلاحات شخصی خودمه) به مشکل بر میخورید. همچنین شاید نتونید به صورت کارا از TDD استفاده کنید. برای اینکه عمق فاجعه رو درک کنید کافیه با جاوا کد بزنید. کامپایلر جاوا به شما کمک می کنه و identifier های مختلف رو نشون میده. حتی اگه یه دو تا identifier‌ داشته باشید که هم نام باشن و یکی دیگری رو hide کرده باشه بازم کامپایلر بین این دو فرق میذاره. علاوه بر این کامپایلر جاوا کمک های خیلی بیشتری به IDE‌ها می کنه. مثلا میتونه نشون بده در یک بلاک try دقیقه کدوم قسمت کد باعث پرتاب شدن یه exception میشه.
- شی گرایی در PHP خیلی جالب نیست. سینکتسش ظاهرا مخلوطی از سی++ و جاوا هست. (من از سی++ خیلی خوشم نمیاد. به سی++ میگم: شتر گاو پلنگSmile). این زبان ابتدا به درستی از شی گرایی پشتیبانی نمی کرد و تو PHP 5 خیلی از سینتکس شی گرایی بهش اضافه شد.
- همه فایل ها تو PHP دارای یک پسوند هستن (.php). این باعث میشه با یه نگاه نتونید بفهمید یه فایل حاوی منطق یا نمایش است. به علاوه این زبان پتانسیل بالایی تو "کثافت کاری" (اصطلاح شخصی) داره. تصور کنید میتونید وسط قسمت منطق کدتون یهو echo کنید!

در هر حال من نظر مساعدی روی PHP‌ ندارم. با این حال فریمورک laravel خیلی trendy شده.
پ.ن: این رو هم بخونید:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , sara9009 , fatemesoleimani , big cloud
ارسال: #۶۲
۱۷ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۰۲ ق.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۳۵ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  
(11 اسفند ۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من شخصا از PHP خوشم نمیاد چون زبان کثیف و شلخته ایه
سلام ،
ببخشید میشه بپرسم منظورتون از کثیف و شلخته چیه ؟؟ چون من تا به حال چنین چیزی رو درباره ی این زبان نشنیده بودم ، یا شایدم اصطلاحات مشابه ای رو شنیدم !

به نظر من توی این دوره باید توی یه زبان متخصص شد و با مابقی زبان ها نیز اشنا بود ، دیگه الان فقط نمیشه روی یه زبان مانور داد ، البته این نظر شخصی من و چیزی که توی بازار کار ایران دیدم هست .
بازم ببخشید سوالم رو اینجا مطرح کردم
پیش زمینه:
- من با زبان PHP حدودا ۲ سال پیش کار کردم (شغل تمام وقت داشتم) و با فریمورک های yii‌ و laravel باهاش کار کردم. علاوه بر PHP با زبان های دیگری نیز کار کردم و بعضا ازشون پول هم در آوردم.
- "کثیف" و "شلخته" اصطلاحات شخصی من هستن. من خیلی وقت ها عادت دارم با کلمات روزمره در مورد برنامه نویسی صحبت کنم. البته اگه بخوام میتونم رسمی و با کلمات متداول هم صحبت کنم.
- من نظر خودمو راجع به زبان های برنامه نویسی مختلف دارم. خیلیاش نظر شخصیه. مثلا من زبان های مینیمال رو دوست دارم مثل زبان سی (نه سی++).
- تو کار فقط نظر شخصی مهم نیست بلکه پارامترهای دیگری هم مثل نیروی کار، هزینه تمام شده، هزینه پشتیبانی، پشتیبانی از طرف شرکت/جامعه مادر زبان یا تکنولوژی، میزان مستندات و ... هم دخیل هستن.

به نظر من زبان PHP به این دلایل زبان جالبی نیست:
- بزرگترین مشکل تو این زبان به نظر من include‌ و require هست. در حین اینکه این عناصر تو زبان PHP انعطاف پذیری زیادی رو به وجود آوردن و cms‌ها استفاده فراوانی ازش می کنن، اما باعث شدن تا زبان PHP به یه زبان غیر کاربردی تبدیل بشه. برای من زیاد پیش میومد که میدیدم یه متغیر یهو خلق شده یعنی اصلا بالاتر تو کد نبوده و یهو به وجود اومده. در حقیقت اون متغیر از یه فایل دیگه وارد فایل فعلی شده بود. قسمت وحشتناکش اینه که کامپایلر و IDE هم علاقه ای به identifier ها ندارن و نمیتونن تشخیص بدن این متغیر از کجا اومده. این باعث میشه که شما تو طولانی مدت به حفظ کردن روی بیارید یعنی حفظ کنید که یه متغیر کاربردش چیه. به علاوه امکان refactoring‌ رو از شما میگیره. وقتی نتونید کدتون رو refactor کنید یعنی تو تر و تمیز کردن یه "آشغال کد" (از اصطلاحات شخصی خودمه) به مشکل بر میخورید. همچنین شاید نتونید به صورت کارا از TDD استفاده کنید. برای اینکه عمق فاجعه رو درک کنید کافیه با جاوا کد بزنید. کامپایلر جاوا به شما کمک می کنه و identifier های مختلف رو نشون میده. حتی اگه یه دو تا identifier‌ داشته باشید که هم نام باشن و یکی دیگری رو hide کرده باشه بازم کامپایلر بین این دو فرق میذاره. علاوه بر این کامپایلر جاوا کمک های خیلی بیشتری به IDE‌ها می کنه. مثلا میتونه نشون بده در یک بلاک try دقیقه کدوم قسمت کد باعث پرتاب شدن یه exception میشه.
- شی گرایی در PHP خیلی جالب نیست. سینکتسش ظاهرا مخلوطی از سی++ و جاوا هست. (من از سی++ خیلی خوشم نمیاد. به سی++ میگم: شتر گاو پلنگSmile). این زبان ابتدا به درستی از شی گرایی پشتیبانی نمی کرد و تو PHP 5 خیلی از سینتکس شی گرایی بهش اضافه شد.
- همه فایل ها تو PHP دارای یک پسوند هستن (.php). این باعث میشه با یه نگاه نتونید بفهمید یه فایل حاوی منطق یا نمایش است. به علاوه این زبان پتانسیل بالایی تو "کثافت کاری" (اصطلاح شخصی) داره. تصور کنید میتونید وسط قسمت منطق کدتون یهو echo کنید!

در هر حال من نظر مصاعدی روی PHP‌ ندارم. با این حال فریمورک laravel خیلی trendy شده.
پ.ن: این رو هم بخونید:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خیلی ممنون از پاسخ کاملتون و وقتی که گذاشتید،
حالا از همین پاسخ کامل شما هزار تا سوال دیگه واسه من ایجاد شد ،تحقیق میکنم اگه متوجه نشدم بازم مزاحمتون میشم
بازم سپاسگزارم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , fatemesoleimani
ارسال: #۶۳
۱۷ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵ ق.ظ، توسط fatemesoleimani.)
سلام ، روزتون سرشار از شادی و امید
برنامه امروز من
۹:۱۰ تا ۱۰
mvc
۱۰:۴۰ تا ۱۱:۳۰
mvc
۲:۴۵ تا ۳:۳۰
mvc
۱۹:۳۰ تا ۲۰:۱۵
mvc
۱ تا ۱:۴۵
mvc

یاد خدا آرام بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۶۴
۱۸ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۰۵ ب.ظ، توسط fatemesoleimani.)
سلام ، روزتون سرشار از امید وشادی
برنامه امروز من :
۱۰:۳۰ تا ۱۱:۱۵
mvc
۱۶ تا ۱۶:۴۵
mvc
خب خدا را شکر mvc تموم شده حالا باید پروژه نویسی + بوت استرپ + رفع اشکالات را شروع کنم + وب سرویس تو ام وی سی که جز سرفصلام نبود
البته یه ساعت دیگه باید برم بیرون

یاد خدا آرام بخش دلهاست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009
ارسال: #۶۵
۱۹ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵ ب.ظ، توسط fatemesoleimani.)
روزتون سرشار از امید
برنامه امروز من :
۱۰:۳۰ تا ۱۱:۳۰
bootstrap
۱۴:۱۵ تا ۱۵:۱۵
ایجاد پایگاه داده پروژه
۱۷ تا ۱۸:۳۰
پروژه
پروژه
۱۰:۱۵ تا ۱۱
bootstrap

یاد خدا آرام بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۶۶
۱۹ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۳۴ ق.ظ
شما میخواید full stack developer بشید؟
به نظرم تا شور و شوقتون تموم نشده زودتر برید سراغ پروژه عملی.
از مباحث مربوط به مهندسی نرم افزار هم غافل نشید. برای شروع میتونید پروژه هاتون رو با git ورژن بزنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemesoleimani , gogooli
ارسال: #۶۷
۱۹ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۴۳ ب.ظ
آقای بلک چه نظرات عجیب غریبی راجع به php دارید(و البته ++c)....
به php توهین نکنید php مرد است مردBig Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , sara9009
ارسال: #۶۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۴, ۰۲:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۲:۲۸ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  آقای بلک چه نظرات عجیب غریبی راجع به php دارید(و البته ++c)....
تا حالا شده بخواید کدی که به زبان PHP بوده و یکی دیگه نوشته رو تغییرات جزیی بدید. مثلا اسم یه متغیر رو عوض کنید؟ یا مثلا اسم یه متد یا تابع رو عوض کنید؟
۰
۰
ارسال: #۶۹
۱۹ اسفند ۱۳۹۴, ۰۲:۳۴ ب.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  آقای بلک چه نظرات عجیب غریبی راجع به php دارید(و البته ++c)....

Big Grin

منم دو روزه تو شوکم ،
php اقا است اقا Big Grin
اخه من به c++ هم علاقه داشتم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۷۰
۱۹ اسفند ۱۳۹۴, ۰۲:۴۸ ب.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۲:۳۴ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  
(19 اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  آقای بلک چه نظرات عجیب غریبی راجع به php دارید(و البته ++c)....

Big Grin

منم دو روزه تو شوکم ،
php اقا است اقا Big Grin
اخه من به c++ هم علاقه داشتم
خوب نظر شخصیه دیگهHuh
سی++ سینتکسش خیلی زیاده. اضافات زیاد داره. بعضی از چیزها هم یه ورژن سی داره و یه ورژن سی++ مثل IO.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , sara9009
ارسال: #۷۱
۱۹ اسفند ۱۳۹۴, ۰۳:۲۲ ب.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۲:۲۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(19 اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  آقای بلک چه نظرات عجیب غریبی راجع به php دارید(و البته ++c)....
تا حالا شده بخواید کدی که به زبان PHP بوده و یکی دیگه نوشته رو تغییرات جزیی بدید. مثلا اسم یه متغیر رو عوض کنید؟ یا مثلا اسم یه متد یا تابع رو عوض کنید؟
بچه مون انعطاف پذیر است... البته من چون قبلش با زبان های کامپایلری کار کرده بودم در شروع به نظرم کر کثیف (با تعریف خودم) می اومد ولی زبان مفسری است دیگه به نظرم خیلی باحاله.
بله شده کدهای دیگران رو تغییر بدهم (حالا دقیقا اسم رو عوض کردن یادم نمی آید) مشکلی نداشتمSmile
مثلا اینکه نوع متغییر بر اساس مقداری که بهش نسبت می دهیم تغییر می کنه ممکن است از یک نظر عیب باشه ولی انعطاف پذیری زبان رو بالا برده و یک مزیت است.
یا ممکن است وقتی به طور کلی از mvc استفاده می کنیم یک کد در چند صفحه استفاده شده باشد تغییرش سخت باشه کد را تغییر بدهیم همه اون صفحه ها تغییر کنه ولی خب مزیتش اینه که قابل استفاده مجدد است.
۰
۰
ارسال: #۷۲
۲۰ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۲۹ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۳:۲۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  مثلا اینکه نوع متغییر بر اساس مقداری که بهش نسبت می دهیم تغییر می کنه ممکن است از یک نظر عیب باشه ولی انعطاف پذیری زبان رو بالا برده و یک مزیت است.
این ویژگیه نه مزیت. یه سری مسایل ذاتشون داینامیکه که برای اینها زبان های داینامیک بهترن. مثل مساله پارس کردن صفحه html. برای مثال این رو ببینید:

اما همین ویژگی باعث شده کلی از چک های زمان کامپایل رو نشه انجام داد. فرضا نمیشه چک کرد که ورودی های یه تابع با تایپ درست بهش داده شدن یا نه.

(۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۳:۲۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یا ممکن است وقتی به طور کلی از mvc استفاده می کنیم یک کد در چند صفحه استفاده شده باشد تغییرش سخت باشه کد را تغییر بدهیم همه اون صفحه ها تغییر کنه ولی خب مزیتش اینه که قابل استفاده مجدد است.
این قضیه ربطی به mvc‌ نداره. بعدم این راهی که php داره استفاده می کنه (include و require) راه خوبی نیست. چنین ساختارهای رو بقیه زبان/فریمورک ها هم پیش بینی کردن اما انقدر کثافت کاری نداره دیگه.
شما وقتی میتونید مقایسه کنید که با زبان ها و فریمورک های مختلف کار کرده باشید. با rails, django, spring, play, node, ... کار کرده باشید تا بتونید مقایسه کنید.
۰
۰
ارسال: #۷۳
۲۰ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۳۸ ب.ظ، توسط fatemesoleimani.)
سلام ، روزتون سرشار از امید
برنامه امروز من :
۷:۴۰ تا ۸:۳۰
بوت استرپ
۱۰ تا ۱۱
پروژه
۱۶ تا۱۸:۳۰
پروژه

یاد خدا آرام بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۷۴
۲۱ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۱۸ ب.ظ، توسط fatemesoleimani.)
برنامه امروز من :
۱۱:۳۰ تا ۱۲:۳۰
بوت استرپ
۱۵ تا ۱۶:۳۰
بوت استرپ
بوت استرپ

یاد خدا آرام بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۷۵
۲۲ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط fatemesoleimani.)
۱۰ تا ۱۱
بوت استرپ
۱۳:۰۵ تا ۱۴
بوت استرپ
۱۵:۴۵ تا ۱۶:۳۵
بوت استرپ
۱۷:۱۵ تا ۱۸
پروژه بوت ام وی سی
رو به موت شدم تا یه اسلایدرا به دیتا بیس وصل کردم اینجا یه خدا قوت به خودم می گمSmile مقاومت کن و پر انرژی باش Smile
۲۰:۳۰ تا ۲۱:۱۵
بوت استرپ
۲۲:۲۰ تا ۲۳
بوت استرپ

یاد خدا آرام بخش دلهاست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۸۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۴۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۱,۰۹۵ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۷۶ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۷۵ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۹۱ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close