زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

داشتن یک منبع درآمد همراه با ارشد

ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۰۸ ق.ظ
سلام
می دونم قبلا هم موضوعات مشابه داشتیم ولی چون بسته شده بودند، امکان ادامه پاسخ وجود نداشت.

خیلی ها شاید این جملات براشون آشنا باشه : " تا کی می خوای درس بخونی الان هم سن و سالای تو، دو تا بچه دارن و یک ماشین زیر پاشونه حتی دیپلم هم ندارن و تو هنوز که هنوزه داری درس می خونی نه خونه زندگی سرهم کردی نه درآمدی داری نه هیچی ۲۵ سالت (شایدم بیشتر) هم هست، پس کی میخوای بری سر خونه زندگی ؟ همش درس خوندن هم شد کار؟ "

این بخشی از فرمایشات اطرافیان بود که شاید شما هم از این سخنان گهر بار بی بهره نبودید! درسته ؟ Smile

من می خوام بگم که اگر منصفانه در مورد این جملات قضاوت کنیم می بینیم که خیلی هم حرف نادرستی نیست و همین حرف هاست که باعث میشه حداقل به آدم بربخوره و ایجاد انگیزه کنه تا در کنار درس به فکر یک منبع درآمد هم باشیم.

حالا دوستان سؤالم اینه : فرض کنید الان کنکور دادیم و تمام شد حالا اگر بخوایم بریم دنبال کار و مثلا توی شرکت برنامه نویسی کار کنیم، آیا ممکنه بعد از این که چند ماه کار کردیم از مهرماه که دانشگاه شروع میشه و فرضا ما هم قبول میشیم، همزمان هم به کار ادامه بدیم هم ارشد بخونیم؟
آیا حجم دروس ارشد به ما این اجازه رو میده ؟ اگر جواب مثبته این مسئله رو چجوری باید با شرکت در میان گذاشت؟ یعنی همون اول بهشون بگیم که مثلا من بعد از سه ماه کار کردن میخوام برم دانشگاه و باهاشون قرارداد کوتاه مدت ببندیم؟ یا این که نه، نباید این مسائل رو اول مطرح کرد و بعدا که قبولی در دانشگاه قطعی شد باهاشون کنار میایم یا از کار انصراف میدیم؟ در صورت انصراف چقدر باید خسارت بدیم؟

کلا نظرتون چیه؟ کسی تجربه ی مشابه داشته تا حالا ؟
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۰۹ ق.ظ
سلام.
ارشد که کلاساش هفته ای یک روزه و اکثرا هم شاغلن.
رفتید میتونید مثلا بگید ۴روز در هفته میرید و ۳روز دیگش دانشگاه دارید.
۲
۲
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۲۸ ق.ظ، توسط Venus..)
RE: داشتن یک منبع درآمد همراه با ارشد
حرفتون کاملا درسته، بخصوص در مورد آقایون که هم مسئله سربازی به موارد فوق اضافه میشه و هم مسئولیت خانواده.
موازی پیش بردن کار و درس به خیلی شرایطا بستگی داره، دانشگاهی که درس میخونید مهم ترین مورده، من از دوستانم هستن کسایی که امیرکبیر میخونن و شاغلن، اونم از ترم یک. دوستی هم دارم که دانشگاه شیراز قبول شد و اینقد باهاش همکاری نشد که بالاجبار کارشو رها کرد.
موارد دیگه ای هم هست که حتی کار و درس تو یک شهر نبوده، مثالش یکی از آشناهامون که بوشهر درس میخوند و اصفهان سر کار بود (ظاهرا اولش دانشگاه بوشهر مخالفت کرده بعد که فهمیدن کار طرف دائمیه (استخدام بودن یه جای خوب) موافقت کردن) و یا مورد دیگه ای که من دیدم دانشجوی ترم دو صنعتی شاهرود بود و پتروشیمی شیراز استخدام شد و بخاطر اینکه باهاش هیچطوری همکاری نکردن، انصراف داد و رفت سر کار (دانشجو اهل درسی هم بودا).
سوا از این مورد مواردی مثل درگیری بیشتر، سخت بودن شرایط، کم شدن یا صفر شدن تفریح و .. کلا ماشین وار عمل کردن هم که دیگه بستگی به روحیه و توان خود فرد داره.

همه اینا مربوط به دانشگاههای دولتی بود. در مورد دانشگاههای آزاد، مجازی، پیام نور و ... کاملا فرق می کنه و عملا درس و کار مثال آب خوردنه در کنار هم و هیچ بحثی در موردش نیست، چه راه دورش چه راه نزدیک.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad_95 , RASPINA
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۵۲ ق.ظ
دوست عزیزی که گفتن کلاسای ارشد فقط یک روزه و همه شاغل
باید خدمتتون عرض کنم که فقط آزاد اینجوریه
البته اونا هم هفته ای دو روز کلاس دارن و نه یک روز

ولی دانشگاه دولتی به هیچ وجه اینجوری نیست
من دانشگاه شیراز خوندم که ۴روز اول هفته رو کلاس میزاشتن
درس‌ها سنگین بود، پروژه و ارائه هم که خدا زیادش کنه!
بچه‌هایی هم شاغل بودن و کلاس ها رو جیم میزدن که نتونستن درست کنار بیان باهاش
با کار همزمان تو دانشگاه ما یا کارت داغون میشد یا دانشگاه یا هر دو
مخصوصا سال اول

سال دوم هم که پایان نامه هست همینه
کار همزمان با پایان نامه نتیجش فقط طولانی شدن دوران تحصیل از ۲سال به ۳ و ۴ سال و تحمل استرس فراوان هست

شاید دانشگاه های دیگه فرق داشته باشن
موفق باشید
۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad_95 , teraktor2003 , dr.a_AI
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۴۵ ب.ظ
RE: داشتن یک منبع درآمد همراه با ارشد
(۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۵۲ ق.ظ)klax0n نوشته شده توسط:  ولی دانشگاه دولتی به هیچ وجه اینجوری نیست
من دانشگاه شیراز خوندم که ۴روز اول هفته رو کلاس میزاشتن
درس‌ها سنگین بود، پروژه و ارائه هم که خدا زیادش کنه!
بچه‌هایی هم شاغل بودن و کلاس ها رو جیم میزدن که نتونستن درست کنار بیان باهاش
با کار همزمان تو دانشگاه ما یا کارت داغون میشد یا دانشگاه یا هر دو
مخصوصا سال اول

سال دوم هم که پایان نامه هست همینه
کار همزمان با پایان نامه نتیجش فقط طولانی شدن دوران تحصیل از ۲سال به ۳ و ۴ سال و تحمل استرس فراوان هست

شاید دانشگاه های دیگه فرق داشته باشن

منم با این که دانشجو اگر میخواد موفق باشه، باید بیشتر وقتش رو توی دانشگاه بگذرونه موافقم. (مخصوصا اگر دانشگاه دولتی باشه)
اما از طرفی هم وقتی با خودم فکر می کنم می بینم معنای این حرف اینه که باید دو سال دیگه هم فقط مصرف کننده باشیم و سربار خانواده بدون هیچ در آمدی !! Undecided

اگر به میل خودم بود که فقط به درس فکر می کردم و بعدش می رفتم سر کار اما این به نظر من منطقی نیست که آدم تا سن حدود ۲۸ سالگی هیچ درآمدی نداشته باشه و صرفا درس بخونه. این یعنی عقب افتادن حداقل ۶ سال از زندگی نسبت به هم سن و سالای دیپلم خودمون ! متأسفانه ...

خب حالا با توجه به صحبت های دوستمون و توضیحاتی که دادم، پیشنهاد بقیه ی دوستان چیه؟
آیا با وجود تحصیل در مقطع ارشد با اون حجم دروس و پروژه ها که دوستمون اشاره کردند اونم در یک دانشگاه دولتی مثل صنعتی شریف میشه حداقل کار پاره وقتی جور کرد که بشه ازش درآمدی به دست آورد؟

آیا شرکت هایی هستند که با شرایط دانشجو بودن کنار بیان و مثلا نصف هفته رو بشه کار کرد؟

به نظر شما در این دو راهی بین کار و درس کدومش رو باید انتخاب کرد؟ آیا راه حلی وجود داره که هر دوی این ها رو پوشش بده؟ Undecided
۰
۰
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۱۰ ب.ظ، توسط matt2007.)
بستگی به پایه تحصیلی و توان خودت داره
اگر فکر میکنی میتونی به درسا برسی حتما برو سر کار
خیلی ها هستن که کار میکنن
من خودم کار میکردم و توی سه ترم با هیچ درسی مشکلی نداشتیم پیش میومد که به خاطر کار سر کلاس نرم ولی در نهایت توی نمرم تاثیری نداشت
تنها سختی بای ترم اول بود که چهار روز در هفته بعد از ظهرها کلاس داشتم. صبح ها سر کار بودم و بعدازظهر دانشگاه و خب خیلی اذیت میشدم
اما در مورد پایان نامه سخته هم کار کنی هم پایان نامت رو به موقع تحویل بدی. مگر اینکه کمتر کار کنی و بیشتر رو پایان نامه وقت بذاری
اصولا هم اگر میخواید درس و کار رو با هم داشته باشید باید یکم به خودتون سختی بدین چون قطعا بیشتر از بقیه بچه ها باید توان و انرژی بذارید

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad_95 , RASPINA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۹۰ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۷۵ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۳۲ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۰۵۴ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۵۷۳ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۰۹۴ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۵۸۷ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close