زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۸ هوش

ارسال: #۱۶
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۴۸ ب.ظ
۸ هوش
سلام.....
لطفا از منابعی که برای هوش و الگوریتم مطالعه کردین به ما هم بگین....
کتاب‌های پوران رو استاد بهمون معرفی میکردن اون موقع... به نظرتون مناسب هستن این منابع؟

درصد زبان بیشتر میشید و ریاضیات کمتر، به نظرتون بازم این رتبه قابل درسترسی می‌بود؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط ehsan34.)
Lightbulb منابع که خوندم
امار : پارسه طورانی کتاب کاملی هست ولی زیاده و من خودم نرسیدم آخراشو بخونم، تستاشم لازم نیست کامل زد چون مثلا چندین تست که یه روش حل داره پشت هم گزاشته ،کتاب خیلییییی مختصر هم کتاب ۹۰% پارسه طورانی هست که به درد جمع بندی میخوره

گسسته: کتاب آبی یوسفی + برای جمع بندی جزوه ی یوسفی

ریاضی مهندسی: کتاب دکتر کریمی انتشارات نصیر خوبه ولی خوندن ریاضی مهندسی اصلا نمی ارزه چون علاوه بر وقت خیلی زیاد که خوندنش میگیره(جدا از خود درس پیشنیازهای زیادی لازمه)،سر کنکور همینجوری دفترچه اول وقت کمه برای درسها دیگه! و منم تقریبا نخوندمش...

محاسبات: کلاس نکته تست یوسفی + حل سوالای کتاب ابی یوسفی

ساختمان داده و الگوریتم : کتابهای آبی یوسفی + بعد از کتاب های آبی خییییییییلی خوبه که کتاب نارجی یوسفی هم حل کنید(کتاب نارنجی تمام سوالات خوب ۶۰۰ مسله قدسی رو شامل میشه با جوابهای خیلی بهتر ،خود ۶۰۰ مسله بخاطر غلط و جواباش خیلی وقت و انرژی تلف میکنه، حداقل یکسری سوالات مارک شده ی نارنجی که خود یوسفی تو‌کانالش گذاشته بود رو حل کنید، من خودم فقط همین مارک داراش رو رسیدم حل کنم چون کتاب تازه چاپ شده بود) + ویدیو های ساختمان داده شریف (
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
) + برای جمع بندی جزوهای یوسفی

معماری: کلاس یوسفی + کتاب ابی یوسفی + ویدیو معماری کامپیوتر دکتر گودرزی (
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)

منطقی:کتاب ابی یوسفی برای تست(درسنامه هم تقریبا کامله ) + کتاب دکتر اجلالی انتشارات نصیر(کتاب حجیمیه و شبیه کتابهای مرجع هست و برای تسلط بیشتر روی بعضی مباحث مفیده)
سیستم عامل : دکتر حقیقت پارسه

نظریه: کلاس دکتر کارگهی(کلاس ایشون بدرد کسایی میخوره که پایه نظریه دارن یا خیلی وقت میزارن تا به کلاس برسن) + کتاب شاپوری انتشارات علوم رایانه برای تست + تمرین های لینز

هوش: راهیان ارشد خوندم ولی بعضی قسمتهاش اصلا خوب نبود و شاید مرجع خوندن بهتر باشه

مدار: کلاس زرگر تو‌ اموزشگاه نصیر(مهمه که نحوه برگزاری کلاس چجوریه و اینکه کلاس با برقی ها مشترک نباشه که نصیر اینجوریه کلاساش) + کتاب ابی زرگر مخصوص کامپیوتر

*ویدیو های مکتب خونه که گفتم و توی تابستون خیلی سطحی دیدم که برای شروع کار مفید و راحتی بود .
*کتابهای یوسفی همه انتشارات پوران پژوهشه
*درس مدار اینکه اولش راه بیافتیم واس کامپیوتریها معمولا سخته ولی قابل اعتماد ترین درس کنکوره چون اگه یاد بگیری قطعا هرجور سوال بدن حل میکنی و روالش معلومه (البته امسال بدشانسی بود که دو تا سوالش حذف شد)
*گسسته، ساختمان طراحی، پایه خوبی داشتم و کلاس نرفتم ولی کلاس های یوسفی عالیه (کلا یوسفی چیز بد نداره :دی و اینکه ایشون خیلییی وقت میزارن بعد از کلاساش اگر سوال درسی یا مشاوره ای بپرسی که خیلی هم مفیده مشاورهاشون)
*کانالهایی که به خصوص نزدیک کنکور و برای جمع بندی مطالب خوبی میزاشتن:

* درباره آزمون هم مدرسان شرکت میکردم که مزیتش جامعه اماری خوبشه و سولاتشم خوبه بجر درس مدار که خیلی مزخرفه (سوالای خیلی سختی میده که تو کل کنکور کامپیوتر یدونشم سابقه نداشته و هرکی خبر نداشته باشه رو از مدار ناامید میکنه!!) ، ازمونا خوبه برای برنامه ریزیه درس خوندن، به شرط اینکه اینجوی نباشه که نتیجه خوبش ادمو تنبل کنه و نتیحه بدش روحیه ادم و خراب کنه : دی

امیدوارم مفید باشه براتون Smile
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: milad94 , d_felfelak , senaps
ارسال: #۱۸
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۷ ب.ظ
۸ هوش
مدار منطقی نصیر از چه جهتی شبیه کتاب مرجع هست؟
بخاطر حجیم بودن و توضیحات مبسوطش مثل مرجع هست یا رویگرد تستی و .. نداره؟

کتاب نارنجی ساختمان و الگوریتم پوران تمامی سوال های ششصد مسیله رو پوشش میده؟ سوالی نیست که از ششصد مسیله جا افتاده باشه یا با بیان و نحو دیگه ای ازکتاب ششصد در نارنجی اومده باشه؟

برای نظریه غیر از کتاب اقای شاپوری چه کتاب دیگه ای رو دیدین؟ کتاب تستی هست یا حالت تشریحی داره؟

حل سوالای ریاضی مهندسی سرجلسه وقت گیر هست ؟

کتاب نارنجی گسسته پوران رو دیدن؟استفاده نکردین؟

ببخشین من سوالاتم زیاد شد
۰
۰
ارسال: #۱۹
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۱ ب.ظ، توسط ehsan34.)
RE: 8 هوش
(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۷ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  مدار منطقی نصیر از چه جهتی شبیه کتاب مرجع هست؟

کتاب نارنجی ساختمان و الگوریتم پوران تمامی سوال های ششصد مسیله رو پوشش میده؟ سوالی نیست که از ششصد مسیله جا افتاده باشه یا با بیان و نحو دیگه ای ازکتاب ششصد در نارنجی اومده باشه؟

برای نظریه غیر از کتاب اقای شاپوری چه کتاب دیگه ای رو دیدین؟ کتاب تستی هست یا حالت تشریحی داره؟

چند جاش رویکرد تستی هم داره و اتفاقا بهترین قسمتش مربوط به روش تستی که برای شمارش عامل های اولیه و.. است.
ولی صرفا برای کنکور نوشته نشده و مثلا فلسفه اسمی که استفاده میشه و تاریخچه و... هم گفته ، برای همین حجم کتابش زیاده.
در کل راضیم که خودنم

کتاب نارنجی به گفته ی اقای یوسفی سوالا مهم ۶۰۰ مسله رو داره (مثلا تست کنکور چون تو کتاب ابی هست یا المپیاد که در ۶۰۰ بوده در نارنجی نیست)
و اینکه ۶۰۰ مسله جواباش اصلا مناسب کنکور نی و حل کتاب نارنجی مفیدتره تا ۶۰۰ مسله یا ۶۰۰ مسله جوابهای غلطی داره که کلی وقت از ادم میگره که بفهمی حلش غلطه ، در کل الویت نارنجی بیشتر از ۶۰۰ بنظرم

کتاب اقای شاپوری درسنامه خوبی هم داره و هر فصلم تست داره که من بیشتر از تستش استفاده کردم (بیشترش درسنامس) ، بیشتر وقت روی تمرینهای لینز گزاشتم اول بعد رفتم سراغ تست ، تستای شاپوری همون تستهای کنکور کامپیوتر و علومه اکثرا و مهم جواب هاش هست که نسبت به جاها دیگه که دیدم بهتر بود

ریاضی مهندسی خیلی وقت و تمرین میخاد تا مسلط شه ادم و اگه حافظه خوبی داشته باشید هم کمک میکنه به سرعت حل تست،با روشهای تستی که تو کتاب نصیر هست میشه نسبتا توی زمان عاقلانه مثل بقیه ریاضیا زد ، ولی مشکل اینه که وقت رسیدن به همه سوالا دفترچه اول نیست حتی با سه ریاضی و از طرفی ریاضی مهندسی خوندن فکر کنم از تمام درسا دیگه کنکور بیشتر زمان بخاد :دی ، من خودم بخش فوریه رو خوندم و گفتم اگه سوالی بود که سریع بشه حل کرد از فوریه جواب میدم که سر کنکور برای ریاضی دیگم حتی وقت کم اوردم ، چه برسه به مهندسی....

خود آبی انقد سوال داره که بست بود... و ترجیح دادم سوال مهم ابی و چند بار حل کنم تا اینکه سوال جدید ببینم ولی فصل اول نارنجی و زدم که سطح سوالاش بالاس، بستگی به پایتون داره که چقد لازمه گسسته سوال حل کنی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال: #۲۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۳ ب.ظ، توسط d_felfelak.)
(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵ ب.ظ)ehsan34 نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۷ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  مدار منطقی نصیر از چه جهتی شبیه کتاب مرجع هست؟

چند جاش رویکرد تستی هم داره و اتفاقا بهترین قسمتش مربوط به روش تستی که برای شمارش عامل های اولیه و.. است.
ولی صرفا برای کنکور نوشته نشده و مثلا فلسفه اسمی که استفاده میشه و تاریخچه و... هم گفته ، برای همین حجم کتابش زیاده.
در کل راضیم که خودنم

کتاب نارنجی به گفته ی اقای یوسفی سوالا مهم ۶۰۰ مسله رو داره (مثلا تست کنکور چون تو کتاب ابی هست یا المپیاد که در ۶۰۰ بوده در نارنجی نیست)
و اینکه ۶۰۰ مسله جواباش اصلا مناسب کنکور نی و حل کتاب نارنجی مفیدتره تا ۶۰۰ مسله یا ۶۰۰ مسله جوابهای غلطی داره که کلی وقت از ادم میگره که بفهمی حلش غلطه ، در کل الویت نارنجی بیشتر از ۶۰۰ بنظرم

کتاب اقای شاپوری درسنامه خوبی هم داره و هر فصلم تست داره که من بیشتر از تستش استفاده کردم (بیشترش درسنامس) ، بیشتر وقت روی تمرینهای لینز گزاشتم اول بعد رفتم سراغ تست ، تستای شاپوری همون تستهای کنکور کامپیوتر و علومه اکثرا و مهم جواب هاش هست که نسبت به جاها دیگه که دیدم بهتر بود

ریاضی مهندسی خیلی وقت و تمرین میخاد تا مسلط شه ادم و اگه حافظه خوبی داشته باشید هم کمک میکنه به سرعت حل تست،با روشهای تستی که تو کتاب نصیر هست میشه نسبتا توی زمان عاقلانه مثل بقیه ریاضیا زد ، ولی مشکل اینه که وقت رسیدن به همه سوالا دفترچه اول نیست حتی با سه ریاضی و از طرفی ریاضی مهندسی خوندن فکر کنم از تمام درسا دیگه کنکور بیشتر زمان بخاد :دی ، من خودم بخش فوریه رو خوندم و گفتم اگه سوالی بود که سریع بشه حل کرد از فوریه جواب میدم که سر کنکور برای ریاضی دیگم حتی وقت کم اوردم ، چه برسه به مهندسی....

خود آبی انقد سوال داره که بست بود... و ترجیح دادم سوال مهم ابی و چند بار حل کنم تا اینکه سوال جدید ببینم ولی فصل اول نارنجی و زدم که سطح سوالاش بالاس، بستگی به پایتون داره که چقد لازمه گسسته سوال حل کنی

فکر کنم حاشیه های کتاب اقای اجلالی در مدار واسه ی من بد نباشه بلکه یکم به این درس بیمزه علاقه مند شدمDodgyAngel

اتومات درسی هست که کتاب تستا خیلی غلط دارند یا چرت و پرت نوشتند
من تمرینات لینز رو ترمی که درس رو داشتم حل کردم الا هم میخوام مجدد حلشون کنم وقت زیادی برای من نمیبره

پایه گسسته ام خوبه و مشکلی ندارم سطح سوالات نارنجی بالاتر از ابی هست؟ پاسخنامه اش کامله؟
نارنجی رو برای تسلط و سرعت بیشتر با توجه به تنوع بالای گسسته گفتم شابد بد نباشه بزنمTongue
نظر شما چیه؟ بنظرتون نارنجی مناسب کسی با پایه ی پایین هست؟ یا برای تقویت و تسلط کامله؟Huh

ذاتا تنوع گسسته زیاده و براحتی میشه سوال جدید یا سخت داد حالا طراح های کنکور رو نمیدونم Huh

سطح کتاب زرگر برای مدار چطور هست؟ ایا برای شروع از صفر مطلق مناسبه؟ یا نیاز به یه امادگی حداقلی داره؟

از پاسخهای مفصل و با حوصلتون متشکرم
۰
۰
ارسال: #۲۱
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۰۰ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵ ب.ظ)ehsan34 نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۷ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  مدار منطقی نصیر از چه جهتی شبیه کتاب مرجع هست؟

در کل راضیم که خودنم

فکر کنم حاشیه های کتاب اقای اجلالی در مدار واسه ی من بد نباشه بلکه یکم به این درس بیمزه علاقه مند شدمDodgyAngel

من تمرینات لینز رو ترمی که درس رو داشتم حل کردم الا هم میخوام مجدد حلشون کنم وقت زیادی برای من نمیبره

پایه گسسته ام خوبه و مشکلی ندارم سطح سوالات نارنجی بالاتر از ابی هست؟ پاسخنامه اش کامله؟
نارنجی رو برای تسلط و سرعت بیشتر با توجه به تنوع بالای گسسته گفتم شابد بد نباشه بزنمTongue
نظر شما چیه؟ بنظرتون نارنجی مناسب کسی با پایه ی پایین هست؟ یا برای تقویت و تسلط کامله؟Huh

ذاتا تنوع گسسته زیاده و براحتی میشه سوال جدید یا سخت داد حالا طراح های کنکور رو نمیدونم Huh

سطح کتاب زرگر برای مدار چطور هست؟ ایا برای شروع از صفر مطلق مناسبه؟ یا نیاز به یه امادگی حداقلی داره؟

از پاسخهای مفصل و با حوصلتون متشکرم
دکتر اجلالی کتابشون خیلی متن روونی داره
اره ، نارنجی سوال سخت زیاد داشت ، زیاد وقت نزاشتم روش ولی همون قدر که دیدم خوب بود جواباش
معلومه که هر چی بیشتر حل کنی بهتره و بعد از ابی اگرررر وقت کنید تسلط و بیشتر میکنه ولی در کل حواستون باشه هم ضریب مشترکها دو برابر ریاضی است و هم حل سوالا ریاضی معمولا وقت گیر تره از مشترکا

زرگر از پایه گفته و من مدار هیچی بلد نبودم، البته گفتم که کلاس زرگر و رفتم ولی به نظرم کتابشم به تنهایی کافیه و کلاس سرعت خوندن و بیشتر میکنه فقط...
۱
۰
ارسال: #۲۲
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۵ ب.ظ، توسط d_felfelak.)
کتاب مدار اقای اجلالی نکات و مطالب کتاب اقای یوسفی رو پوشش میده؟

برای اتومات دیگه چه کتابایی دیدین؟Huh

کلاس اقای زرگر رو من تهران نیستم بتونم برمConfused کتابشون از صفر صفر میگه؟
من اصلا این درس رو نداشتم و هیچی هیچی نمیدونمSadSadSadSadSad
۰
۰
ارسال: #۲۳
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۲۷ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  کتاب مدار اقای اجلالی نکات و مطالب کتاب اقای یوسفی رو پوشش میده؟

برای اتومات دیگه چه کتابایی دیدین؟Huh

کلاس اقای زرگر رو من تهران نیستم بتونم برمConfused کتابشون از صفر صفر میگه؟
من اصلا این درس رو نداشتم و هیچی هیچی نمیدونمSadSadSadSadSad

پوشش میده ولی بعضی مطالب مثل منطق سه حالته ، هازارد و به مفصلیه کتاب دکتر اجلالی نگفته بودن (بعضی جزیات که اجلالی گفته تو کنکور سوال نییومده تا الان ،کلا خاصیت کتابهای یوسفی اینه که مختصر و مفیده و چیزی گفته که برای کنکوره)، من منطقی از روی اجلالی خوندم و با کتاب یوسفی جمع بندی و مرور سریع کردم

پوران و شنیدم که بده ، حل تست های کنکور تو بانک سوالات نصیر توسط اقای کارگهی هم خیلی مختصره ، ترجمه های لینزم ترجمه خوب نداره، همون کتاب شاپوری و دیدم بهترینه ،راسی از کانال و خود اقای شاپوری پیگیری کنید ، فکر کنم صحبت از کتاب جدید هم بود!

بله،پارسال تحقیق که کردم برای شروع از صفر بهترین کتابه ، سوالای مدار کامپیوتر از برق و اینا محدود تر و ساده تره ، این کتاب مخصوص کامپیوتری هاست ، بقیه کتابا که مشترک با برقه مباحثی داره که کلا تست نداشته کامپیوتر ...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر s.izadi ۲۹ ۲۸,۷۸۹ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: asmagh
  ۲۴ هوش-هوش مصنوعی دانشگاه شریف iwes ۱۸ ۱۲,۰۵۱ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: alilogic
  هوش راهیان ارشد یا هوش نصیر ؟ edward71 ۸ ۱۰,۳۱۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mmm1374
  رتبه ۳۰۷۷ نرم افزار- ۴۰۸۳ هوش - ۳۱۳۱ معماری- ۴۱۳۵ الگوریتم - قبولی : هوش غیرانتفاعی Kh_khalily ۱ ۳,۳۳۸ ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: delete4all
  رتبه ۱۱ هوش- هوش شریف puria ۸ ۴,۸۶۹ ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: iwes
  هوش تهران یا هوش امیر کبیر Mehrzad4 ۰ ۱,۹۲۶ ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Mehrzad4
  هوش امیر کبیر یا هوش دانشگاه تهران amirirma ۱ ۱,۵۰۴ ۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: amirirma
  با ۱۵۰۰ هوش شبانه هوش کرمان یا روزانه هرمزگان یا شبانه هرمزگان رو می شه آورد؟ نازین ۱ ۱,۸۰۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: نازین
  دوستان خواهشا دریغ نفرمایین. هوش صنعتی اصفهان یا هوش شیراز یا علوم شهید بهشتی؟؟ r-many ۳ ۲,۴۴۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close