زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای انتخاب رشته کارشناسی

ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۰۷ ب.ظ
سلام
من امسال کنکور ریاضی دادم و نزدیک یک ماه دیگه هم خب قراره انتخاب رشته کنم و می خوام کامپیوتر بخونم
می خواستم بدونم تفاوت بین مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر توی چیه؟
خودم در این حد می دونم که دروسشون فقط حدود ۱۰-۲۰ واحد با هم تفاوت دارن و اون ۱۰-۲۰ واحد برای مهندسی نرم افزار درسای آزمایشگاهی و فیزکن و برای علوم کامپیوتر ریاضیاته
این ۱۰-۲۰ تا واحد چقدر تفاوت ایجاد می کنن؟
برای این ۱۰-۲۰ تا واحد هست که اینقدر بین متقاضی های دوتا رشته تفاوت هست؟(متقاضی برای مهندسی کامپیوتر خیلی بیشتره!)
یک چیز دیگه هم می دونستم و اونم اینه که علوم کامپیوتر رو معمولا توی دانشکده ی ریاضی تدریس می کنن ولی مهندسی کامپیوتر یا اینکه خودش دانشکده جدا داره یا با مهندسی برقه
این تا چه حد تاثیر داره؟

امیدوارم جای درستی رو برای پرسیدن سوالم انتخاب کرده باشم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۲ ب.ظ
سلام. اطلاعاتتون تقریبا درسته. اکثر رشته های علوم پایه و مهندسی با هم همین قدر تفاوت دارن. مثلا فیزیک و مهندسی برق. یا شیمی و مهندسی شیمی.
دلیل تقاضای بیشتر هم خب به خاطر اینکه استخدام در رشته های مهندسی بیشتر هست. البته میزان استخدام خیلی ناچیزه و نباید بهش دلخوش بود.
قصد دارید برای ادامه ی تحصیل برید خارج از کشور؟ اگر اره. رشته های علوم پایه که شامل علوم کامپیوتر هم هست تو خارج بر عکس ایران بیشتر تقاضا داره.
اگر میخاید بمونید ایران و قصد خارج رفتن ندارید دلسوزانه و خواهرانه بهتون میگم. دور کنکور ریاضی رو خط بکشید. سال اینده برای رشته های پزشکی کنکور بدید. مخصوصا که شما پسر هم هستید . نگید من علاقه دارم واین حرفا.... اگه خیلی به کامپیوتر علاقه دارید می تونید برید تو اموزشگاهها تا حد نیاز یاد بگیرید. بازار کار کامپیوتر خیلی بستگی به مهارت و تواناییهاتون داره. اگر کار بلد باشید حتی ازتون نمی پرسن مدرکتون چی هست.
خلاصه پسر جون با اومدن تو رشته های شاخه ریاضی عمر تو هدر نده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: npimmortalpd
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۳۴ ب.ظ
RE: راهنمایی برای انتخاب رشته کارشناسی
(۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۰۷ ب.ظ)npimmortalpd نوشته شده توسط:  سلام
من امسال کنکور ریاضی دادم و نزدیک یک ماه دیگه هم خب قراره انتخاب رشته کنم و می خوام کامپیوتر بخونم
می خواستم بدونم تفاوت بین مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر توی چیه؟
خودم در این حد می دونم که دروسشون فقط حدود ۱۰-۲۰ واحد با هم تفاوت دارن و اون ۱۰-۲۰ واحد برای مهندسی نرم افزار درسای آزمایشگاهی و فیزکن و برای علوم کامپیوتر ریاضیاته
این ۱۰-۲۰ تا واحد چقدر تفاوت ایجاد می کنن؟
برای این ۱۰-۲۰ تا واحد هست که اینقدر بین متقاضی های دوتا رشته تفاوت هست؟(متقاضی برای مهندسی کامپیوتر خیلی بیشتره!)
یک چیز دیگه هم می دونستم و اونم اینه که علوم کامپیوتر رو معمولا توی دانشکده ی ریاضی تدریس می کنن ولی مهندسی کامپیوتر یا اینکه خودش دانشکده جدا داره یا با مهندسی برقه
این تا چه حد تاثیر داره؟

امیدوارم جای درستی رو برای پرسیدن سوالم انتخاب کرده باشم

برادر من یوقت اشتباه نکنی به خاطر این ۱۰ واحدی که مثلا با هم تفاوت دارن و با یه دیدی بری سمت علوم و ببینی یه چیز دیگه از آب در اومد.

کلا علوم کامپیوتر یه چیزه و مهندسی کامیپوتر نرم افزار یه چیز دیگه و اصلا با هم قابل مقایسه نیستن ! استادای مهندسی نرم افرادی هستن که با کار و مهندسی به معنای واقعی (البته) در گیر هستن ولی علوم کامپیوتری ها اکثرا از رشته های علوم پایه هستن و آنچنان مهندسی سر در نمیارن !

در کل با علوم کامپویتر خوندن یه چیزیش که مشخصه اینه که شما مهندس کامپیوتر نمیشی .
 سپاس‌گزاری شده توسط: npimmortalpd , gogooli
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۰۶ ب.ظ، توسط zarisa.)
کسی هم نگفت با خوندن علوم مهندس میشه. اگه واسه ایران موندن باشه همونطور که گفتم خوندن جفتش اشتباهه محضه. پسرم شما برای اینکه آگاه تر بشی همین الان برو سایت سنجش و وزارت بهداشت وضعیت نیازمندیهای استخدام رو ببین. همین دیروز ۲۸ تیر دفترچه اش اومده. واقعیت جامعه برات ملموس تر میشه. همینطور میتونی بری تو تاپیک ازدواج دور از جوانان همین سایت که تقریبا همه ی مهندسین گرامی از شرایط بد مالی شون دارن میگن. واقعیات جامعه ی ما اینها هستند و نه چیز دیگر.
مهندس بشه که چی مثلا؟؟ که بقال سر کوچشون مهندس صداش بزنه؟ این تفکرات مال ۱۰ سال پیشه که مهندس احترامی و ارجی داشت واسه خودش. چند تا مهندس واقعا برنامه نویس خوب و کاربلد میشن؟؟ اونم که کارشون خیلی درست هست اکثرا رفتن اونور. با رفتن به کلاسهای فنی حرفه ای و آموزشگاهها بیشتر از دانشگاه سر از کار فنی در میاری. اگه کاربلد هم باشی نهایتش تو تهران و چند تا شهر دیگه کار پیدا میکنی. وگرنه باید بری کافی نت و خدمات پس از فروش و از این جور کارها.

باز هم تاکید میکنم اگر می خوای ایران بمونی سال دیگه کنکور تجربی بده. آینده نگر و واقع بین باش. از سر دلسوزی بهت میگم.
موفق باشی.
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۳۵ ب.ظ
الکی خودتو ننداز توی این سیاهچاله کامپیوتر و آی تی، رتبه ات اگه میخوره بزن عمران ساختمان چیزی که توش پول باشه، کامپیوتر اشباع شده، با لیسانسش که کار نیست (کار دولتی) کلی بدبختی کنکور ارشد بکشی و قبول شی و بعدشم ارشد رو تموم کنی و در بیای میبینی ۳۰ سالت شده جایی استخدامت نمی کنن ! اشتباه من و امثال من رو تکرار نکن

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Learn From Yesterday
Live For Today
Hope For Tomorrow

یه معلم
mahmoudi_vahid71@
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۰۰ ب.ظ، توسط npimmortalpd.)
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۲ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  سلام. اطلاعاتتون تقریبا درسته. اکثر رشته های علوم پایه و مهندسی با هم همین قدر تفاوت دارن. مثلا فیزیک و مهندسی برق. یا شیمی و مهندسی شیمی.
دلیل تقاضای بیشتر هم خب به خاطر اینکه استخدام در رشته های مهندسی بیشتر هست. البته میزان استخدام خیلی ناچیزه و نباید بهش دلخوش بود.
قصد دارید برای ادامه ی تحصیل برید خارج از کشور؟ اگر اره. رشته های علوم پایه که شامل علوم کامپیوتر هم هست تو خارج بر عکس ایران بیشتر تقاضا داره.
اگر میخاید بمونید ایران و قصد خارج رفتن ندارید دلسوزانه و خواهرانه بهتون میگم. دور کنکور ریاضی رو خط بکشید. سال اینده برای رشته های پزشکی کنکور بدید. مخصوصا که شما پسر هم هستید . نگید من علاقه دارم واین حرفا.... اگه خیلی به کامپیوتر علاقه دارید می تونید برید تو اموزشگاهها تا حد نیاز یاد بگیرید. بازار کار کامپیوتر خیلی بستگی به مهارت و تواناییهاتون داره. اگر کار بلد باشید حتی ازتون نمی پرسن مدرکتون چی هست.
خلاصه پسر جون با اومدن تو رشته های شاخه ریاضی عمر تو هدر نده.

درمورد خارج رفتن اتفاقا یکی از فامیلای نزدیکم که امریکا زندگی میکنه و اونجا شغل خوبی داره بهم گفته که اگه درسم خوب باشه بعداز اینکه لیسانس گرفتم کمکم میکنه که ازینجا برم ولی واقعا نمی دونم تا چه حد می تونم روی حرفش حساب کنم!
خودمم بارفتن شخصا مشکلی ندارم حتی خیلی هم مشتاقم (منظورم اینه که بعضی ها هستن که خوششون نمیاد کشورشون رو ترک کنن ولی من اینطور نیستم)ولی خب معلوم نیست که تا چهار ساله دیگه شرایط خودم و خانوادم چه طور باشه ولی یه شانس بزرگی که دارم اینه که احتمالا سربازی رو معافم

درضمن درمورد رشته ی پزشکی هم متشکر از راهنماییتون و شما اولین کسی نیستین که این راهنمایی رو به من می کنین ولی من چون ازین رشته به شدت بدم میاد حداقل همین الان ترجیح میدم چهار سال آینده ی عمر خودم رو بیخودی با همین کامپیوتر سرگرم کنم و بعدش بیکار بمونم تا اینکه بخوام حداقل ۹ سال از عمرم رو (یعنی تا ۲۷ سالگی حداقل!) صرف یادگرفتن شغلی بکنم که تو کل عمرم ازش بدم میومده و بعد از دانشگاه هم که رفتم سرکار چون فقط برای پول قراره کار بکنم کارای عجیب غریبی مثل بخیه کشیدن ازم سر بزنه!
جدای از این یک مسئله ی دیگه هم درمورد پزشکی هست
فرضا که الان بازار کار پزشکی عالی هم باشه
ازکجا معلوم که ده سال دیگه هم همین وضعیت باشه؟
شاید خیلی از مهندس های بیکار هم با همین دید که الان پول و کلاس و این جور چیزا توی مهندسیه رفتن مدرک مهندسی گرفتن(که با مهندس شدن فرق داره!)ولی چند سال بعدش وضعیت صنعت کشور خراب شد و کلی آدم با مدرک مهندسی بیکار موندن
فکر می کنم اگه کسی از الان بره دنبال دلالی نسبت به کسی که می خواد بره سراغ پزشکی هم خیلی راحت تر به پول میرسه (لازم نیست حداقل ۸سال درس بخونه!اصلا لازم نیست درس بخونه!) هم اینکه ضمانت بهتری برای پول دار شدنش هست!

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  برادر من یوقت اشتباه نکنی به خاطر این ۱۰ واحدی که مثلا با هم تفاوت دارن و با یه دیدی بری سمت علوم و ببینی یه چیز دیگه از آب در اومد.

کلا علوم کامپیوتر یه چیزه و مهندسی کامیپوتر نرم افزار یه چیز دیگه و اصلا با هم قابل مقایسه نیستن ! استادای مهندسی نرم افرادی هستن که با کار و مهندسی به معنای واقعی (البته) در گیر هستن ولی علوم کامپیوتری ها اکثرا از رشته های علوم پایه هستن و آنچنان مهندسی سر در نمیارن !

در کل با علوم کامپویتر خوندن یه چیزیش که مشخصه اینه که شما مهندس کامپیوتر نمیشی .
اتفاقا برای همین پرسیدم که اینکه توی دانشکده ریاضی تدریس میشه چقدر تاثیر داره
ذهنیت من درمورد این دو رشته اینه که نسبت کسی که علوم کامپیوتر خونده به کسی که مهندسی کامپیوتر خونده تقریبا مثل نسبت کسیه که فیزیک خونده به کسی که مهندسی مکانیک خونده
درسته این ذهنیت؟

+علوم کامپیوتر بیشتر درمورد الگوریتم هاست درسته؟؟؟
کسی که درک عمیقی از الگوریتم ها داره فاصله ی زیادی با استفاده ازونا داره؟؟؟
من شنیدم که فاصلش یادگرفتن زبانه که اون هم کار سطحی ای هست و پیچیدگی اصلی کار توی همون یادگرفتن الگوریتم هاست
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۵ ب.ظ، توسط zarisa.)
در مورد خارج رفتن که خودتون هم بعدا می تونید اقدام کنید. نیازی نیست منتظر آشناتون بمونید.
در مورد علوم کامپیوتر هم درست برداشت کردید. هدف این رشته پیدا کردن کوتاهترین الگوریتم حل برای مسایل هست.
قبلا هم گفتم که تو خارج رشته ی بسیار عالی هست. مارک زاگربرگ و اکثر غول های کامپیوتر اونطرف رشته ی اصلیشون computer science هست. همونطور که خودتون هم گفتید یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرید کار تمامه.
اگر خواستید برید علوم کامپیوتر حتما شریف و تهران رو تو اولویت بزارید. حتی تهران تو علوم از شریف بهتر هم هست.
والا خودم هم دلیل اینکه چرا این رشته تو دانشکده ی ریاضی تدریس میشه رو واقعا نمیدونم. درسته بعضی از گرایش هاش به سمت ریاضی متمایل هست ولی تنوع گرایش هاش خیلی خیلی زیاده.
مثلا تو شریف بیشتر متمایل به ریاضی هست. ولی تو تهران همه جور گرایشی رو داره.
در مورد جزییات بیشتر نمیتونم راهنماییتون کنم. امیدوارم کسانی که رشتشون هم مهندسی هست بیان و براتون توضیح بیشتر بدن.
در هر صورت موفق باشید.
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۶ ب.ظ
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۳ ب.ظ)npimmortalpd نوشته شده توسط:  +علوم کامپیوتر بیشتر درمورد الگوریتم هاست درسته؟؟؟
من شنیدم که فاصلش یادگرفتن زبانه که اون هم کار سطحی ای هست و پیچیدگی اصلی کار توی همون یادگرفتن الگوریتم هاست
اصلا ربطی به الگوریتم نداره ، کلا یه مباحث دیگه مطرح میشه .... در ضمن اکثر بچه های نرم افزاری توی الگوریتم قوی تر هستن تا علوم کامپویتری ها ...
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۵ ب.ظ
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۳ ب.ظ)npimmortalpd نوشته شده توسط:  +علوم کامپیوتر بیشتر درمورد الگوریتم هاست درسته؟؟؟
اصلا ربطی به الگوریتم نداره ، کلا یه مباحث دیگه مطرح میشه .... در ضمن اکثر بچه های نرم افزاری توی الگوریتم قوی تر هستن تا علوم کامپویتری ها ...

میشه بگید چه مباحثی مطرح میشه؟
ارسال: #۱۰
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۸ ب.ظ
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵ ب.ظ)npimmortalpd نوشته شده توسط:  میشه بگید چه مباحثی مطرح میشه؟
برید چارت درسیشون رو نگاه کنید Big Grin
ارسال: #۱۱
۳۰ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۹ ق.ظ، توسط gogooli.)
دوستانی که می گن برو یک رشته دیگه بخون! یکی می گه اصلا ریاضی رو ول کن! توجه داشته باشن که نظرات جوگیرانه شون روی انتخاب رشته این بنده خدا تاثیر می ذاره. اینکه شما یا چند نفر تو تاپیک ازدواج به چیزی که می خواستن نرسیدن دلیل بر بد بودن این رشته نیست خیلی ها هم به موفقیت های خیلی زیادی در این رشته رسیدن.
ایشون تفاوت بین علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر رو خواسته بودن نه اینکه از نظر شما چه رشته ای خوب است!
 سپاس‌گزاری شده توسط: npimmortalpd , karbar
ارسال: #۱۲
۳۰ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲ ق.ظ، توسط zarisa.)
(۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  دوستانی که می گن برو یک رشته دیگه بخون! یکی می گه اصلا ریاضی رو ول کن! توجه داشته باشن که نظرات جوگیرانه شون روی انتخاب رشته این بنده خدا تاثیر می ذاره. اینکه شما یا چند نفر تو تاپیک ازدواج به چیزی که می خواستن نرسیدن دلیل بر بد بودن این رشته نیست خیلی ها هم به موفقیت های خیلی زیادی در این رشته رسیدن.
ایشون تفاوت بین علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر رو خواسته بودن نه اینکه از نظر شما چه رشته ای خوب است!
صحبت من با ایشون به نتیجه رسید. شما خودت لطف کن سوال ایشون رو جواب بده. نیازی نیست نظرات بقیه رو تحلیل کنید.
ارسال: #۱۳
۳۰ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۶ ق.ظ
(۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ق.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  
(30 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۴ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  دوستانی که می گن برو یک رشته دیگه بخون! یکی می گه اصلا ریاضی رو ول کن! توجه داشته باشن که نظرات جوگیرانه شون روی انتخاب رشته این بنده خدا تاثیر می ذاره. اینکه شما یا چند نفر تو تاپیک ازدواج به چیزی که می خواستن نرسیدن دلیل بر بد بودن این رشته نیست خیلی ها هم به موفقیت های خیلی زیادی در این رشته رسیدن.
صحبت من با ایشون به نتیجه رسید. شما خودت لطف کن سوال ایشون رو جواب بده. نیازی نیست نظرات بقیه رو تحلیل کنید.
جواب سوال ایشون رو آقای Riemann دادند و من با سپاس گذاشتنم حرف ایشون رو تایید کرده بودم نیازی به تکرار ندیدم ولی نیاز دیدم که اعلام کنم تا آینده یکی دیگه رو خراب نکنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behnam‌ , karbar , Pure Liveliness
ارسال: #۱۴
۳۰ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۳۷ ب.ظ
سلام. دوستان لطفاً بحثهای انحرافی رو ادامه ندید.
صرف نظر از بازار کار بین کامپیوتر و پزشکی، اگه من جای شما بودم علوم کامپیوتر رو مثل یکی از گرایشهای کامپیوتر درنظر میگرفتم و یه اولویت پایین تر به نسبت نرم افزار و سخت افزار و فناوری اطلاعات بهش میدادم. مثلاً بعد از مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران، علوم کامپیوتر شریف رو میزدم. خودم ۷ سال پیش شرایط شما رو داشتم ولی از رشته علوم کامپیوتر اطلاعی نداشتم. بعدش حسرت این رو داشتم که چرا قبل از مهندسی کامپیوتر اصفهان، علوم کامپیوترهای دانشگاه های تهران رو نزدم.
از نظر چیزی که تو دانشگاه یاد میگیرید این رشته ها با هم تفاوتی ندارن ولی تو جامعه ایران تفکر بهتری نسبت به گرایش مهندسی دارن و تو پذیرش یک سری از مشاغل، علوم کامپیوتر رو درنظر نمیگیرن. درسای گرایش نرم افزار و علوم کامپیوتر از نظر تعداد در حدود ۱۲۰ واحد مشترک دارن. ولی بین همین اشتراکشون، نحوه تدریس دروس علوم کامپیوتر بر پایه ریاضیاته و دید ریاضی بیشتری داره. درسای ۴ واحدی بیشتری داره و تعداد درئسش هم کمتره. درسایی هم که مهندسی کامپیوتر داره، یه تعدادیشون با مدار الکتریکی ارتباط دارن و یه تعدادیشون هم به نسبت علوم کامپیوتر که جنبه تحلیلیشون بیشتره، بیشتر جنبه عملی دارن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: npimmortalpd , Pure Liveliness
ارسال: #۱۵
۳۰ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۶ ب.ظ، توسط npimmortalpd.)
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵ ب.ظ)npimmortalpd نوشته شده توسط:  میشه بگید چه مباحثی مطرح میشه؟
برید چارت درسیشون رو نگاه کنید Big Grin

ببینید خب من اصلا برای این سوال کردم که درمورد خیلی از دروسی که توی دانشگاه درس میدن آشنایی ندارم
البته از کسی هم انتظار ندارم که بیاد برای من دونه به دونه این درسا رو توضیح بده
الان اون کمکی که من دقیقا انتظارش رو دارم اینه که لطف کنید به من توضیح بدید کسی که می خواد هرکدوم ازین دو رشته رو بخونه باید چه شرایطی داشته باشه(یعنی به چه چیزی علاقه داشته باشه یا اینکه توی چه کار هایی قوی باشه) و اینکه کسی که هر کدوم ازین رشته هارو می خونه چه توانایی هایی رو بدست میاره
یک توضیح کلی می خوام

حالا مثلا اگه من برم حتی سرفصل های خیلی از این درس هارو هم نگاه کنم بازم نمی تونم تشخیص بدم که با خوندنشون چه مهارتی می تونم بدست بیارم چون تجربه ای ندارم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۳۶ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۳۹ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۸۰ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۷۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۷۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۶۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۵۳۳ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۳۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close