زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

واحدهای شبکه های کامپیوتری و بقیه موضوعات

ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۷ ب.ظ
سلام خدمت دوستای عزیز

حقیقتش من چندهفته پیش به یکی از دوستان پیام خصوصی دادم و این سوالات رو پرسیدم منتها ظاعهرا ایشون تمایلی به جواب نداشتن یا سوال من رو نفهمیدن

۱.کسی که شبکه ارشد قبول میشه واحدهای دوترم اولش عموما چی ا هستن و چه منابعی برای این دروس در دانشگاه معرفی و خونده میشه؟
۲. زبان برنامه نویسی یا نرم افزار خاصی نیاز هست و تا چه حد؟

۳. پروژه ها عموما چی هستن و سطحشون چقدر هست

برای فردی با پایه تاحدی ضعیف در تمام موادر گفته شده که در دانشگاه دولتی خوبی قبول بشه

ممنون پیشاپیش
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۵۸ ب.ظ
RE: واحدهای شبکه های کامپیوتری و بقیه موضوعات
اینا رو دوستم از شبکه ی دانشگاه بو علی سینا گفت :
درس های اصلی شبکه
۱- شبکه های پیشرفته ۲-سیستم های توزیع شده ۳- امنیت شبکه ۴-مدیریت شبکه ۵-ارزیابی شبکه
دروس اختیاری
شبکه های وایرلس ۲- رایانش ابری ۳ -پردازنده های شبکه ای شبکه های پتری رنگی

برنامه نویسی در حد بالا ، نرم افزار های زیاد (ns3,wireshark,linuxkali , ubunto,scyther و ....)
زبان های برنامه نویسی کلا زیاد میگن

زباتون رو تقویت کنین و این شبکه ای که تو سطح کنکور می خونین شبکه های مقدماتی هست .

کلا اینجا خیلی سخت می گیرن . ببینین تو چه حوزه ای می خواین کار کنین برای پایان نامه (امنیت شبکه ، شبکه بیسیم و خیلی موضوعات دیگه ) کمی تحقیق کنین
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: niushaa
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۲۲ ب.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۸ ب.ظ)alilash نوشته شده توسط:  اینا رو دوستم از شبکه ی دانشگاه بو علی سینا گفت :
درس های اصلی شبکه
۱- شبکه های پیشرفته ۲-سیستم های توزیع شده ۳- امنیت شبکه ۴-مدیریت شبکه ۵-ارزیابی شبکه
دروس اختیاری

برنامه نویسی در حد بالا ، نرم افزار های زیاد (ns3,wireshark,linuxkali , ubunto,scyther و ....)

زباتون رو تقویت کنین و این شبکه ای که تو سطح کنکور می خونین شبکه های مقدماتی هست .

کلا اینجا خیلی سخت می گیرن . ببینین تو چه حوزه ای می خواین کار کنین برای پایان نامه (امنیت شبکه ، شبکه بیسیم و خیلی موضوعات دیگه ) کمی تحقیق کنین

سلام خیلی ممنون از جوابی که دادید
از روی چه منبعی میخونن بجه ها؟ منظورم کتابش هست. جزوه خود استاده یا منبع فارسی یا انگلیسی یی هست که معرفی میشه و الزاما بادی خونده بشه

بیشتر چه زبان برنامه نویسی لازم هست ؟ نام زبانش رو میخوام و احیانا اینکه بفرمایید بهترین منبع یادگیریش چی هست

خیلی ممنونم
۰
۰
ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۱ ق.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۲۲ ب.ظ)niushaa نوشته شده توسط:  
(27 تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۸ ب.ظ)alilash نوشته شده توسط:  اینا رو دوستم از شبکه ی دانشگاه بو علی سینا گفت :
درس های اصلی شبکه
دروس اختیاری

سلام خیلی ممنون از جوابی که دادید
از روی چه منبعی میخونن بجه ها؟ منظورم کتابش هست. جزوه خود استاده یا منبع فارسی یا انگلیسی یی هست که معرفی میشه و الزاما بادی خونده بشه

بیشتر چه زبان برنامه نویسی لازم هست ؟ نام زبانش رو میخوام و احیانا اینکه بفرمایید بهترین منبع یادگیریش چی هست

خیلی ممنونم

از روی مقالات خوب . تز های کترا و ... منبع فارسی دیگه فکرشو نکنین
کتاب امنیت شبکه استالینگز رو بخونین

شما شبیه سازی شبکه مثلا NS3 یا NS2 رو بخونین . و اگه به امنیت علاقه دارین رمز نگاری ، لینوکس کالی رو نگاه کنین
ربان ها برنامه نویسی آکادمیک مثل جاوا سی و سی پلاس پلاس خوبه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: niushaa
ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۰ ب.ظ
خیلی ممنونم از شخصی که جواب دادند

چرا هیچ کس دیگه از بچه های شبکه جواب نمیده؟

دلیل اینکه این تاپیک رو من از طرف خودم و دوستم زدیم این بود که دوستم ۴سال پیش لیسانس گرفته و به قول خودش ۴ساله از فضای اکادمیک دور بوده و میگه واسه کنکور هم خیلی زیاد و فشرده نخونده و کلا روال درس خوندن رو از دست داده و میترسه همین ترم یکی یا مشروط بشه یا از چشم اساتیدش بیفته

من هم خودم خیلی فشرده برای کنکور درس نخوندم
هردو شبکه شبکه رو به دلایلی ترجیح کیدیدم هرچند امنیت خیلی قشنگه

فکرنمیکنم اینطور باشه که دیگه کسی اصلا منبع فارسی نخونه
یعنی استاد درس میده و دانشجو درس رو از مقاله های دکترا میخونه؟
امنیت استالینک نسخه پی دی اف جدیدی نتونستم ازش پیدا کنم ظاهرا کسی نمیخونه
و البته واحدهای دیگه
۰
۰
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۱۲ ب.ظ، توسط alilash.)
(۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ب.ظ)niushaa نوشته شده توسط:  خیلی ممنونم از شخصی که جواب دادند

چرا هیچ کس دیگه از بچه های شبکه جواب نمیده؟

دلیل اینکه این تاپیک رو من از طرف خودم و دوستم زدیم این بود که دوستم ۴سال پیش لیسانس گرفته و به قول خودش ۴ساله از فضای اکادمیک دور بوده و میگه واسه کنکور هم خیلی زیاد و فشرده نخونده و کلا روال درس خوندن رو از دست داده و میترسه همین ترم یکی یا مشروط بشه یا از چشم اساتیدش بیفته

من هم خودم خیلی فشرده برای کنکور درس نخوندم
هردو شبکه شبکه رو به دلایلی ترجیح کیدیدم هرچند امنیت خیلی قشنگه

فکرنمیکنم اینطور باشه که دیگه کسی اصلا منبع فارسی نخونه
یعنی استاد درس میده و دانشجو درس رو از مقاله های دکترا میخونه؟
امنیت استالینک نسخه پی دی اف جدیدی نتونستم ازش پیدا کنم ظاهرا کسی نمیخونه
و البته واحدهای دیگه
کلا بهتون بگم که درس ها در سطح ارشد خیلی تخصصی تر از لیسانسن و کتاب فارسی ازش خیلی کم هستش و اگه هم باشه اکثرا ترجمه منابع انگلیسی هستش و بدلیل ترجمه ی بد معمولا اساتید از رو خود منبع میگن و بعضی درس ها مثلا درس شبکه پیشرفته مبحث پروتکل xcp خب بهترین منبع خود مقاله اش هست .
تز های دکترا خودشون در بعضی موارد جدید بهترین منابع هستند خودشون حدود ۲۰۰ صفحه هستن .
مبانی امنیت شبکه استالینگز انگلیسی پر هست تو اینترنت .
ترجمه کتاب فارسیشم چندین مورد چاپ شده .
کلا در دانشگاه فرض بر اینه که دانشجو ها شبکه ، شبکه لیسانسو فول هستن . ریاضی مهندسی باید خوب بلد باشه ، و امنیت مبانیش رو بلد باشه .
البته میدونم که مثلا تو دانشگاه بوعلی به همه پیش نیاز میدن . ترم ۱
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۸۷ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  موضوعات پایان نامه ارشد IT و کامپیوتر αɾια ۳ ۱۵,۳۰۳ ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  میخوام خدمات کامپیوتری بزنم... maryam... ۹ ۱۰,۸۶۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درآمد فروشگاه کامپیوتری چطوره چقدر سرمایه می خواد؟ friends ۶ ۱۷,۸۸۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۹۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۷۵۱ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۱۰۸ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۲۰۰ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Lightbulb کتاب شبکه های کامپیوتری دکتر حقیقت marvelous ۴ ۵,۱۹۶ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۱۵۰ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close