زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حذف تمامی گرایش های مهندسی کامپیوتر از دوره لیسانس

ارسال: #۱۶
۲۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۲۴ ب.ظ
چارت جدید (نهایی نشده) مربوط به شریف رو دیدم. اول فکر می‌کردم قرار هست بعد از چند ترم انتخاب گرایش انجام بشه ولی کلاً دیگه انتخاب گرایش صورت نمیگیره. به جز دروسی که قبلاً هم برای همه اجباری بود (مثل سیستم عامل و منطفی و ...) یک سری دروس هست که قبلاً فقط نرم‌افزاری‌ها برمیداشتند ولی الان برای همه اجباری شده، یک سری دروس هم که فقط سخت‌افزاری‌ها برمیداشتند و اونا هم برای هر دو اجباری شده که این درس‌ها به نظرم برای هر دو گرایش لازم هستند و از اولش هم اینطوری باید میشد. بقیه‌ی دروس انتخابی هستند و هر کی هر چیزی خواست میتونه برداره (چه دروسی که قبلاً برای سخت‌افزار بودند و چه از دروسی که قبلاً مختص نرم‌افزار بودند). گرایش هم درج نخواهد شد بالطبع.
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ts2927 , Skyrim , jazana , Pure Liveliness
ارسال: #۱۷
۲۴ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ب.ظ، توسط saharitst.)
RE: حذف تمامی گرایش های مهندسی کامپیوتر از دوره لیسانس
(۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۸ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  
(23 مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۳۹ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ب.ظ)saharitst نوشته شده توسط:  بهترین رشتست چون شما الان المان درس میخوانید و کلا تو اروپا و استرالیا و امریکا و کانادا به مهندس های کامپیوتر خیلی اهمیت میدن و جز پردرامدترین قشر هستند ولی تو ایران بهترین رشته نیست..یکی از بیکارترین مهندس ها مهندس های کامپیوترن تو ایران..
حیف...
ببین شما کار بلد باشی بیکار نمیمونی.
تمامی دوستای من که ارشدشون رو با من تموم کردن، الان توی تهران حداقل ۶ تومن حقوق میگیرن.
حالا اینها از شریف فارغ التحصیل شدن، هیچی. برادر خودم که ترم ۴ لیسانسه توی دانشگاه سجاد مشهد، الان داره ماهی ۲ تومن در میاره.
باید تلاش کرد واقعا. برای کسی که کامپیوتر/آی تی خونده و تلاش میکنه، خیلی فرصتهای بیشتری از رشته های مثل مکانیک و عمران هست.

این حرف صحیحی هست، ببینید من کارم طراحی وب هست، واقعا وقت آزاد ندارم، حتی نمیرسم برم بیرون. فقط و فقط تو یه حوزه تخصص داشته باشید میبینید که درآمد حاصل میشه
دوست ندارم یکی از منابع درآمد خیلی ساده خودم رو بگم ولی شما فقط توانایی این رو داشته باش که ماژولهای CMSهای مختلف رو فارسی کنی (البته باید نال شدش رو گیر بیاری که گیر میاد)، ببین چه درآمدی داری، یا اگه بتونی قالبهای زیبا رو از سایتهای خارجی بگیری و راست چین کنی بذاری واسه فروش ببینم بیکار میشی؟؟!!! این دوتا کار ساده بود که کار خودم هست
من طراحی وب رو با asp انجام میدم شاید یادگیریش یه خورده زمانبر باشه ولی خدایی دو تاکار بالا که مثال زدم اصلا یادگیریش زمانبر نیست

البته کامپیوتر خیلی حوزه دیگه داره و همه باید برن سمت علاقشون. من به شبکه و طراحی وب علاقه دارم ولی خب برای شبکه به نظر من باید استخدام دایم بشی که من تا حالا فرصتش رو نداشتم

همیشه منتظرید کسی برای شما کاری کنه که این اتفاق نمیفته، خودتون برای خودتون دست به کار بشید. و نکته ای که بارها گفتم بیاید خودمون رو کم نفروشیم. هزینه کم نگیرید، برای پروژه ها خودتون رو دست بالا بگیرید و قیمت بالا بدید

من حوزم طراحی سایت نیست..تخصصم شبکست چون تو حوزه برنامه نویسی و طراحی سایت استعدادی تو خودم ندیدم..فعلا هم فقط روتینگ سوییچینگ بلدم ولی موانعی که برای من هست:۱/جنسیت ۲/توقع زیاد شرکتها که نمیان چندنفرو استخدام کنند عوضش یکی رو میخوان همه چی بلد باشه...

(۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۳۹ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ب.ظ)saharitst نوشته شده توسط:  بهترین رشتست چون شما الان المان درس میخوانید و کلا تو اروپا و استرالیا و امریکا و کانادا به مهندس های کامپیوتر خیلی اهمیت میدن و جز پردرامدترین قشر هستند ولی تو ایران بهترین رشته نیست..یکی از بیکارترین مهندس ها مهندس های کامپیوترن تو ایران..
حیف...
ببین شما کار بلد باشی بیکار نمیمونی.
تمامی دوستای من که ارشدشون رو با من تموم کردن، الان توی تهران حداقل ۶ تومن حقوق میگیرن.
حالا اینها از شریف فارغ التحصیل شدن، هیچی. برادر خودم که ترم ۴ لیسانسه توی دانشگاه سجاد مشهد، الان داره ماهی ۲ تومن در میاره.
باید تلاش کرد واقعا. برای کسی که کامپیوتر/آی تی خونده و تلاش میکنه، خیلی فرصتهای بیشتری از رشته های مثل مکانیک و عمران هست.

شما درست میفرمایید ولی الان منی که رشتم با کامپیوتر گره خورده تو دانشگاه هیچی یاد ندادند بهمون مجبور شدم بیرون دوره بگذرونم از یه طرف جنسیتم مانع بزرگریه برای کار..منی که دخترم دارم میبینم تو اگهیشون میزنن جنسیت مورد نظر اقا..در حالی که این همه سال زمان گذاشتم و درس خواندم وقتی میبینم خیلی عصبانی میشم...هرچند من رزوممو میفرستم بازهم ولی اوکی نمیکنن و همچنان بی کارم

من میخواهم پس میتوانم
۲
۰
ارسال: #۱۸
۲۵ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۴۱ ق.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶ ب.ظ)saharitst نوشته شده توسط:  شما درست میفرمایید ولی الان منی که رشتم با کامپیوتر گره خورده تو دانشگاه هیچی یاد ندادند بهمون مجبور شدم بیرون دوره بگذرونم از یه طرف جنسیتم مانع بزرگریه برای کار..منی که دخترم دارم میبینم تو اگهیشون میزنن جنسیت مورد نظر اقا..در حالی که این همه سال زمان گذاشتم و درس خواندم وقتی میبینم خیلی عصبانی میشم...هرچند من رزوممو میفرستم بازهم ولی اوکی نمیکنن و همچنان بی کارم
درسته. برای کار تو زمینه شبکه کمی جنسیت ملاک هست متاسفانه... و خیلی هم احمقانه است به نظرم.

There is no there there.
۱
۰
ارسال: #۱۹
۲۵ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۱۵ ب.ظ
واقعا ما مهندسای آی تی فقط اسمم مون یدک میشه مثلا میزنن کارشناس فناوری اطلاعات برا استخدامی شون ، وزارت علوم یه فکری برا ما بکنه ما ای تیا که عشقمون شبکه هست مهندسی مایکروسافت چکا کنیم ، مشکل ما اینه رفتیم آی تی ما آی تیا فقط سوحتیم با اون همه واحد شبکه ایی که پاس کردیم
خدا کنه ارشد نزنه به سرشون
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana
ارسال: #۲۰
۲۵ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۴۷ ب.ظ
(۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۱۵ ب.ظ)fmt نوشته شده توسط:  واقعا ما مهندسای آی تی فقط اسمم مون یدک میشه مثلا میزنن کارشناس فناوری اطلاعات برا استخدامی شون ، وزارت علوم یه فکری برا ما بکنه ما ای تیا که عشقمون شبکه هست مهندسی مایکروسافت چکا کنیم ، مشکل ما اینه رفتیم آی تی ما آی تیا فقط سوحتیم با اون همه واحد شبکه ایی که پاس کردیم

آره واقعا موش آزمایشگاهی شدیم!
الان نصف درسایی که خوندیم و بچه های ۹۲ به بعد ندارن به جاش مدار الکتریکی و اسمبلی و ..
کاش کنکور ارشد امسال خراب نکنن Confused

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
۱
۰
ارسال: #۲۱
۲۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۱ ق.ظ
تو شریف که آیتی وصله ناجور بود آخرش نفهمیدیم ما چی هستیم و در عمل فرقمون با نرم افزاریا چیه. بهتر شد به نظرم.
۱
۰
ارسال: #۲۲
۲۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۱۰ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
به نظر من برای کسانی که تازه میان دانشگاه خیلی خوب میشه، چون همه گرایشها رو میشناسن و بعد با آگاهی انتخاب میکنن
به شخصه اگه کامپیوتر میرفتم اصلا راضی نبودم.
ولی خب مشکل فقط برای کنکورهای شبکه و امنیت هست.
مشکل برای کسانی هست که دو سال هست که پشت کنکوری ارشد هستن. یکسری کتاب رو پارسال خوندن و حالا بدلایلی رتبه خوبی نیاوردن و میخوان مجدد شروع کنن به خوندن.
در وهله اول نمیدونن که اصلا شبکه و امنیت امسال زیر مجموعه کامپیوتر میره یا نه
در وهله دوم اونایی که پارسال کتابهای هوش و نرم افزار به اون سنگینی رو خوندن باید بذارن کنار و کتابهای دیگه ای رو بخونن

( پارسال میخواستم شبکه بخونم تو سایتهای پارسه، مدرسان و همه و همه گفتن شبکه زیرمجموعه کامپیوتر شد. با دروس کامپیوتر مثل نظریه و مدارمنطقی و آمار و ... شروع کردم، درسی مثل مدار رو که تموم کردم، نظریه رو هم آخرای دور اول بودم، بعد یهو سنجش اعلام کرد شبکه زیر مجموعه آیتی موند و دوباره از سر شروع کردم به خوندن نرم و هوش.)

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۲۳
۲۷ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۰۸ ب.ظ
(۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۱۵ ب.ظ)fmt نوشته شده توسط:  واقعا ما مهندسای آی تی فقط اسمم مون یدک میشه مثلا میزنن کارشناس فناوری اطلاعات برا استخدامی شون ، وزارت علوم یه فکری برا ما بکنه ما ای تیا که عشقمون شبکه هست مهندسی مایکروسافت چکا کنیم ، مشکل ما اینه رفتیم آی تی ما آی تیا فقط سوحتیم با اون همه واحد شبکه ایی که پاس کردیم

با حذف گرایشهای کامپیوتر و رشته مهندسی ای تی از رشته های دانشگاهی لیسانس و تغییر چارت ای تی از سال ۹۳ که نرم افزاری شد مطمئنا امسال اخرین سالیه که تو ارشد کنکور ای تی برگزار میشه البته اگر بشه

من میخواهم پس میتوانم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۲۴
۲۷ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط signal_micro.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۵ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  به نظرم مفید نخواهد بود چون تا آخر ترم چهار در خیلی از دانشگاه‌ها، درس سخت‌افزاری پاس نمی‌کنند و برای خودم هم این رشته تا اواخر ترم ۶ گنگ بود. باز ما در شریف تا ترم ۴ حداقل معماری رو پاس می‌کنیم (گر چه خود این درس هم شهود خوبی از این رشته نمیده و نیاز به پاس کردن الکترونیک دیجیتال هم هست حداقل) ولی در خیلی از دانشگاه‌ها، تا ترم ۴ صرفاً مدار منطقی پاس می‌کنند! یعنی اولش فقط دید نرم‌افزاری داریم. بر خلاف مثلاً برق که در ۴ ترم اول از هر گرایش درس پاس می‌کنند.
بعد جو غالب این هست که نرم‌فزار خوب هست و سخت‌افزار نه، برای همین کسی اگر علاقه به نرم‌افزار داشته باشه ولی به خاطر معدلش نتونه نرم‌افزار رو انتخاب کنه، حالت سرخوردگی براش پیش میاد.

(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۴ ب.ظ)ali_titani نوشته شده توسط:  نسخه اولیه سرفصل های جدید مهندسی کامپیوتر هم نشان خوبی از تغییرات داشته گرچه نسخه نهایی همجنان به دانشگاهها ابلاغ نشده است.
اگر از امسال گرایش‌ها حذف میشه پس چرا هنوز نسخه‌ی نهایی به دانشگاه‌ها ابلاغ نشده. ضمن اینکه آیا هر دانشگاهی میتونه سریعاً ظرف یکی دو سال آداپته بشه و تنوع درسی در ۴ ترم اول ارائه کنه، در حدی که دانشجو واقعاً فرق اینا رو متوجه بشه و تحت تأثیر جو قرار نگیره.

کاملا با نظر بهنام موفقم تا به کارا سرو سامون بدن چند ترم یا شایدم سال طول بکشه آخرشم یه سری از دانشجوهای اون نسل ضربه میخورن
از بابت دید نرم افزاری که دارن هم حق با شماست به نظرم بچه های سخت افزارو حتی باید تو دانشکده برق بیارن نه اینکه سال آخر چند واحد سخت افزاری ساده بهشون بدن.
من سیگنال و سیستم رو با بچه های برق گذروندم واقعا خودمونو با چنگ و دندون با اون بچه ها سنکرون میکردیم! حلا دیگه نه نرم افزار و سخت افزار و همش قاطی میشه
۰
۰
ارسال: #۲۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۴۶ ق.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۴ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  کاملا با نظر بهنام موفقم تا به کارا سرو سامون بدن چند ترم یا شایدم سال طول بکشه آخرشم یه سری از دانشجوهای اون نسل ضربه میخورن
از بابت دید نرم افزاری که دارن هم حق با شماست به نظرم بچه های سخت افزارو حتی باید تو دانشکده برق بیارن نه اینکه سال آخر چند واحد سخت افزاری ساده بهشون بدن.
من سیگنال و سیستم رو با بچه های برق گذروندم واقعا خودمونو با چنگ و دندون با اون بچه ها سنکرون میکردیم! حلا دیگه نه نرم افزار و سخت افزار و همش قاطی میشه
البته من اون موقع فکر می‌کردم که قرار هست بعد از ترم ۴، انتخاب گرایش صورت بگیره که الان دیدم کلاً بدون گرایش خواهد بود. درس‌ها هم در بدترین حالت، همون درس‌های قبلی ارائه خواهد شد و فقط دانشجو دستش بازتر خواهد بود که چی رو برداره. پس عملاً اینکه دانشجوها به اشتباه وارد سخت‌افزار نشن (به خاطر دید بدی که در ابتدا ممکن هست داشته باشند) هم منتفی خواهد بود چون عملاً سخت‌افزاری وجود نداره که بخواد خالی بمونه یا نه.
از برنامه‌ی شریف که خوشم اومد، همه موظف به گذروندن مهندسی نرم‌افزار و سیگنال و سیستم شدند تا اولاً با گرایش ارشدِ مهندسی نرم‌افزار آشنا بشن (حتی شده به اجبار)، سیگنال هم که قبلاً به استثنای نرم‌افزاری‌ها، تمامی سخت‌افزار و کسایی که قصد داشتند بعداً هوش بخونند برمیداشتند. حتی مهندسی نرم‌افزار فارغ از اینکه کسی میخواد چه گرایشی بخونه به نظرم کاملاً لازم هست، مخصوصاً برای بچه‌های سخت‌افزار!
از اون طرف هم یه درس جدید به اسم سیستم‌های کامپیوتری ارائه شده که ادغامی از امبدد (سیستم‌های نهفته) و ریزپردازنده هست (البته درس ریزپردازنده رو ۹۰ درصد استادها چرت و پرت می‌گفتند، امیدوارم سیلابسش رو تغییر بدند الان)، و همینطور درس سیستم‌های بی‌درنگ. این دو درس که قبلاً سخت‌افزاری محسوب میشد (البته اولی که کلاً موجودیت نداشت، دومی هم در بعضی از دانشگاه‌ها بود فقط) رو هم الان باید همه بردارند که به نظرم سیستم‌های بی‌درنگ اکه خوب ارائه بشه، از آنجایی که به مباحث سیستم عاملی و اینا ربط داره میتونه جذاب باشه. حتی درس امبدد هم با مباحث سطح مدار زیاد سر و کار نداره و در قسمت‌هایی به سیستم عامل ربط داره (مباحث کامپایلری و ... رو هم میشه اضافه کرد بهش).
خلاصه الان لااقل ظاهرش که خوب به نظر میرسه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , Mahsash
ارسال: #۲۶
۲۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۱۷ ق.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۹ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  به نظر من برای کسانی که تازه میان دانشگاه خیلی خوب میشه، چون همه گرایشها رو میشناسن و بعد با آگاهی انتخاب میکنن
مشکل برای کسانی هست که دو سال هست که پشت کنکوری ارشد هستن. یکسری کتاب رو پارسال خوندن و حالا بدلایلی رتبه خوبی نیاوردن و میخوان مجدد شروع کنن به خوندن.
در وهله دوم اونایی که پارسال کتابهای هوش و نرم افزار به اون سنگینی رو خوندن باید بذارن کنار و کتابهای دیگه ای رو بخونن

( پارسال میخواستم شبکه بخونم تو سایتهای پارسه، مدرسان و همه و همه گفتن شبکه زیرمجموعه کامپیوتر شد. با دروس کامپیوتر مثل نظریه و مدارمنطقی و آمار و ... شروع کردم، درسی مثل مدار رو که تموم کردم، نظریه رو هم آخرای دور اول بودم، بعد یهو سنجش اعلام کرد شبکه زیر مجموعه آیتی موند و دوباره از سر شروع کردم به خوندن نرم و هوش.)

یعنی باز ما موندیم رو هوا . . .Huh
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۵۸ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۱۷ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۹ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  به نظر من برای کسانی که تازه میان دانشگاه خیلی خوب میشه، چون همه گرایشها رو میشناسن و بعد با آگاهی انتخاب میکنن

آقا غلط کردم Big Grin
الان با این حرفم همه رو تو تکاپو میندازم
نه، امسال واقعا شبکه زیر مجموعه آیتی هست، چرا که اگه نبود تا حالا سنجش چندین بار اعلام کرده بود، پارسال خود من ۳۰ ۴۰ تا پیام دادم به سنجش از خواهش گرفته تا دعوا
دوستان زیادی هم اینکار رو کردن، دیگه جراتشو نداره، اگه بنا به عوض کردن بود مثل تاریخ کنکور که اعلام کردن اون رو هم اعلام میکردن

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۱ ب.ظ، توسط Saman.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۵۸ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۱۷ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۹ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  به نظر من برای کسانی که تازه میان دانشگاه خیلی خوب میشه، چون همه گرایشها رو میشناسن و بعد با آگاهی انتخاب میکنن

آقا غلط کردم Big Grin
الان با این حرفم همه رو تو تکاپو میندازم
نه، امسال واقعا شبکه زیر مجموعه آیتی هست، چرا که اگه نبود تا حالا سنجش چندین بار اعلام کرده بود، پارسال خود من ۳۰ ۴۰ تا پیام دادم به سنجش از خواهش گرفته تا دعوا
دوستان زیادی هم اینکار رو کردن، دیگه جراتشو نداره، اگه بنا به عوض کردن بود مثل تاریخ کنکور که اعلام کردن اون رو هم اعلام میکردن
سلام.
اولا دور از جونت.
در ثانی یه حرفی زدی پاش بمون، من صدای حرفتو و این کلام آهنگینت رو به فضا هم منتقل کردمBig GrinBig Grin
امشب فضایی ها میان یه نور آبی بهت میزنن تبخیرت میکننBig Grin؛ تو نخند( Angry ) . اون بیچاره هام برا آی تی میخوننBig GrinBig Grin
---
انصافا دیشب تا ساعت سه به خاطر این حرفت خوابم نمیبرد، بعد یادم افتاد پارسال که برای پسر خاله م تعیین رشته کردم آی تی رو جز انتخاب ها گذاشتم.
البته اثر عمیق حرفت و رعشه ای که به تن ما انداختی یک اتفاق مثبت در اواخر مرداد بود خداییDodgy
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۲۷ ب.ظ، توسط signal_micro.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۴ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  کاملا با نظر بهنام موفقم تا به کارا سرو سامون بدن چند ترم یا شایدم سال طول بکشه آخرشم یه سری از دانشجوهای اون نسل ضربه میخورن
البته من اون موقع فکر می‌کردم که قرار هست بعد از ترم ۴، انتخاب گرایش صورت بگیره که الان دیدم کلاً بدون گرایش خواهد بود. درس‌ها هم در بدترین حالت، همون درس‌های قبلی ارائه خواهد شد و فقط دانشجو دستش بازتر خواهد بود که چی رو برداره. پس عملاً اینکه دانشجوها به اشتباه وارد سخت‌افزار نشن (به خاطر دید بدی که در ابتدا ممکن هست داشته باشند) هم منتفی خواهد بود چون عملاً سخت‌افزاری وجود نداره که بخواد خالی بمونه یا نه.
از برنامه‌ی شریف که خوشم اومد، همه موظف به گذروندن مهندسی نرم‌افزار و سیگنال و سیستم شدند تا اولاً با گرایش ارشدِ مهندسی نرم‌افزار آشنا بشن (حتی شده به اجبار)، سیگنال هم که قبلاً به استثنای نرم‌افزاری‌ها، تمامی سخت‌افزار و کسایی که قصد داشتند بعداً هوش بخونند برمیداشتند. حتی مهندسی نرم‌افزار فارغ از اینکه کسی میخواد چه گرایشی بخونه به نظرم کاملاً لازم هست، مخصوصاً برای بچه‌های سخت‌افزار!
از اون طرف هم یه درس جدید به اسم سیستم‌های کامپیوتری ارائه شده که ادغامی از امبدد (سیستم‌های نهفته) و ریزپردازنده هست (البته درس ریزپردازنده رو ۹۰ درصد استادها چرت و پرت می‌گفتند، امیدوارم سیلابسش رو تغییر بدند الان)، و همینطور درس سیستم‌های بی‌درنگ. این دو درس که قبلاً سخت‌افزاری محسوب میشد (البته اولی که کلاً موجودیت نداشت، دومی هم در بعضی از دانشگاه‌ها بود فقط) رو هم الان باید همه بردارند که به نظرم سیستم‌های بی‌درنگ اکه خوب ارائه بشه، از آنجایی که به مباحث سیستم عاملی و اینا ربط داره میتونه جذاب باشه. حتی درس امبدد هم با مباحث سطح مدار زیاد سر و کار نداره و در قسمت‌هایی به سیستم عامل ربط داره (مباحث کامپایلری و ... رو هم میشه اضافه کرد بهش).
خلاصه الان لااقل ظاهرش که خوب به نظر میرسه.
جالبه ، مگه دانشجو میتونی مسیر خودشو بدون پاس کردن و یادگیری دروس پیدا کنه(سخت افزار و نرم افزار و هوش و...) البته دانشجوهای خیلی اکتیوی باشن و شاید زیاد پرسجو کنن شاید، ولی بازم چشم آب نمیخوره Idea آش شعله قلمکاری در میاد دیگهBig Grin حالا این نشد چندسال بعد یه حرکت دیگه ای میزنن
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۵۲ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۲۶ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  جالبه ، مگه دانشجو میتونی مسیر خودشو بدون پاس کردن و یادگیری دروس پیدا کنه(سخت افزار و نرم افزار و هوش و...) البته دانشجوهای خیلی اکتیوی باشن و شاید زیاد پرسجو کنن شاید، ولی بازم چشم آب نمیخوره [تصویر:  lightbulb.gif] آش شعله قلمکاری در میاد دیگه[تصویر:  biggrin.gif] حالا این نشد چندسال بعد یه حرکت دیگه ای میزنن
متوجه نشدم ولی خب اون مشکلی بود که قبلاٌ بود و الان ظاهراً میخواد حل بشه. یعنی قبلاً، من بدون اینکه بدونم سخت‌افزار چی هست، وارد این گرایش میشدم و اگر دیگه شانس آشنایی با مثلاً نرم‌افزار رو نداشتم و اگر داشتم هم امکان تغییر گرایش شاید نداشتم. اما الان یک درس از نرم‌افزار و یک درس از هوش پاس می‌کنم و بیشتر آشنا میشم. ضمن اینکه کامپایلر هم وارد چارت سخت‌افزار شده که کار نیکی است.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۹۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۳۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۳۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  حذف اکانت Alireza_1387 ۴ ۵,۲۵۵ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shirin.kh90
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۴۸ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۰۷ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۷۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۳۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۱۰۰ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close