زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا مقالات بدون اسم به داور ها داده میشود؟

ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۰۹ ب.ظ
با درود
دوستان آیا مقالات بدون اسم نویسنده به داور ها داده میشه؟ همه جا این جوریه؟
چون من دیدم ، استاد ما میره یک استاد از امریکا گیر اورده، بدون اون که نویسنده سوم کاری کنه، اسمش رو ته کار میزنه Huh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۵۱ ب.ظ
RE: آیا مقالات بدون اسم به داور ها داده میشود؟
غالب ژورنال ها و کنفرانس ها، مقالات رو با اسامی به داورها میدن چون مهمه که داورها سوابق پژوهشی نویسنده ها رو بررسی کنن.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: irpersian20
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۲۵ ب.ظ

این اصلا جالب نیست. باعث میشه روی اسم به مقالات اهمیت بدن. همین هست ، میرن دنبال استاد میگردن که اعتبار داشته باشه و فقط یک اسم بزنن ته مقاله که تائید بگیرن
یک جور بی عدالتی محض
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۳۴ ب.ظ
(۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۲۵ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  این اصلا جالب نیست. باعث میشه روی اسم به مقالات اهمیت بدن. همین هست ، میرن دنبال استاد میگردن که اعتبار داشته باشه و فقط یک اسم بزنن ته مقاله که تائید بگیرن
یک جور بی عدالتی محض
خب آدمِ متقلب و بی‌شعور در همه‌ی حرفه‌ها ممکن هست وجود داشته باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: irpersian20 , Pure Liveliness
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۰۷ ب.ظ
گنده کاری و بی عدالتی حتی تو چاپ مقاله هم هست!!!
این باعث میشه چهار تا گردن کلفت که چند تا مقاله خوب داشتند، روز به روز به خاطر همون چند تا مقاله، اسمشون تو مقاله های دیگه مفت و مجانی بره و هی استناد بشه به اسمشون!!
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۱۰ ب.ظ
(۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۰۷ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  این باعث میشه چهار تا گردن کلفت که چند تا مقاله خوب داشتند، روز به روز به خاطر همون چند تا مقاله، اسمشون تو مقاله های دیگه مفت و مجانی بره و هی استناد بشه به اسمشون!!
اینطوری هم نیست و اساتید همدیگه رو میشناسن. بعد از مدتی متوجه می‌شن کی کار میکنه و کی صرفاً اسمش رو مینویسند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: irpersian20 , Pure Liveliness
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۰۴ ب.ظ
(۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۰۷ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  گنده کاری و بی عدالتی حتی تو چاپ مقاله هم هست!!!
این باعث میشه چهار تا گردن کلفت که چند تا مقاله خوب داشتند، روز به روز به خاطر همون چند تا مقاله، اسمشون تو مقاله های دیگه مفت و مجانی بره و هی استناد بشه به اسمشون!!

همه جا رابطه بازی نیست. ضمنا کسی که اسمش مشهور باشه احتمال قوی کارهای خوبی میکنه و فکر آبروی خودش هست که یه مقاله بی ارزش ننویسه.
ضمنا وقتی ۳-۴ تا داور مقاله ای بررسی میکنن احتمال اینکه حداقل یکیشون اهل رابطه بازی نباشه زیاده.

در کل اصلا با حرف تون موافق نیستم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
بعضی کنفرانس و ژورنال ها doubly blinded هستند ولی بیشترشون اینجورین که فقط شما داورها را نمیشناسید داورها شما را میشناسید.
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۰۰ ق.ظ
دوست عزیز، داور ی که میخواهد بی طرف باشه و اصل مطلب رو میدونه
چه فرقی داره کی با چه رزومه ای نوشته؟
بلاخره متد رو دیده و نتایج اون. اگر خوبه که تائید میکنه اگر نه هم که هیچ
فرق نداره کی و از کجا نوشته...
این قضیه در اصل همان برندینگ هست. کسی که برند بهتری داره ، امتیاز مثبت داره
ارسال: #۱۰
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۱۴ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۰۰ ق.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  دوست عزیز، داور ی که میخواهد بی طرف باشه و اصل مطلب رو میدونه
چه فرقی داره کی با چه رزومه ای نوشته؟
بلاخره متد رو دیده و نتایج اون. اگر خوبه که تائید میکنه اگر نه هم که هیچ
فرق نداره کی و از کجا نوشته...
این قضیه در اصل همان برندینگ هست. کسی که برند بهتری داره ، امتیاز مثبت داره

خیر.

داور وقتی بدونه نویسنده کی هست، بررسی میکنه که این مقاله اش چقدر با مقالات قبلیش فرق داره. در صورتی که براش مبهم باشه به صراحت میگه این پیپر با پیپر قبلی ت چه فرقی داره؟
البته منکر این نیستم که افراد خوش نام، امتیاز مثبت دارن ولی این به معنای آن نیست که به افراد جدید ظلم میشه. در واقع به افراد مشهور بیشتر اعتماد میشه اما افراد جدید هم اگر بتوانند به سوالات داوران پاسخ بدن به جرم اینکه مشهور نیستن، مقاله شون رد نمیشه!!!

من خودم وقتی مقاله ای داوری میکنم و میبینم شخص ۲۰ تا مقاله خیلی خوب داره، کمتر حس میکنم که نتایجش ساختگی هست، البته سوالاتم رو هم میپرسم اما دیدم قدری مثبت هست. اما کسی که تازه کار هست، ممکنه ۲-۳ تا سوال بیشتر ازش بپرسم تا خیالم راحت بشه واقعا نتایج درست هست و ساختگی نیست.
دقیقا برای من، فرق بین یک نویسنده معروف و گمنام در همین ۲-۳ سوال اضافی هست و نه در نظری که میدم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۱۱
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۳۴ ب.ظ
دوستان من الان یک روش درست کردم که خوب جواب داده و تا الان به این نحو ارائه نشده و طور دیگه بوده
منتها با استادی که کار کردم ، از ایران رفته و میگه ادامه کار میسر فعلا نیست براش
در این زمینه هم متخصص خودش بود و من دیگه استاد هایی که می شناسم ، تو این زمینه تخصص ندارند
الان مقاله بدون استاد مونده. هست استادی که قبول کنه اما متخصص این کار نیست.
چه کنم به نظرتون؟
ادم متخصص تو اون زمینه برای نوشتن مقاله و چه چیزهایی بیاریم تو مقاله خیلی به درد میخورد
ارسال: #۱۲
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۴۷ ب.ظ
(۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۳۴ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  دوستان من الان یک روش درست کردم که خوب جواب داده و تا الان به این نحو ارائه نشده و طور دیگه بوده
منتها با استادی که کار کردم ، از ایران رفته و میگه ادامه کار میسر فعلا نیست براش
در این زمینه هم متخصص خودش بود و من دیگه استاد هایی که می شناسم ، تو این زمینه تخصص ندارند
الان مقاله بدون استاد مونده. هست استادی که قبول کنه اما متخصص این کار نیست.
چه کنم به نظرتون؟
ادم متخصص تو اون زمینه برای نوشتن مقاله و چه چیزهایی بیاریم تو مقاله خیلی به درد میخورد

در کل شما می تونید بدون اینکه اسم استادی توی مقاله باشه، مقاله رو ارسال کنید و خیلی مسئله خاصی ایجاد نمیکنه (البته اسم یک فرد معتبر باشه، موثر هست). ولی چون با استادتون کار کردید باید اسمش رو بزنید حتی اگر شده نویسنده آخر باشه. اینکار از نظر اخلاقی ضروری هست و متداوله که اگر با استادی کار کردید و اون استاد حتی کمک کمی هم کرده باشه، اسمش در مقاله آورده بشه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۵۰۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۶۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۲۱۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۷۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انتقال داده از ص a به ص b بدون php با js amirmtf ۰ ۲,۰۰۳ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirmtf
  کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال بدون سرمایه alem1 ۰ ۳,۰۸۷ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۹۲۱ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۳۰۷ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۲۶ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  شیوه های دانلود مقالات غیر رایگان goodzila ۳۰ ۴۰,۶۹۱ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ryaghobi2050

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close