زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل در نصب ویندوز ۷

ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۱۹ ب.ظ، توسط soheila-zd.)
مشکل در نصب ویندوز ۷
سلام
مدت زیادیه که هر وقت میخوام رو لپ تاپم ویندوز جدید نصب کنم با مشکل زیر روبرو میشم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و باید اونقدر سی دی های نصب ویندوز، مختلف رو امتحان کنم تا شاید با یکی از این سی دی ها بتونم ویندوزو نصب کنم.HuhHuh
تا حالا کسی این مشکل براش پیش اومده؟

Angel
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۲:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۳۷ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
مشکل در نصب ویندوز ۷
اون پارتیشن unallocate اولی که اندازه کمی داره رو حذف کنید، فی الواقع اندازه ش صفر نیست، بلکه شاید چند کیلوبایت یا حتی چند بایت باشه
و احتمال میدم بوت لودر برای نصب چون ابتدای دیسک رو چک میکنه و unallocate هست ارور میده
با یه نرم افزار مثل acronis اون رو انتساب بدید به اون پارتیشن ۱۰۰ مگی و نتیجه رو اعلام کنید

البته دیسکتون هم GPT هست ، اگه تونستید MBR کنید چون برای هارد شما محدودیتی نداره

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: soheila-zd
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۵, ۰۵:۳۲ ب.ظ
RE: مشکل در نصب ویندوز ۷
(۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  اون پارتیشن unallocate اولی که اندازه کمی داره رو حذف کنید، فی الواقع اندازه ش صفر نیست، بلکه شاید چند کیلوبایت یا حتی چند بایت باشه
و احتمال میدم بوت لودر برای نصب چون ابتدای دیسک رو چک میکنه و unallocate هست ارور میده
با یه نرم افزار مثل acronis اون رو انتساب بدید به اون پارتیشن ۱۰۰ مگی و نتیجه رو اعلام کنید

البته دیسکتون هم GPT هست ، اگه تونستید MBR کنید چون برای هارد شما محدودیتی نداره
این کاری که شما فرموده بودین رو انجام دادم اما مشکلم حل نشد.

Angel
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۵, ۰۶:۰۶ ب.ظ
مشکل در نصب ویندوز ۷
اگه اطلاعات داخل لپ تاپ مهم نیست، هارد رو از dynamic ببر به basic. (اگر basic نیست) بعدا دوباره امتحان کن.

احتمالا تو ویندوز دستی پارتیشن بندی کردی و خواستی بیش از چهار تا پارتیشن primary درست کنی، ویندوز پیغام داده می خوای به dynamic تنظیم بشه و اوکی کردی. دفعه بعد، فوقش سه تا پارتیشن primary و یک دونه extended درست کن.(با exntended میتونی یک عالمه پارتیشن logical بسازی)

به هر حال

با برنامه acronis ای که گفتن اینکار رو بکن یا با این لینک

ممکنه با dvd ویندوز هم بشه پارتیشنبندی کرد(با دستور diskpart تو command prompt بوت شده dvd ویندوز
)

راستی برخی برنامه ها بدون از دست دادن اطلاعات convert می کنن(اگه اطلاعات لپ تاپ مهمه)
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۵۰ ق.ظ
مشکل در نصب ویندوز ۷
سلام
در تکمیل پاسخ خای دوستان

مشکل اصلی GPT بودن هارد هست.وقتی بخواهیم درایوهایی با حجم ۲t بالاتر داشته باشیم ساختار MBR جواب نمی دهد ولی چون فعلا ما درایوهای ۲t و بالاتر نداریم نیازی به GPT نیست.
برنامه های زیادی برای تبدیل هست مثل EASEUS Partition Master Pro که بدون از دست رفتن اطلاعات GPT به MBR تبدیل می کنند.

مشکل بعدی هارددیسک شما dynamic هست که باید به Basic تبدیل بشه.که باز هم برنامه EASEUS Partition Master Pro می تونه کمک کنه.

پی سی کلوب
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۵:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۱۳ ب.ظ، توسط soheila-zd.)
(۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۰۶ ب.ظ)jazana نوشته شده توسط:  اگه اطلاعات داخل لپ تاپ مهم نیست، هارد رو از dynamic ببر به basic. (اگر basic نیست) بعدا دوباره امتحان کن.

احتمالا تو ویندوز دستی پارتیشن بندی کردی و خواستی بیش از چهار تا پارتیشن primary درست کنی، ویندوز پیغام داده می خوای به dynamic تنظیم بشه و اوکی کردی. دفعه بعد، فوقش سه تا پارتیشن primary و یک دونه extended درست کن.(با exntended میتونی یک عالمه پارتیشن logical بسازی)

به هر حال

با برنامه acronis ای که گفتن اینکار رو بکن یا با این لینک

ممکنه با dvd ویندوز هم بشه پارتیشنبندی کرد(با دستور diskpart تو command prompt بوت شده dvd ویندوز
)

راستی برخی برنامه ها بدون از دست دادن اطلاعات convert می کنن(اگه اطلاعات لپ تاپ مهمه)
سلام
خیلی ممنون از پاسختون
من این روشی که شما گفتینو از diskpart رفتم اما موقع تبدیل به dynamic نوشت که خودش basic هست.
و حتی gpt هم میگه نیست!!!!

من این سایتو دیدم که عکس ارور لپ تاب منو داره

بر طبق راه حلی که داد عمل کردم
و با diskpart مراحلشو رفتم و برطبق اونجوری که گفته بود پارتیشن بندی کردم
و همانطور که گفته بود تبدیل به gpt کردم اما بازم درست نشدHuhHuh

Angel
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۵:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۳۶ ب.ظ، توسط jazana.)
(۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۰۹ ب.ظ)soheila-zd نوشته شده توسط:  سلام
خیلی ممنون از پاسختون
من این روشی که شما گفتینو از diskpart رفتم اما موقع تبدیل به dynamic نوشت که خودش basic هست.
و حتی gpt هم میگه نیست!!!!

من این سایتو دیدم که عکس ارور لپ تاب منو داره

بر طبق راه حلی که داد عمل کردم
و با diskpart مراحلشو رفتم و برطبق اونجوری که گفته بود پارتیشن بندی کردم
و همانطور که گفته بود تبدیل به gpt کردم اما بازم درست نشدHuhHuh

اوکی عجب. پس به gpt تبدیل شد.

تو بایوس لپ تاپ بگرد این دوتا گزینه رو:

۱. اگر IDE مد دیدی به AHCI تبدیل کن و بالعکس
۲. اگر legacy مد دیدی به UEFI تبدیل کن و بالعکس

حالت های مختلف رو تست کن
اگر نشد convert اش کن به mbr و تو legacy مد + IDE تست کن.
به نظرم اینطوری درست شه. Exclamation

اگر بازم نشد، با آکرونیس از اول پارتیشن بندی کن.
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط arshad_95.)
سلام دوست عزیز
چرا این همه درایو دارید شما ؟ Undecided
هنوز تعدادی از درایوهات اون زیره که دیده نمیشه ....
به نظر من اون درایو هایی که تقریبا خالیه رو ، اطلاعاتشونو منتقل کن به درایو دیگه .....
بعد اگر ویندوز قبلی ات بالا میاد از داخل ویندوز ، ولی اگر بالا نمیاد با یک سی دی ویندوز XP یا سی دی های پارتیشن بندی، درایو های خالی رو کلا delete کن و با اون فضای خالی که ایجاد میشه یه دونه پارتیشن بساز ... طوری که در مجموع ۳ یا ۴ تا پارتیشن بیشتر باقی نمونه! و بعد امتحان کن ببین بازم خطا میده یا نه؟
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط soheila-zd.)
امروز بردم یه جا تو تهران لپ تابم رو نشون دادم.
اول گفت بده درسش کنم. یکم باهاش کار کرد بعد گفت انگار هاردت مشکل داره باید هدردتو بزارم تو دستگاه چک کنه که سالم یا نه. مثل اینکه مشکلی هاردم نداشت که اومد یک هارد جدید رو لب تاپم گذاشت و دید بازم همون ارور رو میده و گفت پس از هاردت نیست و یه قسمت دیگه از دستگاه مشکل داره. یعنی مشکلش سخت افزاریه.!!!
بعدم گفت باید بمونه تا من سیستمو باز کنم ببینم درست میشه یانه.
اما من گفتم فعلا نمیخوام و کامپیوترمو برداشتم اوردم.

اما بنظرم مشکلش سخت افزاری نیست.اخه من حدود ۲ سال که با این ارور مواجه ام. اولش درایوهای عیر c اینجوری بودن که من فقط تو سی میتونستم نصب کنم به مرور زمان c هم این ارور رو میداد. که با بعضی سی دی ویندوز این ارورو میداد با بعضی دیگه نمیداد! الانم اون سی دی های قبلی رو ندارم چک کنم اما با این ویندوزی که جدیدا دانلود کردم این ارورو میده

البته باید بگم کامپیوترم سونی واسه تابستان ۸۸ خریدم و ویندوز اصلیش ویستا بوده که من بعدا سون روش نصب کردم

Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعریف ای پی استاتیک در ویندوز ۱۱ و مودم و دستگاه تردد babmelo ۰ ۴۴۰ ۰۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: babmelo
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۵۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  اجرای نرم افزار ویندوز در اندروید elecomco ۰ ۲,۷۸۷ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  آموزش آپدیت ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ elecomco ۰ ۲,۴۰۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۴ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۴۸۶ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۴,۹۸۴ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۰۱ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close