زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی درباره دانشگاه

ارسال:
۱۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۳ ب.ظ، توسط basketball.)
راهنمایی درباره دانشگاه
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان

من یه دانش آموز پشت کنکوری دبیرستان هستم میخواستم دوباره شروع کنم به درس خوندن و دوباره کنکور بدم ولی امروز یکی یه راهی جلوی پام گذاشت میخواستم نظر شما دوستان رو هم بدونم که انجام بدم یا نه
اون به من گفت:که برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم تا کنکور ارشد ۴ سال وقت دارم بشینم این ۴ سال رو بخونم و دانشگاه رو هم برم که بتونم فوق لیسانس از یه دانشگاه معتبر بگیرم

نظر شما چیه انجام بدم یا نه؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ، توسط darush12.)
RE: راهنمایی درباره دانشگاه
(۱۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۰ ب.ظ)basketball نوشته شده توسط:  با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان

من یه دانش آموز پشت کنکوری دبیرستان هستم میخواستم دوباره شروع کنم به درس خوندن و دوباره کنکور بدم ولی امروز یکی یه راهی جلوی پام گذاشت میخواستم نظر شما دوستان رو هم بدونم که انجام بدم یا نه
اون به من گفت:که برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم تا کنکور ارشد ۴ سال وقت دارم بشینم این ۴ سال رو بخونم و دانشگاه رو هم برم که بتونم فوق لیسانس از یه دانشگاه معتبر بگیرم

خب...شما که قصدتون این هست که یک دانشگاه خوب در ارشد بری...الان بخونید که از لیسانس یک دانشگاه خوب قبول بشید.
ولی در نهایت "صلاح کار خویش، خسروان دانند"
ارسال:
۱۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۳۰ ب.ظ
راهنمایی درباره دانشگاه
سلام دوست عزیز به نظر من این چند ماه باقیمانده رو بشین بخون که ایشالا یه دانشگاه خوب و رشته خوب قبول بشی اگرم نشد و از نظر مالی مشکلی نداشتی میتونی یه دانشگاه ازاد خوب بری و بعد از اونم با شهریه کمتر میتونی یه دانشگاه غیرانتفاعی خوب بری و در اخر به نظرم پیام نورو انتخاب کن. با اینکه تو در دانشگاه پیام نور هم میتونی خوب درس بخونی و به سطوح بالای علمی برسی و خیلیا تونستن حتی بهتر از بچه های روزانه پیشرفت کنن اما بازم تجربه ی یه دانشگاه و سر کلاس رفتن خیلی ارزش داره . تو این چند ماه اخر با انگیزه تلاش کن ایشالا بتونی با خوشحالی بری سر کلاس. و یک مطلب دیگه هم اینه که چون در پیام نور بیشتر درسارو خودت باید بخونی به نظر من برای یه سری رشته ها خوبه و برای یه سری نه و اینم بازم بستگی ب رشتت داره. عجله نکن. درست انتخاب کن. موفق میشی

در پی یافتن خویش گم شدم.
ارسال:
۱۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۴۷ ب.ظ
(۱۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۰ ب.ظ)basketball نوشته شده توسط:  میخواستم دوباره شروع کنم به درس خوندن و دوباره کنکور بدم ولی امروز یکی یه راهی جلوی پام گذاشت میخواستم نظر شما دوستان رو هم بدونم که انجام بدم یا نه

سلام.

ببینید شما اول باید یک سری سوالها رو از خودتون بپرسید و بر اساس پاسخ اونها تصمیم بگیرید. اینکه هدفتون از دانشگاه رفتن چیه، چه انتظاری از دانشگاه، اساتید و ادامه ی تحصیل دارید، چه رشته ای مدنظرتونه و کلی سوال دیگه. مثلا یه سوال مهمی که برای خود من پیش اومد اینه که چرا تازه الان میخواستید شروع کنید به درس خوندن؟ از تابستون یا مهرماه چرا تصمیم نگرفتید؟ یا اون شخصی که شما رو راهنمایی کرده چقدر از شما شناخت داشته؟ وضعیت تحصیلی تون در دوره ی دبیرستان و رتبه ی سال گذشتتون، چطور بوده؟ آیا خودتون تصور میکنید توی زمان باقیمانده تا کنکور (اگه اشتباه نکنم حدود ۷ ماه زمان دارید) میتونید مطالعه ی مناسب داشته باشید تا نتیجه ی دلخواه رو بگیرید یا خیر.

و اینکه شرایط دانشگاه پیام نور رو هم حتما درنظر بگیرید، درسته که زمان آزادی رو در اختیار خواهید داشت ولی اونقدرها هم ساده نمیگیرن.

باید جزییات بیشتری رو در نظر گرفت و جواب داد. ولی اگه درستون خوبه، می ارزه که چند ماه برای کنکور وقت بذارید.

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
ارسال:
۱۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۵۷ ب.ظ
راهنمایی درباره دانشگاه
(۱۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۰ ب.ظ)basketball نوشته شده توسط:  با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان

انجام نده. برای کنکور خیلی خوب بخون یک دانشگاه خوب قبول شی. در دانشگاه های خیلی خوب بعضا طوری باهات کار می شه که با تلاش کمتر بتونی ارشد هم جای خوبی قبول شی. اگه شاگرد اول هم بشی رتبه ارشد ۱/۳ می شه و کلی کمکت می کنه یا بدون کنکور هم برای بعضی دانشگاهها می تونی اقدام کنی (مطمئن نیستم ولی فکر کنم برای پیام نور این امکان نباشه). ضمن این که در ارشد دید بعضی از اساتید نسبت بچه های پیام نور خوب نیست و ممکن است برای انتخاب استاد راهنما،... به مشکل بر بخوری.
ضمن این که شما در کارشناسی برای بازار کار آماده می شید نه ارشد.
ارسال:
۱۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۳۰ ب.ظ
راهنمایی درباره دانشگاه
سلام
منم نظر بقیه دوستان رو تایید میکنم
اگه زمان هست بشین ۴ ۵ تا کتاب بخون دانشگاه خوب یا حداقل متوسط قبول بشی خیلی بهتره تا پیام نور و اینده این کارو بکنم آینده اون کارو بکنم
فردا شما اصلا معلوم نیست روحیت چی باشه شرایطت چی باشه
اگه الان نتونی بشینی و بخونی مطمعنا آینده هم امروز فردا میکنی و ... هیچ کار خاصی نمیکنی
و درس خوندن توی یه دانشگاه خوب خیلی خیلی توی روحیت و سطح دانشت و انگیزت تاثیر مثبت میزاره برای ارشد
ارسال:
۱۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۴۴ ب.ظ

نظر من اینه که اگه درس‌خون باشی، همین الان می‌خونی. از الان تا تیر ماه میشه ۷ بار توو کنکور کارشناسی جای خوب قبول شد. شرکت‌کننده هم که نصف شده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , codin , Pure Liveliness
ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۲ ق.ظ
راهنمایی درباره دانشگاه
ارشد و می خوای چی کار ؟
اگه کارشناسی جای خوبی قبول بشی اونقدر باسواد بارمیای که ازصد تا ارشد تهران که لیسانس پیام نور بوده هم قابل مقایسه نخواهی بود ولی اون که این حرف رو بهت گفته ی آدم علاف و خوش گذرون بوده که دنبال درس نیست فقط دنبال خوش گذرونی خودش بوده تجربه نشون داده از این جور آدما دوری کنی هم خودت راحتری هم فکرت ریلکس تره .
موفق باشی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۲۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۳۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۷۱۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۳۳ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  راهنمایی برای ورودی های ۹۵ هوش مصنوعی دانشگاه تهران saeed93 ۱۶ ۱۲,۸۸۳ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  راهنمایی برای دانشگاه آزاد کرج Nilo_O ۱ ۲,۸۳۱ ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Nilo_O
  درباره سطح دانشگاه شاهدروزانه و شبانه امیرکبیر واحد گرمسار tondar.sal ۳ ۴,۶۴۱ ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  کمک درباره دانشگاه فارابی قم Gamatria ۶ ۷,۵۸۰ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  راهنمایی در خصوص دانشگاه جامع امام حسین (ع) HamidReza1 ۰ ۲,۴۸۰ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  سوال درباره کنترل ترافیک شبکه zorro ۱ ۳,۰۹۸ ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Amir V

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close