زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نیاز به راهنمایی فوری بای انتخاب نرم افزار یا مخابرات ارشد

ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۵, ۱۱:۲۲ ق.ظ
باعرض سلام.سوالی فوری داشتم چون که در صورت راهنماییتون شاید حتی کتب کنکور ارشد برقو پس بدم و استارت کنکور ارشد نرم افزار بزنم! دانشجوی ترم آخر کارشناسی ناپیوسته برقictموج دانشگاه فنی در تهران( تجربه کار ندارم اما درکم از ریاضیات بالاست) متولد ۷۲ هستم ( از دبیرستان). ( لطفا مقایسه ای داشته باشید بین رشته برق و نرم افزار به خصوص از لحاض درامدی و یافتن شغل (داخل\ خارج ) ) در حالت واقعبینانه احتمال قبولیم برای ارشد برق امسال خیلی خیلی پایینه پس یکسال پشت کنکورم (درک ریاضیم بالاست).
(الویتم فعلا درآمد سریع وبیشتر ویافتن سریع کار هست .)
به علت درامد واقعا بالاتر برنامه نویسی که صدر نشینه نسبت به مهندسی برق و مخابرات(احتمالا سیستم) در جهان همچنین ساده تر بودن برنامه نویسی و یافتن راحتر شغل و امکان بهتر کار آزاد (نسبت به این موارد راهنمایی کنید) برای ارشد بین دو راهی "نرم افزار" و "مخابرات" ( یا مخابرات ودرکنارشم یکی دو زبان برنامه نویسی )بدجور موندم و هدفم فقط قبولی تهران هست ،البته برای ارشد۹۷( ۹۶که دیگه پرید).
برای خوندن ارشد برق تا۹۷ حتما روزانه تهران قبولم اما ارشد نرم افزار هیچ درسی(به جز مدار منطقی)کوچکترین دیدی ندارم و تعداد دروسشم زیاده و خود خوان فکر میکنم سخت باشه تو این یک سال بیشتری که وقته با میانگین ۴پنج ساعت روزانه کدوم رو پیشنهاد میکنید.
اصلا این رشته ها درارشد چه قدر به خوندنشون میرزن؟
با توجه به متغیر ها وعوامل زیاد گفته شده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .با تشکر
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۵, ۰۱:۴۷ ب.ظ
RE: نیاز به راهنمایی فوری بای انتخاب نرم افزار یا مخابرات ارشد
(۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۲۲ ق.ظ)مهدی۱۳ نوشته شده توسط:  باعرض سلام.سوالی فوری داشتم چون که در صورت راهنماییتون شاید حتی کتب کنکور ارشد برقو پس بدم و استارت کنکور ارشد نرم افزار بزنم! دانشجوی ترم آخر کارشناسی ناپیوسته برقictموج دانشگاه فنی در تهران( تجربه کار ندارم اما درکم از ریاضیات بالاست) متولد ۷۲ هستم ( از دبیرستان). ( لطفا مقایسه ای داشته باشید بین رشته برق و نرم افزار به خصوص از لحاض درامدی و یافتن شغل (داخل\ خارج ) ) در حالت واقعبینانه احتمال قبولیم برای ارشد برق امسال خیلی خیلی پایینه پس یکسال پشت کنکورم (درک ریاضیم بالاست).
به علت درامد واقعا بالاتر برنامه نویسی که صدر نشینه نسبت به مهندسی برق و مخابرات(احتمالا سیستم) در جهان همچنین ساده تر بودن برنامه نویسی و یافتن راحتر شغل و امکان بهتر کار آزاد (نسبت به این موارد راهنمایی کنید) برای ارشد بین دو راهی "نرم افزار" و "مخابرات" ( یا مخابرات ودرکنارشم یکی دو زبان برنامه نویسی )بدجور موندم و هدفم فقط قبولی تهران هست ،البته برای ارشد۹۷( ۹۶که دیگه پرید).
برای خوندن ارشد برق تا۹۷ حتما روزانه تهران قبولم اما ارشد نرم افزار هیچ درسی(به جز مدار منطقی)کوچکترین دیدی ندارم و تعداد دروسشم زیاده و خود خوان فکر میکنم سخت باشه تو این یک سال بیشتری که وقته با میانگین ۴پنج ساعت روزانه کدوم رو پیشنهاد میکنید.
سلام
به نظرم شما در هر دو رشته میتونید قبول بشید و موفق باشید فقط به علاقه و خواسته خودتون برمیگرده،همین.
اگه دنبال نرم افزار بری فکر کنم بازارش بهتر از مخ هست دیگه خودت می دونی بازار مخ بیشتر دولتیه و.... باز قدرت و الک یکم بازار آزادشون بیشتره فکر کنم البته به فرد هم بستگی داره
از لحاظ ریاضی هم بگم ریاضی کامپیوتر رو راحت بالا میزنی میمونه تخصصی ها که بچه ها زیاد راهنمایی کردن(تو همین سایت) اون تخصصی ها هم در مقابل مغناطیسConfused و کنترلConfused و... واقعا راحتتره مگر اینکه علاقه نداشته باشی
در آخر بگم به نظرم دنبال هوش باش هم پردازش سیگنال و کارای سیگنالی داره(خیلی کاربردی نه ریاضی خشک) هم نرم افزاری باحال هم رباتیک هم فازی .... کلی خیلی عالیه حتما تو فکرش باش
۰
۰
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۵, ۰۹:۱۹ ب.ظ
سلام خیلی ممنون از کاربر signal_micro.اما این جا۲ سوال ضروری میمونه:
۱/این که من که از نرم افزار و برنامه نویسی تقریبا صفر هستم و دروس کامپیوتر فقط ۴واحد گذروندم(اما ریاضی رو زود می فهمم) آیا می تونم واقعا تو این یکسال با میانگین روزی حدود ۴ساعت ارشد نرم افزار تهران دولتی قبول شم؟؟؟(طوری نشه قبول نشمو برم سربازی...)
۲/آیا نرم افزار در ارشد اصلا ارزش داره وچیزی نصیب دانشجو میشه یا فقط یه کاغذ مدرکه؟(آخه شنیدم دروس ارشد خیلی کاربردی نیستن و بیشتر پژوهشی هستن مخصوصا من که میخوام پله کارشناسی رو جا بذارم-همچنین مهم برام کار ودرامد هست -البته علاقه دارم-جوش چطوره)؟
همچنین:راه های دیگه چطورن برای درآمد بالا؟مثلاitیا مخابرات سیستم وخود شغل های مخابرات سیستم و کامپیوتری چطور شغل هاییند؟
۰
۰
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۵, ۰۹:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۴۲ ب.ظ، توسط delete4all.)
(۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۲۲ ق.ظ)مهدی۱۳ نوشته شده توسط:  باعرض سلام.سوالی فوری داشتم چون که در صورت راهنماییتون شاید حتی کتب کنکور ارشد برقو پس بدم و استارت کنکور ارشد نرم افزار بزنم! دانشجوی ترم آخر کارشناسی ناپیوسته برقictموج دانشگاه فنی در تهران( تجربه کار ندارم اما درکم از ریاضیات بالاست) متولد ۷۲ هستم ( از دبیرستان). ( لطفا مقایسه ای داشته باشید بین رشته برق و نرم افزار به خصوص از لحاض درامدی و یافتن شغل (داخل\ خارج ) ) در حالت واقعبینانه احتمال قبولیم برای ارشد برق امسال خیلی خیلی پایینه پس یکسال پشت کنکورم (درک ریاضیم بالاست).

سلام
شما گفتی درآمد برنامه نویسی خوبه، بله خوبه واقعا خوبه
حالا آیا ماها که اینهمه اینجا جمع هستیم و اکثرا کامپیوتر هستیم، آیا ماها جزو اون برنامه نویسای درآمد بالایی که شما گفتین هستیم؟ خیر نیستیم اگه باشه هم نادر هست
ینی اون درآمد بالای برنامه نویسی که شما بهش فکر میکنید یکم فیلترش سخت تره و متفاوت تر و هیچ ربطی به درس و دانشگاه وکنکور نداره ( هیچ هیچ)
بعشدم شما انگار فراموش کردی دنیای کامپیوتر یه قطب بزرگش و بسیار به روز و جای پیشرفتش شده ربوتیک و تمام وابسته هاش
تمام این تیم های رشته های ربوتیک شامل دوستانی هستن از رشته های ( کامپیوتر - برق - مکانیک - مکاترونیک و .. ) این چنتا اصلی ترین ها هستن
بعدشم شما برو چنتا سایت دانشگاه های بقیه کشور ها رو نگاه کن وقتی رزومه اساتید کامپیوتر رزومشون رو میبینی اکثرا رشته های برق - فیزیک - الکترونیک هستند که تو دکتری جذب کامپیوتر و هوش شدن و ...

حرف کلیم اینه که شما چرا بیای خودتو درگیر سختی های تغیر رشته و درسای جدید و سایر مزخرفاتش کنی وقتی یکی از تاپ ترین رشته های مهندسی هستی خودت!؟ برای برنامه نویسی که هیچ ربطی به درس و دانشگاه نداره؟!!
ارشد برق یا الکترونیک یا مخابرات یه چیز تاپ و بروزشو که کار میشه توش تو دنیا انتخاب کن همونو بخون درس خودتم هست همش، ایشالا برا تهران
در کنارش برنامه نویسی اگه دوست داری کار کن یا جذب ربوتیک یا هرچیز وابسته بشو ( اونموقع اگه فهمیدی سخته یا دوست نداری یا چیزای بهترم هست حداقل دیگه همشو از دست نمیدی و تخصص خودتو داریش بازم )
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: signal_micro
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۵, ۱۰:۰۶ ب.ظ
بازار کار با علاقه هم تزار نیست دوست هم دانشگاهی
ببین دلت چی میگه
برو دنبال علاقه ات

...Let it Go
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: delete4all
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۵, ۱۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط signal_micro.)
(۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۱۹ ب.ظ)مهدی۱۳ نوشته شده توسط:  سلام خیلی ممنون از کاربر signal_micro.اما این جا۲ سوال ضروری میمونه:
۱/این که من که از نرم افزار و برنامه نویسی تقریبا صفر هستم و دروس کامپیوتر فقط ۴واحد گذروندم(اما ریاضی رو زود می فهمم) آیا می تونم واقعا تو این یکسال با میانگین روزی حدود ۴ساعت ارشد نرم افزار تهران دولتی قبول شم؟؟؟(طوری نشه قبول نشمو برم سربازی...)
۲/آیا نرم افزار در ارشد اصلا ارزش داره وچیزی نصیب دانشجو میشه یا فقط یه کاغذ مدرکه؟(آخه شنیدم دروس ارشد خیلی کاربردی نیستن و بیشتر پژوهشی هستن مخصوصا من که میخوام پله کارشناسی رو جا بذارم-همچنین مهم برام کار ودرامد هست -البته علاقه دارم-جوش چطوره)؟
همچنین:راه های دیگه چطورن برای درآمد بالا؟مثلاitیا مخابرات سیستم وخود شغل های مخابرات سیستم و کامپیوتری چطور شغل هاییند؟
خواهش میکنم
اگه برنامه نویسی و درسای کامپیوتر صفر هستی فکر میکنم همون رشته خودتو ادامه بده اگه دانشگاه خوب قبول شی معمولا کارای برق-کامپیوتر مشترک دارن و میتونی برنامه نویسی و طراحی وب و... اینا رو رو تو یکی دو ماه راه بیوفتی بعدشم یواش یواش حرفه ای بشی
اولش خیلی گذرا حرفاتونو خوندم فکر کردن میدان و موج دانشکده فنی(تهران) میخونین(البته خیلی فرق هم نداره) اگه رشته خودت قبول شی دانشگاه خوب بهتره تا یه رشته دیگه دانشگاه ضعیفتر بری و واحدهای پیش ، فشار درسایی که نخوندی و.... برنامه نویسی رو خودت یاد بگیر
درسای ارشد همونطوری که گفتی اکثرا تحقیقانی ان مگر اینکه خودت بخوای یه چیز کاربردی درست کنی اونم باز استادا معمولا خیلی کمک نمیکنن و بر میگرده به لیسانست و چیزایی که به یاد داری و علاقه خودت البته در نظر داشته باش تو ارشد انقدر کار میکشن(طبق چیزایی که شنیدم) نمیتونی خیلی بری مطالب جدید رو از صفر یاد بگیری
۰
۰
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۵, ۱۱:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط mostafaheydar1370.)
شما ی طراحی سایت بلد باش اکثر جاها استخدامین بدون حتی داشتن سیکل.
پی نوشت:
وقتی که می خواین بزارین روی ارشد نرم افزار بزارین روی طراحی سایت و همزمان ارشد مخ... بخونیدRolleyes.
۰
۰
ارسال:
۱۳ بهمن ۱۳۹۵, ۱۲:۱۸ ب.ظ
واقعا ممنون از تک تک دوستان که وقت برای راهنمایی میذارید.راستش یکم فکر نرم افزاررو از سرم پروندین.اما هرچی فکر میکنم این مخابرات به این راحتی ها شغل توش گیر نمیاد مخصوصا من که تجربه کار ندارم....حالا اگه کسی باشه که یکم درمورد ارشد نرم افزار راهنماییم کنه که دروسش چطورن و با شرایط من که کارشناسیم چیز دیگه ایه ایا نرم افزار به کارم میاد؟ ودیگه این که یکسال باید میانگین چند ساعت خوند تا تهران قبول شد؟
۰
۰
ارسال:
۱۳ بهمن ۱۳۹۵, ۰۲:۰۶ ب.ظ
سلام لینک زیر را مشاهده کن در مورد یکی از بچه های که کارشناسی رشته شون شیمی بوده از یک رشته کاملا متفاوت تغییر جهت دادن به رشته کامپیوتر:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۷۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۶,۹۵۳ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۶ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close