زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به سازمان سنجش درمورد کنکور ارشد ۹۶

ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۶:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۱۳ ب.ظ، توسط Sepideh96.)
دوستان عزیز
خواهش میکنم در این مورد ساکت نشینید و اعتراض بدید حتی اگر تاثیری نداشته باشه، بزارید دیگه این حماقت ها هیچوقت تکرار نشه.
کسانیکه میتونن حضوری برن و اونهایی که نمیتونن از طریق
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
اقدام کنن

چیزی که واضحه حق خورده شده ی داوطلبان ارشد گرایشهای نرم افزار و معماری کامپیوتر هست. دلیلی نداره که بین گرایشهای ما و گرایش هوش تمایزی قائل بشن.
چیزی که واضحه اینه که زحمات چندین ماهه ما به حماقت های یه سازمانی به اسم سنجش هدر میره
هر داوطلبی باید ۲۵۵ دقیقه وقت میداشت که از این ۲۵۵ دقیقه ما از ۶۰ دقیقه اش بی بهره بودیم. درحالیکه این بی عدالتی فقط در کنکور امسال اتفاق افتاد و در سنوات گذشته به این شکل نبود.
در کنکور سالهای پیش ۱۴۰ دقیقه برای دفترچه ۱ که شامل سوالات مشترک، زبان و ریاضیات بود، و ۱۰۰ دقیقه برای سولات تخصصی تمام گرایشات.
امسال به دلیل اضافه شدن دو درس به دروس مشترک و افزایش تعداد سوالات زمان ۲۴۰ دقیقه به ۲۵۵ دقیقه افزایش پیدا کرده بود(دفترچه ۱، ۱۹۰ دقیقه و دفترچه ۲، ۶۰ دقیقه.
و مساله جالب اینجا بود که سوالات گرایش ما با دفترچه ۱ ادغام شده بود و ما برای کل سوالات فقط ۱۹۰ دقیقه وقت داشتیم یعنی ۱۹۰ دقیقه امسال با ۲۴۰ دقیقه سالهای پیش برابری میکنه؟ درحالیکه هم تعداد سوالامون زیاد شده بود هم دو درس به دروس مشترک.
قبل از آزمون هم حداقل درمورد این موضوع که داوطلبان گرایشهای نرم افزار و سخت افزار از ۲۵۵ دقیقه ازمون ۶۰ دقیقه اش رو بی بهره هستن باید اعلام میشد، خیلی ها مثل من اخر ازمون وقتیکه زمانشون تموم شده بود و هنوز سوالای گرایش خودشون رو نرسیده بودن متوجه این موضوع شدن.
منطق این بود که ما هم از اون ۶۰ دقیقه بهره میبردیم یا سوالای گرایش خودمون رو در دفترچه ۱ جواب میدادیم یا همون سوالا در دفترچه ۲ هم باید میبود.

این که حق ما این وسط ضایع شده شکی درش نیست و سکوت در مقابل این موضوع حماقت ما رو میرسونه. بخاطر حق از دست رفتتون اعتراض کنید.
۱۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: roodantnt , alireza01 , پرهوده , d_felfelak , energy1 , A_Amini , ali.majed.ha , tiran22 , saeidkhan
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۶:۴۴ ب.ظ
دوستانی که مهندسی کامپیوتر شرکت کردن ، تخصصی بیشتر زدین یا مشترک ؟ وضعیت امتحانتون چطوری بود ؟ چرا هیچکی چیزی نمیگه ؟!!
۱
۰
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۰۲ ب.ظ، توسط roodantnt.)
جون همه تو شک هستن اصلا نمیدونن چیکار کردن تو اون زمان کم
۶۰ دقیقه کسری زمان
مگه داریم مگه میشه
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: signal_micro , d_felfelak
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۰۵ ب.ظ
RE: اعتراض به سازمان سنجش درمورد کنکور ارشد ۹۶
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۴۴ ب.ظ)arash691 نوشته شده توسط:  دوستانی که مهندسی کامپیوتر شرکت کردن ، تخصصی بیشتر زدین یا مشترک ؟ وضعیت امتحانتون چطوری بود ؟ چرا هیچکی چیزی نمیگه ؟!!

اخه بزار کلید ها بیاد بعد...هر کی یه چیزی میگه اصلا نمیشه مطمئن شد.سنجش احتمال داره تو کلید ها هم سورپرایز کنه داوطلبا رو...
۲
۰
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۱۱ ب.ظ
سلام به همه دوستان
علاوه بر تمام اتفاقات عجیبی که برای کنکور ۹۶ کامپیوتر افتاد سکوت کانال های اساتید کنکور که تا دقیقه ۹۰ کنکور بسیار فعال بودند خیلی عجیب به نظر می یاد به نظر شما این طور نیست ؟
۶
۰
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۱۴ ب.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۱۱ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
علاوه بر تمام اتفاقات عجیبی که برای کنکور ۹۶ کامپیوتر افتاد سکوت کانال های اساتید کنکور که تا دقیقه ۹۰ کنکور بسیار فعال بودند خیلی عجیب به نظر می یاد به نظر شما این طور نیست ؟

دقیقا" من دیشب هم تو مانشت همینو گفتم ، یکی که داره میگه بریم اردووو !!! یکی میاد میگه برنامه ارشد ۹۷ !!!
۳
۱
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۱۹ ب.ظ
به نظرم سکوتشون یه نوع همراهی و همیاری کردن سنجشه و یه نوع سکوت مرگباره

ناخدایی که از طوفان بترسد هرگز به مقصد نخواهد رسید
۱
۰
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۲۳ ب.ظ
گول این اساتید کنکوری رو نباید خورد
بعضا کتاب هاشون خوبه
ولی صرفا حرص جیبشون رو میخورن
نمونه ش خلیلی فر که تبلیغ کتاب مدیریتش رو میکرد و هیچ نتیجه ای نداشت
۴
۰
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۲۵ ب.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۲۳ ب.ظ)Mohammad.1993 نوشته شده توسط:  گول این اساتید کنکوری رو نباید خورد
بعضا کتاب هاشون خوبه
ولی صرفا حرص جیبشون رو میخورن
نمونه ش خلیلی فر که تبلیغ کتاب مدیریتش رو میکرد و هیچ نتیجه ای نداشت
داداش محمد خدا خیرت بده اینا که دلسوز بنده و تو و مابقی نیستن
بده خدا برکت به فکر جیب خودشونن

ناخدایی که از طوفان بترسد هرگز به مقصد نخواهد رسید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72
ارسال: #۱۰
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۲۷ ب.ظ
یه سوال دیگه هم برای من پیش اومده
توی لیست دروسی که سازمان سنجش برای رشته آی تی داده بود درس معماری نبود درسته؟ من تعجب کردم تو سوالات آورده بودن
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۵۰ ب.ظ
هر سال کنکور کارشناسی ارشد دولتی نردیک به کنکور از لحاظ دروس یا ضرایب یا حتی زمان ازمون یا نحوه برگزاری ازمون جوری تغییر میکنه که بعد کنکور واقعا کسانی شاید حتی بیش از یک سال زمان صرف کردن هم از قبولی اطمینان ندارن

امسال سازمان سنجش واسه کنکور ارشد ۹۶ هم به صراحت قانون شکنی کرد و هیچ کس و هیچ نهاد ناظری هم جواب گو نشد (( با نوجه به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز عالی کشور در تاریخ ۱۸/۱/۹۵ مورد تایید شورای نگهبان مبنی بر این که شورای سنجش و پذیرش دانشجو می تواند هر سه سال یکبار نسبت به اضافه نمودن معیارهای دیگر و تعدیل حداکثر ده درصد (۱۰%) معیارهای موجود اقدام کند. زمان اعمال این تغییرات حداقل یک سال پس از اعلام عمومی آن است ))

وظیفه سازمان سنجش برگذاری ازمون در شرایط مساوی برای کلیه ی شرکت کنندگان است اما متاسفانه امسال سازمان سنجش حتی بدیهی ترین وظیفه خود را هم انجام نداد و ازمون را طوری برگزار کرد که برخی از شرکت کنندگان واقعا غافلگیر شدند و زحمات حتی چند ساله انها برباد رفت برای مثال روی کارت ورودی رشنه مهندسی کامپیوتر زمان ازمون ۲۵۵ دقیقه اعلام شده بود و همینطور اعلام شد که کنکور طی پاسخ دهی به ۲ دفترچه سوالات مشترک کلیه گرایشات کامپیوتر و سوالات تخصصی هر گرایش که با زمان ۱۹۵ دقیقه برای دفترچه اول و ۶۰ دقیقه برای دفترچه دوم برگزار میشود اما سوالات دروس مشترک و تخصصی ۵ گرایش کامپیوتر اعم از نرم افزار – مهماری کامپیوتر – رایانش امن – الگوریتم و محاسبات – شبکه های کامپیوتری در همان دفترچه اول بین شرکت کنندگان توزیع شد و فقط یک گرایش کامپیوتر (هوش مصنوعی) دفترچه تخصصی جداگانه طبق اعلام سازمان سنجش داشت که باعث شد کنکور ۵ گرایش کامپیوتر درزمان ۱۹۵ دقیقه و بر خلاف اطلاع رسانی سازمان سنجش برگزار گردد و فقط ۱ گرایش کامپیوتر طبق اعلام سازمان سنجش ازمون خود را به اتمام برسانند
اما این پایان کار نیست با توجه به دروس مشترک بین هر ۶ گرایش و همینطور دروس تخصصی مشترک بین ۵ گرایش ذکر شده و گرایش هوش مصنوعی این نابرابری به وجود امد که شرکت کنندگان گرایش هوش مصنوعی ۶۰ دقیقه نسبت به هم رشته ای های خود زمان بیشتری داشته باشند و با ارامش به سوالات مشترک همه گرایشات که بالاترین ضریب را دارد پاسخ دهند و همینطور با توجه به وقت اضافه ای که داشتند بتوانند سراغ سوالات تخصصی سایر گرایش ها هم بروند و بدون نگرانی از نمره منفی انها را پاسخ داده و در دفترچه دوم هم با ارامش و ۶۰ دقیقه زمان به پاسخ دهی سوالات تخصصی خود بپردازند و درنهایت در همه گرایشات احنمال مجاز شدن و حتی ادامه تحصیل داشته باشند ((با توجه به ظرفیت محدود دانشگاه های دولتی))
حتی مراقب ها و ناظران بر کنکور هم از این موضوع اطلاع نداشتند و وقتی از انها پرسیده میشد که باتوجه به سوالات تخصصی در دفترچه اول در دفترچه دوم چه سوالاتی هست!؟ میگفتند دفترچه دوم هم شامل سوالات تخصصی همه ی گرایشات کامپیوتر است

باید تجمع کنیم جلوی سازمان سنجش

ساکت نباشید شکایت کنید به هرجا که میدونید که حتی با افزایش ظرفیت هم که شده مشکلمون را حل کنن حق ما ضایع شده
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sepideh96 , Iranian Wizard , alireza01 , d_felfelak , signal_micro , ali.majed.ha , roodantnt , naghmeh70
ارسال: #۱۲
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۸:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۲۱ ب.ظ، توسط dany00.)
سلام دوستان
من ایتی بودم یه سوالاتی از مدیریت آوردن موندم از کجاس بماند که داده طراحی فقط ۲مبحث خاص بماند درخت ترای بماند همه اینا ولی بچه های نرم افزار معماری شبکه نابودن کردن رسمارفت. به یقین میگم مشکل روانی دارن از آزار ما پشت کنکوریا لذت میبرن کلا سرگرمی واسشون. میگن مرگ یه بار شیون یه بار اگه قصد کنکور دارن دوستان اول تکلیف باید با سنجش معلوم شه که هروقت دلش خواست هر غلطی نکنه. نظر من اینه باید با دلایل محکم به هرنهاد یا سازمانی که بهش مربوط میشه شکایت کرد .وزارت علوم دیوان عدالت شورای نگهبان ... هر سازمانی که بهش مربوطه
۴
۰
ارسال: #۱۳
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۸:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۵۲ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
خب اینطوری که نمیشه، یه سری کلا بیخیال شدند و به طرز عجیبی ساکت شدند. سر اضافه کردن درس‌ها کلی اعتراض شده بود الان معلوم نیست ملت چی شدند. خب یه روزی مثل ۳شنبه صبح اینا رو تعیین کنید و توو همه‌ی کانالا و گروه‌ها اعلام کنید. یه نفر باید پیش قدم باشه، بقیه همراهی می‌کنند.

به نظرم سوتی دادند. همه‌ی سال‌ها (به جز پارسال البته)، تخصصی هوش آخرین درس بود. من حدس میزنم به یکی گفتند که اون آخری‌ها مال تخصصی هست، اونم آخری‌ها رو فرض کرده که منظورشون هوش هست (کسی که اونجا نشسته لزوماً رشته‌ی کامپیوتر نخونده، یه میلیون رشته داریم). به نظر خیلی ساده و بچگانه و غیرقابل باور میاد این اشتباه ولی من از این بدترش هم دیدم و ۹۰ درصد میگم همچین سوتی دادند.
نمی‌دونم اینا چجوری شب رو راحت می‌خوابند. چند روز پیش واسه درس معماری کارشناسی، یه سوالش یه ابهامی داشت که دو جور حل میشد و یه روشش به جواب نمیرسید، من سر این کلی ناراحت شدم که همچین اشتباهی رخ داده (با اینکه مسئول مستقیمش من نبودم) و گفتم هر کی هر مدلی حل کرده قبول هست و کلی توو فکر بودم که شاید باعث شده یکی روی این یه سوال (که فقط ۰/۴ از ۲۰ نمره‌ی کل درس رو شامل میشه) به جای ۱۰ دقیقه، دو بار حل کنه و ۲۰ دقیقه وقت بذاره و ... بعد اینجا اینطوری شده هیشکی چیزی نمیگه.

تووی این گروه ظاهرا قرار گذاشتند برای فردا ساعت ۹ و نیم (گذاشتن لینک تبلیغی ممنوع هست به جز شرایط اضطرار)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۰۲ ب.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  به نظرم هیچ فایده ای نداره، مثلا تهش چیکار میکنن؟ یه بار دیگه آزمون برگزار میکنن!!!
همون روزی که ضرایبو اضافه کردن باید اینکارا رو میکردیم که بعدش کار رو به اینجا نکشونن
خب دوباره آزمون برگزار کنند چه مشکلی داره. حداقل حداقلش اینکه تخصصی‌ها رو هم جزو مشترک‌ها حساب کنند و جدا حسابشون نکنند. این لااقل از هیچی بهتر هست.
ضرایب و درس‌های اضافه شده هم کار درستی نبود ولی میشد یه کاریش کرد، مثلا ۲۰ درصد روی نتیجه‌ی نهایی تأثیر داشت ولی این قضیه کلا کن‌فیکون کرده اصلا قابل مقایسه نیست. می‌تونم تجسم کنم یارو مسئول نمک به حرومش دست راستش توو دماغش بوده با دست چپ مووس رو گرفته بوده سوالای هر درس رو روی دفترچه‌ها drag میکرده اینطوری شده.
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , Sepideh96 , sanaz.m , alireza01 , پرهوده , kilookiloo , shahraz , signal_micro , moslem73421 , d_felfelak , RezaTaheri , Iranian Wizard , MajidNasiri , ali.majed.ha , Skyrim
ارسال: #۱۴
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲ ب.ظ، توسط saharitst.)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۲۷ ب.ظ)sepideh entezari نوشته شده توسط:  یه سوال دیگه هم برای من پیش اومده
توی لیست دروسی که سازمان سنجش برای رشته آی تی داده بود درس معماری نبود درسته؟ من تعجب کردم تو سوالات آورده بودن

سلام تو اصلاحیه گفته بودن که میاد

من میخواهم پس میتوانم
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۳۸ ب.ظ
تموم شد رفت
آزمون دوباره و ... فسانه ست
اینجا ایرانه نه کالیفرنیا نه استنفورد در سیلیکون
سنجش تقدیر هم از خودش کرده تو سایتش
End of Discussion
زندگی جریان دارد
۲
۴

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۷۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۴,۹۵۴ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۱۹۳ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۷۶۷ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۷۹۶ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۰۲ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۵,۹۵۴ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۲۲ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام رشته‌های جدید ۹۷ The BesT ۱ ۳,۲۹۴ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  تجربیات رتبه ۹۶۱ فناوری اطلاعات mohammad2000 ۵ ۵,۱۵۵ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close