زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معرفی منبع کامل و قابل درک ساختمان داده

ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۳:۱۳ ب.ظ
سلام مانشتی های عزیز
من دنبال یه منبع عالی و قابل درک برای این درس هستم میدونم که clrs کامل و مهمه ولی مشکل ترجمه دارم .توی درس ساختمان خیلی ضعیفم بنظر شما از چه کتابی شروع کنم ؟ هورویتس رو دو فصلشو خوندم اصلا متوجه نشدم !خوبه اول پوران بخرم بعد مقسی یا نه باید مستقیم مرجع بخونم ؟کتاب های پیام نوری چطوره برای یادگیری ؟ لطفا اونای که تجربه مفیدی دارن کمکم کنن ممنون میشم Shy
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۵:۵۱ ب.ظ
سلام

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حل فعالیت ها و بعضی از تمرین های کتاب CLRS + تست های دکتر قدسی

تست های طراحی شده سال ۹۶ کمی سبکش متفاوت تر از سال های گذشته بود ( منظورم ۹۰ تا ۹۵ ) ، یعنی سال های قبل طراح بیشتر روی CLRS و تمریناش مانور میداد و بعضی مواقع هم تمرینات دانشگاه های مطرح مثل MIT اما امسال یعنی سال ۹۶ طراح به مفاهیم ساده اما مهم هر فصل دقت بیشتری داشت مثلا" عوض اینکه یک سوال سخت و پیچیده بپرسه روی همین مباحث ساده مانور داد اما سوال عمقی تری پرسید ، پس از هر منبعی که میخونید مباحث و حفظ نکنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: miss.rad
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۶:۲۷ ب.ظ
RE: معرفی منبع کامل و قابل درک ساختمان داده
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۵۱ ب.ظ)arash691 نوشته شده توسط:  سلام

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حل فعالیت ها و بعضی از تمرین های کتاب CLRS + تست های دکتر قدسی

تست های طراحی شده سال ۹۶ کمی سبکش متفاوت تر از سال های گذشته بود ( منظورم ۹۰ تا ۹۵ ) ، یعنی سال های قبل طراح بیشتر روی CLRS و تمریناش مانور میداد و بعضی مواقع هم تمرینات دانشگاه های مطرح مثل MIT اما امسال یعنی سال ۹۶ طراح به مفاهیم ساده اما مهم هر فصل دقت بیشتری داشت مثلا" عوض اینکه یک سوال سخت و پیچیده بپرسه روی همین مباحث ساده مانور داد اما سوال عمقی تری پرسید ، پس از هر منبعی که میخونید مباحث و حفظ نکنید

ممنونم . میدونم خیلی وقت گیره خوندن clrs مخصوصا درک جملاتش برای کسی که زبانش ضعیفه !
چون ساختمان داده ها هم خیلی ضعیفم یه کتاب روان میخاستم
فعلا پس از همین هورویتس بخونم .
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۳۹ ب.ظ
عالی بود
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۴۴ ب.ظ
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۱۷ ق.ظ)WhatEver نوشته شده توسط:  
(19 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۱۳ ب.ظ)miss.rad نوشته شده توسط:  سلام مانشتی های عزیز
من دنبال یه منبع عالی و قابل درک برای این درس هستم میدونم که clrs کامل و مهمه ولی مشکل ترجمه دارم .توی درس ساختمان خیلی ضعیفم بنظر شما از چه کتابی شروع کنم ؟ هورویتس رو دو فصلشو خوندم اصلا متوجه نشدم !خوبه اول پوران بخرم بعد مقسی یا نه باید مستقیم مرجع بخونم ؟کتاب های پیام نوری چطوره برای یادگیری ؟ لطفا اونای که تجربه مفیدی دارن کمکم کنن ممنون میشم Shy

سلام. با توجه به اینکه منبع CLRS هست کمتر دیدم کسی برای کنکور کتاب هورویتز رو بخونه. بنظر من جواب این سوال خیلی بستگی به ادمش داره. اگر خیلی انگیزه دارید و میتونید پرتوان ادامه بدید بهتره با کتاب خود دکتر قدسی شروع کنید که در واقع مباحث کتاب clrs بجز مبحث گراف ها رو پوشش میده: "داده ساختارها انتشارات فاطمی". ولی باید حواستون باشه که حداکثر تا اخر تابستون تموم شه و بعد برید سراغ کتاب ساختمان پوران هادی یوسفی.
ولی اگر میخواهید فعلا از پس کنکور تا حد مناسبی بربیاید پیشنهادم اینه که با همین کتاب ساختمان داده و الگوریتم پوران شروع کنید و این دو تا رو با هم جلو ببرید. اول سعی کنید فقط بخونید و جلو برید تا سرفصل های مهم برای کنکور دستتون بیاد چی هست. اگر خیلی ضعف دارید بهتره چند بار این دو کتاب رو بخونید و همزمان تست بزنید. بعد هم حتما برای درک بیشتر مطالب کتاب ۶۰۰ مساله قدسی رو استفاده کنید. لپ مطلب رو بگم یه کتاب رو چندین بار بخونید تا اینکه چند تا کتاب بخونید و صبر داشته باشید تا مباحث براتون جابیفته و ناامید نشید.

ممنون از پاسختون
کاملا درسته...الان این کتاب چاپ ششم جدیدترش هم هست؟
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۲:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۳۸ ق.ظ، توسط hun73r.9h0s7.)
سلام.
برای تکمیل یه چنتا موضوع اول اینکه باید مشخص کنید که ساختمان های داده ای شما پاس کردید و
چقدر مشکل دارید ؟! کتاب های منبع مثل CLRS یا کتاب دکتر قدسی کتاب های خوبی هستند ولی
از نظر من یکمی پیش زمینه میخواد برای مطالعه شون ویا حداقل برای خود CLRS زبان خوبی نیاز هست
ولی پیشنهادی که من شنیدم و حتی خود دکتر یوسفی هم توی کانالشون اعلام کردن اینکه که
ابتدا کتاب ساختمان داده مهندس طورانی از انتشارات پارسه رو مطالعه کنید و سپس به سمت کتاب
خود دکتر یوسفی برید من خودم به شخصه تعریف خیلی زیادی از سادگی و
کاملی این کتاب شنیدم. البته این موضوع هم هست اگر میبینید وقت دارید و دوست دارید که
کامل تر بخونین و با کتاب کامل کنار نمیایید برید و فیلم های مثلا خود دکتر یوسفی رو بگیرید.
به نظرم مفید واقع مشین.
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۲:۵۰ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۴۳ ق.ظ)hun73r.9h0s7 نوشته شده توسط:  سلام.
برای تکمیل یه چنتا موضوع اول اینکه باید مشخص کنید که ساختمان های داده ای شما پاس کردید و
چقدر مشکل دارید ؟! کتاب های منبع مثل CLRS یا کتاب دکتر قدسی کتاب های خوبی هستند ولی
از نظر من یکمی پیش زمینه میخواد برای مطالعه شون ویا حداقل برای خود CLRS زبان خوبی نیاز هست
ولی پیشنهادی که من شنیدم و حتی خود دکتر یوسفی هم توی کانالشون اعلام کردن اینکه که
ابتدا کتاب ساختمان داده مهندس طورانی از انتشارات پارسه رو مطالعه کنید و سپس به سمت کتاب
خود دکتر یوسفی برید من خودم به شخصه تعریف خیلی زیادی از سادگی و
کاملی این کتاب شنیدم. البته این موضوع هم هست اگر میبینید وقت دارید و دوست دارید که
کامل تر بخونین و با کتاب کامل کنار نمیایید برید و فیلم های مثلا خود دکتر یوسفی رو بگیرید.
به نظرم مفید واقع مشین.

اگر بخوای از تابستون شروع کنی همون بهتره از یه کتاب مرجع شروع بشه کتاب دکتر قدسی و من دیدم کتاب خوبیه و از صفر توضیح داده و مباحث سی ال ار اس هم توی اون کتاب هست
درسته پارسه ساده توضیخ داداه ولی بنظرم همون منبع جامع بخونید .پارسه برای زمانیه که وقتت کمه و میخوای از صفر شروع کنی و لی قدسی برای زمانیه که وقتت زیاده و بازم میخوای از صفر شروع کنیBig Grin
باید ببینی با کدوم نگارش راحتتری مثلا نگراش هورویتس اصلا جالب نیست آدمو از فهم دور میکنه Dodgy
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۸:۴۶ ب.ظ
کتاب قدسی فصل اولش که اصلا حساب نمیشه و فصل دوم هم مباحث گسسته اس ...پس فصل ۱ و ۲ کتاب داده ساختاره های قدسی رو میشه از کتاب حذف کرد یعنی جز مباحث ساختمان حساب نمیشه ؟
یعنی بخونمش یا نه ؟ تا اینجا که ریاضیاشو خوب توضیح نداده خیلی پیچونده ولی باز بهتر از هورویتز هستش :دی
ساختمان و نظریه واسه من شد سد!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۴۹۵ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۳۶۹ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۸۹ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۶۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۶۹ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۳,۱۴۸ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۳۱ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۵ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close