زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۳۰شبکه، ۳۵ تجارت (۱۱۰۰ پارسال)

ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۳ ب.ظ، توسط TRon.)
مانشت:۱- اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

فرشید صانعی، متولد ۱۳۷۲ از تبریز
رتبه ۳۰ شبکه و ۳۵ تجارت و ۵۵۶ نرم افزار

مانشت:۲- در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته رشته مهندسی کامپیوتر-سخت افزار از دانشگاه سراسری تبریز

مانشت:۳- با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

یجورایی از اول علاقه داشتم ولی موقع انتخاب رشته حتی قرار نبود این رشته رو انتخاب کنم! روز آخر بود که تصمیم گرفتم مهندسی کامپیوتر انتخاب کنم، الان هم کاملا راضیم، خواهرم که علوم کامپیوتر خونده بود تشویقم کرد، بعد از شروع کارشناسی با چندتا دوره شبکه که شرکت کردم به این گرایش شدیدا علاقه مند شدم.

مانشت:۴- کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

دانشگاه سراسری تبریز

مانشت:۵- در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاطر معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

دانشجوی شب امتحانی بودم و کاملا جزوه محور! اصلا آدم میاد تو دانشگاه یه حسی به آدم میگه درس نخون Smile)) البته با این حال بین ۵۰ نفر ورودیمون حدودا ۱۲ام ۱۳ام بودم و وضعیتم نسبتا خوب بود. معدلم هم ۱۵/۸۶

مانشت:۶- از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

از همون اول هدفم ارشد خوندن بود، البته اوایل بی هدف بودم و نمیدونستم چرا میخوام بخونم، ولی خوب سال آخر هدفمند درس خوندم.

مانشت:۷- آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

ازهمون اول علاقه ام شبکه بود.

مانشت:۸- میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

آیتی(که تمرکزم رو این بود)
زبان: ۵۲/۲۲ //// مشترک: ۳۶/۹۰/// مدیریت: ۰/// تخصصی: ۵۵/۵۶/// معماری: ۲۰

مهندسی کامپیوتر
زبان: ۵۴/۴۴ /// ریاضی: ۷/۰۲ /// مشترک: ۲۰/۲۴ /// تخصصی معماری: ۱/۷۵ /// تخصصی هوش: ۱۶/۶۷ /// تخصصی نرم افزار: ۳۵/۰۹

لینک کارنامه:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سال دومم بود، رتبه پارسالم ۱۱۰۰ شبکه!

مانشت:۹- بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

محیط دانشگاه طبیعتا خیلی مهمه، ولی تعیین کننده نیست، خیلیا هستن که از دانشگاه هایی که سطح مطلوبی ندارن، خودشون رو به دانشگاه های تهران میرسونن ولی خوب با تلاش بیشتر. ولی در کل اگر کسی با پایه قوی بیاد بالا، کارش راحت تره ولی الزاما توی کنکور موفق نمیشه و باید انگیزه، هدف و برنامه ریزی هم داشته باشه.

مانشت:۱۰- از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

من از اواخر مرداد ۹۵ شروع کردم، اوایل میانگین ۶ساعت درروز مطالعه میکردم، تقریبا منطبق با برنامه جلو میرفتم، البته اوایل یکم پخش و پلا میخوندم، ولی بعد ثبت نام توی آزمونای آزمایشی منظم تر شدم. متاسفانه یه مشکلی توی بهمن ماه برام پیش اومد و حدود ۲ ماه تا نزدیکای عید چیزی نتونستم بخونم، البته سر کلاسای نکته تست دکتر حقیقت و سایر استادای پژوهش رفتم که هم درسا برام دوره بشه و هم یه جمع بندی از درسا داشته باشم، بعد از این کلاسا انگیزه ام برگشت و شروع کردم به ادامه دادن ولی بعد از اون وقفه سرعتم خیلی کمتر شد و تا روز کنکور حداکثر ۵ ساعت درس میخوندم، از اواسط عید تقریبا درس خوندن رو گذاشتم کنار و فقط جزوه های جمع بندی کلاس هارو مرور میکردم هرروز یه آزمون از خودم میگرفتم.

پ.ن:تاکیدا میگم که هدف من تبلیغ آموزشگاه یا استاد خاصی نیست و تماما کارهایی که انجام دادم رو میگم، ولی وظیفه ام میدونم که از دکتر حقیقت تشکر کنم چرا که این کلاسا باعث شد که دوباره استارت بزنم...

مانشت:۱۱-برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ اگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

توی سوال قبل بیشتر توضیح دادم.

مانشت۱۲: بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

من از درسایی که ضعف داشتم شروع کردم و طبعا وقت بیشتری گذاشتم، مثل داده الگوریتم و معماری (که البته تو این درس نتیجه مطلوبم رو نگرفتم)

مانشت:۱۳-آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

توضیح دادم.

مانشت:۱۴ -خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس
خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

برای اکثر درسا یک منبع اصلی داشتم و فقط اونو میخوندم، ولی اگه مطلبی گنگ یا ناقص بود به یه کتاب دیگه مراجعه میکردم.

مانشت:۱۵-میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.آیا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

با وویس حال نمیکردم! فیلم هم فقط معماری دکتر گودرزی
مدیریت: چیزی نخوندم، سر کنکور هم همه سوالا رو گزینه ۳ زدم Smile))) خب نتیجه اش شد ۰درصد !
زبان: پایه ام بدنبود، فقط تستای سال های قبل رو زدم، برای لغت هم به نظرم وقت گذاشتن روش ارزشی نداشت، چون کاملا شانسیه!
ساختمان داده: کتاب استاد طورانی(جزوه پارسه)، البته چون این جزوه تستاش کم بود، برای تست از کتاب مقسمی استفاده کردم، کتاب جدیداستاد طورانی امیدوارم بدست بچه های امسال برسه که واقعا کامل هست.
طراحی الگوریتم: کتاب استاد سیدجوادی(پارسه)، البته من ۲تا کتاب دیگه هم داشتم که بعضی قسمتها که برام گنگ بود ازشون کمک میگرفتم، کتاب استاد ظهیری(مدرسان) و کتاب استاد یوسفی (پوران پژوهش)
نصف کتاب ۶۰۰ مسئله روهم خوندم ولی شما سعی کنین کامل بخونین، کتاب نارنجی رو هم داشتم و چند فصلی ازش تست زدم، برای این دو درس وقت بذارید و اگه ضعف دارید و میتونید کلاس برید
شبکه: ۱۰۰% کتاب استاد حقیقت برای شبکه۱ و جزوه ی ایشون که بصورت رایگان منتشر کردن برای ۳فصل اول کراس راس برای شبکه۲، البته خود کتاب کراس راس رو هم خریدم(ترجمه ملکیان) برای فصل چهارم، ترجمه اش خوبه ولی ترجمه دکتر حقیقت خیلی روانتره و امیدوارم امسال ترجمه هر ۴فصل راس رو منتشر کنن، برای تست هم سوالات سالهای قبل و ۲۰۰ تست تالیفی دکتر حقیقت
گسسته: متاسفانه حذف کردم، شما نکنید!
مهندسی نرم افزار: کتاب مدرسان رو خوندم، خیلی از جملاتش گنگ بود ولی خلاصه های آخرفصلش خیلی به دردم خورد، با اینکه تعریف کتاب استاد زنجانی (پارسه) رو شنیده بودم، توی کتابفروشی های تبریز پیداش نکردم و حتی فروش اینترنتی هم نداشت، نزدیکای کنکور کتاب استاد خلیلی فر(پوران) رو هم گرفتم و یکم خوندم، ولی حجمش زیاد بود و تموم نکردم. به نظرم گزینه خوبی هستش برای بچه های سال دیگه.
سیستم عامل: ۱۰۰% کتاب استاد حقیقت، بعضیا میگن زیاده نخونید! ولی واقعا شیرین و روانه
پایگاه داده: کتاب دکتر کیوانپور (پارسه) مختصر و واقعا مفید
هوش مصنوعی: استاد خلیلی فر (راهیان ارشد)
معماری: درسی که واقعا براش زحمت کشیدم ولی حیف که ۲۰ زدم! من این درس رو سر کلاسای دانشگاه به لطف استاد گلی که داشتم در حد صفر بودم! فرض کن یه سخت افزاری معماری بلد نباشه!! شروع کردم ویدیو های دکتر گودرزی (دانشگاه شریف) رو دیدم، هرروز یک جلسه رو جزوه میکردم، واقعا عالی بود، به معنای واقعی مفهوم معماری رو یاد گرفتم، ولی خوب نیاز به تست و یه سری نکاتی که سر کنکور میاد داشتم و از کتاب استاد یوسفی (پوران) استفاده کردم، وضعیتم خوب بود و توی آزمونای آزمایشی توی این درس چندباربالاترین درصد کشورو داشتم، ولی نشد که بشه! تنها درسی که اونطور که میخواستم نزدم، سر کنکور منتظر همچین سورپرایزایی باشین!

مانشت:۱۶-بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

به نظرمن شبکه باید مرجع خونده بشه، ولی در کل سال کنکور سال خوندن مرجع نیست! مرجع بهتره در طول دوره کارشناسی خونده بشه تا پایه قوی بشه، خوندن مرجع سال کنکور خیلی وقت گیره (البته کاملا نظر شخصیه)

مانشت:۱۷-یا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟

همونطور که گفتم کاملا جزوه محور.

مانشت:۱۸-زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟

پایه زبانم بد نبود و زیاد واسش وقت نذاشتم، توصیه میکنم اگه ضعف دارین، روی ریدینگ کار کنین، لغت و گرامر (اگه پایه ندارین) توی چند ماه جمع نمیشه.

مانشت:۱۹-در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

به نظرم حداقل باید دوتا از دروس ریاضی رو خوند، که یکیش حتما گسسته باشه، البته با اینکه من حذف کرده بودم تا حدی که توی سایر درسا به درد میخورد بلد بودم، توی کنکور کامپیوتر هم ۲،۳ تا زدم.

مانشت:۲۰-اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید..

برنامه ریزی خیلی تخصص نمیخواد! فقط بدونین که مثلا امروز قراره چی بخونین، یا اینکه تا آخر این هفته فلان درس رو تموم کنین، طبیعتا درسایی مثل داده الگوریتم وقت بیشتری میخوان
یه دلیلی هم که من توصیه اکید میکنم که توی ازمون آزمایشی شرکت کنین همینه که به درس خوندنتون جهت میده.
بعد از اینکه آزمونها شروع شد، معمولا بین هر دو آزمون ۳هفته فرصت بود، که من هفته اول مباحث رو تموم میکردم، هفته دوم تست و هفته سوم مرور میکردم.

مانشت:۲۱-آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

خب این کاملا به خود فرد بستگی داره، من از اونجا که چندین سال بود درست و درمون درس نخونده بودم، با کتابخونه استارت زدم، ولی خب ۲و۳ ماه بعد، حدود آبان، بساطمو آوردم خونه و تا بهمن ماه خونه درس خوندم، بعد از وقفه ای که پیش اومد، بازهم کتابخونه رفتم تا روز کنکور...

مانشت:۲۲-حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

سرعتم بد نبود، من خیلی روی مرور وقت میذاشتم، شاید یکم وسواس داشتم! و این یکم سرعتم رو پایین اورده بود. پیشرفت رو به نظرم باید حس کنی، خودت از خودت راضی باشی و اعتماد به نفس بالایی توی یه درس خاص پیدا کنی، این یعنی پیشرفت. البته آزمون ها هم برای سنجش پیشرفت بد نیست، رتبه های من اکثرا زیر ۱۰ بود، بدترینش ۹۰ و بهترینش ۴، یکی دو باری که رتبه ام بد شد، یه تکونی به خودم میدادم و بعد ادامه میدادم...

مانشت:۲۳- اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

ساعت رو بالا میبردم.

مانشت:۲۴-اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

تمرکزم روی شبکه/امنیت بود، درسته سنجش تمرکزمو بهم ریخت! حدود ۶ماه روی درسای آیتی متمرکز بودم، بعد تغییر گرایش ها هم، با توجه به اینکه چندتا درس به دروس شبکه/امنیت اضافه شد تصمیم گرفتم توی آیتی بمونم و قید شبکه رو بزنم(با اینکه قلبا راضی نبودم!)، بعد که ظرفیتا ۵۰-۵۰ شد (افتضاح اندر افتضاح)، تمرکزم رو روی آیتی بیشتر کردم و هدفم این بود که رتبه زیر ۲۰ بیارم تا بتونم شریف رو بیارم، ولی خب یکی دو تا تست کمتر رتبم رو ۳۰ کرد و تقریبا شریف خط خورد!
پ.ن: البته با توجه به اتفاقای عجیب غریب امسال، اگه از شریف قبول شدم تعجب نکنید !

مانشت:۲۵-آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

سعی میکردم پیوسته و با سرعت ثابت برم جلو، خیلی وقتا پیش میومد که ناامید میشدم، خصوصا وقتی چند روز پشت سرهم تستای یک یا چند درس رو نمیتونستم بزنم!، ولی از همه مهمتر تغییرات کنکور امسال بود که واقعا فشار عصبی زیادی بهم وارد کرد، ولی خوب هدف و انگیزم بود که دوباره بهم انرژی میداد و دوباره با قدرت ادامه میدادم

مانشت:۲۶- از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

به نظرم اگه درسی رو ضعف دارید و میتونید کلاس برید، ولی اگه پایه تون خوبه خودتون بخونید، من به کلاسای نکته تست نیاز داشتم تا دوباره شارژ بشم، البته خیلی خیلی مفید بودن، توصیه میکنم کلاس های نکته تست استادایی که واقعا خودشون رو طی چندین و چند سال اثبات کردن، شرکت کنین، ضرر نمیکنید، هم مرور میشه و هم یه جزوه برای جمع بندی دارید.

مانشت:۲۷-آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

مدرسان شرکت کردم، پارسال پارسه شرکت کرده بودم که واقعا ضعیف بود، اما امسال که سوالاشو نیگا میکردم بهتر شده بود، جا داره همینجا از اکثر موسسات انتقاد کنم، چرا که به نظرم اونجور که باید برای طرح سوالات وقت نمیذارن. آزمونای مدرسان با اینکه جامعه آماری بالایی داشت ولی سوالاتش زیاد راضی کننده نبود، امسال موسسه پژوهش هم آزمون برگزار کرد که واقعا سوالاتش خوب و چالش برانگیز بود، متاسفانه دانشجوها اکثرا باید بین جامعه آماری و سوال خوب یکی رو انتخاب کنن.ولی در هر صورت بعد از تحقیقاتی که خودتون انجام میدین، حتما حتما توی آزمون های آزمایشی شرکت کنین.

مانشت:۲۸-تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

همونطور که گفتم، از اواسط عید شروع به جمع بندی و حل تستای پارسال کردم.

مانشت:۲۹-برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

خوشبختانه استرس زیادی نداشتم و نسبتا راحت بودم، خصوصا که آزمون آیتی ساعت ۲ بود و تا ۱۱ خوابیدم Smile))
ولی خب انتظارم بیشتر از این بود، خصوصا درس معماری که هدفم بالای ۵۰ بود!

مانشت:۳۰-آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

من قول ۱۰۰ به خودم نداده بودم، شما هم ندید، ولی خب انتظار درصد بالا توی معماری و پایگاه و شبکه و سیستم داشتم، که معماری محقق نشد.

مانشت:۳۱-سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

سر کنکور کلا بیخیال باشین! قول ۱۰۰ به خودتون ندین، روی یه سوال کلید نکنین، شاید سوال غلط باشه!
هرچی بلدین بزنین، سعی کنین بعد کنکور به خودتون بگین دیگه بهتر از این نمیتونستم.

مانشت:۳۲-آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

به نظرم نو آوری نکنین و طبق ترتیب دفترچه جلو برین!

مانشت:۳۳-وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

سعی کنین اونقدر تست بزنین که سوالا براتون آشنا باشن، خب مسلما تیپ سوالات جدید هم هستن، از سوالا نترسین، تمرکز کنین و خونسرد باشین، اگه به ذهنتون نرسید که از کجا شروع به حل سوال کنین، علامت بزنین و سراغ سوالای بعدی برین، چند سوال مشابه رو که بلدین فدای یک سوال جدید نکنین.

مانشت:۳۴-وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

من گسسته و مدیریت رو حذف کرده بودم، سرعتم هم بد نبود و خوشبختانه وقت کم نیاوردم.

مانشت:۳۵-آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

اکثر جوابام یادم بود، درصد ها هم تقریبا همون شد که فکر میکردم به جز مشترک که انتظار ۴۰ داشتم، رتبه ام هم انتظار ۲۰ الی ۶۰ داشتم که ۳۰ شد.
البته من توی کامپیوتر انتظار رتبه حدود ۲۰۰ داشتم! ولی خب نشد، زیادم برام مهم نیست، سر کنکور کامپیوتر خسته بودم و حتی بعضی سوالارو نمیخوندم، خصوصا که قضیه تک دفترچه ای شدن نرم افزار و معماری مزید بر علت شد.

مانشت:۳۶-بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

پایه ۱۵%، برنامه ریزی ۲۰%، انگیزه و هدف ۳۰%، شرایط جلسه ۱۵%، کنکور آزمایشی (در راستای برنامه ریزی) ۲۰%

مانشت:۳۷-حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.

باید فکر کنم، ۲ تا راه دارم که فعلا تصمیم قطعی نگرفتم و بعد از اعلام نتایج نهایی بیشتر بهشون فکر میکنم.

مانشت:۳۸-چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.

توکل قلبی به خدا، ارامش میده، همه تلاشتونو بکنین، بعدش به خدا توکل کنین، مطمئن باشین هرچی صلاحه پیش میاد

مانشت:۳۹-کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید ؟

خانواده خصوصا مادرم، پسرعمه ام که رتبه ۱ ارشد اقتصاد بود و الان توی شریفه، دکتر حقیقت، و صد البته مانشت

مانشت:۴۰-آیا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.

اگه برمیگشتم عقب، گسسته رو میخوندم

مانشت:۴۱ چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

دانشگاه های سطح ۱ تهران، که البته فعلا نمیدونم بعد از شریف و امیرکبیر ، بقیه رو به چه ترتیبی انتخاب کنم، بعدش هم دانشگاه خودمون، تبریز

مانشت:۴۲-توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

گهی تند و گهی خسته نخونید! آهسته و حتما حتما پیوسته بخونید. مرور و تست مکرر باعث میشه مطالب توی ذهنتون تثبیت بشه، روی منابع زیاد وسواس به خرج ندین و کتابایی که کنکوری های قبلی ازشون نتیجه گرفتن رو تهیه کنین و بخونین
هدف داشته باشید، الکی درس نخونین، بدونین میخواین چیکار کنین، چون اگه هدف نباشه شاید وسط راه که خسته شدین به خودتون بگین اصلا چرا اینهمه درس میخونم! که چی! من پارسال هم کنکور دادم، کاملا بی هدف و همینجوری!! شدم ۱۱۰۰ آی تی!
البته یه چیز مهم تر هست: انگیزه! انگیزه داشته باشید، خودتون رو چند وقت یه بار با اهدافتون شارژ کنین، با انرژی برین جلو و فقط و فقط به خدا توکل کنین و الکی استرس به خودتون راه ندین، وگرنه ضرر میکنین...

مانشت:۴۳-بنظرت سوالی بود که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟جواب خودتون به این سوال چی هست؟

سوالات کامل بود.

مانشت:۴۴-و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

مانشت یک مرجعه، یک مرجع کامل و جامع، با اینکه عضو زیاد فعالی نیستم، ولی خیلی ازش استفاده کردم، امیدوارم همینطور با قدرت و انرژی به راهش ادامه بده، از همه دست اندرکاران متشکرم Smile
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Doctorwho , MajidNasiri , minahosseini , mina1mina , lmc.ahmad , tara222
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۲۸ ب.ظ
سلام تبریک میگم بهتون
ببخشید رتبه ی امسال من ۱۲۰۰ شده و مشابه پارسال شماعه. و سال دومیه که کنکور دادم .به نظرتون میتونم به رتبه ی مشابه امسال شما برسم؟ اینم بگم ک فوق العاده با اراده و سخت کوشم ولی مدیریت سرجلسه ی خوبی نداشتم. یا نظرتون اینه همین امسال شانس شبانه رو امتحان کنم . ممنون میشم راهنمایی کنین
۰
۰
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۵ ق.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۳۰شبکه، ۳۵ تجارت (۱۱۰۰ پارسال)
(۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۸ ب.ظ)razieh.nm نوشته شده توسط:  سلام تبریک میگم بهتون
ببخشید رتبه ی امسال من ۱۲۰۰ شده و مشابه پارسال شماعه. و سال دومیه که کنکور دادم .به نظرتون میتونم به رتبه ی مشابه امسال شما برسم؟ اینم بگم ک فوق العاده با اراده و سخت کوشم ولی مدیریت سرجلسه ی خوبی نداشتم. یا نظرتون اینه همین امسال شانس شبانه رو امتحان کنم . ممنون میشم راهنمایی کنین
سلام، خیلی ممنون،
به نظر من اگه حوصله دارید و خسته نیستین( که ظاهرا هم نیستین) ارزش داره یک سال دیگه هم وقت بذارین، حتما حتما میتونین رتبه خوب و بهتر از من هم بیارین، همونطوری که گفتم من پایه ی زیاد خوبی نداشتم، ولی اگه یکم زحمت بکشین حتما نتیجه میگیرین، البته اینم بگم که من فک نمیکنم شبانه بیارید و اگه میخواین امسال حتما شروع کنین به ارشد، باید فکر پردیس و دانشگاه آزاد باشید، ولی خوب فکر کنین و تصمیمی بگیرین که ۴ ماه دیگه پشیمون نشین
۰
۰
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۵۰ ق.ظ
با سلام و تبریک
دوست عزیز آیا احتمال قبولی در پردیس امیرکبیر یا بهشتی با رتبه ۹۶۱ آی تی هست یا خیر اگر هزینه اش مساله ای نداشته باشه ؟
پردیس دانشگاه قم چطور ؟

فقط باید تلاش کرد و بس
۰
۰
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۶, ۰۷:۵۵ ب.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۳۰شبکه، ۳۵ تجارت (۱۱۰۰ پارسال)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۰ ق.ظ)mohammad2000 نوشته شده توسط:  با سلام و تبریک
دوست عزیز آیا احتمال قبولی در پردیس امیرکبیر یا بهشتی با رتبه ۹۶۱ آی تی هست یا خیر اگر هزینه اش مساله ای نداشته باشه ؟
پردیس دانشگاه قم چطور ؟
سلام، متشکرم
پردیس قم به نظرم بیارین، من پارسال با ۱۱۰۰ پردیس دانشگاه تبریز آورده بودم، ولی امیرکبیر و بهشتی رو مطمئن نیستم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۵۹۵ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۸۲ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۳۸۵ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close