زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات

ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط AmirrezaHatef.)
با درود...
من رتبه ۱۲۶ آی تی و ۱۳۰ رایانش و شبکه هستم.
دانشگاه که خب یک بحثه... ولی جد از اینا می خواستم بدونم از بین رشته های زیر از نظر شغلی منطقی هست کدوم یکی برم؟

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

این موارد را از نظر امکانات شغلی و ارزش چه طور ارزیابی می کنید؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۶, ۰۲:۵۳ ق.ظ
RE: موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات
(۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ب.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  با درود...
دانشگاه که خب یک بحثه... ولی جد از اینا می خواستم بدونم از بین رشته های زیر از نظر شغلی منطقی هست کدوم یکی برم؟

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

اتفاقا این سوال منم هست
لطفا دوستانی که تجربه دارن پاسخ بدن ازتون ممنونیم
۰
۰
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۴۲ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ب.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  با درود...

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

همه چیز بستگی به خودتون داره. اگر دوست دارید استخدام سازمان های دولتی بشید معمولا" گرایش شبکه و امنیت(رایانش امن) بیشتر مورد توجه هست و معمولا کم پیش میاد که بگن رشته ای تی همه گرایش ها.من خودم تجارت خوندم راضیم چون علاقه داشتم. رشته تجارت بیشتر در شرکت های خصوصی استقبال میشه و برای همسو شدنه با رشتتون میتونید با مراکز شتابدهنده کسب وکار کار کنید و استارت آپی رو راه اندازی کنید و به درآمد بیشتر از یک کار دولتی برسید. البته همه این حرفایی که گفتم میتونید با هر گرایشی که باشید هم انجام بدید. باز هم تاکید میکنم اگر هدف استخدام سازمان های دولتی هست گرایش های شبکه و امنیت(رایانش امن) مورد توجه هست. فارغ از اینکه هر گرایشی باشید با دانستن زبان های برنامه نویسی و طراحی وب و.... میتونید درآمد داشته باشید. هدف خودتونو مشخص کنید و با توجه به هدفتون گرایشی رو انتخاب کنید.

جز تردید و هراس، هیچ چیز نمی تواند میان انسان و بزرگترین آرمانها یا مرادهای دلش، جدایی بیفکند.

((فلورانس اسکاول شین))
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmirrezaHatef
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۹ ق.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ب.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  با درود...

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

همه چیز بستگی به خودتون داره. اگر دوست دارید استخدام سازمان های دولتی بشید معمولا" گرایش شبکه و امنیت(رایانش امن) بیشتر مورد توجه هست و معمولا کم پیش میاد که بگن رشته ای تی همه گرایش ها.من خودم تجارت خوندم راضیم چون علاقه داشتم. رشته تجارت بیشتر در شرکت های خصوصی استقبال میشه و برای همسو شدنه با رشتتون میتونید با مراکز شتابدهنده کسب وکار کار کنید و استارت آپی رو راه اندازی کنید و به درآمد بیشتر از یک کار دولتی برسید. البته همه این حرفایی که گفتم میتونید با هر گرایشی که باشید هم انجام بدید. باز هم تاکید میکنم اگر هدف استخدام سازمان های دولتی هست گرایش های شبکه و امنیت(رایانش امن) مورد توجه هست. فارغ از اینکه هر گرایشی باشید با دانستن زبان های برنامه نویسی و طراحی وب و.... میتونید درآمد داشته باشید. هدف خودتونو مشخص کنید و با توجه به هدفتون گرایشی رو انتخاب کنید.

با تشکر از پاسختون...
اخه علاقه واسه چند واحد؟ من نمی دونم پایان نامه های رشته ها چ جوریه و ایا مثلا سخت می گیرن واسه شبکه یا مثلا ای تی چ جوری واس پایان نامه داشنجو باید عمل کنه... سر همین موضوع چون اختلاف زیادی هم ندارن این رشته ها برای راحت تر فارغ التحصیل شدن مخصوصا می خواستم بدونم ارزش داره مثلا ای تی تهرانو بزنم و از شبکه علم و صنعت منصرف بشم یا نه...
۰
۰
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۰۳ ب.ظ
(۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۹ ق.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ب.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  با درود...

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

با تشکر از پاسختون...
اخه علاقه واسه چند واحد؟ من نمی دونم پایان نامه های رشته ها چ جوریه و ایا مثلا سخت می گیرن واسه شبکه یا مثلا ای تی چ جوری واس پایان نامه داشنجو باید عمل کنه... سر همین موضوع چون اختلاف زیادی هم ندارن این رشته ها برای راحت تر فارغ التحصیل شدن مخصوصا می خواستم بدونم ارزش داره مثلا ای تی تهرانو بزنم و از شبکه علم و صنعت منصرف بشم یا نه...
بیشترین سختی مربوط به پایان نامست که دانشجو تقریبا یکسالی درگیر موضوع هست.البته بستگی به فیلدهای مورد علاقه استاد راهنمایی داره که انتخاب میکنید. گاهی اوقات استاد میگه مثلا من تو حوزه دیتاماینینگ کار میکنم این شاخه ها جای کار داره و بعد میگه برو مقالاتی که مربوط به این شاخه هستو بخون به یک موضوع برس.خیلی کم پیش میاد استاد دست داشنجو رو باز بزاره برای انتخاب موضوع و حوزه کاری ولی میگم هر دو حالت هست ولی حالت اول احتمالش کمی بیشتر. در کل سخت نگیرید با توجه به پیام اولی که دادم گرایشتون رو با توجه به هدف اینده انتخاب کنید و نگران پاس کردن دروس و راحت فارغ التحصیل شدن نباشید چون سختی های ارشد شیرینهShyCool چشم بهم بزنید میبینید دو سال گذشته. فقط رشتتون درست انتخاب کنید که بعدا پشیمون نشید همین.امیدوارم متوجه حرفام شده باشید. موفق باشید.

جز تردید و هراس، هیچ چیز نمی تواند میان انسان و بزرگترین آرمانها یا مرادهای دلش، جدایی بیفکند.

((فلورانس اسکاول شین))
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmirrezaHatef
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۶, ۰۷:۱۸ ب.ظ
کسی از کیفیت رشته IT و گرایش هاش در تربیت مدرس اطلاع داره؟ نسبت به بهشتی و علم و صنعت چ طوره؟ برتری داره؟
۰
۰
ارسال:
۲۲ خرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۵۳ ب.ظ
میوالله تجارت من سرچ زدم هیچی استخدام دولتی نداره هیچی
اگر قصد شاغل شدن واپلای دارید چند رسانه ایی عالیه
اگر فقط میخاید برید اپلای کنید سامانه های شبکه ایی اونور خیلی خیلی خاطر خواه داره
تجارت من هنوز خوب درکش نردم کسی کمک کنه دعاش میکنم
و دکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس هم عالی واسه اپلای چون توی دیتا ماینینگ خوب کار میکنن داخل زیاد جالب نیست
۲
۰
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۵۳ ق.ظ
(۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۵۳ ب.ظ)sali_h نوشته شده توسط:  میوالله تجارت من سرچ زدم هیچی استخدام دولتی نداره هیچی
اگر قصد شاغل شدن واپلای دارید چند رسانه ایی عالیه
اگر فقط میخاید برید اپلای کنید سامانه های شبکه ایی اونور خیلی خیلی خاطر خواه داره
تجارت من هنوز خوب درکش نردم کسی کمک کنه دعاش میکنم
و دکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس هم عالی واسه اپلای چون توی دیتا ماینینگ خوب کار میکنن داخل زیاد جالب نیست

سلام سوالتون رو در مورد رشته تجارت بپرسید من تجارت خوندمShyShy
یه توصیه ای دارم برای آشنایی بیشتر با این رشته دروس ارایه شده توسط دانشگاه های مختلف رو ببینید.Smile

((فلورانس اسکاول شین))
۰
۰
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۱۰ ب.ظ
خود زیر شاخه ی مهندسی فناوری اطلاعات چطوره دوستان؟ واسه اپلای چطور؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۶ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۵۵ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۵۹۵ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۶۸۴ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۷ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  فناوری اطلاعات پزشکی چیست ؟ mahan najafi ۹ ۱۷,۶۸۵ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bahador567
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۵۱۲ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close