زمان کنونی: ۰۹ مهر ۱۴۰۲, ۱۲:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه رتبه ۶۵ آی تی و تجارت کنکور ارشد ۹۶

ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۶, ۰۱:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۲:۴۵ ب.ظ، توسط erfan.el.)
مصاحبه رتبه ۶۵ آی تی و تجارت کنکور ارشد ۹۶
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

سلام خدمت دوستان عزیز مانشتی
عرفان الهامی هستم متولد ۶۹ اهل کرمانشاه
رتبه ۶۵ کنکور کارشناسی ارشد ۹۶، در گرایش آی تی و تجارت

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

من فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته در رشته مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نور کرمانشاه هستم.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

کلا در تمام دوران تحصیلی جز دانش آموزان خوب کلاس بودم و همیشه وضعیت تحصیلی مطلوبی داشتم، خب اما کنکور کارشناسی من یه مقدار داستانش متفاوته با کنکور ارشد و حتی دوران مدرسه ام. در اون دوران جوان تر بودم و یه مقداری بی توجه تر بودم به تحصیلات برای همین تلاش قابل توجه ای برای کنکور کارشناسی نکردم ولی در نهایت میتونم بگم رشته ای که دوست داشتم را قبول شدم، کلا رشته های مهندسی کامپیوتر و آی تی رو بیشتر دوست داشتم و آی تی قبول شدم Cool

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

دانشگاه پیام نور کرمانشاه

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

دوران تحصیل کارشناسی من هم باز به دو قسمت تقسیم میشه. در سال های اولیه دانشگاه زیاد پی گیر درس ها نبودم و یه دانشجو معمولی بودم چون درس های پایه ای دانشگاه هم زیاد برام اهمیتی نداشت مثل ریاضی، فیزیک و معادلات و... . اما در سال های بعد که درس ها تخصصی کامپیوتری شد علاقه ام بیشتر شد و نمره ها هم به مراتب از گذشته بهتر، در کل از هر درسی خوشم می آمد آن چنان با علاقه سر کلاس حاظر می شدم و درس رو یاد می گرفتم که توجه اساتید رو کاملا جلب می کردم و این خودش باعث کسب نمره خوب می شد Big Grin


مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

اصلا به کنکور ارشد فکر نمی کردم. ترم اخر بودم که داداشم در مورد ادامه تحصیل و کنکور ارشد با من صحبت کرد و بعد هم یکی از اساتید دانشگاه انگیزمو بیشتر کرد و تصمیم به شرکت در کنکور ارشد گرفتمDodgy

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

من به علت اینکه از اول با یک مشاور قوی شروع به برنامه ریزی برای ارشد کردم از اول تمام برنامه و اهدافم مشخص شد و دقیقا رشته خودم و گرایش آی تی و تجارت هدفم بود. نه تنها رشته دیگه، حتی به گرایش شبکه هم اصلا فکر نکردم. باید تصمیم رو بگیرید و متمرکز روی یک هدف کار کنید.


مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.


همون طور که گفتم فقط یک رشته و فقط یک گرایش هدف من بود.

زبان: ۳۰
دروس مشترک: ۲۱/۴۳
اصول مدیریت: ۵۶/۶۷
دروس تخصصی: ۵۰

لینک کارنامه:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.


به صورت جدی دو سال برای ارشد درس خوندم و سال اول هم شاید بشه گفت با بد شانسی قبول نشدمSad

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟


مطمئناً درسی که برای پایان ترم میخونی با درسی که باید برای کنکور ارشد بخونی خیلی متفاوته، اما به جرئت میگم کسی که تو دوران کارشناسی درس ها رو خوب بخونه و از اساتید بهتر و دانشگاه قوی تری بهره برده بسیار موفق تر از بقیه خواهد بود، ولی خب اینا دلیل بر قبول نشدن هیچ کس نمیشه نمونش خود من Tongue

مانشت ۱۰ : از کی دقیقاً برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

پارسال که نتیجه کنکور امد و قبول نشدم وقفه طولانی توی درس خوندن من ایجاد شد و مقداری هم پی گیر رشته های مصاحبه ای شدم و وقتم هدر رفت. برای کنکور امسال به صورت جدی از آذر ماه درس خوندن رو دوباره شروع کردم و از اون موقع تا خود کنکور تمام تمرکز رو روی درس گذاشتم و خودمو قرنطینه کردم.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

درس خوندن من کاملا برنامه ریزی شده بود و درکل تغییرات خیلی کوچیکی توش ایجاد شده چون هم مشاور قوی کنارم داشتم هم تجربه کنکور سال قبل کمکم می کرد.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

خیر، من برنامه ریزیم و استراتژیم کاملا مشخص بود. من تو دروس مشترک ضعیف بودم و برای همین وقت خودمو روی دروس دیگه گذاشتم و توی دروس مشترک که بالاترین ضریب رو داره فقط میانگین رو کسب کردم که استراتژی من هم همین بود.
یه توصیه: ضریب خیلی مهمه ولی شما باید سعی کنید مفهوم تراز کنکور ارشد رو درک کنید و تراز ایجاد کنید وگرنه کسب نمره میانگین توی درس ضریب بالا تغییری تو حال شما ایجاد نمی کنه.

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

کاملا، برای کنکور کارشناسی ارشد بیشتر از تلاش که خیلی مهمه تمرکز و هوش بالا نیاز دارید. شما باید حتما توی دروس خوبتون از دیگران فاصله بگیرید به عبارتی باید تراز رو تو اون درس ها ایجاد کنید. در دروسی هم که ضعیف هستید کسب میانگین رو مد نظر قرار بدید. این راز قبولی در کنکور ارشده.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

برنامه ریزی کلی من منطبق بر آزمون های مدرسان بود و طبق بودجه بندی اون دروس رو مطالعه می کردم اما تا قبل از اسفند ما از این بودجه بندی هیچ درسی از دروس مشترک رو نخوندم و به نوعی میشه گفت من منطبق بر برنامه ریزی مدرسان به سبک خودم و با توجه به وضعیت خودم و استراتژی که با مشاورم چیده بودم درس خوندم.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

بله از ویدئو های مکتب خونه و ... به صورت موردی استفاده می کردم برای مثال فصل منطق مرتبه اول هوش بسیار گنگ هست و من برای این فصل از فیلم های کلاس درس دانشگاه شریف که تو سایت قرار دادن استفاده کردم. سعی کنید اگه وقتشو دارید از این ویدئو ها که تماما توسط برترین اساتید برترین دانشگاه های ایران تدریس می شوند استفاده کنید حتی میتونید به صورت موردی فقط فصل های خاصی رو استفاده کنید.

زبان: من زبانم خوبه کلی کلاس رفتم براش و جزوه زیاد دارم برای این درس و در کل منبع خاصی نداشتم. برای لغات هم ۵۰۴ و essential word for toefl رو از طریق memrise.com حفظ کردم.

گسسته: نخوندم Tongue
ساختمان: داده ساختار قدسی و ۶۰۰ سوال ، مدرسان شریف و مقسمی
طراحی الگوریتم: مدرسان شریف و مقسمی
نرم افزار: مدرسان شریف و پوران پژوهش
شبکه: پارسه طرقی حقیقت (البته نخوندم)

مبانی مدیریت: مدرسان شریف و پارسه

پایگاه داده: مدرسان شریف و کتاب نارنجی پوران پژوهش
هوش مصنوعی: مدرسان شریف
سیستم عامل: پارسه طرقی حقیقت

البته برای همه درس ها دو کتاب نخوندم و مثلا تو ساختمان من از داده ساختار قدسی و مدرسان و مقسمی موردی رو هر فصل یک کتاب رو می خوندم و بعد کتاب ۶۰۰ سوال (فوق العادس حتما تستاشو کار کنید) تست های هر فصل رو میزدم.
کلا خوندن دو کتاب و یا بیشتر فقط برای مدیریت و نرم افزار توصیه میشه.

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

بنظرم مدیریت رو حتماً از رو مرجع بخونید البته اگه وقتشو داشتید ولی من خودم اصلا مرجع نخوندم.

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟

کلا سیستم پیام نور متفاوته و کتاب های خودش رو داره.

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبه یا عالی؟

من کلا زبانم خوبه و برای کنکورم روش کار کردم بهترم شد. برای زبان هم بالای ۶۰ درصد برنامه ریزی کرده بودم و همیشه هم درصد های زبانم تو ازمون آزمایشی عالی بودم
متاسفانه فضای آزمون ارشد سر جلسه اصلا خوب نبود و کلا آخر ازمون جلسه بی نظم و شلوغ شد و من که زبان رو آخر جواب می دادم نتیجش شد اینکه زبانی که همیشه بالای ۶۰ میزدم تا ۳۰ پایین امد Angry

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

ای تی ریاضی نداره Tongue

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.

برای ارشد سعی کنید دو درس رو که توش بهتر هستید عالی جواب بدید اینطور از دیگران فاصله می گیرید از طرفی توی درسی که ضعیف هستید باید میانگین رو بیارید در غیر این صورت شما رو پایین میکشه.
من تو درس مدیریت و زبان عالی بودم و بعد با تلاش بیشتر تخصصی هم خوب شد از طرفی دو دوماه اخر با خوندن کمتر از ۵۰ درصد مطالب مشترک میانگین این درس رو هم کسب کردم.
شناخت منطقی قوت و ضعف ها + مشاوره + برنامه ریزی درست
البته اگه خودتون تجربه داشته باشید یا کسی راهنمایی کنه خیلی ها هم بدون مشاوره خودشون درست برنامه ریزی می کنند.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

تنها ولی با تعداد خیلی محدودی از داوطلب های دیگه ارتباط غیر مستقیم داشتم و گاهی مشورت میکردم.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

اصلا به چیزی به اسم سرعت درس خوندن فکر نکنید. فقط استرس ایجاد میکنه
همه مثل هم درس میخونن و همه کند هستن با اطمینان می گم، حتی رتبه ۱ ارشد هم هیچ وقت تمام درس ها رو نمی خونه
مهم تر از اینکه همه درس ها رو بخونید و یا سریع پیش رفتن اینه که هر چی رو خوندید به بهترین شکل یاد بگیرید، "بهتر از بقیه" این مهمه Idea

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

من درس های ضعیف رو کنار گذاشتم
اول کار که اصلا مشترک نخوندن و بعد از اینکه دروس خوب رو به نتیجه رسوندم تو مشترک هم دو درس ضعیف تر رو کاملا حذف کردم و از سه درس دیگه دو تا رو کاملا مسلط شدم و یک درس رو فقط فصلی مطالعه کردم.
البته اینا همه از اول مشخص بود و وسط راه این تصمیماتو نگرفتم.

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

من از روز اول کاملا متمرکز روی گرایش آی تی و تجارت کار کردم.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.


کنکور ارشد واقعا فرسایشیه و برای هر کسی پیش میاد خسته و نا امید بشه و مهم اینه تو این شرایط ادامه بدی چون این روزا تفاوت ها رو ایجاد می کنه. دوران عید نوروز هم خیلی مهمه، من حتی روز عید درس خوندم. تو این راه به حرف های دوستان و دیگران فکر نکنید و اگر کسی منفی بهتون میزنه کلا حذفش کنید و توصیم اینه به طور کامل از شبکه های اجتماعی و اینترنت یه مدت فاصله بگیرید.
من به لطف مشاور خوبم که جا داره ازش تشکر کنم "آقای ویسی، نماینده مدرسان شریف کرمانشاه"، این روزا رو خوب پشت سر گذاشتم، مشاوره های قوی و انگیزه دادن های اصولی به همراه برنامه ریزی درست باعث میشه این شرایط کمتر اذیتتون کنه.

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعداً به این نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

من فقط سال گذشته برای گرامر کلاس رفتم ، بد نبود !
مهم اینه خودتون بخونید.

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

بله، من آزمون های مدرسان شریف شرکت کردم.
خیلی مهمه، مخصوصا برای افرادی مثل من. چون من کلا آزمون بد میدم و خیلی بیشتر از چیزی که سر جلسه جواب میدم میتونم پاسخ بدم. ازمون هم از نظر مشخص کردن وضعیت شما و هم از نظر شناخت نقاط قوت و ضعف بسیار مهمه. از اون مهم تر ما بعد هر آزمون مشاوره داشتیم و اون خیلی موثر بود.
فقط یادتون باشه آزمون ازمایشی ملاک نیست و با یه بالا و پایین شدن رتبه تغییر در شرایط درس خوندنتون ایجاد نکنید و نا امید یا غرور کاذب براتون ایجاد نکنه. تحلیل سوالات ازمون و وقت گذاشتن روی یافتن نقاط ضعف بعد از ازمون از خود ازمون مهم تره.
سعی کنید هر ازمون براتون به اندازه کنکور مهم باشه و براش تلاش کنید.

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

من هیچ درسی رو بعد از خواندن رها نکردم . در واقع بعد از مطالعه هر فصل تازه کار شروع می شد و طبق برنامه مشخص این فصول مدام در حال مرور بودن برای همین فاز جمع بندی من یه مقداری متفاوت بود و دیر تر شروع شد.
اما من دیگه از عید به بعد بیشترین تمرکزم رفت روی جمع بندی و تقریبا جز یکی دو فصل چیزی اضافه نکردم.
شما یک فصل رو کامل و جمع شده داشته باشید بهتر از اینه که یک کتاب خونده باشید ولی مسلط نباشید.

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

کنکور ازمایشی یک هفته قبل از کنکور رتبه من افتضاح شد Sad
ولی خودم مطمئن بودم که آمادم و جز بهترین های آی تی امسالم چون دروس رو خوب خونده بودم مثلا در مدیریت من از ۱۰ ازمون ازمایشی حدود ۸ ازمون نفر اول می شدم و یا تخصصی و زبان همیشه عالی جواب می دادم.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلاً میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

کاملا، غیر این باشه و شانسی سر جلسه رفتن نتیجه قبولی نخواهد داشت.
من مدیریت رو مطمئن بودم بالای ۸۰ میزنم که البته اگه منبع رو تغییر نمی دادند میزدم هرچند الان هم بعید میدونم کسی در حد من مدیریت جواب داده باشه !Tongue
از طرفی روی دروس مشترک فقط ۲۰ تا ۲۵ درصد میخواستم که همونم شد.
تنها درسی که طبق برنامه من جلو نرفت زبان بود که به علت حواشی ازمون بود.

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

سر جلسه اینقدر عصبی شدم دفترچه رو کوبیدم زمین و ۱۰ دقیقه هیچی جواب ندادم و نتیجش شد این که پسیج آخر رو وقت نکردم جواب بدم.Angry
واقعا برای جلسه کنکور انتظار هر چیزیو داشته باشید، بی نظم ترین و بی برنامه ترین ازمون تمام عمرم جلسه کنکور ارشد ۹۶ بود. یه عده سر جلسه کاملا مثل کسی که امده پارک صحبت می کردن و مراقب ها و حراست هم باهاشون هیچ برخوردی نمی کردند.
کلا اصلا فکر نکنید در ارامش قراره ازمون بدید سعی کنید تمام لوازم ضروری مثل پنبه برای داخل گوش گذاشتن رو هم با خودتون ببرید Confused
اگه ازمون در ارامش برگزار می شد زبان من حداقل ۶۰ و مشترک تا ۳۰ تغییر می کرد و رتبه صد درصد زیر ۲۰ می شد Angry
بازم میگم شرکت در ازمون ازمایشی شما رو برای کنکور اماده می کنه و امادگی برای هر اتفاقی سر جلسه ازمون کنکور رو داشته باشید

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.


بله، من از بهترین درسم شروع می کردم اول مدیریت و بعد تخصصی رو جواب می دادم بعد زبان و اخر هم مشترک رو جواب می دادم.
این روال همیشگی من بود.

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

اصلا به این فکر نکنید که سوال تکراری بیاد.
در کنکور ارشد هیچ وقت سوال تکراری نمیاد فقط گاهی نکات سوالات تکرار میشه ولی سوال تکراری محاله.
و همیشه چند سوال غلط در ازمون وجود داره، وقت ازمون رو روی این سوالات تلف نکنید چون معمولا حذف شده و حتی اگر حذف هم نشد مگه چند درصد گزینه درست یک سوال غلط رو انتخاب می کنند که مهم باشه؟

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

وقت کم اوردم
پسیج اخر زبان و دو سه تا سوال مشترک رو که برای اخر گذاشتم نرسیدم جواب بدم Sad
البته زمان ازمون عالی بود چون ۷ سوال نسبت به پارسال بیشتر شده بود در عوض ۳۰ دقیقه زمان بیشتر داده بودن دلیل کمبود وقت من شرایط سر جلسه بود.

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

نوشته بودم اما بعد ازمون اینقدر عصبی بودم پاره کردم انداختم تو سطل زباله Big Grin
کلا سازمان سنجش کار خودشو میکنه به درست و غلط ما هم توجهی نداره Huh

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریزی برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل


من درصد نمیگم چون امارگیری نکردم Tongue

پایه تحصیلی: موثره اما تعیین کننده نیست
دانشگاه کارشناسی: موثره اما تعیین کننده نیست
برنامه ریزی برای کنکور: خیلی مهمه حتما باید برنامه داشته باشید
کلاس کنکور: مهم نیست
کنکور آزمایشی: بسیار مهمه
شرایط سر کنکور: خیلی موثره
شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...): خیلی موثره اما تعیین کننده نهایی نیست من خودم در بدترین شرایط درس خوندم

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.

تازه شروع کاره Big Grin
مطمئنا چه کاره شدنش زیاد مشخص نیست با توجه به شرایط ممکنه تغییر کنه
مهم رسیدن به موفقیته و شما در هر کاری وارد بشی اگه تمام تلاش و تمرکزتو رو اون بزاری موفق خواهی شد. Cool

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)

انتخاب های من رو ترکیبی از دانشگاه و علاقه شکل داد.
چهار تا از بهترین دانشگاه ها رو با توجه به علاقه خودم به گرایش ها و اساتیدشون و حوزه های پژوهشی اون دانشگاه چیدم. مطمئناً یکی رو قبول میشم Big Grin

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

هیچ وقت خودتونو دست کم نگیرید شاید هیچ کس فکر نمی کرد من کنکور ارشد نتیجه خوبی بگیرم اما تلاش کردم و بدست اوردم
همیشه برای هر چیزی که دوست دارید تلاش کنید زندگی بدون تلاش یک زندگی نباتی بی معنی خواهد بود. و یادتون باشه که نتیجه مشخص کنند تلاش شما نیست چون شما فقط یکی از عوامل موثر بر نتیجه هستید و عوامل زیادی که بیشترشون از اختیار شما خارجه روی نتیجه اثر خواهد گذاشت.

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

یه تشکر میکنم از مدیران عزیز مانشت.
یه مقدار در ایجاد تحول حتی در فضا و ظاهر انجمن میشه بیشتر کار کنید. مقداری داره انجمن خسته کننده و از جنب و جوش سابق می افته.
همگی شاد و سر بلند باشیدCool
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۵,۵۲۸ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۴۰۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۱,۸۲۳ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۶۶۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۳۰۲ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۳۳۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۱,۹۶۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۲,۹۵۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۲,۸۷۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۰,۸۲۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?


نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?


نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close