زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت (logn!l) با !(logn)

ارسال:

Mr.R3ZA پرسیده:

تفاوت (logn!l) با !(logn)

با سلام
دوستان عزیز تفاوت (logn!l) با !(logn) چیه؟؟
و کدومشون همون nlgn هست
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

somaye-z پاسخ داده:

RE: تفاوت (logn!l) با !(logn)

سلام
بنظرم !lognهمون nlogn هست چون !n کوچکتر از n^n هست و بنابراین اگر به جای !nمقدار n^n قرار بدید با توجه به ویژگی لگاریتم مقدارش کوچکتر از nlogn میشه اما !(logn)نزدیک به !n هست.

۰
ارسال:

peymankop پاسخ داده:

سلام
کلا یه قانونی در مورد تقریب لگاریتم داریم که اگه یادت بمونه همه اینایی که فاکتوریل دارنو جواب میدی تقریبشو اون قانونم اینه :
(!logn) همیشه میشه nlgn که جای n هر چیزی میتونه باشه مثلا اگه بخوای اون دوتا مورد بالارو با هم مقایسه کنی و از هر دو طرف لاگ بگیری اولی میشه (lg(nlgn (اول تقریب استفاده کردم برای !lgn) و دومی میشه lgn lglgn که یعنی جای اون n من lgn گذاشتم.
در ضمن !n و !(logn) هیچ ربطی به هم ندارن و واضحه !n رشد بیشتری داره.

ارسال:

somaye-z پاسخ داده:

(۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ق.ظ)peymankop نوشته شده توسط:  سلام
کلا یه قانونی در مورد تقریب لگاریتم داریم که اگه یادت بمونه همه اینایی که فاکتوریل دارنو جواب میدی تقریبشو اون قانونم اینه :
(!logn) همیشه میشه nlgn که جای n هر چیزی میتونه باشه مثلا اگه بخوای اون دوتا مورد بالارو با هم مقایسه کنی و از هر دو طرف لاگ بگیری اولی میشه (lg(nlgn (اول تقریب استفاده کردم برای !lgn) و دومی میشه lgn lglgn که یعنی جای اون n من lgn گذاشتم.

سلام
رشد !n از! (logn) و رشد nlognبیشتر از !lognهست این بحث ها در ساختمان داده و طراحی الگوریتم مطرح شده و دقیقا معادل هم نیستن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Mr.R3ZA پاسخ داده:

(۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۳۹ ب.ظ)somaye-z نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ق.ظ)peymankop نوشته شده توسط:  سلام

سلام
رشد !n از! (logn) و رشد nlognبیشتر از !lognهست این بحث ها در ساختمان داده و طراحی الگوریتم مطرح شده و دقیقا معادل هم نیستن

شما که گفتی !logn همون nlogn هست. حالا چطور میگی رشد nlognبیشتر از !lognهست!!!!

ارسال:

somaye-z پاسخ داده:

(۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۷ ق.ظ)Mr.R3ZA نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۳۹ ب.ظ)somaye-z نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ق.ظ)peymankop نوشته شده توسط:  سلام

سلام

شما که گفتی !logn همون nlogn هست. حالا چطور میگی رشد nlognبیشتر از !lognهست!!!!
منظور من از همون یعنی از مرتبه nlogn, هست نه اینکه دقیقا عین هم باشن و برای جفت عبارتی که مطرح کردید همینطوره
من شما رو ارجاع میدم به کتاب ساختمان داده یا طراحی مقسمی فصل پیچیدگی رو همراه با تست هاشو بخونید این مباحث خیلی خوب توضیح داده شده.
موفق باشید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۶۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۷۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تفاوت Back-endو Front-end virtual girl ۳ ۳,۷۱۷ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: webctcir
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۲,۹۶۹ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟ Br2012 ۴۴ ۷۶,۵۶۸ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: TexteRasmi.info
  تفاوت گرایش های ارشد it saeid sharifzade ۱ ۲,۶۸۲ ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: khaste2
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۲۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  تفاوت چاپ ک z__z ۳ ۳,۰۶۷ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: z__z
  تفاوت مجازی و غیرانتفاعی مجازی?? Mehrsana606693 ۲ ۳,۰۷۱ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: SASSAN.S
  تفاوت کتاب طراحی الگوریتم ارشد و دکترای پوران پژوهش royaarabi ۱ ۲,۵۲۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ce96

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close