زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ماتریس ها در متلب

ارسال:

safoora s پرسیده:

ماتریس ها در متلب

سلام به همه
من دیتاستی دارم که استادم برای درس شبکه عصبی داده و باید روی پروژه م اعمالش کنم، چندتا کد متلب دارم ولی نمیتونم دیتاست خودم رو روش لود کنم، دیتاست من مجموعه ای از ۱۹ کلاس تصویری از حروف الفبای فارسی هست.
اگه کسی میدونه چجوری باید این تبدیل تصویر به ماتریس رو انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنه
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

BBumir پاسخ داده:

RE: ماتریس ها در متلب

(۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۹ ب.ظ)safoora s نوشته شده توسط:  سلام به همه
من دیتاستی دارم که استادم برای درس شبکه عصبی داده و باید روی پروژه م اعمالش کنم، چندتا کد متلب دارم ولی نمیتونم دیتاست خودم رو روش لود کنم، دیتاست من مجموعه ای از ۱۹ کلاس تصویری از حروف الفبای فارسی هست.
اگه کسی میدونه چجوری باید این تبدیل تصویر به ماتریس رو انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنه

سلام،
با دستور imread می‌شه تصاویر رو خوند و خروجیش هم یک ماتریس ۲بعدیه. تو کد پایین اگه دایرکتوری دیتاستتون رو مشخص کنید می‌ره همش رو لود می‌کنه. ولی تو اون دایرکتوری فقط باید تصاویرتون باشه و فایل دیگه‌ای نباشه.

کد:
dataset_dir = 'C:\Users\saeid\Downloads\airplanes\';
listing = dir(dataset_dir);%% list of image name
listing_size = size(listing);
%%memory allocate for images dataset_dir
%first_img = imread(strcat(dataset_dir,listing(3).name));
%first_img_size = size(first_img);
%img_dataset = zeros(first_img_size(1),first_img_size(2),listing_size(1)-2); %% Two first item in this directory is . and ..
for count = 3:(listing_size(1)-2)
    %%input image name
    listing(count).name
    %%If image of dataset has same size,
    %img_dataset(:,:,count-2) = imread(strcat(dataset_dir,listing(count).name));
    %%General approach, If image of dataset has not same size, this approach like utilize list of 2D array
    images{count-2} = imread(strcat(dataset_dir,listing(count).name));
end
%%show image
%imshow(img_dataset(:,:,1))
figure();
imshow(images{1});

%%access to pixel 1,1 in image, (left, up corner pixel)
%img_dataset(1,1,1)
images{1}(1,1)
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Sad ذخیره ماتریس پایین مثلثی / بالا مثلثی به شیوه سطری یا ستونی shayesteNEY ۵ ۹,۸۷۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Negiiin
  شبکه عصبی مک کلاچ برای یک مورد کاربردی با متلب Sanazzzz.mi ۰ ۲,۰۱۴ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzzz.mi
  ضرب ماتریس ها roller1829 ۰ ۱,۸۲۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: roller1829
  مجموعه آموزشی رایگان برنامه نویسی متلب net work ۰ ۱,۹۳۷ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
  نیاز به دیتاست برای شبکه عصبی مصنوعی در متلب MATLAB ghasemkh ۰ ۲,۶۳۰ ۲۵ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ghasemkh
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۴,۹۸۵ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  پردازش تصویر با متلب Baran15 ۰ ۱,۷۶۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  کمک در یادگیری شبیه سازی شبکه در متلب atefe73 ۲ ۲,۶۱۷ ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  کمک در یادگیری شبیه سازی شبکه های هوشمند در متلب atefe73 ۱ ۳,۵۳۵ ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: atefe73
Sad جایگزین goto در متلب! αɾια ۵ ۹,۸۴۷ ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close