زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ایده: سرور دانلود برای مانشت

نظرسنجی: با ایده دسته بندی کاربران به دو دسته کاربران معمولی و کاربران ویژه موافقید؟
بله
خیر
[نمایش نتایج]

ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۵۸ ب.ظ
Lightbulb ایده: سرور دانلود برای مانشت
سلام
دوستان من خیلی روی بسته مانشت فکر کردم، به نظرم می رسه که توزیعش روی DVD کار سختی باشه، از طرفی این بسته حالت پویایی داره و ممکنه که نشه DVD‌ها رو به صورت ساده ای و برای کسایی که مایل بودن آپدیت کرد. به ذهنم رسیده که یه سرور دانلود اجاره کنیم و فایل های بسته رو روی اون قرار بدیم. این طور می شه هر روز آپدیتش کرد، منابع جدید بهش اضافه کرد و یا چیزهای بی خودی و قدیمی رو حذف کرد.
منتها مشکلی که وجود داره اینه که هزینه این سرورها به صورت ماهیانه هست و مبلغ کمی هم نیست. به نظرتون ایده اینکه کاربرهای سایت رو دو دست کنیم چطوره؟
دسته ای که به این سرور دسترسی دارند و می تونن ازش دانلود کنند و دسته ای که از این امکان برخوردار نیستند. این طور فکر می کنم عدالت رعایت بشه و هزینه سرویسها تامین بشه. از طرفی پولی که صرف پست و کارهایی از این قبیل می شه ذخیره می شه و مهمتر از همه اینکه سرویس همیشه و به روز در دسترسه و زحمت کپی روی DVD رو هم نداره.
البته متاسفانه یه مشکل عمده هم در این زمینه وجود داره و اون هم سرعت پایین بسیاری از دوستان هست که ممکنه اونها رو با مشکل مواجهه کنه، در هر صورت من فکر می کنم وجود مراکز اصلی (افرادی که دارای اینترنت پر سرعت هستند) و توزیع دوباره توسط این افراد خیلی ایده خوبی باشه. یعنی برای کسایی که دسترسی مناسبی به اینترنت ندارند از طریق نزدیکترین فردی که بسته رو داره ارسال بشه. هزینه اش هم دیگه توافق خود دوستان خواهد بود.
البته این ایده در صورتی کارایی خواهد داشت که هر ماه ۱۵ نفر عضو این سیستم بشن! و در غیر این صورت خرجمون بیشتر از دخل خواهد شد.

چقدر ایده تمرکز زدایی می زنم من. در صورتی که بخوایم DVD رو پست کنیم حدود ۲۰۰۰ تومان هزینه ارسال و کپی و مواد دیگه داره که فکر می کنم در صورتی که همین هزینه رو صرف سرور بکنیم خیلی بهتر باشه.

لطفاً ایده های خلاقانه تون رو برای حل مشکل ارسال بسته‌ها بیان کنید.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۵۸ ب.ظ
RE: ایده: سرور دانلود برای مانشت
میشه هرکس dvd خواست پولو بفرسته

بقیه هم رو سرور

یعنی هر کس dvd رو خواست بهتون پیام بده بقیه هم اگه زیاد بودن و پوله سرور جور شه واسشون بزرارید رو سرور
۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۱۵ ب.ظ
قاعدتاً بعد از کنکور تا یه مدتی (حد اقل تا اومدن جوابها) تعداد ثبت نامها خیلی کمت رمیشه، اون موقع تکلیف سرور چیه؟
راه حل دیگه اینه که ماهیانه پول دریافت بشه ولی کمتر که دریافت پول مداوم باشه،
یه مشکل دیگه هست اینه: مثلا من با یه حجم محدودی ماهیانه اینترنت پرسرعت میگیرم برای افرادی من دانلود به اندازه‌ی حجم یک دیویدی تقریبا چند برابر قیمت تمام شده‌ی دیویدی میشه، از این لحاظ هم به صرفه نیست

*****شکست پله های موفقیت است*****
۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۶:۴۲ ب.ظ، توسط Soheil.)
دکتر نمیشه مثل این eshopها خرید پستی بذاریم تو سایت؟ راه انداختنش فکر کنم یکم درد سر داره ولی اگه راه بیوفته بهترین راهه!
اگه امکانش برای مانشت نیست میتونیم از یکی از فروشگاههای اینترنتی بخوایم که این کارو واسمون بکنه! خودمونم بهش لینک میدیم، حالا فوقش هر DVD بشه ۲۵۰۰ تومن!(این ۵۰۰ تومن اضافی نمیدونم هزینه چیه!!!!!!!)‌، اگه فروش خوب باشه برامون تو وب تبلیغشم میکنن!
اینجوری هم مانشت بهتر معرفی میشه هم اینکه دیگه دسترسی محدود به کاربرای مانشت نیست.

پ.ن۱: اگه حرفهام غیرعملی هستش ببخشید، اطلاعات زیادی در مورد وب ندارم! (تازه دارم از این نظرسنجی هایی که میذارید یاد میگیرم)
پ.ن۲: حرفهای حمید هم منطقیه! ایده سرور خیلی وابسته به استقبال/ عدم استقبال و سرعت ایترنت اعضا هستش!

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۴۴ ب.ظ
مشکل قیمت DVD نیست مشکل نفس فرستادنه‌، من نمی تونم دم به دقیقه برم پست و بفرستم!!
ولی ایده قرارداد با یه فروشگاه اینترنتی خیلی خوبه،

خوب دوستان پیشنهاد بدن که کجا از این کارا می کنه که ما یه قرارداد ببندیم باهاش! ؟

۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۷:۱۶ ب.ظ، توسط Soheil.)
فکر کنم کار گلابی باشه که اینهمه فروشگاه اینترنتی داریم
تازه این گروههای تفریحی یاهو و جمیل هم اکثرا امکان خرید پستی تو میلاشون هست!
فکر کنم بایست با خود پست قرارداد بست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۷:۲۳ ب.ظ
خوب حالا که کار راحتیه سهیل جان می شه مسئول پی گیری این قضیه، اگه بشه با یکی از این فروشگاه‌ها هم قرارداد ببندیم بد نیست، اونها با پورسانت خودشون به جای ما بفرستن بره!!

۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۷:۳۷ ب.ظ
کار راحت واسه یه استاد دانشگاه شریف نه من!
خوشحال میشم کمک کنم و تمام سعی خودم رو هم میکنم، ولی فکر نکنم کاری که میتونم انجام بدم بیشتر از کسب اطلاعات و کلا آمار گیری بشه!
تو این هفته سعی میکنم یه گزارش بهتون بدم!

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۸:۰۹ ب.ظ، توسط yasemi.)
البته اگه این بشه خیلی عالیه اگه نشد چند نفر از دوستان که آمادگی داشته باشن براشون بفرستید بعد مشترکین بعدی رو طبق محل سکونت اونا به یکی از این اشخاص ارجاع بدیم

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۲۹ ب.ظ
وارد مذاکره با یکی از سایتهای پخش سی دی شدیم، به همین سادگی. ببینم مبلغ رو چه طور می گن!

۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۳۰ ب.ظ
البته تلاش من اینه که بتونم با p30shop توافق کنم. خیلی با کلاس و خوبه کارشون.

۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۲۴ ب.ظ
RE: ایده: سرور دانلود برای مانشت
(۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۸:۰۸ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  البته اگه این بشه خیلی عالیه اگه نشد چند نفر از دوستان که آمادگی داشته باشن براشون بفرستید بعد مشترکین بعدی رو طبق محل سکونت اونا به یکی از این اشخاص ارجاع بدیم

منم با این طرح موافقم اگه P30shop نشد می تونیم همین کار رو یکنیم

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۲۸ ب.ظ
p30world.com در واقع، من فکر می کنم DVD از جهاتی بهتر باشه. اما اگه بتونیم سرور رو راه بندازیم راحت‌تر می تونیم بسته رو آپدیت کنیم.
دوستان باید مخ بریزند و ایده بدن.

۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۳۰ ب.ظ
دکتر من نمی تونم در نظر سنجی شرکت کنم موافق بله هستم ولی فکر کنم عادلانه نباشه

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۳۳ ب.ظ
خوب اگه بخوایم سرور رو راه بندازیم یه سری راه کارها داره که جفا نشه به برخی از دوستان. ان شا الله اول بسته رو کامل کنیم و بعد راه کار مناسبی برای توزیع پیدا کنیم.

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۴۸ دیروز ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۴۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۱۹ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۸۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۰۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۳۰۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  دانلود جزوه شناسایی آماری الگو دکتر بیگی Jooybari ۲۲ ۲۱,۸۰۹ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: studentstar
  دانلود حل المسائل A First Course in Mathematical Modeling, 5th Edition jazana ۱ ۳,۰۲۵ ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ۰۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: مرجان فهمیده
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۹۷۶ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۳۶۱ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close