زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزمون دکتری ۹۸

ارسال: #۷۶
۰۹ اسفند ۱۳۹۷, ۰۳:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۳۷ ب.ظ، توسط Fot30.)
RE: آزمون دکتری ۹۸
(۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۵۲ ب.ظ)maryzad نوشته شده توسط:  سلام دوستان بنظر پاسخ سوال ۲۲ درس سیتم عامل پیشرفته (نرم افزار و الگوریتم) گزینه ۱ باشه و کلید اعلام شده نادرسته زیرا
یکی از چالش های سیستم های توزیع شده، توسعه پذیری (scalability) است (توسعه در بعد اندازه و نیز توسعه جغرافیایی) که مربوط به الگوریتم ها و داده های متمرکز و نیز مشکل در ارتباطات شبکه است لذا قطعا گزینه ۲ که خود چالش است نمی تواند همزمان مزیت نیز بحساب آید.(گزینه ۲ که اعلام شده غلط است). از طرفی یکی از راه حل های موجود، تکثیر،حافطه نهان و توزیع است و تکثیر منجر به افزایش قابلیت reliability می شود زیرا در صورت خرابی یک سرور می توان یکی از سرورهای کپی را جایگزین آن نمود. لذا گزینه ۱ درست می باشد.
لطفا اگر موافقید اعتراض بزنید تا کلید اصلاح بشه
با تشکر
سلام سوال ۲۲ سنجش گزینه ۱ اعلام کرده نه ۲
مقیاس پذیری چالش نیست بلکه یکی از اهداف چهارگانه سیستم های توزیع شده است.اگرهست سند ارائه کنید.
من خودم گزینه ۴ زدم
ولی بنظرم مفهوم مزیت و ویژگی باهم متفاوت باشه

اینکه با روش توزیع شده ما حتما اشتراک گذاری منابع داریم، حتما هم رشد سیستم دست ما هست و می تونیم کم و زیاد کنیم موجودیت ها رو تو سیستم.
اما الزما قابلیت اطمینان نداریم، ما با استفاده از تکثیر در یک سیستم توزیع شده قابلیت اطمینان رو ایجاد می کنیم یعنی یک سیستم توزیع شده بدون تکثیر قابلیت اطمینان رو ممکنه نداشته باشه.حال اگر سیستم توزیع شده در خودش تکثیر برای مقابله با خطا رو داشته باشه در ان صورت حتما قابل اطمینان هم هست.
در حالت کلی مزیت یه امر نسبی هست و باید نسبت به سیستم متمرکز می پرسید نه اینکه کلا بگی مزیتش چیه؟ مثلا مزیت پراید به بنز!!!!!!!

بنظرم کلید سنجنش علیرغم میل باطنیم صحیح اعلام شده و تن به اصلاح کلید نمیدن.
ولی اگر مفهوم ویژگی و مزیت یکسان باشه قطعا گزینه ۴ صحیحه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۷۷
۰۹ اسفند ۱۳۹۷, ۰۵:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۵:۳۸ ب.ظ، توسط maryzad.)
[/quote]
مقیاس پذیری چالش نیست بلکه یکی از اهداف چهارگانه سیستم های توزیع شده است.اگرهست سند ارائه کنید.
من خودم گزینه ۴ زدم

اینکه با روش توزیع شده ما حتما اشتراک گذاری منابع داریم، حتما هم رشد سیستم دست ما هست و می تونیم کم و زیاد کنیم موجودیت ها رو تو سیستم.
اما الزما قابلیت اطمینان نداریم، ما با استفاده از تکثیر در یک سیستم توزیع شده قابلیت اطمینان رو ایجاد می کنیم یعنی یک سیستم توزیع شده بدون تکثیر قابلیت اطمینان رو ممکنه نداشته باشه.حال اگر سیستم توزیع شده در خودش تکثیر برای مقابله با خطا رو داشته باشه در ان صورت حتما قابل اطمینان هم هست.
در حالت کلی مزیت یه امر نسبی هست و باید نسبت به سیستم متمرکز می پرسید نه اینکه کلا بگی مزیتش چیه؟ مثلا مزیت پراید به بنز!!!!!!!

[/quote]

سلام متاسفانه اشتباه نوشته بودم که اصلاح کردم. نظر بنده گزینه ۲ است به همان دلایل فوق. ۱ نمیتونه صحیح باشه زیرا وجود اون بستگی به تکثیر داره و تکثیر جزو ویژگی های الزامی سیستم توزیع شده نیست. از طرفی به همان دلیلی که فرمودین اهداف با مزایای سیستم متفاوته زیرا ممکنه هدف با توجه به دلایل مختلف محقق نشه مانند بحث شفافیت که ۱۰۰ درصدی نیست و ممکنه بدلایل کارایی بصورت کامل اتفاق نیفته
ارسال: #۷۸
۰۹ اسفند ۱۳۹۷, ۰۵:۴۶ ب.ظ
من خودم گزینه ۴ زدم

[/quote]

سلام متاسفانه اشتباه نوشته بودم که اصلاح کردم. نظر بنده گزینه ۲ است به همان دلایل فوق. ۱ نمیتونه صحیح باشه زیرا وجود اون بستگی به تکثیر داره و تکثیر جزو ویژگی های الزامی سیستم توزیع شده نیست. از طرفی به همان دلیلی که فرمودین اهداف با مزایای سیستم متفاوته زیرا ممکنه هدف با توجه به دلایل مختلف محقق نشه مانند بحث شفافیت که ۱۰۰ درصدی نیست و ممکنه بدلایل کارایی بصورت کامل اتفاق نیفته
[/quote]

این نظر شماست
گزینه ۱ یا دو بودنش فرقی به حال من نداره هرچند که بین گزینه ها ، گزینه ۲ و ۳ صحیح ترین تعریف از مزیت سیستم های توزیع شده هست.
حالا شما اعتراض بزن
سنگ مفت گنجشک مفت
ارسال: #۷۹
۰۹ اسفند ۱۳۹۷, ۰۸:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۲۰ ب.ظ، توسط damash.)
(۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ۰۷:۳۴ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  کلید اولیه اومد
فک کنم سوال ۱۱ و ۶ مشکل دلره کلیداشون
باقی سوالات علیرعم میل باطنی مشکلی ندارنBig GrinBig Grin

شبکه شار
مرتب سازی n با فرجه ۴
و درخت نویز دار
سه تا از غلط های من بودن که اگر به کسی امید یا باعث ناراحتی شدم پوزش میطلبم.
موفق و سرافراز باشید.

دقیقا همون سوالاتی که به من میگفتید اشتباهه.Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
ضمنا علاوه بر سوالاتی که گفتید، سوال ۳۸ پایگاه داده هم مشکل داره و گزینه ۱ درسته.
ارسال: #۸۰
۱۰ اسفند ۱۳۹۷, ۱۲:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۳۸ ق.ظ، توسط Fot30.)
(۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۰۶ ب.ظ)damash نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۷ ۰۷:۳۴ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  کلید اولیه اومد
فک کنم سوال ۱۱ و ۶ مشکل دلره کلیداشون
باقی سوالات علیرعم میل باطنی مشکلی ندارنBig GrinBig Grin

شبکه شار
مرتب سازی n با فرجه ۴
و درخت نویز دار
سه تا از غلط های من بودن که اگر به کسی امید یا باعث ناراحتی شدم پوزش میطلبم.
موفق و سرافراز باشید.

دقیقا همون سوالاتی که به من میگفتید اشتباهه.Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
ضمنا علاوه بر سوالاتی که گفتید، سوال ۳۸ پایگاه داده هم مشکل داره و گزینه ۱ درسته.

شما کارت درسته
بر ما ببخش

ولی سوال شبکه شار رو همچنان نظرم همونه مگر اینکه کسی خلاف نظر منو ثابت کنه ، سر این سوال با شما اختلافی نبود
فقط دو سوال زیر:
سوال مرتب سازی با فرجه ۴ راه حلی به ذهنم نرسید سر جلسه .

شما فرمودید که با مرتب سازی درجی میشه به زمان n رسید که بنده همچنان هم مخالفم. چرا که با روش درجی گزینه ۲ جواب خواهد شد چون [tex]\sqrt[4]{n}[/tex] ‌ عنصر داریم و در بدتیرن حالت ‌n مقایسه . راه حلش غیر از این روش ها هستش.
راه حل صحیح این سوال: پیدا کردن عناصر نامرتب که تعداد آنها [tex]\sqrt[4]{n}[/tex] ‌هست و در زمان رادیکال n ‌میشه مرتب کرد. حال دو لیست مرتب داریم که هزینه ادغام اونها نیز خطی میشه. به این دلیل میشه n نه اینکه با نکته تستی که مرتب سازی درجی روی لیست مرتب از مرتبه n هستش پس اینم میشه n ExclamationExclamationExclamation من مشکلم با استدلال شما بود نه پاسخ.
درخت نویز دار از اساس باهاش مشکل دارم که هزینه ساخت مجدد چنین درختی ‌nlogn و سوال خارج از منطق هست برای من . اگر درخت پیمایش بشه و دوباره ساخته بشه به مراتب هزینه کمتری داره تا این چنین چیزی که در سوال گفته شده.
لفظ برخی در این سوال در نظر طراح همه کلید ها تغییر کنند هستش نه برخی Big GrinBig Grin و
بنا بر مسئله کاهش کلید در یک درخت جستجو که از مرتبه n هست به این سوال پاسخ دادم.

ضمنا به سوال۳۸ پاسخ ندادم

حالا باید صبر کنیم نتیجه ها بیاد ببینیم کت تن کیه، فعلا زوده، تا نتیجه بیاد باید صبر کنیم.
ارسال: #۸۱
۱۰ اسفند ۱۳۹۷, ۱۰:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۱۷ ق.ظ، توسط damash.)
در مورد درخت نویزدار، این نکته مهمه که شما فقط اجازه داری پدرو فرزند رو با هم عوض کنی و کار دیگه ای نمی تونی بکنی. بنابراین حتی اگه قرار باشه یکی از برگ ها رو با ریشه تعویض کنی، باید تک به تک با تمام عناصر موجود در مسیر جابجا بشن تا به ریشه برسی.درنظر بگیریم که ممکنه چینش عناصر یک درخت مورب به دلیل ایجاد نویز، دقیقا برعکس شده باشن، و جای ریشه و برگ عوض شده باشه. به همین ترتیب، گره دوم از بالا با گره دوم از پایین جابجا باشن و ....
درسته که روش کاهش کلید و روش پیمایش و ساخت مجدد از مرتبه nlogn میشن ولی تو سوال این روش ضعیف رو میخواد تحلیل کنه.
ارسال: #۸۲
۱۰ اسفند ۱۳۹۷, ۱۱:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴ ق.ظ، توسط Fot30.)
(۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵ ق.ظ)damash نوشته شده توسط:  در مورد درخت نویزدار، این نکته مهمه که شما فقط اجازه داری پدرو فرزند رو با هم عوض کنی و کار دیگه ای نمی تونی بکنی. بنابراین حتی اگه قرار باشه یکی از برگ ها رو با ریشه تعویض کنی، باید تک به تک با تمام عناصر موجود در مسیر جابجا بشن تا به ریشه برسی.درنظر بگیریم که ممکنه چینش عناصر یک درخت مورب به دلیل ایجاد نویز، دقیقا برعکس شده باشن، و جای ریشه و برگ عوض شده باشه. به همین ترتیب، گره دوم از بالا با گره دوم از پایین جابجا باشن و ....
درسته که روش کاهش کلید و روش پیمایش و ساخت مجدد از مرتبه nlogn میشن ولی تو سوال این روش ضعیف رو میخواد تحلیل کنه.

بله، به هر حال انسان ممکن اشتباه کنه و من سر این سوال اشتباه کردم ولی خو در مقابل اون چیزای که درست زدم این اشتباه ناچیزه و برام قابل درکه که نمیشه سر جلسه کنکور به همه سوالات پاسخ صحیح داد. مثل سوال ۳۹ پایگاه که جزو سوالات ساده بود اینقدر سریع و بدون بررسی دقیق از سر سادگی سوال زدم که خودم بلافاصله بعد جلسه به غلط زدن این سوال پی بردم وگرنه سوالی نبود که غلط بزنم. این اتفاق ممکنه برا همه افتاده باشه و این طبیعه .
ارسال: #۸۳
۱۰ اسفند ۱۳۹۷, ۰۲:۱۴ ب.ظ
(۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵ ق.ظ)damash نوشته شده توسط:  در مورد درخت نویزدار، این نکته مهمه که شما فقط اجازه داری پدرو فرزند رو با هم عوض کنی و کار دیگه ای نمی تونی بکنی. بنابراین حتی اگه قرار باشه یکی از برگ ها رو با ریشه تعویض کنی، باید تک به تک با تمام عناصر موجود در مسیر جابجا بشن تا به ریشه برسی.درنظر بگیریم که ممکنه چینش عناصر یک درخت مورب به دلیل ایجاد نویز، دقیقا برعکس شده باشن، و جای ریشه و برگ عوض شده باشه. به همین ترتیب، گره دوم از بالا با گره دوم از پایین جابجا باشن و ....

بله، به هر حال انسان ممکن اشتباه کنه و من سر این سوال اشتباه کردم ولی خو در مقابل اون چیزای که درست زدم این اشتباه ناچیزه و برام قابل درکه که نمیشه سر جلسه کنکور به همه سوالات پاسخ صحیح داد. مثل سوال ۳۹ پایگاه که جزو سوالات ساده بود اینقدر سریع و بدون بررسی دقیق از سر سادگی سوال زدم که خودم بلافاصله بعد جلسه به غلط زدن این سوال پی بردم وگرنه سوالی نبود که غلط بزنم. این اتفاق ممکنه برا همه افتاده باشه و این طبیعه .

تحلیل هایی که میکنید، نشون دهنده تسلط بالای شماست. احتمالا رتبه زیر ۱۰ میارید. ایشالا یک جای خوب قبول میشید.
ارسال: #۸۴
۱۰ اسفند ۱۳۹۷, ۰۳:۱۱ ب.ظ
(۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۱۴ ب.ظ)damash نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵ ق.ظ)damash نوشته شده توسط:  در مورد درخت نویزدار، این نکته مهمه که شما فقط اجازه داری پدرو فرزند رو با هم عوض کنی و کار دیگه ای نمی تونی بکنی. بنابراین حتی اگه قرار باشه یکی از برگ ها رو با ریشه تعویض کنی، باید تک به تک با تمام عناصر موجود در مسیر جابجا بشن تا به ریشه برسی.درنظر بگیریم که ممکنه چینش عناصر یک درخت مورب به دلیل ایجاد نویز، دقیقا برعکس شده باشن، و جای ریشه و برگ عوض شده باشه. به همین ترتیب، گره دوم از بالا با گره دوم از پایین جابجا باشن و ....

تحلیل هایی که میکنید، نشون دهنده تسلط بالای شماست. احتمالا رتبه زیر ۱۰ میارید. ایشالا یک جای خوب قبول میشید.

ممنون ، همچنین شما که جزو رقبای قوی بودید برای من در کنکور، و رفیق بعد ازکنکور
از اینکه این بحث ها را راجع به سوالات کنکور داشتیم خوشحالم چون باعث شد علت پاسخ اشتباه و به دلیل اشباهم پی ببرم.

برای من آنچه اهمیت داشت بهترین عملکرد و رسیدن به اهدافم در جلسه کنکور بود. خداروشکر از عملکردم راضی بودم
ولی برای نتیجه باید صبر کرد.عملکرد خودم به خودم برمیگرده و نتیجه عملکردم در سنجش با دیگران.

اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ نده باید شما رو در مصاحبه ها زیارت کنیم.
موفق موید باشید.
ارسال: #۸۵
۱۸ دى ۱۴۰۱, ۰۲:۰۹ ب.ظ
(۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۱۱ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۱۴ ب.ظ)damash نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  

ممنون ، همچنین شما که جزو رقبای قوی بودید برای من در کنکور، و رفیق بعد ازکنکور
از اینکه این بحث ها را راجع به سوالات کنکور داشتیم خوشحالم چون باعث شد علت پاسخ اشتباه و به دلیل اشباهم پی ببرم.

برای من آنچه اهمیت داشت بهترین عملکرد و رسیدن به اهدافم در جلسه کنکور بود. خداروشکر از عملکردم راضی بودم
ولی برای نتیجه باید صبر کرد.عملکرد خودم به خودم برمیگرده و نتیجه عملکردم در سنجش با دیگران.

اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ نده باید شما رو در مصاحبه ها زیارت کنیم.
موفق موید باشید.

سلام.
شما که به نظر می رسد بسیار به سوالات و پاسخ آنها مسلط بودید میشه لطفا بگید از چه منابعی برای این چهاردرس تخصصی خونده بودید؟
واقعا خیلی مهمه کسی که خودش راه را رفته و متوجه شده بهترین منابع چیه بتونه بقیه را راهنمایی کنه.
ممنون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۵۸ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  آزمون دکتری sara198 ۱ ۱,۳۸۷ ۱۶ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: soha1
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۱ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۳۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۶۹۷ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۴۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Information اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۵۳ ۶۹,۱۷۳ ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
Lightbulb کارنامه اولیه آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۲۴ ۶۵,۵۳۲ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab110

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close