زمان کنونی: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارگاه داستان نویسی دسته جمعی

نظرسنجی: آیا در کارگاه داستان نویسی دسته جمعی شرکت میکنید؟
بله با کمال میل
خیر علاقه ای ندارم
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۳۱ ق.ظ
Star کارگاه داستان نویسی دسته جمعی
دوستان عزیز مانشتی سلام،
من میدونم همه شما کتابخون و باسواد و اهل قلم هستین. امشب شعرهای یه عده از شما رو خوندم واقعا کیف کردم. برای همین تصمیم گرفتم یه برنامه ای باهم بزاریم اگه دوست داشته باشید به نام داستان نویسی دسته جمعی هست. این شکل از داستان نویسی علاوه بر اینکه به تخیل ما کمک میکنه، سرگرم کننده هست و خیلی تفریح داره. حتما میدونین اونطرف بهش میگن RPG.
این سبک از داستان نویسی به این صورت هست که نفر اول داستان رو شروع میکنه، نفر بعدی که نوبتشه و داستان رو باید ادامه بده در ادامه داستان باید به یه نکاتی توجه نشون بده از جمله:

۱- بدون اینکه داستان تکون سهمگین بخوره و ژانرش خیلی تابلو عوض بشه، خط داستانی اصلی رو به سمت خط داستانی خودش سوق بده.
۲- در لحظات به جا گره افکنی و گره گشایی داشته باشه.
۳- به جای کسی دیگه حرف نزنه و تصمیم نگیره و فقط با اعمال و رفتار کاراکتر خودش یا شیوه داستان نویسی خودش، خط داستانی خودشو غالب قرار بده.
(این قاعده سوم رو بهش میگن GODMODING و اصلا بزرگترین خطای بازیه و کسی که به جای دیگران تصمیم بگیره از سری مسابقه حذف میشه.
۴- در ابتدای داستان هر کسی که نوبتشه از هر جای داستان که دلش بخواد میتونه داخل بشه.

توجه داشته باشید برنده کسی هست که در نهایت بعد از اتمام داستان مشخص میشه که مالک خط داستانی اصلی هست و کسی هست که یه پایان خوشگل برای داستان رقم بزنه. اصلا دلیل نداره هر کسی خسته شد داستان رو تموم کنه. مثل یه پازل باید داستان خشت خشت ساخته بشه، ریتم داستان هم بهم نریزه.

زیاد حرف نمیزنم و میزارم اگه سوالی هست بپرسین. منم با توجه به اینکه بیست سال تو این راه مطالعه کردم و زحمت کشیدم قول میدم به اندازه بضاعتم راهنمایی کنم. و به این سوال نظرسنجی جواب بدین که آیا مایل هستین این سرگرمی سازنده رو شروع کنیم؟

ارادتمند همه شما
الهام

پ ن: من تاپیک رو تو این بخش زدم چون کار کاملا ادبی و هنری هست و نتیجه اون فوق العاده خوندنی و حتی گاها قابل چاپ میشه.

C:/ LeTs ImAgInE ThE LiFe
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close