زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست یک کمک اساسی

ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۱ ب.ظ
Information درخواست یک کمک اساسی
من دیروز این سوال رو جای دیگه پرسیدم اما فکر کنم جاش خوب نبود کسی جوابمو نداد ، حالا امید وارم اینجا به من کمک کنید
مخصوصا کسایی که تجربه موفقی دارنConfused

من از اول تیر تا اول مهر تصمیم دارو درسایی که خوب بلد نیستم رو مفهومی بخونم
اما ضعف من همیشه این بوده که یه جرورایی مطالب رو کلی می فهمم وقتی تست می زنم متوجه می شم
به خیلی از نکات ریز دقت نکردم وقتی هم سعی می کنم دقت کنم زمان زیادی رو از دست می دم و مطالب هم زود فراموش می کنم
شاید توی این مقطع هنوز همچین مشکلی داشتن یکم عجیب باشه اما فکر می کنم برای درست خوندن اول باید این
مشکل رو حل کنم.Huh
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۴ ب.ظ
درخواست یک کمک اساسی
(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۱ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  مطالب رو کلی می فهمم وقتی تست می زنم متوجه می شم به خیلی از نکات ریز دقت نکردم وقتی هم سعی می کنم دقت کنم زمان زیادی رو از دست می دم و مطالب هم زود فراموش می کنم
شاید توی این مقطع هنوز همچین مشکلی داشتن یکم عجیب باشه اما فکر می کنم برای درست خوندن اول باید این
مشکل رو حل کنم.Huh
طبیعیه .چون تازه شروع کردید.بعضی دروس را هم ممکنه ترمهای اول گذرانده باشید که طی این ۲-۳ سال قسمتیش از یادتون رفته
به نظرم توی دور دوم و سوم بهتر میشه.اگر الان زمان بذارید و مطالب را عمقی و مفهومی بفهمید خیلی بهتره تا اینکه بخواید تند ازشون بگذرید. مطمئنا الان که دارید خوب روی مفاهیم دروس تمرکز میکنید مطالب را در دورهای بعدی بهتر یاد میگیرید و توی ذهنتون پایدار تر میشن.این مشکل خیلیهاست
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahRad
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۸ ب.ظ
RE: درخواست یک کمک اساسی
(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۴ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  طبیعیه .چون تازه شروع کردید.بعضی دروس را هم ممکنه ترمهای اول گذرانده باشید که طی این ۲-۳ سال قسمتیش از یادتون رفته
به نظرم توی دور دوم و سوم بهتر میشه.اگر الان زمان بذارید و مطالب را عمقی و مفهومی بفهمید خیلی بهتره تا اینکه بخواید تند ازشون بگذرید. مطمئنا الان که دارید خوب روی مفاهیم دروس تمرکز میکنید مطالب را در دورهای بعدی بهتر یاد میگیرید و توی ذهنتون پایدار تر میشن.این مشکل خیلیهاست

منمنونم به خاطر پاسختون ، یعنی الان همین که روی مفهوم کار می کنم کافیه و جزییات و نکات رو بزارم برای دور های بعد؟

(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۴ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  این مشکل خیلیهاست
به خاطر این دلگرمی بزرگتون هم یک تشکر ویژه! اصلا فکر نمی کردم مشکل همه باشه!!!Tongue
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۷ ب.ظ
درخواست یک کمک اساسی
(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۸ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  عنی الان همین که روی مفهوم کار می کنم کافیه و جزییات و نکات رو بزارم برای دور های بعد؟
اگر دروس از یادتون رفته باشه و همونطور که گفتید براتون سخت باشه که یکدفعه به کل درس مسلط بشید بله فعلا روی مفاهیم مسلط بشید.
البته من در مقامی نیستم که بخوام جهت و روش مطالعه شما را تعیین کنم و فقط چیزی که به نظرم بهتر اومد را پیشنهاد دادم . چون اگر خیلی بخواید روی چیزهایی که اذیتتون میکنند(اون هم برای بار اول مطالعه)متمرکز بشید شما رو خسته و زده میکنه.
هرکسی روش درس خوندن و روحیات مخصوص به خودش را داره.یکی زود خسته میشه یکی دیر و خیلی موارد دیگه که خود فرد اگر کشف کنه و طبق عادات و روش خودش بره بهتره.
موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahRad
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۵ ب.ظ
درخواست یک کمک اساسی
به نظر من سوالای سخت حل کنید. اینطوری تو حل هر سوال مجبورید تجزیه و تحلیل کنید و ناخودآگاه مطالب مرور میشن. مهم نیست چقدر یه سوال وقتتونو بگیره حتی یک ساعت. فقط هنگام حل سوال چندتا منبع دم دستتون باشه.

این روش برای من مفید بود. ایشالا برای شما هم مفید باشه

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , SarahArshad , SarahRad
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۲ ب.ظ
درخواست یک کمک اساسی
من پارسال از تیر شروع کردم ولی چون هیچ وقت آدم درس خونی نبودم همین مشکلات رو داشتم.بیشتر از یک ماه وقت گذاشتم ومدار موریس مانو رو با دقت خوندم(۳ دور) که کلا بی فایده بود و همون پوران کافی بود.ولی مشکل اصلیم اینجا بود که فوق العاده کند بودم و همه چیزو سریع فراموش میکردم و همین باعث دلسردیم میشد.ولی نکته جالب اینجاست که کم کم راه افتادم به طوری که تو ابان و اذر سخت ترین بخشهای نظریه و ساختمان رو با سرعت خوبی میخوندم و خیلی بهتر تو ذهنم میموند.
توصیه من اینه:وسواس رو بذارید کنار و فقط بخونید همه این خوندنها موثره شک نکنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahRad , maedeh
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۶ ب.ظ
(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۱ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  من دیروز این سوال رو جای دیگه پرسیدم اما فکر کنم جاش خوب نبود کسی جوابمو نداد ، حالا امید وارم اینجا به من کمک کنید
مخصوصا کسایی که تجربه موفقی دارنConfused

من از اول تیر تا اول مهر تصمیم دارو درسایی که خوب بلد نیستم رو مفهومی بخونم
اما ضعف من همیشه این بوده که یه جرورایی مطالب رو کلی می فهمم وقتی تست می زنم متوجه می شم
به خیلی از نکات ریز دقت نکردم وقتی هم سعی می کنم دقت کنم زمان زیادی رو از دست می دم و مطالب هم زود فراموش می کنم
مشکل رو حل کنم.Huh
اولین مشکل اینجاست که فک کنم شما دو یا سه کتاب رو میخونید و میذارید کنار و بعد کتابهای دیگری رو میخونید.این روش بسیار اشتباهه. و شما باید تمام کتابهاتونو همزمان بخونید و حداقل روزی سه یا چهار کتاب بخونید و روزتونو به سه یا چهار قسمت تقسیم کنید.بعدش سعی کنید هر کتابو در هفته سه یا چهار جلسه سه تا چهار ساعتی مطالعه کنید. و به نسبت سختی و توانایی کبه کتابهاتون زمان بیشتر و یا کمتری اختصاص بدید.دقیقا مانند روش Round Robinدر سیستم عامل(مقداری از هر کار در یک زمان).مطمئن باشید هیچگاه فراموششان نخواهی کرد.البته اگه در حین درس یادداشت برداری کنین و جلسه بعد همان درس در نیم ساعت اول مرورشون کنین که عالی میشه.با این روش مطمئنا موفق میشینو من امتحان کردم،فوق العاده جواب داد.

در دنیایی که صفر(۰) یک عدد محسوب میشه،پس من چرا خودم را عددی به حساب نیارم؟؟؟؟؟؟Angel
۰
۰
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ، توسط SarahRad.)
(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  اگر دروس از یادتون رفته باشه و همونطور که گفتید براتون سخت باشه که یکدفعه به کل درس مسلط بشید بله فعلا روی مفاهیم مسلط بشید.
البته من در مقامی نیستم که بخوام جهت و روش مطالعه شما را تعیین کنم و فقط چیزی که به نظرم بهتر اومد را پیشنهاد دادم . چون اگر خیلی بخواید روی چیزهایی که اذیتتون میکنند(اون هم برای بار اول مطالعه)متمرکز بشید شما رو خسته و زده میکنه.
هرکسی روش درس خوندن و روحیات مخصوص به خودش را داره.یکی زود خسته میشه یکی دیر و خیلی موارد دیگه که خود فرد اگر کشف کنه و طبق عادات و روش خودش بره بهتره.
موفق باشید

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی تون! فکر کنم پیشنهاد کاملا به جا و منطقی هست حتما انجام میدم

(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۶ ب.ظ)arash1366 نوشته شده توسط:  اولین مشکل اینجاست که فک کنم شما دو یا سه کتاب رو میخونید و میذارید کنار و بعد کتابهای دیگری رو میخونید.این روش بسیار اشتباهه. و شما باید تمام کتابهاتونو همزمان بخونید و حداقل روزی سه یا چهار کتاب بخونید و روزتونو به سه یا چهار قسمت تقسیم کنید.بعدش سعی کنید هر کتابو در هفته سه یا چهار جلسه سه تا چهار ساعتی مطالعه کنید. و به نسبت سختی و توانایی کبه کتابهاتون زمان بیشتر و یا کمتری اختصاص بدید.دقیقا مانند روش Round Robinدر سیستم عامل(مقداری از هر کار در یک زمان).مطمئن باشید هیچگاه فراموششان نخواهی کرد.البته اگه در حین درس یادداشت برداری کنین و جلسه بعد همان درس در نیم ساعت اول مرورشون کنین که عالی میشه.با این روش مطمئنا موفق میشینو من امتحان کردم،فوق العاده جواب داد.
من امسال اولین سالی هست که جدی می خوام شروع کنم . اما راستش همین تصمیمی رو داشتم که گفتین اشتباهه! ممنمونم از راهنمایی هاتون .ولی تا آخر تیر سر کار می رم و تا آخر تابستون هم یک روز در میان ! Confused امیدوارم که بتونم همچین برنامه ای رو پیاده کنم
چون وقتم محدود میشه
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۷۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخواست کمک برنامه نویسی پایتون hadi7m ۰ ۱,۸۳۱ ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: hadi7m
  درخواست کمک برای انتخاب شغل user123 ۱۸ ۱۰,۶۶۰ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۳۱۷ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
Question درخواست راهنمایی درباره دانشگاه (لطفا کمک کنید) sina72 ۱۴ ۹,۹۸۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  درخواست کمک(اصفهان) npimmortalpd ۰ ۱,۵۰۵ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: npimmortalpd
Lightbulb درخواست کمک در حل انتگرال RezaSystem ۱ ۱,۷۴۸ ۲۲ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  کمک کمک : دوستان به نظرتون این سوال ها رو از کدوم منبع آوردند؟؟؟؟؟ امیدوار ۰ ۱,۷۴۰ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: امیدوار

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close